پیگیری شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) می‌تواند به شما نشان دهد که آژانس شما در حال حاضر چگونه عمل می‌کند، به شما کمک می‌کند پایگاه مشتری خود را رشد دهید و به راه‌های بهتری برای افزایش سودآوری خود منجر شود. دنیای بازاریابی امروزه به رشد خود ادامه می دهد و هر لحظه بیشتر و بیشتر رقابتی می شود.

در نتیجه، باید راه‌هایی بیابید تا اطمینان حاصل کنید که آژانس بازاریابی شما مرتبط باقی می‌ماند و به رشد خود ادامه می‌دهد. با این حال، اغلب شما آنقدر روی چگونگی کمک به مشتریان خود برای گسترش کسب و کار خود از طریق بازاریابی متمرکز هستید که از پیگیری رشد کسب و کار خود غافل می شوید. یکی از راه‌های سودمند برای انجام این کار، ردیابی شاخص‌های کلیدی عملکرد  است.

ردیابی این شاخص‌های کلیدی عملکرد می‌تواند به آژانس‌های بازاریابی محتوا کمک کند تا ببینند آیا رشد در حال رخ دادن است یا خیر و همچنین به شما هشدار می‌دهد که در چه مواردی از اهداف خود فراتر می‌روید، به آنها می‌رسید یا از آنها کوتاه می‌آیید. از آنجایی که بازاریابی دیجیتال به طور فزاینده ای برای کسب و کار شما ضروری می شود، دانستن اینکه چه چیزی را برای تعیین حرکت یا حرکت بعدی خود دنبال کنید بسیار مهم است.

در اینجا ۷ مورد از بهترین  KPIهای آژانس بازاریابی برای کمک به ردیابی رشد شما آورده شده است.

۱.هزینه جذب مشتری

هزینه جذب مشتری یکی از قدرتمندترین KPIهای آژانس بازاریابی است که می توانید آن را پیگیری کنید. برای شما هزینه تخمینی بدست آوردن هر مشتری جدید را محاسبه می کند. یک راه ساده برای یافتن CAC خود این است که کل هزینه بازاریابی خود را بر تعداد کل مشتریان جدید در طول یک زمان مشخص یا برای یک کمپین خاص تقسیم کنید.

همچنین بخوانید:   مشاوره استارتاپ و کیفیت اجرای آن

این هزینه جذب مشتری می تواند اثربخشی یک کمپین بازاریابی را به شما نشان دهد و به تلاش های بودجه بندی کمک کند. همچنین می تواند بینش ارزشمندی را در مورد کانال های بازاریابی که واجد شرایط ترین سرنخ ها و بازده سرمایه گذاری بالاتری را تولید می کنند، ایجاد کند .اگر متوجه شدید که CAC شما زیاد است، روی راه‌هایی برای کاهش آن تمرکز کنید، به خصوص موارد زیر:

  • بهتر است محتوای خود را بهینه کنید تا رتبه بالاتری داشته باشید و ترافیک ارگانیک بیشتری را به ارمغان بیاورید .
  • راه هایی برای بهینه سازی تبدیل ها پیدا کنید.
  • استراتژی های بازاریابی دیجیتال قوی تری را برای جذب مخاطبان هدف خود ایجاد کنید .
  • هزینه های بازاریابی خود را ارزیابی کنید و هزینه های غیر ضروری را برای حذف پیدا کنید.

۲. LTV مشتری

LTV  مشتری میانگین ارزش کلی هر مشتری برای کسب و کار شما را در دراز مدت نشان می دهد. به عبارت ساده تر، مبلغی است که مشتری برای خدمات یا محصولات خاص شما در طول کل رابطه با آژانس خاص شما خرج می کند.

یک راه اساسی برای محاسبه LTV مشتری شما این است که هزینه های مادام العمر مشتری را از درآمد مشتری مادام العمر کم کنید. این KPI می‌تواند سرنخ‌های الهام‌بخشی را ارائه دهد که نشان می‌دهد شما بسیاری از کارها را درست و با نتایج موفقیت‌آمیز انجام می‌دهید و در حفظ روابط ارزشمند با مشتریان خود موفق هستید.

۳. درصد سوددهی پایین

درصد سوددهی پایین می تواند نشان دهد که آژانس شما در طول یک دوره حسابداری چقدر سودآور بوده است. از این برای مقایسه با اهدافی که در ابتدای سال تعیین کرده اید استفاده کنید تا ببینید آیا استراتژی بازاریابی شما منجر به رشد بیشتر می شود یا خیر.

همچنین بخوانید:   ایجاد جادو بین شرکت های بزرگ و استارت آپ ها

برای محاسبه درصد سوددهی پایین خود، به دو بخش خاص از اطلاعات نیاز دارید: درآمد و درآمد خالص. درآمد خالص را بر درآمد خالص خود تقسیم کنید، سپس نتیجه را در ۱۰۰ ضرب کنید تا درصد سودآوری خود را بدست آورید.

۴. زمان سرمایه گذاری در پروژه در مقابل بازدید

برای اینکه واقعاً ببینید آیا تلاش‌های بازاریابی شما نتیجه داده است یا خیر، زمان سرمایه‌گذاری در پروژه در مقابل بازده KPI را دنبال کنید. این به این معنی است که تیم شما چقدر زمان برای هر پروژه بازاریابی برای آژانس شما سرمایه گذاری کرده است. سپس بازده دریافتی برای هر یک را مشخص کنید. با در دست داشتن این داده ها، می توانید سود حاصل از هر ساعت کار بازاریابی را تعیین کنید.

۵. تعامل در رسانه های اجتماعی

امروزه، رسانه‌های اجتماعی جزء مهمی از استراتژی رشد شما هستند و یکی از مهم‌ترین شاخص‌های کلیدی عملکرد آژانس‌های بازاریابی برای ردیابی، تعامل با رسانه‌های اجتماعی است. این KPI می تواند نشان دهد که استراتژی رسانه اجتماعی شما چه تاثیری دارد . این نشان می دهد که آیا محتوای شما با شخصیت خریدار یا مخاطبان هدف شما همخوانی دارد یا خیر.

۶. نرخ ریزش مشتری

نرخ ریزش مشتری محاسبه تعداد مشتریانی است که خدمات یا محصول شما را در مدت زمان مشخصی ترک می کنند. یک راه آسان برای محاسبه این موضوع این است که تعداد مشتریان از دست رفته را در نظر بگیرید و آن را بر تعداد کل مشتریان خود در ابتدای آن بازه زمانی خاص تقسیم کنید.

اگر متوجه شدید که نرخ ریزش مشتری شما بیشتر از چیزی است که می خواهید، روی راه هایی برای افزایش حفظ مشتری تمرکز کنید .با تحقیق در مورد دلایلی که مشتریان ممکن است ترک کرده باشند، شروع کنید. از آنچه می یابید برای رسیدگی به مسائلی که شناسایی می کنید استفاده کنید و همچنین در نظر بگیرید که آیا می توانید ارزش بیشتری به خدمات یا محصولات خود اضافه کنید تا مشتریان را به ماندن ترغیب کنید.

همچنین بخوانید:   ایجاد تجربه عالی مشتری

۷. ترافیک ماهانه وب سایت

یکی از سودمندترین KPIهای آژانس بازاریابی برای ردیابی موارد مرتبط با وب سایت شما و ارائه سرنخی از رشد شما، ترافیک وب سایت ماهانه است. ترافیک وب سایت ماهانه تعداد جلسات یا بازدیدهای منحصر به فردی را که در ماه گذشته از وب سایت شما انجام شده است را ارائه می دهد.  این مقدار تحت تأثیر کمپین های بازاریابی، سئوی ارگانیک ، تجربه کاربر وب سایت و موارد دیگر است.

جمع بندی

با در دست داشتن این اطلاعات، ممکن است تشخیص دهید که باید استراتژی سئوی خود را مجدداً بررسی کنید تا راه های بیشتری برای رتبه بندی بالاتر پیدا کنید و آن ترافیک ارگانیک را به سمت خود بیاورید. پیگیری KPIهای ضروری می تواند به شما نشان دهد که چه عملکرد دارید و کجا می توانید پیشرفت کنید. این نه تنها به رشد پایگاه مشتری شما کمک می کند، بلکه می تواند سودآوری مداوم شما را نیز بهبود بخشد.

انتهای مطلب/ منبع