09109200500 info@damaavand.com

هک رشد چیزی است که این روزها همه درباره آن صحبت می کنند، اما بسیاری از کارآفرینان واقعاً نمی دانند که چیست یا چگونه می توانند آن را برایشان کارساز کنند. با توجه به اینکه شرکت‌های بیشتری برای برون‌سپاری جنبه‌های مختلف عملکرد کسب و کار  خود انتخاب می‌کنند، اکنون زمان بسیار خوبی برای اداره یک آژانس است.

با این حال، کارآفرینان وقتی نوبت به گسترش آژانس‌های بازاریابی می‌شود که هنوز در این صنعت جای خود را پیدا می‌کنند، کار خود را انجام می‌دهند . ایده این است که همه چیز را در سریع ترین زمان ممکن به سرعت انجام دهید تا بتوانید آژانس خود را به نیرویی تبدیل کنید که زودتر از آن در نظر گرفته شود.

اما ابتدا، شما نیاز به یک برنامه محکم برای دنبال کردن دارید، و اینجاست که استراتژی‌های آزمایش شده و واقعی هک رشد وارد می‌شوند. در اینجا به همه چیزهایی که برای شروع نیاز دارید می پردازیم. ما با نگاهی به اینکه هک رشد واقعاً چیست و همچنین برخی از مهم‌ترین مزایایی که برای جدول به ارمغان می‌آورد، شروع می‌کنیم.

هک رشد چیست؟

هک رشد یک روش کاربردی است که برای تعیین اینکه کدام یک از فرصت‌های رشد موجود برای یک کسب‌وکار معین در یک زمان خاص مناسب‌تر هستند، استفاده می‌شود. ایده این است که با استفاده از کارآمدترین ابزار ممکن، شرکت را به سمت موفقیت ردیابی کنید. به طور کلی، استراتژی های خوب هک رشد عبارتند از:

  • سریع
  • مقرون به صرفه
  • خلاق
  • در روند

برترین مزایای هک رشد چیست؟

چرا یک آژانس خاص باید به جای عقب نشینی از رویکرد سنتی تر و صبر، هک رشد را در نظر بگیرد؟ در اینجا نگاهی به برخی از حیاتی‌ترین مزایای هک رشد برای آژانس‌ها و سایر کسب‌وکارهایی که باید رشد را در سریع‌ترین زمان ممکن به حداکثر برسانند، آورده‌ایم.

۱.کسب درآمد سریعتر

اکثر روش‌های بازاریابی مستقر، صاحبان کسب‌وکار را ملزم می‌کنند که بازی طولانی را انجام دهند، بنابراین ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا نتایج را مشاهده کنید. هک رشد می تواند به شما کمک کند افراد بیشتری در مورد آژانس شما با سرعت بیشتری صحبت کنند تا بتوانید زودتر شروع به ایجاد جریان نقدی واقعی کنید.

۲. مقرون به صرفه تر

هک رشد به عنوان یک رشته ابتدا به عنوان راهی برای شرکت‌های آگاه به بودجه برای افزایش بازگشت سرمایه (ROI) بدون صرف هزینه بیش از حد برای تبلیغات، روابط عمومی و راه‌حل‌های مشابه آغاز شد. این روشی موثر برای کسب و کارها در هر صنعتی برای پیشرفت سریع و اقتصادی باقی می ماند.

۳. محصولات بهتر

پذیرش استراتژی های بسیار کارآمد برای رشد اغلب به معنای محصولات و خدماتی است که به طور قابل توجهی بهتر و خلاقانه تر از جایگزین ها هستند. هرچه محصولات و خدمات شما بهتر باشد، می‌توانید انتظار رشد مشتریان آژانس خود را سریع‌تر داشته باشید.

همچنین بخوانید:   چگونه هوش مصنوعی فروش و خدمات مشتری را متحول می کند

۴. تسلط سریعتر بر مفاهیم کلیدی

هر چه شما و تیم بازاریابی آژانستان سریعتر استراتژی ها و رویکردهای فعلی را یاد بگیرید و تسلط پیدا کنید بهتر است. هک رشد به شما کمک می کند تا سریعاً بازار، مخاطبان هدف و صنعت خود را بشناسید تا بتوانید برای دنبال کردن اهداف خود و موفقیت دست به کار شوید.

۵. ذهنیت رشد کامل

هر چه یک کارآفرین یا بازاریاب در شعبه نمایندگی زودتر طرز فکر رشد خود را اتخاذ کند، بهتر می تواند انتظار داشته باشد. تاجران رشدگرا همیشه آینده را در نظر دارند و واقعاً درک می کنند که برای جلوتر ماندن از رقبا چه چیزی لازم است.

۷ استراتژی هک رشد برای آژانس ها

به استراتژی های کلیدی هک رشد زیر نگاهی بیندازید و به دنبال راه هایی برای گنجاندن آنها در برنامه کسب و کار فعلی خود باشید.

۱. بر ساختن جامعه خود تمرکز کنید

فقط کمتر از ۹۰ درصد از شرکت ها  می گویند یکی از بهترین راه ها برای به دست آوردن بینش ارزشمند در مورد بازارهایی که به دنبال دستیابی به آن هستید، استفاده از اینترنت برای تعامل فعال با آن افراد است. شروع به ایجاد یک جامعه آنلاین حول نام کسب و کار خود کنید.

ارزش‌های اصلی را که برای شرکت و مخاطبانتان مهم‌تر است در مرکز امور قرار دهید. سپس به طور فعال با افرادی که به محتوا و برند شما علاقه نشان می دهند درگیر شوید. به سؤالاتی که مردم درباره کاری که آژانس شما انجام می دهد پاسخ دهید. بازخوردی را بخواهید که بتوانید از آن برای رشد شرکت خود و موثرتر کردن کمپین های بازاریابی خود استفاده کنید. سپس آنچه را که آموخته اید به کار ببرید.

۲. ROI خود را با اتوماسیون به حداکثر برسانید

هکرهای رشد اختصاصی همیشه به دنبال راه هایی برای استفاده حداکثری از زمان، بودجه و منابع محدود هستند. حتی اگر زمان و کار صرف کنید تا کارهای تکراری یا خسته کننده را به انسان های واقعی بسپارید، حتی جزیی گراترین انسان ها نیز دیر یا زود مرتکب خطا می شوند.

با این حال پیاده‌سازی راه‌حل‌های مبتنی بر نرم‌افزار برای انجام وظایفی مانند اطلاع‌رسانی ایمیل، ایجاد بلیط، زمان‌بندی پست و موارد دیگر دقت تقریباً کاملی را تضمین می‌کند. اتوماسیون نه تنها نتایج بسیار بهتری را با چنین وظایفی تضمین می کند ، بلکه مقرون به صرفه تر از پرداخت هزینه به انسان های مستعد خطا برای رسیدگی به آنها است. همچنین بسیار کاربردی است، به طوری که ۴۴ درصد از کسب و کارها در عرض شش ماه به بازگشت سرمایه بالاتری دست می یابند.

همچنین بخوانید:   بهترین ابزارهای گزارش دهی مشتری که هر آژانس دیجیتالی به آن نیاز دارد

۳. ایده ریسک کردن را بپذیرید

عبارت «هیچ چیزی جرأت نکرده، هیچ چیز به دست نیامده» قطعاً در دنیای استراتژی‌های هک رشد مدرن برای آژانس‌ها صدق می‌کند. بازاریاب های آژانس متهور که از فکر کردن خارج از چارچوب و ریسک کردن نمی ترسند، بازاریابانی هستند که آنچه را که کار می کند کشف و کامل می کنند.

آنها همچنین به احتمال زیاد مشتریان بالقوه را در جستجوی راه حل های نوآورانه و چشم نواز متقاعد می کنند که آژانس آنها راهی برای رفتن است. کلید پیشرفت از طریق ریسک پذیری، طوفان فکری و آزمایش چندین نسخه از هر ایده بازاریابی به طور همزمان است. عملکرد هر نسخه را با دقت پیگیری کنید و از آنچه یاد می‌گیرید استفاده کنید تا دور بعدی کمپین‌های خود را قوی‌تر کنید.

۴. با اینفلوئنسر مارکتینگ همراه شوید

مصرف‌کنندگان مدرن عصر دیجیتال به تبلیغات سنتی مانند سال‌های قبل پاسخ نمی‌دهند. آنها از رویکردهای بازاریابی که به نظر می رسد فروش آشکار است و همچنین هر گونه تبلیغاتی که احساس مزاحم می کند یا در حالی که آنها کار دیگری انجام می دهند، آنها را قطع می کند، بیزارند. از سوی دیگر، اینفلوئنسر مارکتینگ با آنچه که مخاطبان مدرن ترجیح می دهند بسیار همخوانی دارد.

محتوای بازاریابی از اینفلوئنسرها و سایر مقاماتی که مصرف کننده به آنها اعتماد دارد، بیشتر شبیه به توصیه یک دوست است تا یک تبلیغ. اینفلوئنسر مارکتینگ همچنین یک راه سریع و بسیار مؤثر برای دستیابی به مخاطبان با ارزش بالا با احتمال بالاتر تبدیل است. کلید موفقیت این است که نوع مناسبی از اینفلوئنسر را انتخاب کنید، فردی در جایگاه شما که از قبل به مخاطبانی که می خواهید برای آنها بازاریابی کنید فرمان می دهد.

۵. از حضور آنلاین خود نهایت استفاده را ببرید

این روزها، حضور قوی در وب چیزی بیش از یک ایده خوب است.  در دنیایی که به طور فزاینده ای به اینترنت و فناوری تلفن همراه متکی است، مردم بیشتر تصمیمات خرید خود را به صورت آنلاین بررسی می کنند، به خصوص زمانی که در بازار چیزی به مهمی خدمات آژانس هستند.

این بدان معناست که هر آژانسی که امیدوار است پیشرفت کند به وب سایت اختصاصی خود و یک حضور گسترده در رسانه های اجتماعی نیاز دارد. عواملی مانند پاسخگویی مناسب برای موبایل ، طراحی وب تمیز و محتوای جذاب نیز هنگام بازاریابی یک آژانس بسیار مهم هستند. به یاد داشته باشید، شما از مشتریان آینده خود می خواهید که به سلامت و موفقیت کسب و کار خود به شرکت شما اعتماد کنند. این بدان معناست که کسب و کار شما باید نمونه ای درخشان از نحوه انجام کارها به درستی باشد.

همچنین بخوانید:   جوامع برند و نقش آنها در ارتقای برند

۶. با مسابقات و موارد رایگان علاقه ایجاد کنید

همه این ایده را دوست دارند که چیزی را به صورت رایگان امتحان کنند، بنابراین گزینه هایی مانند رایگان ها، هدایا و مسابقات، استراتژی های هک رشد فوق العاده ای را ایجاد می کنند.  در واقع، طبق تحقیقات، ارائه محصولات یا خدمات رایگان می تواند به یک شرکت کمک کند تا فروش را تا ۲۰۰۰ درصد افزایش دهد .نه تنها رایگان ها و تاکتیک های مشابه به افراد کمک می کند تا خدمات شما را امتحان کنند، بلکه روند ایجاد لیست دسترسی به ایمیل آژانس شما را تسریع می بخشد .

هر فردی که با کمال میل اطلاعات تماس خود را در اختیار شما قرار می دهد، پیشرو است که می توانید در آینده برای آن بازاریابی کنید. ایده‌های عالی برای رایگان‌های آژانس غیرقابل مقاومت شامل راهنماهای PDF، گزارش‌های بازار، تست‌های ارزیابی، و ابزارهای قابل دانلود است. اما از خلاقیت نترسید. هنگام متقاعد کردن افرادی که به دنبال خدمات آژانس هستند تا یک گزینه را بر دیگری امتحان کنند، خلاقیت حیاتی است.

۷. بهترین محتوای خود را تغییر دهید

حتی پرکارترین تیم‌های بازاریابی آژانس گاهی اوقات می‌توانند از کمک کوچکی در رابطه با تولید محتوا استفاده کنند، به‌ویژه زمانی که بر رشد تمرکز دارند.  تغییر کاربری محتوا یک راه عالی برای به دست آوردن مسافت پیموده شده از بهترین محتوای شماست. از دیگر مزایای استفاده مجدد محتوا:

  • از SEO فوق العاده پشتیبانی می کند .
  • به شما امکان می دهد انواع مختلف محتوا را آزمایش، آزمایش و مقایسه کنید.
  • باعث صرفه جویی در زمان، نیروی کار و منابع شما می شود.

جمع بندی

بهترین استراتژی‌های مدرن هک رشد برای آژانس‌ها با رویکردهای بازاریابی که از قبل می دانستید اشتراکات زیادی دارند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند ترفند و کمی نوآوری هوشمندانه برای دسترسی به نتایج سریعتر و چشمگیرتر اضافه کنید. اما رشد موفقیت آمیز آژانس شما تنها بخشی از چیزی است که برای پیشی گرفتن از بازی و شکست دادن رقبا لازم است. شما همچنین به یک استراتژی برای ماندن در آینده نیاز دارید، و در اینجاست که مدیریت پروژه مستمر متخصص وارد عمل می شود.

انتهای مطلب/ منبع