در صنعت تبلیغات، تبلیغات متحرک نوعی تبلیغات خیابانی محسوب می شود. این دسته بندی گمراه کننده است زیرا برخی تبلیغات متحرک در اماکن بسته ارائه می شوند، مثل تبلیغات در پایانه های هوایی، تبلیغاتی که در وسایل نقلیه زیرزمینی نمایش داده می شود، این قبیل ابهامات و آشفتگی ها درمورد اصطلاح خیابانی به شکل گیری اصطلاح جایگزین بیرون از خانه منجر شد. اصطلاح بیرون از خانه تبلیغات متحرک را بهتر توصیف می کند زیرا هدف این نوع تبلیغ بیشتر مردمی است که در حال نقل و انتقال اند تا مردمی که در خانه نشسته اند.

تبلیغات متحرک عبارتست از هر نوع تبلیغی که درون یا روی وسایل حمل و نقل نصب می شود. این نوع تبلیغات را می توان در اتوبوس ها، تاکسی ها، قطارهای رفت و­­ برگشت، مترو و نیز در فرودگاه و پایانه های اتوبوس، قطار و قایق را مشاهده کرد. کسی چه می داند؟ شاید یک روز ناسا نیز تصمیم بگیرد که فضای تبلیغاتی بیرون موشک هایش را اجاره دهد!

تبلیغات متحرک در صورتی نتیجه بخش است که شما کاری کنید مردم درحال نقل و انتقال به محصول شما علاقه مند شوند. بارها دیده شده که تبلیغات متحرک برای موسسات معاملات املاک و نیز شرکت های مشاوره بین المللی به فرصت های فروش منجر شده اند. با این حال کارشناسان مارکتینگ اندکی از آن بهره می جویند. به فکر این باشید که در اقدامی نوآورانه تبلیغات متحرک را امتحان کنید، حتی اگر رقبایتان چنین نمی کنند.

گزینه های استاندارد آن هایی که از طریق شرکت های خرید رسانه یا تبلیغاتی راحت تر از سایر موارد قابل دسترسی اند، عبارتند از تابلوهای ایستگاهی و طرح های بیرون اتوبوس و تاکسی و پوسترها و تابلوهای لامپ دار فرودگاه ها.

همچنین بخوانید:   نقش روابط عمومی در ساخت برند شخصی

تبلیغات متحرک مزیتی قطعی برای شما خواهد داشت. معمولا این نوع تبلیغ در مدتی کوتاه تعداد دفعاتی را که آگهی دیده می شود افزایش می یابد. وسایل حمل و نقل عمومی عمدتا مسیرهای واحدی را بارها و بارها طی می کنند و در نتیجه تقریبا هرکسی در آن مسیرها، هر آگهی را چندین بار خواهد دید.

تبلیغات متحرکتان را طوری طراحی کنید که این بسامد بالا را حاصل کند باید مطمئن شوید که تبلیغتان بر اثر مواجهه مکرر، برای بینندگان کسالت بار و آزارنده نخواهد شد. از طنزهای بی مزه و توضیح واضحات خودداری کنید.

بر این قاعده تبلیغات خیابانی که می گوید: «باید طرح خود را شفاف و ساده درست کنید»، همواره تامل کنید. در تبلیغات متحرک شاید بهتر باشد که طرحی چندلایه ایجاد کنید تا برای آن ها که اولین بار این تبلیغ را می بینند پیامی ساده، بزرگ و شفاف داشته باشد. اما علاوه بر آن طرح و پیامی مفصل تر نیز داشته باشد تا کسانی که برای بارهای بعد آن را می بینند، این را در تبلیغ بیابند. در این مورد می توانید کاری مانند پنهان کردن یک شخصیت مشابه «والدو» در تبلیغ خود انجام دهید تا مردم آن را بیابند. یا مسئله ای در آن قرار دهید تا بینندگان آن را حل کنند. شما باید بینندگان را به این سوق دهید که در طی زمان، هربار که طرح را می بینند در آن عمیق تر شوند. این عنصر جذاب باید در خدمت تازه نگه داشتن آگهی و علاقه مند کردن بیننده به آگهی و پیام آن به کار گرفته شود. فقط لازم است که با کمک گرفتن از تخیل خود بفهمید که چگونه می توان این هدف را برای تجارت و محصول خود محقق کرد. امتحان کنید. اگر موفق شوید، تبلیغ شما ممکن است توجه همه نوع بیننده را به خود جلب کند.

همچنین بخوانید:   ویژگی‌ تبلیغات متقاعدکننده یا موثر

انتهای مطلب/