تنظیم تبلیغات برای وب سایت شما آسان است، اما اجرای آنها برای فروش آسان نیست. ایجاد فروش از طریق تبلیغات شما نیاز به تکنیک ها و مراحل زیادی دارد که باید آنها را دنبال کنید تا بازدیدکنندگان وب سایت خود را به مشتریان و خریداران بالقوه تبدیل کنید.

اجرای تبلیغات در رسانه های اجتماعی و گوگل قطعات ارزشمندی از استراتژی بازاریابی شما هستند، چه صاحب یک کسب و کار کوچک و چه در مقیاس بزرگ باشید. به همین دلیل داشتن ابزار و دانش مناسب در مورد اینکه کدام روش با کمپین تبلیغاتی شما مطابقت دارد بسیار حیاتی است. این راهنما برای کمک به شما در ایجاد تبلیغاتی طراحی شده است که تبدیل می شوند.

۱.کلمات کلیدی مناسب را هدف قرار دهید

برای افزایش شانس تبدیل خود، باید کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کنید. در بازاریابی دیجیتال، کلمه کلیدی اصطلاحی است که برای توصیف کلماتی که کاربر هر بار که در موتور جستجو جستجو می کند، استفاده می کند. اولین قدم برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی برای مخاطبان و صنعت خود این است که مانند مشتری بالقوه خود فکر کنید. به طور خلاصه، هرچه در مورد کلمات کلیدی خود دقیق تر باشید، نتیجه نرخ تبدیل شما بهتر خواهد بود. همچنین فراموش نکنید که مترادف کلمات کلیدی انتخابی خود یا حتی جمع و نام دقیق محصول را نیز درج کنید.

۲. مخاطب مناسب را هدف قرار دهید

هنگامی که کمپین های تبلیغاتی خود را شروع می کنید، به یاد داشته باشید که مخاطبان مناسب را در زمان مناسب هدف قرار دهید. شما باید توجه مشتری بالقوه خود را در زمانی که بیشتر به شما نیاز دارند جلب کنید. جمعیت شناسی، موقعیت مکانی، اهداف و انگیزه، علایق و غیره مخاطبان خود را بیابید. هرچه دقیق تر باشید، نتیجه تبدیل شما بهتر خواهد بود.

اما همیشه به یاد داشته باشید، سعی نکنید جنبه های ذکر شده در بالا را در مورد مشتری بالقوه خود فرض کنید، در غیر این صورت کمپین تبلیغاتی و تلاش شما بیهوده خواهد بود. برای شناخت بیشتر مخاطبان هدف خود، همیشه می توانید با مشتریان فعلی خود مصاحبه کنید یا از آنها بخواهید نظرسنجی را پر کنند. 

۳. همیشه از CTA استفاده کنید

اگر از CTA استفاده نمی کنید، همه چیز را اشتباه انجام می دهید .CTA  ها جنبه بسیار مهمی از استراتژی بازاریابی شما هستند زیرا مخاطبان شما را تشویق می کنند تا اقدام فوری انجام دهند. بدون یک CTA متقاعد کننده و متقاعد کننده، ممکن است مخاطبان شما محصول یا خدمت شما را خریداری نکنند و به احتمال زیاد وب سایت شما را بدون انجام هیچ کاری ترک خواهند کرد.

فراخوان در بازاریابی می تواند یک تصویر، متن یا حتی یک دکمه باشد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که دعوت به عمل شما شامل افعال عمل به همراه کلمات کلیدی اصلی شما می شود تا یک CTA تبدیل پسند داشته باشید. دوباره مثال فروش کوله پشتی کوهنوردی را بیاوریم. اگر کلمه کلیدی اصلی شما “کوله پشتی پیاده روی” است، مطمئن شوید که یک فعل عملی مانند “کوله پشتی پیاده روی ارزان بخرید” اضافه کنید.

۴. سلسله مراتب بهینه سازی آیزنبرگ را اعمال کنید

کار دیگری که باید انجام دهید این است که اگر می خواهید نرخ تبدیل خود را افزایش دهید، روی سلسله مراتب بهینه سازی آیزنبرگ تمرکز کنید . سلسله مراتب بهینه سازی آیزنبرگ چیست؟ مشابه سلسله مراتب مزلو، برایان آیزنبرگ سلسله مراتبی را به طور خاص برای بهینه سازی وب سایت ارائه کرد. در هر دو سلسله مراتب، شما از پایین شروع می کنید و تمام تلاش خود را می کنید تا به بالای هرم برسید.

اگر در تمام نیازهای زیر موفق نشده باشید، نمی توانید به اوج برسید. اگر ۵ مرحله را به ترتیب از پایین به بالا دنبال کنید، که عبارتند از: عملکردی، قابل دسترسی، قابل استفاده، شهودی و متقاعد کننده، ببینید چگونه مشتریان و فروش بیشتری را تضمین خواهید کرد.

  • عملکردی

اگر وب سایت شما به درستی کار نمی کند، کند است و در عرض چند ثانیه بارگذاری نمی شود، یا دارای لینک های خراب، CTA ناقص و متن های تبلیغاتی است، تمام تلاش شما به هدر می رود. اگر حداقل یکی از این مشکلات را دارید، باید قبل از شروع کمپین های تبلیغاتی خود، آنها را برطرف کنید. و به هر حال، بدون رفع عملکرد وب سایت خود، نمی توانید به سطوح بعدی اهرام بروید.

  • در دسترس

مطمئن شوید که وب سایتی دارید که به راحتی با تجربه کاربری و رابط کاربری عالی قابل دسترسی است. یکی از کلیدهای اصلی بهینه سازی این است که کاربران را قادر می سازد تا به راحتی وب سایت شما را بدون هیچ مشکلی مرور کنند. یک وب سایت با ناوبری ساده، کمینه و واضح تمام چیزی است که برای دستیابی به دسترسی به آن نیاز دارید.

 همچنین مطمئن شوید که اندازه فونت کپی های تبلیغاتی شما واضح و بزرگ باشد و رنگ ها برای چشم دلپذیر باشند. علاوه بر این، اگر نسخه تبلیغاتی شما به عنوان مثال می‌گوید «تخفیف ۲۵ درصدی»، مطمئن شوید که تخفیف در همه دستگاه‌ها، اعم از تلفن، رایانه، تبلت و غیره قابل دسترسی است. 

  • قابل استفاده

نسخه های تبلیغاتی و CTA شما باید برای مشتریان شما قابل مشاهده و قابل استفاده باشد. به عنوان مثال، اگر در نسخه تبلیغاتی شما آمده است: «۲۵ درصد تخفیف روی همه کوله‌ها»، ۲۵ درصد تخفیف باید برای همه کوله‌ها قابل استفاده باشد. با این اوصاف، صفحه فرود باید پسوند تبلیغاتی باشد که ایجاد می کنید.

  • شهودی

از خود بپرسید که آیا پیام شما با نسخه های تبلیغاتی شما مطابقت دارد یا خیر. آیا تبلیغ شما همان چیزی را دارد که کاربر هنگام جستجوی “خرید کوله پشتی ارزان” در ذهن داشت؟ آیا تبلیغات شما توجه مشتریان شما را به خود جلب می کند؟ آیا بازدیدکنندگان وب سایت شما می دانند که چرا اینجا هستند و در واقع چه چیزی می خرند؟ یا می توانند به راحتی محصول یا خدمات شما را خریداری کنند؟ اگر پاسخی برای این سؤالات ندارید، باید خودتان را وقف بهبود بصری بودن کپی های تبلیغاتی یا حتی وب سایت خود کنید.

  • متقاعد کننده

در نهایت آخرین مرحله متقاعدسازی است. اینجاست که تمام خلاقیت ها باید انجام شود تا مشتری شما را متقاعد کند که محصول یا خدمات شما را بخرد. شما این کار را از طریق نسخه های تبلیغاتی خود انجام می دهید. برای اینکه تبلیغ شما قانع کننده باشد، باید بر بازدیدکنندگان خود تأثیر بگذارید تا روی تبلیغ کلیک کنند. به همین دلیل است که دعوت شما برای اقدام باید واضح، مستقیم و قانع کننده باشد.

۵. صفحه فرود با کیفیت بالا

همه چیز به کامل بودن صفحات فرود شما بستگی دارد. هر صفحه باید کاربرپسند و برای بازدیدکننده بصری باشد. به خاطر داشته باشید که آگهی شما و متن آگهی شما باید با صفحات فرود شما مرتبط باشد. به عنوان مثال، اگر متن تبلیغاتی شما می‌گوید «در کوله‌پشتی‌ها ۲۰ درصد تخفیف بگیرید»، صفحه فرود شما باید به بازدیدکنندگان اجازه دهد تا ۲۰ درصد برای همه کوله‌ها تخفیف بگیرند. وب سایت های زیادی وجود دارند که به شما در ساخت صفحات فرود کمک می کنند.

۶. روش A/B برای تست تبلیغات شما

بودجه بخشی ضروری از کمپین تبلیغاتی شماست. به همین دلیل است که باید مطمئن شوید که هر پنی که خرج می کنید ارزشش را دارد زیرا کمپین های تبلیغاتی می توانند واقعاً گران تمام شوند. به منظور حذف هزینه های تبلیغات، می توانید از روش A/B برای انتخاب و انتخاب روشی که بهتر کار می کند استفاده کنید.

 تست A/B یا به عبارت دیگر، تست تقسیم تاکتیکی است که از ۲ تنوع کپی تبلیغاتی مختلف برای تعیین اینکه کدام یک در تبدیل کاربران عملکرد بهتری دارد استفاده می کند. به راحتی می توانید نسخه های تبلیغاتی مختلف را امتحان کنید، تصاویر و رنگ ها را تغییر دهید، سعی کنید فراخوانی های متفاوتی داشته باشید. به این ترتیب، خواهید فهمید که کدام نسخه تبدیل بالاتری داشته است.

چرا در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنیم؟

از پلتفرم هایی مانند فیس بوک، اینستاگرام، تیک تاک، اسنپ چت یا یوتیوب استفاده کنید زیرا محبوب ترین آنها هستند، اما به خاطر داشته باشید که هر پلتفرم مخاطبان منحصر به فرد خود را دارد. علاوه بر این، بازاریابی رسانه های اجتماعی به بودجه زیادی نیاز ندارد، در واقع تبلیغات در رسانه های اجتماعی راهی کارآمد برای کاهش هزینه های بازاریابی شما است.

با بازاریابی رسانه های اجتماعی، دید برند خود را نیز افزایش می دهید، بنابراین نرخ تبدیل ترافیک موجود شما را بهبود می بخشد. با یک استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی مناسب، نه تنها نرخ تبدیل بالاتری خواهید داشت، بلکه باعث افزایش ترافیک، بهبود وفاداری به برند و ابزارهایی برای اندازه گیری کارایی کمپین های خود خواهید شد.

چرا در گوگل تبلیغ کنیم؟

تصور کنید از قدیمی ترین و محبوب ترین موتور جستجوی موجود در اینترنت برای کمپین های تبلیغاتی خود استفاده نکنید. مطالعات نشان می دهد که گوگل روزانه ۵ میلیارد جستجوی جستجو دریافت می کند. تبلیغات در گوگل با یک پلتفرم تبلیغاتی پرداخت به ازای کلیک انجام می شود که به تولید سرنخ و در نهایت افزایش فروش شما کمک می کند و به وب سایت شما اجازه می دهد در هنگام جستجوی کلمات کلیدی خاص در کنار نتایج جستجوی رتبه برتر ظاهر شود.

Google Ads در واقع دارای گزینه های تبلیغاتی متنوعی است که متناسب با انواع مختلف مدل های کسب و کار باشد، چه در مقیاس بزرگ یا کوچک. با Google Ads می‌توانید برای نمایش تبلیغات کوتاه، پیشنهادات خدمات، فهرست‌بندی محصولات یا حتی ویدیوها پیشنهاد بدهید.

این می تواند تبلیغات را هم در نتایج موتورهای جستجو مانند جستجوی گوگل و هم در وب سایت ها، برنامه های تلفن همراه و ویدیوهای غیرجستجو قرار دهد. بنابراین، در انتخاب تبلیغات در گوگل برای کمپین های تبلیغاتی خود تردید نکنید. با استراتژی بازاریابی مناسب، مطمئناً ترافیک بیشتری خواهید داشت، کلیک ها را افزایش می دهید و در نهایت سرنخ ها را تبدیل می کنید.

جمع بندی

تنظیم تبلیغات زمان و تلاش زیادی از شما می گیرد. با این حال، با قوانین و روش های صحیح نباید مشکلی ایجاد شود. قابل درک است که استراتژی‌ها و قوانین زیادی در این فرآیند دخیل هستند، با این حال، پس از آزمایش، تلاش و به کارگیری استراتژی‌های مناسب، در نهایت می‌توانید به نرخ‌های تبدیل بالا برسید.

انتهای مطلب/ منبع