هر ساله روندهای دیجیتالی جدیدی در حوزه بازاریابی ظاهر می شود. چیزی که چند سال پیش در استراتژی بازاریابی شما کار می کرد ممکن است امسال برای شما کارساز نباشد. به همین دلیل است که بازاریابان باید همیشه به روز باشند و از تغییرات رخ داده آگاه باشند تا بتوانند با روندهای دیجیتالی نوظهور هماهنگ شوند.

از ظهور اپلیکیشن‌های پیام‌رسان به‌عنوان مرز جدید بازاریابی در تبلیغات دیجیتال و روند جدید کانال‌های عمومی گرفته تا توسعه سریع هوش مصنوعی و فناوری‌های یادگیری ماشینی همه این روندها نه تنها برای انطباق، بلکه برای رقابت و نیز باید در نظر گرفته شوند. لیست زیر داغ ترین روندهای بازاریابی دیجیتال است که باید دنبال کنید:

پیام رسان رسانه های اجتماعی

اخیراً، بازاریابان جایگاه جدیدی را برای هدف قرار دادن مصرف‌کنندگان کشف کرده‌اند، اپلیکیشن‌های پیام‌رسان. آیا می‌دانستید که اپلیکیشن‌های پیام‌رسان تقریباً به اندازه رسانه‌های اجتماعی کاربر فعال دارند؟ در واقع، شما می توانید بازاریابی زیادی را در برنامه های پیام رسانی انجام دهید تا در رسانه های اجتماعی.

به عنوان مثال، می‌توانید از برنامه‌های پیام‌رسان به جای CRM استفاده کنید، راهی ساده‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر برای مدیریت تعامل با مشتری. یا می توانید به جای بازاریابی ایمیلی، بازاریابی پیامی انجام دهید زیرا بازاریابی ایمیلی همچنان رو به کاهش است. در نهایت، روند جدیدی در اپلیکیشن های پیام رسان به نام کانال های عمومی پدیدار شده است. در اینجا، می توانید هر نوع محتوایی را فوراً بدون قضاوت الگوریتم ها پخش کنید.

فیلم های عمودی یک الزام هستند

این ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، اما اگر یک آژانس بازاریابی خلاق هستید و می‌خواهید هر نوع ویدیویی را منتشر کنید. تبلیغاتی، انیمیشن، مصاحبه، توضیح دهنده، مطالعات موردی، واقعیت مجازی ۳۶۰ درجه، همیشه آنها را به صورت عمودی آپلود کنید. مطالعات نشان می دهد که ۹۴ درصد مواقع، ما گوشی های خود را به صورت عمودی نگه می داریم.

همچنین بخوانید:   چگونه از یادگیری ماشینی برای بهبود بازاریابی دیجیتال خود استفاده کنید

در واقع، کاربران معمولاً وقتی ویدیو را به صورت افقی در تلفن خود نشان می دهند، آن را پرش می کنند، به پایین اسکرول می کنند یا کل آن را تماشا نمی کنند. اگر متوجه شده باشید، اینستاگرام حلقه‌های اینستاگرام را راه‌اندازی کرد تا تماشای ویدیوها را برای کاربران آسان‌تر کند بدون اینکه واقعاً گوشی خود را برگردانند. بنابراین اگر به زودی به آپلود ویدیو فکر می کنید، فراموش نکنید که این کار را به صورت عمودی انجام دهید تا تعامل کاربران را افزایش دهید و نرخ تکمیل بالاتری را دریافت کنید.

هوش مصنوعی و چت ربات برای بازاریابی هوشمندتر

با ظهور هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، جهان هوشمندتر و باهوش تر می شود. اما واقعا هوش مصنوعی چیست؟ چگونه کارهای روزمره را ساده می کند و زندگی ما را کارآمدتر می کند؟ برای شروع هوش مصنوعی یک ماشین هوشمند است که می تواند حقایق، اطلاعات و داده ها را از طریق ورودی یا اطلاعات انسانی جمع آوری کند. به عبارت دیگر، هوش مصنوعی مانند یک انسان عمل می کند و فکر می کند.

هوش مصنوعی را می توان به روش های مختلفی مورد استفاده قرار داد. از نظر بازاریابی، هوش مصنوعی می‌تواند به بازاریابان کمک کند تا با تجزیه و تحلیل رفتار مصرف‌کننده و جمع‌آوری داده‌ها از پلتفرم‌های مختلف، بفهمند که چگونه مخاطبان هدف آنها در مورد محصولات یا خدمات خود می‌آموزند. از نظر برنامه‌های پیام‌رسان و ربات‌های چت، می‌توان یک ویژگی هوش مصنوعی را تعبیه کرد تا ارتباط شما را آسان‌تر و سریع‌تر کند.

اینفلوئنسر مارکتینگ همچنان پرطرفدار است

همچنین بخوانید:   اهمیت طراحی وبسایت برای دیجیتال مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ در سال ۲۰۱۷ شروع به افزایش کرد و ۸۰ درصد از بازاریابان با موفقیت از آن استفاده کردند. امروزه اینفلوئنسر مارکتینگ در تمام زمینه های ممکن به پیشرفت خود ادامه می دهد. برندها و کسب و کارها هنوز از این استراتژی درآمد هنگفتی به دست می آورند. حتی پلتفرم‌های اینفلوئنسر مارکتینگ وجود دارد که در آن برندها و سازندگان تأثیرگذار برای تأیید محتوای مارک در  YouTube، Instagram  و دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی با یکدیگر همکاری می‌کنند.

علاوه بر این، حتی ابزارهای بازاریابی تأثیرگذار هوشمندتری وجود دارد که در آن نه تنها برندها و تولیدکنندگان محتوا برای محتوای مارک دار با یکدیگر همکاری می کنند، بلکه پلتفرمی نیز وجود دارد که به صاحبان برند اجازه می دهد تا حساب های سازندگان را ردیابی و تجزیه و تحلیل کنند. با افزایش محبوبیت اینفلوئنسر مارکتینگ، برای برندها مهم است که بدانند چگونه به مخاطبان هدف خود دست یابند بدون اینکه آنها را با محتوای مشابه بیش از حد اشباع کنند.

بهینه سازی جستجوی صوتی

جستجوی صوتی اکنون بیش از هر زمان دیگری رونق گرفته است. به لطف بلندگوهای هوشمند مانند Google Home و Amazon Echo، جستجوهای صوتی افزایش یافته و محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. پس از تجربه سهولت استفاده از جستجوی صوتی، مصرف کنندگان متوجه شدند که چگونه این فناوری سبک زندگی آنها را عملی تر می کند.

با بهبود تشخیص صدا، هنگام استفاده از صدای ما، جستجو سریع‌تر و آسان‌تر انجام می‌شود. برخی از بازاریابان بر این باورند که احتمالاً ۵۰ درصد جستجوها تا سال ۲۰۲۰ از طریق صوتی انجام می شود. اگر جستجوی صوتی تا سال های آینده به گسترش خود ادامه دهد، شاید به پایان سئو منجر شود. بنابراین، برای کمپین بازاریابی بعدی خود، فراموش نکنید که بهینه سازی جستجوی صوتی را به لیست خود اضافه کنید.

همچنین بخوانید:   از زیر پا گذاشتن این 7 قانون بازاریابی محتوا، نترسید!

پست مهمان روابط عمومی جدید است

رشد خود را فقط با ارسال مقالات در وبلاگ شخصی خود محدود نکنید. مقاله بنویسید و برای یک مخاطب و وب سایت کاملاً جدید ارسال کنید. ارسال مهمان هنوز زنده و موثرتر از همیشه است. آنها همچنان به شما در ایجاد ترافیک ارگانیک و افزایش اعتبار و حضور آنلاین شما کمک می کنند.

در واقع، بازاریابان در حال حاضر بیانیه های مطبوعاتی خود را به پست های وبلاگ تبدیل کرده و آنها را در وب سایت های مختلف به عنوان پست مهمان منتشر می کنند. با ارسال یک پست مهمان، نه تنها به وب سایت خود ارزش افزوده اید، بلکه به استراتژی روابط عمومی خود نیز اضافه می کنید. اما قبل از ارسال آن، مطمئن شوید که آن را به وب سایت هایی با دامنه بالاتر از دامنه خود ارسال کرده اید و بک لینک ها را به وب سایت های با کیفیت بالا و مال خود وارد کنید.

شخصی سازی در دیجیتال مارکتینگ

یکی از روندهایی که نمی توان نادیده گرفت، اهمیت شخصی سازی در بازاریابی دیجیتال است. نشان داده شده است که ایمیل های شخصی و تبلیغات هدفمند باعث افزایش تعامل و تبدیل می شوند.

انتهای مطلب/ منبع