امروزه مصرف کنندگان بیش از هر صفحه دیگری، از جمله تلویزیون و دسکتاپ، زمان بیشتری را صرف تماشای گوشی های هوشمند خود می کنند. در واقع، تحقیقات نشان می‌دهد که یک فرد بزرگسال به طور متوسط ​​روزانه سه ساعت و ۳۵ دقیقه را روی دستگاه تلفن همراه خود می‌گذراند.

با در نظر گرفتن بیش از ۹۰ درصد از استفاده از اپلیکیشن، بازاریابان مدرن فرصتی را که گوشی‌های هوشمند و پلتفرم‌های اپلیکیشن برای برندها ایجاد می‌کنند، تشخیص می‌دهند. در اینجا ما نگاهی به برخی از راه‌های تبلیغاتی برندها در اپلیکیشن‌ها و نحوه انجام آن می‌اندازیم.

 • اجتماعی کردن

فیس‌بوک، فیس‌بوک مسنجر، واتس‌اپ، اسنپ چت، اینستاگرام و توییتر همگی در بین برنامه‌های دانلود شده در سراسر جهان جای دارند. وجه مشترک هر یک از این برنامه ها این است که همه آنها پلتفرم های اجتماعی هستند. این نشان می‌دهد که اگر برندها قصد دارند از طریق اپلیکیشن‌ها تبلیغ کنند، رسانه‌های اجتماعی و پلت‌فرم‌های ارتباطی بهترین راه هستند.

علاوه بر این، از آنجایی که این پلتفرم‌های اجتماعی همگی رابط کاربری متفاوتی را ارائه می‌دهند، اجرای یک کمپین مشابه، با محتوای مشابه، در هر پلتفرم کاملاً قابل قبول است. و برای آن برندهایی که قبلاً کمپین‌های اینفلوئنسر رسانه‌های اجتماعی یا سایر بازاریابی‌های مردمی را اجرا می‌کنند، ادغام تبلیغات در این کمپین‌ها ساده است.

 • اینستاگرام

با اینستاگرام برای کسب و کار، تبلیغات به طور یکپارچه در فید مخاطبان هدف شما گنجانده می شود. بسته به ترجیحات و سبک تبلیغات شما، اینستاگرام مجموعه‌ای از گزینه‌ها را برای ارائه تبلیغات ارائه می‌کند، از جمله: تبلیغات استوری، تبلیغات عکس، تبلیغات ویدیویی، تبلیغات چرخ و فلک و تبلیغات مجموعه.

 • فیس بوک
همچنین بخوانید:   مارکتینگ اساس هر کسب و کار است

Facebook for Business  برای برندهایی که علاقه مند به ایجاد هر نوع حضور در این پلتفرم هستند ضروری است. جدا از توانایی ایجاد یک صفحه حساب کاری، فیس بوک امکان شش نوع مختلف تبلیغات را می دهد. فقط کافی است یک فرآیند ساده برای تعیین هدف، مخاطبان هدف، قالب و بودجه یک تبلیغ را دنبال کنید و آماده شروع کار هستید.

 • اسنپ ​​چت

تبلیغات در اسنپ چت هنوز نسبتاً جدید است اما تا کنون نتایج عالی را نشان می دهد. با استفاده از Snapchat Ads Manager، برندها می توانند تبلیغات سفارشی برای مخاطبان هدف ایده آل خود، هم از نظر جغرافیایی و هم از نظر جمعیتی ایجاد کنند. اسنپ ​​چت طیف وسیعی از گزینه ها را برای ایجاد و تکمیل افزودنی ارائه می دهد تا بیشترین تأثیر را بر بینندگان داشته باشد. ژئوفیلترهای مارک دار یک مثال عالی هستند که به شرکت ها اجازه می دهند مخاطبان را در اسنپ چت های شخصی خود درگیر کنند.

 • توییتر

تبلیغات توییتر در قالب‌های مختلف «تبلیغ شده» ارائه می‌شود. توییت‌های تبلیغ‌شده، اکانت‌های تبلیغ‌شده و ترندهای تبلیغ‌شده، همه برندها را قادر می‌سازد تا به روشی طبیعی با دنبال‌کنندگان تعامل داشته باشند. مزایای اضافی این نوع تبلیغات شامل این واقعیت است که می‌توانید با ایجاد تبلیغاتی که افراد را به لایک و ریتوییت تشویق می‌کند، دیده شدن را افزایش دهید. هرچه افراد بیشتری توییت های تبلیغاتی را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند، برندها بیشتر دیده می شوند.

 • هدف

تبلیغ تبلیغات در مکان نامناسب اتلاف وقت و هزینه است. با این حال، تبلیغات در برنامه ها به بازاریابان این امکان را می دهد که مشتریان را در هر کجا که هستند با دقت بیشتری هدف قرار دهند. به لطف توانایی این برنامه ها برای جمع آوری اطلاعات دقیق جمعیتی و موقعیت جغرافیایی کاربران، دسترسی به مخاطبان هدف در زمان مناسب و در مکان مناسب آسان تر است. تبلیغات بیش از حد هدفمند به کمپین های تبلیغاتی با ارزش تر کمک می کند و در نهایت نتایجی را که برندها می خواهند تولید می کنند.

همچنین بخوانید:   چگونه می توان یک کسب و کار دراپ شیپینگ راه اندازی کرد؟

اگر گامی فراتر برداریم، اگر سازندگان یک کمپین تبلیغاتی بخواهند مشخص کنند که مخاطبان هدفشان از چه نوع دستگاه هایی استفاده می کنند، گزینه هایی برای هدف قرار دادن مصرف کنندگان به طور مستقیم بر اساس کاربران موبایل، کاربران تبلت و برندها یا مدل های خاص وجود دارد.

 • جذب کننده

نکته ای که در مورد تبلیغات درون برنامه ای باید در نظر داشت این است که تبلیغ شما هر چه باشد، باید با هر اپلیکیشنی که در وهله اول مخاطب را به آن جذب کرده است، رقابت کند. گرافیک باکیفیت، محتوای منحصر به فرد و یک Call-to-Action واضح ضروری هستند. بسته به پلتفرم خاص و ترجیحات مخاطبان، تعدادی سبک تبلیغاتی مختلف برای انتخاب وجود دارد.

 • تبلیغات بنری

تبلیغات بنری آزمایش شده و واقعی، قالب اصلی تبلیغات موبایلی هستند. به طور معمول در یک صفحه وب جاسازی شده است، کاربران این موارد را به امید اینکه بازدیدکنندگان روی آن در بالا یا پایین صفحه برنامه کلیک کنند، به کار می برند. 

 • تبلیغات بومی

طراحی شده برای ترکیب با محتوای اطراف آن، به عنوان بخشی از برنامه به جای یک تبلیغ اضافی. وقتی این تبلیغات به خوبی انجام شوند، می توانند بینندگان را به همان اندازه محتوای برنامه ای که در وهله اول به دنبال آن بودند، جذب کنند. در واقع،  مطالعات نشان داده‌اند که کاربران دقیقاً به همان اندازه زمانی را صرف تماشای تبلیغات بومی می‌کنند که محتوای اصلی سرمقاله را انجام می‌دهند.

 • تبلیغات بینابینی

ایده آل برای ap پ تبلیغاتی که نقطه گذار را در اختیار کاربران قرار می دهند، تبلیغات بینابینی کل صفحه را اشغال می کنند. در حالی که آنها تمایل به نرخ کلیک بالاتری دارند، این نوع تبلیغات به دلیل اندازه آنها همیشه تأثیرگذار هستند. نکته کلیدی برای ایجاد تأثیر مثبت با این نوع تبلیغات این است که تبلیغ را فقط  پس از انجام کار توسط کاربر نمایش دهید.

 • تبلیغات ویدیویی
همچنین بخوانید:   بازاریابی رایگان برای شروع یک کسب و کار

یک تبلیغ ویدیویی ساده و در عین حال خلاقانه برای جلب توجه کاربران عالی است. با غیرقابل رد کردن ویدیو، مارک‌ها شانس زیادی برای قفل کردن بینندگان دارند. این نوع تبلیغات انعطاف‌پذیری خلاقانه زیادی را برای بازاریابان فراهم می‌کند و فرصتی برای نشان دادن پیام برند خود را فراهم می‌کند.

انتهای مطلب/ منبع