هنگام کار در هر نوع کسب و کاری، طیف گسترده ای از چالش ها وجود دارد. به عنوان یک آژانس بازاریابی، چالش‌های آژانس خاصی وجود دارد که منحصر به نوع سازمانی است که شما دارید. مدیریت مشتریان مختلف، یافتن راه‌هایی برای برجسته کردن کسب‌وکارتان و جذب افراد مناسب، همگی نمونه‌هایی از چالش‌های آژانس هستند که ممکن است با آن‌ها مواجه شوید.  چندین راه حل وجود دارد که می توانید برای حل مشکلات خود، کمک به رشد کسب و کار خود و ایجاد ذهنیت چابکی که به شما کمک می کند با چشم اندازی جدید به چالش های آژانس خود نزدیک شوید، پیاده سازی کنید.

۱.برقراری ارتباط موثر

یکی از بزرگترین چالش های آژانس که آژانس های جدید و تاسیس شده با آن مواجه هستند، ارتباط ناکارآمد است. ارتباطات تعداد زیادی از حوزه های مختلف را پوشش می دهد، از ارتباط بین مدیران و کارکنان گرفته تا ارتباط بین شما و مشتریانتان.  وقتی نمی توانید به طور موثر ارتباط برقرار کنید، منجر به مسائل حل نشده، ناامیدی های ناگفته و در نهایت عدم همکاری و انسجام در آژانس شما می شود.  ارتباط کلید ایجاد اعتماد است. اگر آژانس شما از کمبود ارتباطات رنج می‌برد، به راه‌هایی فکر کنید که بتوانید کارها را شفاف‌تر کنید.

۲. بهبود فرآیندهای مدیریت

آژانس‌ها نسبت به سایر انواع کسب‌وکارها روش‌های مدیریتی سخت‌گیرانه و رسمی کمتری دارند.  با این حال، این می تواند منجر به مشکلاتی در مورد سبک های مدیریت شود. مدیریت ناسازگار، مرزبندی نامشخص بین مدیریت و کارکنان و دائماً تغییر فرآیندهای مدیریتی می‌تواند یک آژانس در حال رشد را از مسیر خارج کند و حتی منجر به سطوح بالاتری از جابجایی کارکنان شود. نگاه کردن به کتاب‌های مربوط به سبک‌های مدیریت و انتخاب یک دوره واحد برای حرکت رو به جلو می‌تواند به شما در بهبود فرآیندهای مدیریتی کمک کند.

۳. حفظ کیفیت استعداد

یکی دیگر از چالش های بزرگ آژانس، حفظ استعدادهای با کیفیت است. بازاریاب های دیجیتال با استعداد زیادی وجود دارند که می توانید آنها را پیدا کنید و در آژانس خود استخدام کنید، اما نگه داشتن آنها در آنجا داستان دیگری دارد.  در اغلب موارد، کارمندان آژانس متوجه می شوند که بیش از ساعت کار می کنند، در آستانه فرسودگی شغلی هستند و مسئولیت هایی خارج از شرح شغل خود را بر عهده می گیرند. نرخ گردش مالی آژانس ها فوق العاده بالاست. برای حفظ استعدادهایی که جمع آوری می کنید، باید یک قدم به عقب بردارید و حجم کار و مسئولیت های هر یک از اعضای تیم خود را ارزیابی کنید.

۴. تعیین فرصت ها

به عنوان یک آژانس، شما همیشه می خواهید پروژه های خود را به موقع تحویل دهید و مطمئن شوید که دائماً از فرصت ها عقب نمی مانید. با این حال، تخمین درست مدت زمانی که طول می کشد تا وظایف مختلف انجام شود و محصولات قابل تحویل به مشتری تحویل داده شود، می تواند مشکل باشد. این می تواند بازتاب ضعیفی در کسب و کار شما داشته باشد و منجر به مشتریان ناراضی و ناراضی شود. داده ها می توانند کمک بزرگی برای تعیین فرصت ها باشند.

۵. ایجاد کسب و کار جدید

هر کسب و کاری نیاز به رشد دارد. به‌ویژه آژانس‌ها می‌توانند در گسترش و جذب مشتریان بیشتر مشکل داشته باشند، زیرا چرخه‌های فروش می‌تواند طولانی باشد و رقابت زیادی وجود دارد. به دست آوردن مشتریان جدید با رویکردی صحیح ضروری و قابل انجام است. بر افزایش تعالی خدمات و رویکرد خدمات مشتری خود تمرکز کنید .این حوزه ها برخی از عوامل اصلی تصمیم گیری هستند که مشتریان بالقوه شما در نظر خواهند گرفت، بنابراین مطمئن شوید که فرآیند و گردش کار آسان، ارتباطات موثر و نتایج عالی دارید.

۶. استفاده از فناوری

به عنوان یک آژانس، اغلب قرار است شما متخصص فناوری دیجیتال برای مشتریان خود باشید. اما بسیاری از آژانس ها حتی از فناوری مناسب در فرآیندهای داخلی خود استفاده نمی کنند. فناوری بخش مهمی از اداره صحیح یک آژانس است و سرمایه گذاری در پشته فناوری مناسب ضروری است. در نظر بگیرید که چه حوزه هایی از کسب و کار شما می تواند از افزودن فناوری جدید بهره مند شود. همچنین مهم است که به طور مداوم ابزارهایی را که در اختیار دارید ارزیابی کنید تا از آنها به طور کامل استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که سرمایه گذاری شما ارزشمند است.

۷. اجتناب از مدیریت خرد

آژانس‌ها، به‌ویژه زمانی که شروع به کار می‌کنند، تمایل دارند کوچک باشند و مدیران تمایل دارند همه چیز دست روی دست باشند. این بدان معناست که آنها در صورت نیاز وارد عمل خواهند شد و در مواقعی که شرایط به آن نیاز دارد، شخصاً کمک خواهند کرد. همچنین به این معنی است که برای مالکان یا مدیران ممکن است عقب نشینی و اجتناب از مدیریت خرد کارکنان خود سخت باشد.  اطمینان حاصل کنید که وظایف را به طور واضح بین کارمندان خود محول کرده اید و انتظارات خود را از نتایج به اشتراک بگذارید.

۸. کارآمد

آژانس ها اغلب قطعات متحرک زیادی دارند. با توجه به بسیاری از زمینه‌های مختلف که باید روی آنها تمرکز کنید، می‌توان فهمید که چگونه زمان و کار خود را به طور مؤثر مدیریت کنید. مدیران و کارمندان به طور یکسان ممکن است خود را در تمام طول روز در جلسات گیر بیاندازند یا سعی کنند از پیام‌ها و ایمیل‌ها مطلع شوند که منجر به انجام نشدن کار زیادی می‌شود. ایجاد یک تقویم موثر و برنامه روزانه برای کارآمد نگه داشتن آژانس مهم است.

۹. ایجاد فرهنگ شرکت

فرهنگ شرکت، رفتارها و نگرش های مشترک یک کسب و کار است. پرورش فرهنگ شرکتی سالم و موثر بخش مهمی از اداره یک آژانس است، اما انجام آن با شخصیت‌ها و سبک‌های کاری منحصربه‌فرد در میان کارمندان شما دشوار است. داشتن ماموریت‌ها، ارزش‌ها و اهداف شرکت روشن و ثابت می‌تواند به شما کمک کند فرهنگ شرکتی ایجاد کنید که می‌تواند بین کارکنان فعلی و هر کارمند جدید به اشتراک گذاشته شود. اطمینان حاصل کنید که ارزش های شرکت مثبتی دارید و به بازخوردهای مربوط به فرهنگ شرکت از سوی کارکنان خود گوش دهید.

۱۰. رسیدگی به تعارض

ناگفته نماند که هر محل کار، هر از گاهی، تعارضات متفاوتی خواهد داشت که باید به آنها رسیدگی شود. با این حال، هنگامی که اختلاف نظرها به طور مداوم افزایش می یابد و شروع به تبدیل شدن به یک موضوع اصلی می کند، مشکل بزرگتری در دستان شما است. زمانی که به آن رسیدگی نشود، درگیری های داخلی می تواند منجر به فقدان عمده ارتباط و همکاری در آژانس شما شود.  شما باید به طور مستقیم به تعارضات رسیدگی کنید. جلساتی را بین طرفین درگیر ترتیب دهید و مطمئن شوید که بدون تعصب وارد آن می شوید. به صحبت های هر دو طرف گوش دهید و تصمیم عادلانه ای در مورد چگونگی حرکت به جلو بگیرید تا تجارت به حالت عادی بازگردد.

۱۱. ایجاد انگیزه در تیم

چالش های آژانس را می توان در میان سایر صنایع نیز به اشتراک گذاشت. یکی از مسئولیت های اصلی مدیران الهام بخشیدن و ایجاد انگیزه در تیمشان است. در حالی که هر روز در محل کار هیجان انگیز و سرگرم کننده نخواهد بود، مهم است که اجازه ندهید همه چیز یکنواخت و خسته کننده شود. در مورد راه های مختلفی که می توانید به اهداف آژانس نزدیک شوید و اینکه چگونه می توانید تیم خود را برای دستیابی به آنها الهام بخشید فکر کنید. اتخاذ یک رویکرد فردی با هر یک از کارمندان می تواند گاهی موثرتر از تلاش برای ارائه یک راه حل مناسب برای انگیزه باشد.

۱۲. متمایز کردن آژانس شما

یکی از بزرگترین چالش های آژانس، برجسته شدن در میان رقبا است. آژانس شما باید هویت خاص خود را داشته باشد و از سایر آژانس‌های موجود در منطقه یا جایگاه شما متمایز باشد. از برخی از کلمات رایجی که آژانس ها استفاده می کنند، مانند خدمات کامل، رویکرد همه در یک یا نتایج قدرتمند اجتناب کنید. در عوض، بر آنچه شما را از رقبایتان متمایز می کند تمرکز کنید و پیام خود را حول آن متمرکز کنید. مطمئن شوید که جذاب، قابل دسترس و جالب هستید.

جمع بندی

شما به عنوان یک آژانس، بدون شک چالش های نمایندگی منحصر به فردی خواهید داشت که این پتانسیل را دارد که مانع رشد شما و ایجاد تنش و درگیری در سازمان شما شود. هنگامی که با یک ذهن روشن به این مشکلات برخورد می کنید و برای یافتن راه حل هایی تلاش می کنید که به شما در غلبه بر چالش های آژانس کمک کند، می توانید به رشد کسب و کار خود و موفقیت بیشتر کمک کنید. راه دیگر برای کمک به رشد و موفقیت آژانس خود استفاده از ابزارهای مختلف مدیریت پروژه آژانس است .این نوع راه‌حل‌ها می‌توانند مدیریت پروژه‌هایی را که آژانس شما ارائه می‌کند برای شما بسیار آسان‌تر کند.

انتهای مطلب/ منبع