09109200500 info@damaavand.com

به عنوان آژانس بازاریابی دیجیتال یا بازاریابی محتوا، شما در تاکتیک های بازاریابی برای کمک به ارتقای کسب و کار ماهر هستید. مشکل این است که شما زمان زیادی را صرف بازاریابی شرکت‌های دیگر می‌کنید که تمایل دارید آژانس خود را در معرض خطر قرار دهید. بازاریابی برای خودتان باید همیشه در اولویت باشد. اگر موفق به انجام این کار نشوید، تقریباً به تعداد مشتریان جدید یا درآمد زیادی نخواهید داشت.

مطمئناً شما چیزهای زیادی از استخدام و حسابداری گرفته تا بهینه‌سازی و اتوماسیون دارید. با این حال برای ایجاد سرنخ های واجد شرایط، افزایش درآمد و رشد نام برند خود، باید زمانی را برای تبلیغ پیدا کنید. بنابراین، برای تبلیغ مؤثر آژانس بازاریابی خود چه کاری می توانید انجام دهید؟ در زیر، روش‌های مختلف در رابطه با نحوه تبلیغ یک آژانس بازاریابی و خدمات آن را بررسی خواهیم کرد.

۱. انتشار مطالعات موردی

به عنوان یک آژانس بازاریابی، احتمالاً به خوبی از اهمیت بازاریابی دهان به دهان آگاه هستید .در عین حال، مطالعات موردی نیز همین قدرت را دارند. در واقع، یک نظرسنجی نشان داد که نزدیک به ۶۳ درصد از پاسخ دهندگان معتقدند که مطالعات موردی به عنوان ابزاری قدرتمند برای تولید سرنخ های جدید عمل می کند. هنگامی که به نتایج عالی برای مشتریان خود می رسید، مطمئن شوید که داستان های موفقیت و رضایت آنها را دریافت می کنید.

با نشان دادن به دیگران که مشتریانی دارید که نتایج مثبتی از خدمات شما به دست آورده‌اند، به القای حس اعتماد در مشتریان احتمالی کمک می‌کنید که می‌تواند آنها را به استخدام برند شما تشویق کند. مطالعات موردی برای هدف قرار دادن برخی از موقعیت‌های پیچیده‌تر که برای مشتریان مورد توجه قرار گرفته‌اند، طراحی شده‌اند. مشتریان آینده می خواهند در مورد مشکلاتی که مشتریان قبلی شما داشتند و جزئیات نحوه رفع آنها را بیاموزند.

۲. گواهی نامه بخواهید

مشابه مطالعات موردی، توصیفات می تواند به آژانس شما کمک کند که در صنعت پیشروی کند و به جذب مشتریان جدید کمک کند. دیگران می خواهند در مورد موفقیت مشتریان قبلی شما مطالعه کنند. این به اثبات اجتماعی کمک می کند و دیگران شما را قابل اعتماد و معتبر می دانند. تحقیقات نشان می دهد که ۸۸ درصد از افراد به بررسی های آنلاین به اندازه توصیه های شخصی افرادی که می شناسند اعتماد دارند. گواهینامه ها نیازی به طولانی بودن ندارند. چند جمله این کار را انجام می دهد.

همچنین بخوانید:   بازاریابی جذبی

سپس مطمئن شوید که این توصیفات در جایی منتشر شده است که مشتریان احتمالی بتوانند به راحتی آنها را ببینند.  برخی از نمونه‌ها عبارتند از یک صفحه اختصاصی در وب‌سایت، وبلاگ، رسانه‌های اجتماعی و کمپین‌های بازاریابی ایمیلی .از آنجایی که از مشتریان قبلی خود می‌خواهید برای آژانس شما گواهی بسازند، اطمینان حاصل کنید که آنها بیش از حد بالا نیستند. اینها را می توان جعلی دانست و مشتریان احتمالی را دور کرد. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که گواهینامه مشکلی را برجسته می کند که شما قادر به رفع آن هستید.

۳. کارمندان خود را توانمند کنید

بسیاری از آژانس ها از درک قدرت کارکنان خود ناتوان هستند. افرادی که برای شما کار می کنند می توانند بهترین تبلیغ کننده شما باشند. اینها افرادی هستند که زیر و بم کار شما را می دانند و به همین دلیل در موضوع شما متخصص شده اند. با توانمندسازی کارمندان خود در مورد آنچه در آژانس شما دوست دارند صحبت کنند، می توانید انتظار داشته باشید که هم مشتریان جدید و هم استعدادهای جدید را جذب کنید. کارمندان شما می توانند افکار خود را در مورد شما و کارهایی که انجام می دهید از طریق پادکست ها، وبلاگ ها، رسانه های اجتماعی، دهان به دهان و رویدادهای محلی به اشتراک بگذارند.

۴. بر روی شبکه های حضوری تمرکز کنید

برای اینکه آژانس دیجیتال مارکتینگ شما به صورت آنلاین موفق باشد، باید روی شبکه های آنلاین تمرکز کنید. با این حال هرگز نباید اهمیت شبکه های حضوری و اینکه چگونه می تواند در موفقیت آینده آژانس شما نقش داشته باشد را فراموش کنید. همانطور که آژانس شما رشد می کند و موفق تر می شود، تولید سرنخ ارگانیک در اولویت قرار می گیرد. در حالی که هیچ مشکلی با این وجود ندارد، مهم است که به تبلیغ آژانس خود در هر مرحله ادامه دهید. بنابراین هنگامی که در یک اجتماع، یا موارد مشابه شرکت می‌کنید، مطمئن شوید که در مورد کاری که انجام می‌دهید، صحبت کنید.

همچنین بخوانید:   مزایای استفاده از مشاور بازاریابی در کسب و کار هوشمند

از آنجایی که شبکه های حضوری برای موفقیت آژانس شما بسیار مهم است، برنامه ریزی یک یا دو رویداد در هفته را در نظر بگیرید. فرقی نمی‌کند که این تماس با یک همکار قدیمی باشد که مدتی است با او تماسی نداشته‌اید یا شرکت در یک رویداد مرتبط با صنعت در جامعه. به یاد داشته باشید، شما فقط به دنبال فرصت هایی برای صحبت در مورد آژانس خود و نحوه کمک به یکدیگر هستید. حتی اگر در آن زمان علاقه ای نداشته باشند، زمانی که در آینده به خدماتی مانند شما نیاز دارند یا از شخص دیگری که نیاز دارد بشنوند به فکر شما خواهند بود.

۵. فرهنگ خود را به نمایش بگذارید

می‌توانید کارهایی را که انجام می‌دهید به نمایش بگذارید و مشتریان جدیدی جذب کنید، اما مشتریان بالقوه نیز دوست دارند درباره فرهنگ محل کار شما اطلاعات بیشتری کسب کنند . این بدان معنا نیست که شما باید از تبلیغ کار خود دست بردارید. این فقط به این معنی است که باید کمی بر تیمی که پشت همه آن کار است، روشن کنید.

با اتصال چهره ها به برند، اجازه دهید دیگران جنبه انسانی آژانس شما را ببینند. تصاویری از تیمی که با هم در یک پروژه کار می کنند به اشتراک بگذارید. مزیت اصلی نمایش فرهنگ شرکت شما ایجاد یک برند با شخصیت تر است. مشتریان بالقوه ممکن است اعتماد بیشتری و همچنین ارتباط عاطفی با برند شما ایجاد کنند، که منجر به رشد مشتریان جدید و بهبود درآمد می شود.

۶. ثابت قدم باشید

یکی از مشکلاتی که بسیاری از آژانس ها در تلاش برای رشد هستند، ناهماهنگی است. وقتی نوبت به تبلیغ آژانس شما می رسد، باید در هر کاری که انجام می دهید ثابت قدم باشید. چه در حال ایجاد و انتشار محتوا به صورت روزانه در وبلاگ خود باشید و چه برای ایجاد ارتباط با فالوورهای خود، یکپارچگی مهم است. بنابراین، اگر می خواهید به طور منظم در وبلاگ خود پست بگذارید، مطمئن شوید که این کار را انجام می دهید.  یک تقویم محتوا ایجاد کنید و برنامه خود را دنبال کنید. در غیر این صورت فالوورها ممکن است به دلیل اینکه آنچه را که از شما انتظار دارند دریافت نمی‌کنند، از دور خارج شوند.

همچنین بخوانید:   مدیریت ارتباط با مشتریان از طریق شبکه‌های اجتماعی

۷. از اینستاگرام به نفع خود استفاده کنید

رسانه های اجتماعی نیروگاه بازاریابی هستند. متأسفانه برندها و نمایندگی های زیادی وجود دارند که از آن به نفع خود استفاده نمی کنند. به طور خاص اینستاگرام به دلیل ترافیک بالایی که دریافت می کند، مکانی عالی برای یافتن مشتریان جدید است.  به تبلیغ در اینستاگرام فکر کنید به روشی که در یک خیابان شلوغ شهر تبلیغ می کنید. هزاران نفر آنچه را که شما ارائه می دهید را می بینند.

اینستاگرام بیشتر از دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی یک پلتفرم بصری است، بنابراین هنگام توسعه استراتژی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی خود برای اینستاگرام، این را در نظر داشته باشید.  فقط تصاویر با کیفیتی را که کار شما را به نمایش می گذارند ارسال کنید و مطمئن شوید که با هدف پست می گذارید. فراموش نکنید که رقبای خود را در اینستاگرام بررسی کنید. ببینید چند بار پست می‌گذارند، چه نوع محتوایی پست می‌کنند، این به شما کمک می‌کند استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود را کامل کنید.

۸. جوایز صنعت

تمام هدف بازاریابی آژانس شما این است که برند خود را به نمایش بگذارید و مشتریان احتمالی را جذب کنید.  یک راه موثر برای انجام این کار و همچنین به دست آوردن اعتبار و شناخت برای کار خود، ورود به جوایز صنعت تبلیغات و بازاریابی است .با انتخاب شدن به عنوان فینالیست یا برنده شدن جایزه، می توانید کار خود را به نمایش بگذارید و برند خود را تبلیغ کنید و در عین حال مشتریان جدید را جذب کنید و نتیجه نهایی خود را بهبود بخشید.

از آنجایی که شما را برای برتری می شناسند، به اعتبار شما به عنوان یک متخصص صنعت نیز کمک می کند و نشان می دهد که کار با کیفیتی ارائه می دهید، به این معنی که آژانس شما ممکن است تبدیل به یک راه حل برای کسانی شود که به دنبال خدماتی مانند شما هستند. جوایز صنعتی در کوتاه مدت و بلندمدت قدرت ایجاد اقتدار، القای اعتماد به مشتریان فعلی و آینده و افزایش فروش شما را دارند. جوایز همچنین روحیه را در محل کار تقویت می کند و به حفظ کارمندان کمک می کند.

انتهای مطلب/ منبع