در دنیای بسیار رقابتی، برجسته شدن و قدرت بخشیدن به حضور برندتان بسیار مهم است. امروزه طیف گسترده ای از ابزارهای بازاریابی وجود دارد که می توانند در استراتژی کسب و کار شما پیاده سازی شوند. آنها به تقویت برند شما، افزایش فروش و برقراری ارتباط بهتر با مخاطبان شما کمک می کنند. در این راهنما، می خواهیم بر یک ابزار بازاریابی قدرتمند جامعه برند تمرکز کنیم.

جامعه برند چیست؟

جامعه برند گروهی از مصرف کنندگان مشتاق است که حول اشتیاق خود در مورد یک نام کسب و کار یا ارزش هایی که آن را ترویج می کند جمع می شوند.

چرا جوامع برند مهم هستند؟

گردآوری کاربران در اطراف یک محصول می تواند یکی از موثرترین مفاهیم تبلیغاتی برای یک کسب و کار باشد  به بودجه زیادی نیاز ندارد و دایره گسترده ای از مشتریان وفادار ایجاد می کند. ایده اصلی یک جامعه ارتباط بین طرفداران برند، تبادل اطلاعات مفید، احساس تعلق به چیزی بزرگ و مهم و حفظ یک سبک زندگی مشترک است. برای شرکت ها، چنین جوامعی فرصتی برای انتقال ارزش ها و باورهای خود به مصرف کنندگان و به دست آوردن مخاطبان وفادار است.

مشتریان انفرادی حتی می توانند حامیان برند شوند، آنها محصولات یا خدمات شما را برای بستن افراد و تگ کردن شما در شبکه های اجتماعی توصیه می کنند. اثر دهان به دهان هنوز هم عالی کار می کند. انجمن ها هم به صورت آنلاین و هم آفلاین ایجاد می شوند. در مورد دنیای دیجیتال، اینها معمولاً شبکه‌ها و انجمن‌های اجتماعی هستند که در آن طرفداران می‌توانند در زمان واقعی با یکدیگر چت کنند و به سرعت به تبادل اطلاعات بپردازند. در مورد آفلاین، اینها اغلب نوعی رویداد یا باشگاه مورد علاقه هستند که مردم به آنجا می آیند.

همچنین بخوانید:   بازاریابی انسان محور برای جاذبه برند

آفلاین به همان اندازه آنلاین قدرتمند است زیرا تعامل چهره به چهره ارتباط عاطفی قوی تری با سایر مصرف کنندگان و با خود برند ایجاد می کند. جوامع B2B بیشتر برای حرفه ای ها از حوزه های مختلف ایجاد شده اند. محبوبیت آنها در حال حاضر در حال افزایش است. در پلتفرم‌های آنلاین B2B آنها می‌توانند شبکه‌سازی کنند، اسرار و تجربیات صنعت را تبادل کنند و حتی با یکدیگر همکاری کنند. ناگفته نماند که در چنین جوامعی، کارشناسان مشکلات صنعت را برجسته می کنند و به دنبال راه حل می گردند.

نمونه های روشن جوامع برند

برای درک بهتر این فرآیند، اجازه دهید به نمونه هایی از بزرگترین جوامع برندهای شناخته شده نگاه کنیم.

اولین موردی که به ذهن می رسد ردبول است که به خاطر نوشیدنی های انرژی زا و یکی از قوی ترین جوامع معروف است. این برند جهانی مجزا با تعداد زیادی سفیران ورزشی و طرفداران برند ایجاد کرد. آنها قدرت شبکه های اجتماعی، حمایت مالی و تبلیغات شفاهی را ترکیب می کنند تا مخاطبان خود را از رویدادهای مختلفی که برگزار می کنند، مطلع کنند.

نمونه دیگر شرکت والت دیزنی است. از ایالات متحده آمریکا گرفته تا ژاپن و همه جا طرفداران دیزنی با عشق عمیق به شخصیت های کارتونی مانند میکی موس، دانلد داک و دیگران مرتبط هستند. این اشتیاق مشترک منجر به تعدادی سنت فریبنده در جامعه دیزنی شده است که افراد را دور هم جمع می کند.

چگونه یک جامعه موثر ایجاد کنیم

اولاً، شرکت ها نمی توانند جوامع را بدون توجه رها کنند، برند باید با شرکت کنندگان خود تعامل داشته باشد. موضوعاتی را برای بحث ایجاد و تنظیم کند، به سوالات پاسخ دهد و بازخورد کاربران را دریافت کند. ثانیا، لازم نیست خود را به یک کانال تعامل محدود کنید. یک شبکه اجتماعی را انتخاب کنید که اکثر مشتریان وفادار شما در آن قرار دارند، یک انجمن در آنجا ایجاد کنید.

همچنین بخوانید:   نشانه های یک کارآفرین

یک انجمن در وب سایت خود راه اندازی کنید. پس از ایجاد یک جامعه آنلاین قوی، می توانید برای هر رویدادی خارج از اینترنت مخاطب جمع آوری کنید. سوم، ایجاد برنامه های وفاداری مشتری را فراموش نکنید. شما باید برای مخاطبان روشن کنید که نه تنها سود برای شما مهم است، بلکه مراقبت و تشویق مشتریانتان نیز اهمیت دارد.

جمع بندی

در نهایت، ارزیابی نتایج جامعه برند خود را فراموش نکنید. سرمایه‌گذاری‌هایی که برای توسعه کانال‌های تعاملی و تولید محتوا صرف می‌شود باید نتیجه دهد.

انتهای مطلب/ منبع