این روزها، ایجاد و حفظ یک حضور آنلاین مستحکم جزء حیاتی موفقیت برای هر کسب و کاری است. اگر کسب ‌و کار شما نتایجی را که می‌خواهید به‌صورت آنلاین دریافت نمی‌کند، کار با یک آژانس محتوای معتبر ممکن است کلید ارتقای استراتژی بازاریابی محتوای شما را به سطح بعدی ثابت کند. بازاریابی محتوا به هر کسب و کاری فرصتی برای ایجاد آگاهی، اعتبار و اعتماد برای برند ارائه می دهد، اما فقط در صورتی که به درستی انجام شود.

آژانس محتوا چیست؟

آژانس محتوا تیمی از متخصصان اختصاصی است که به مشتریان کمک می کند از محتوای دیجیتال برای دستیابی به اهداف مختلف استفاده کنند. تخصص ارائه شده توسط چنین آژانس هایی می تواند به شما کمک کند بر این واقعیت غلبه کنید که در حال حاضر هیچ کمبودی در رقابت برای جذب بینندگان آنلاین وجود ندارد. یک آژانس محتوا می تواند اطمینان حاصل کند که تلاش های بازاریابی دیجیتال شما موثر است:

  • آگاهی از محصولات یا خدماتی که کسب و کار شما ارائه می دهد افزایش دهید
  • نشان دهید که چرا مشتریان باید کسب و کار شما را نسبت به رقبای شما انتخاب کنند
  • تبدیل سرنخ ها به مشتری
  • وفاداری و مشارکت مشتری را ارتقا دهید

تفاوت بین آژانس های محتوای سنتی و دیجیتال چیست؟

اصطلاح آژانس محتوا به طور کلی به آژانسی اشاره دارد که به جای بازاریابی سنتی بر دیجیتال تمرکز دارد. آژانس های بازاریابی سنتی از چیزهایی مانند بیلبوردها، تبلیغات تلویزیونی یا تبلیغات چاپی برای جلب نظر مشتریان برای مشتریان خود استفاده می کنند.

از سوی دیگر، یک آژانس محتوای دیجیتال ممکن است از هر چیزی از مقالات آنلاین و اینفوگرافیک گرفته تا ویدیوها، کتاب‌های الکترونیکی و پست‌های رسانه‌های اجتماعی برای کمک به تبدیل مشتریان به شما استفاده کند. علاوه بر این، یک آژانس بازاریابی محتوا معمولا خدماتی مانند بازاریابی ایمیلی و بهینه سازی موتور جستجو  را ارائه می دهد. بازاریابی دیجیتال چندین مزیت منحصر به فرد را نسبت به همتای سنتی خود به مشاغل ارائه می دهد:

  • بازاریابی دیجیتال اغلب بسیار مقرون به صرفه تر است
  • محتوای آنلاین پولی را می توان هدف قرار داد و به مشتریانی که متناسب با شخصیت خریدار شما هستند، تحویل داد
  • محتوای دیجیتال هیچ مرز جغرافیایی نمی شناسد
  • بازاریابان دیجیتال می توانند از تجزیه و تحلیل برای اندازه گیری بازگشت سرمایه و تکمیل استراتژی خود استفاده کنند
  • محتوای آنلاین به برندها این فرصت را می دهد که فعالانه با مشتریان خود درگیر شوند
همچنین بخوانید:   استفاده از ویدیو، داغ ترین روند بازاریابی دیجیتال

چگونه آژانس محتوا را انتخاب می کنید؟

آژانس های محتوا در اشکال و اندازه های بسیار متنوعی عرضه می شوند. چندین چیز وجود دارد که باید به دنبال آنها باشید تا مطمئن شوید که اهداف یک آژانس با اهداف شما همسو هستند:

۱.تمرکز و تخصص

می‌خواهید روی کدام بخش از استراتژی محتوای خود بیشتر تمرکز کنید؟ شاید بخواهید روی محتوای نوشته شده یا پست های وبلاگ تمرکز کنید. به هر حال، مطالعات نشان می‌دهد که شرکت‌هایی که وبلاگ می‌زنند، هر ماه ۶۷ درصد بیشتر از رقبای غیر وبلاگ نویس خود سرنخ دریافت می‌کنند.

در این مثال، ممکن است بخواهید به یک آژانس تولید محتوا نگاه کنید . آژانس‌های دیگر بر موقعیت‌هایی مانند رسانه‌های اجتماعی، ویدیوها، کسب و کار الکترونیک و موارد دیگر تمرکز می‌کنند. اگر می خواهید همه چیز را انجام دهید، ممکن است با یک آژانس محتوای خدمات کامل که همه پایه ها را پوشش می دهد بروید.

۲. اعتبار و شهرت

همه آژانس های محتوا یکسان ایجاد نمی شوند. به خاطر داشته باشید که کیفیت محتوا نقش مهمی در رساندن سایت شما به صدر SERP  های گوگل دارد. به همین دلیل ضروری است که تحقیقات خود را در مورد کار، مشتریان و بررسی های گذشته آژانس انجام دهید.

۳. اخلاق کاری

یک آژانس خوب باید در مورد همه چیز از فرآیند ارتباطی تا نرخ هایش شفاف باشد. آنها همچنین باید برای مواردی مانند سرقت ادبی، محتوای هرزنامه، محتوای با کیفیت گزارش و سایر عواملی که می‌توانند رتبه‌بندی  Google  شما را مختل کنند، خط‌مشی تحمل صفر داشته باشند.

۴. اندازه و بودجه

همچنین بخوانید:   محاسبه نرخ بازگشت سرمایه شبکه‌های اجتماعی

آژانس‌های محتوای خلاق در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند و یافتن یکی از آنها که متناسب با نیازهای کسب ‌و کار شما باشد، مهم است. اگر صاحب یک زنجیره کوچک از فروشگاه‌های منطقه‌ای هستید، دیگر نیازی نیست مستقیماً به بزرگترین آژانس محتوا در شهر نیویورک بروید.

تعداد زیادی آژانس کوچکتر وجود دارد که احتمالاً کسب و کار شما با نرخ کمتر توجه بیشتری را به خود جلب می کند. نکته کلیدی این است که بهترین آژانس محتوایی را پیدا کنید که هر آنچه را که نیاز دارید را با قیمتی که می توانید ارائه می دهد ارائه دهد.

جمع بندی

یک نظرسنجی اخیر توسط  Statista  نشان داد که ۸۱٪ از متخصصان بازاریابی، نوشتن محتوای مشتری خود را برون سپاری می کنند. برون سپاری تکالیف نوشتن مانند پست های وبلاگ و مقالات به فریلنسرها بسیار رایج است، حتی در بین بهترین آژانس های بازاریابی.

انتهای مطلب/ منبع