روال یک آژانس شامل فرآیندهای زیادی است که می تواند با سرمایه گذاری در اطلاعات تأثیر مثبتی داشته باشد. علاوه بر افزایش زمان و بهره وری، مدیریت منابع بازاریابی (MRM) به شما کمک می کند تا یک روال بهینه تر را تنظیم کنید و در عین حال، بروز خطاها را کاهش دهید. در این راهنما، نشان خواهیم داد که چگونه MRM می‌تواند مدیریت گردش کار شما را با تشویق به رویکرد مشارکتی‌تر برای استراتژی‌های شرکت و در نتیجه دستیابی به نتایج بهتر، بهبود بخشد.

مدیریت منابع بازاریابی چیست؟

مدیریت منابع بازاریابی که به عنوان ERP بازاریابی نیز شناخته می شود، نرم افزاری است که به متخصصان کمک می کند تا بر اجرای وظایف مولد سازماندهی، برنامه ریزی و نظارت داشته باشند.  برای آژانس هایی که چندین حساب را مدیریت می کنند، تضمین رعایت مهلت ها و همچنین نیازها و انتظارات مشتری بسیار مهم است. برای درک مدل کنونی  MRM، به یک زمینه کوچک در مورد ایجاد آن نیاز داریم.

با تحول دیجیتال ، فرصت‌های فعال‌سازی بازاریابی از کانال‌های مختلف به‌طور قابل‌توجهی افزایش یافت. در آغاز قرن، مدیریت منابع بازاریابی به عنوان پاسخی به آن تقاضای جدید وارد زندگی شد. حتی پس از آن، با گذشت سال ها و پیچیده تر شدن این نقش در بازاریابی، جستجو برای MRM ها به شدت کاهش یافت. به سادگی دیگر کافی نبود. این راه حل تنها با نسخه ای به نام ۲.۰ به بخشی از روال آژانس های ارتباطی تبدیل شد که می تواند به برنامه ریزی و مدیریت با تمرکز مشترک نزدیک شود و داده ها را در یک داشبورد خوانا متمرکز کند.

با گذشت زمان، این فناوری به رشد خود ادامه داد، از جمله یک سری پیشرفت ها مانند هوش کسب و کار.  این ویژگی به تیم آژانس اجازه می دهد تا با حجم فزاینده ای از داده ها در زمان واقعی کار کند. به این ترتیب، اکنون می‌توان به اطلاعات مرتبط‌تر دسترسی داشت، گزارش‌های استراتژیک را از راه دور به اشتراک گذاشت و تصمیم‌های سریع‌تر و آگاهانه‌تری گرفت.

چرا در MRM سرمایه گذاری کنیم؟

آژانس شما احتمالاً در حال حاضر یک برنامه استراتژیک توسعه یافته دارد که به راحتی قابل اعمال است، اما مدیریت منابع بازاریابی فراتر از یک سازماندهی ساده از روال کسب و کار است. هدف اصلی آن صرفه جویی در زمان و هزینه با خط تولید هوشمندتر است. تصور کنید که هر یک از مدیران پروژه شما به چیزی بین ۵ تا ۲۰ اکانت رسیدگی می کند.  این بدان معناست که آنها باید از آن مقدار استراتژی، ویژگی‌ها و خواسته‌ها پیروی کنند که منجر به نیاز بیشتر به تمرکز و افزایش فشار برای نشان دادن نتایج متفاوت بر اساس هر هدف می‌شود. MRM  خود را در این پویایی ها قرار می دهد و مزایای مهمی را برای رهبران فراهم می کند:

همچنین بخوانید:   بهترین خدمات بازاریابی محتوا برای آژانس ها چیست؟

مدیریت وظیفه و فرآیند: می توان نقش ها را تعیین کرد، تیم ها را راه اندازی کرد و ضرب الاجل تعیین کرد.

تجزیه و تحلیل حجم زیادی از داده ها: بنابراین می توانید فرآیندها را حتی در آژانس های بزرگتر با دقت بسیار بالا دنبال کنید.

شناسایی خطا، شکست و یا اشتباه: حتی با وجود مشتریان و تقاضاهای زیاد، می توان موقعیت های غیر معمول را مشاهده کرد و به سرعت واکنش نشان داد و خطر نتایج منفی را کاهش داد.

نظارت آسان: نظارت بر معیارهای مرتبط و دقیق را برای ارتقای بهبود مستمر در کمپین های بازاریابی مشتریان شما بهینه می کند.

ادغام: بهترین MRM ها امروزه یکپارچگی را در بین تمام بخش ها ترویج می کنند.

قیمت گذاری: شما اطلاعات دقیقی در مورد هزینه های هر پروژه دارید (مثلاً ساعات کار) تا بتوانید خدمات خود را به درستی قیمت گذاری کنید.

تصویب: MRM  ابزارهای اتوماسیون بهتری را در اختیار شما می‌گذارد تا فرآیند تأیید مشتریانی که به صورت زنده عرضه می‌شوند را آسان‌تر کند.

مسائل اصلی که می توانید با MRM حل کنید چیست؟

اکنون نکاتی را به شما نشان خواهیم داد که می توان با استفاده از مدیریت منابع بازاریابی به روشی عملی تر به آنها پرداخت و بهبود داد.

ادغام تیم

قبل از تحول دیجیتال، داده های بازاریابی تقریباً به طور انحصاری برای رتبه های بالاتر در آژانس در دسترس بود.  مبارزات در آنجا مورد بحث و تفصیل قرار گرفت و تنها پس از آن توسط تیم عملیاتی اجرا شد.  MRM اجازه داد که این پویایی ها تغییر کنند.  اکنون، داده‌های مورد نیاز برای تصمیم‌گیری به اشتراک گذاشته می‌شود و در اختیار همه اعضای شرکت قرار می‌گیرد و سلسله مراتب آن بر روی اعتبار دسترسی است.  این به بخش ها استقلال بیشتری می دهد و راه های سریعی برای تصمیم گیری های مهم می دهد.

بهینه سازی ROI

بازگشت سرمایه یا ROI بازاریابی نیاز به تأیید دائمی توسط منابع قابل اعتماد دارد تا بتوانید واقعاً هزینه ها و استراتژی ها را بهینه کنید. با مدیریت منابع بازاریابی، درک سریع عملکرد کمپین های متعدد و استفاده از اطلاعات برای بهبود سودآوری در هر مرحله از روال یک آژانس بازاریابی امکان پذیر است.

همچنین بخوانید:   انتخاب استراتژی رقابتی صحیح

بهبود رابطه با شعب

اغلب، فاصله فیزیکی می‌تواند در مواردی مانند اشتراک‌گذاری منابع، تأیید کمپین و زمان واکنش برای تصمیم‌گیری‌های دقیق مشکل ایجاد کند.  این می تواند بین آژانس و مشتریان یا آژانس و سایر شعب، همکاران از راه دور و غیره رخ دهد. MRM ، به دلیل ماهیت یکپارچه‌کننده‌اش، می‌تواند مسافت‌ها را کوتاه کند و این شکاف را به طور کامل از روال حذف کند. با دسترسی از راه دور و متمرکز به داده ها، به هر بخش مرتبط از برنامه ریزی و اجرای بازاریابی استقلال می دهد .

کاهش هزینه و چرخه

از یک سو، اطلاعات استراتژیک متمرکز است. از سوی دیگر، آنها مشترک هستند و کل سازمان می تواند نقش آنها و اهداف مشترک را درک کند. فراتر از آن، MRM  فرآیندهای استاندارد شده ، کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری را با هدایت تیم ها به سمت ترتیب صحیح اقدامات ارائه می دهد.

ذخیره سازی استراتژیک داده در فضای ابری

در ابتدا، حتی نرم افزار مدیریت منابع بازاریابی، تمام داده ها را در ماشین ها و سرورهای داخلی ذخیره می کرد.  امروزه، می‌توانید از محاسبات ابری برای دسترسی به اطلاعات ، با نوع امنیتی که برای چنین بخش مهمی از آژانس خود نیاز دارید، استفاده کنید.

  • ROCK CONTENT MAGAZINE  ارکان بازاریابی داده محور
  • MRM  چه نوع شرکتی طراحی شده است؟
  • MRM  نوعی نرم افزار مدیریتی است که امروزه بدون توجه به اندازه آژانس دیجیتال باید مورد توجه قرار گیرد.

در هر شرایطی، با اتخاذ تاییدیه‌ها، تنظیمات و تصمیم‌گیری سریع‌تر، رابطه برند و مشتری را بهبود می‌بخشد. فراتر از آن، برای یک آژانس، داده های بازاریابی بسیار مرتبط می شود، زیرا نشان دهنده بازده دقیق برای هر اقدام است. MRMها همچنین برای مشاغلی که بازاریابی در آنها نقش اولیه ای دارد، مهم هستند.

ویژگی های اصلی یک MRM برای ارائه چیست؟

درک این نکته مهم است که این نرم افزار همان ۱۰ سال پیش نیست.  امروزه این مجموعه ای کامل و سازگار با خواسته های کسب و کارها در میان بخش های مختلف است. اما، از آنجایی که بازار همچنان در حال تغییر است و نیاز به تخصص بیشتری از شرکت‌ها دارد، شما باید در میان گزینه‌های مختلف، تناسب مناسب را پیدا کنید. برای استفاده حداکثری از این ابزار به عنوان متحد برنامه ریزی بازاریابی خود، بیایید برخی از ویژگی هایی را که ما به عنوان موارد ضروری برای MRM در نظر می گیریم، ببینیم:

همچنین بخوانید:   استفاده از روابط عمومی در بازاریابی اجتماعی

ادغام: معیارها نقش مهمی در تصمیم گیری برای بازاریابی دارند، اما پتانسیل واقعی آنها از دید ۳۶۰ درجه ناشی می شود.  با ادغام چندین بخش، دید دقیقی از سودآوری هر پروژه دارید و همچنین روی کل تیم برای بهبود آن اعداد حساب می کنید.

تحلیل داده ها: ما نمی توانیم در مورد مدیریت منابع بازاریابی بدون صحبت در مورد داده ها صحبت کنیم.  بنابراین، هنگام استخدام یک  MRM، سعی کنید دریابید که کدام معیارها قادر به ردیابی است.

اشتراک گذاری آسان: دموکراتیک کردن در دسترس بودن داده ها برای مشارکت و ایجاد انگیزه برای همکاران در روال شرکت بسیار مهم است.  علاوه بر این، درخواست عملکرد بیشتر از متخصصانی که به شدت در پروژه هستند، آسان تر است.

بالا بردن احساس اجتماع و مسئولیت در همه کارکنان: با ایجاد یک محیط کاری فراگیر که مهارت ها و استعدادهای اعضای تیم را برجسته می کند، نتایج همکاری را افزایش دهید.

بودجه های بصری ساختار یافته: اگر در مورد بهینه‌سازی زمان، ساده‌سازی وضوح داده‌ها و دادن استقلال بیشتر صحبت می‌کنیم، باید اطلاعات را واضح و آسان برای تجسم کنیم.  MRM  انتخابی شما باید داشبورد بصری و ساده داشته باشد، با اطلاعات بودجه ای که به راحتی قابل خواندن و تنظیم باشد.

قبل از سرمایه گذاری در این راه حل چه چیزهایی را باید بدانید؟

عصر دیجیتال به اعداد اهمیت بیشتری می داد، اما آنها تنها زمانی به بازده عملی تبدیل می شوند که با استفاده از هوشمندی سروکار داشته باشند.  نظارت، اشتراک گذاری و استراتژی های یکپارچه برای آن دسته از مشاغل که می دانند چگونه گردش کار خود را به روز کنند بسیار مفید خواهد بود. اگر طرز فکر مدیریت پروژه نیز تغییر نکند، MRM  خود شرکتی را تغییر نخواهد داد.  آموزش دادن به تیم بسیار مهم است تا از این ابزار با حداکثر پتانسیل خود استفاده شود. به این ترتیب، شما حتی می توانید روحیه همکاری و یک فرهنگ تحلیلی را شکوفا کنید.

جمع بندی

همانطور که دیدید، نرم‌افزار مدیریت منابع بازاریابی برای آژانس‌های دیجیتال و همچنین کسب‌وکارهایی که می‌دانند چگونه هوشمندی داده‌ها را به کمپین‌های بازاریابی عالی تبدیل کنند، ضروری است. مهم است که با درک این موضوع که بازاریابی دیجیتال برای موفقیت بیشتر و بیشتر مرتبط می شود ترک کنید.  متمرکز کردن اطلاعات نه تنها بودجه و منابعی مانند زمان را بهینه می‌کند، بلکه به شما کمک می‌کند تاکتیک‌های نوآورانه و فرآیندهای ساده‌تر را پیاده‌سازی کنید.

انتهای مطلب/ منبع