تفکر انتقادی یک مهارت حیاتی برای موفقیت یک سازمان است. یکی از چالش های اصلی که شرکت ها در دهه آینده با آن مواجه هستند، استفاده از مهارت های تفکر انتقادی در محیط کار است. توانایی استفاده از اطلاعات از منظری وسیع تر و بی طرفانه تر به کارمندان شما راهی برای تصمیم گیری آگاهانه تر و همچنین مشاهده یک دید جامع از هر موقعیتی ارائه می دهد.

تفکر انتقادی به افراد کمک می‌کند تا از جنبه‌های مختلف به موقعیت‌ها نگاه کنند و سپس راه‌های متفاوتی را برای پاسخ‌ گویی تصور کنند. این فرآیند باز تفکر ایده ها و راه حل هایی را معرفی می کند که فرصت های موفقیت را گسترش می دهد. یکی از دلایل اصلی که کسب ‌و کارها تفکر انتقادی را به عنوان بخشی ضروری از سازمان خود نمی‌پذیرند این است که احساس می‌کنند بیش از حد مشغول هستند.

تمرکز بر عملیات روزانه و رشد سود بر اجرای این مهارت اولویت دارد. اما شرکت هایی که این مهارت را توسعه می دهند، می توانند شاهد افزایش کار تیمی و بهره وری و کاهش تعارض باشند. این مزایای درازمدت بیشتر از زمان سرمایه گذاری شده برای پرورش مهارت است. در اینجا یک فرآیند حل مسئله برای تیم سازی است که استفاده از تفکر انتقادی را برای کارمندان شما گسترش می دهد.

۱.موقعیت را نام ببرید

وقتی موقعیت را نام می برید، یک نقطه بحث واحد ارائه می کنید که همه افراد حاضر در بحث می توانند آن را تشخیص دهند. این عبارت را می توان بر روی یک تخته سفید به عنوان یک پیام بصری نوشت تا همه اعضای تیم تمرکز خود را بر روی نقطه حفظ کنند و در صورت تغییر موضوع، بحث را به نقطه کانونی هدایت کنند. تفکر انتقادی شامل حفظ ذهن باز در مورد موقعیت ها است. شما با نامگذاری موقعیت به شرکت کنندگان کمک می کنید تا هدف گروه را به خاطر بسپارند.

همچنین بخوانید:   نقش بنیادی برنامه ریزی استراتژیک

۲. تمام راه حل های ممکن را فهرست کنید

طوفان فکری در این بخش از فرآیند اتفاق می افتد. در این مرحله از بحث، چیزی خارج از محدوده احتمالات وجود ندارد. وقتی مکالمه را روی گزینه های نامحدود باز می کنید، تفکر را فراتر از یک نفر گسترش می دهید. توانایی گسترش تفکر شما راه حل های ممکن زیادی را به گفتگو ارائه می دهد که ممکن است بدون بیان افکار و عقاید در نظر نگرفته باشید. اطمینان حاصل کنید که تمام راه حل های بالقوه مورد بحث در این مدت برای وضعیتی که در مرحله یک نام برده شده است، در کار باقی می مانند. تفکر انتقادی شامل توانایی باز نگه داشتن ذهن نسبت به سایر ملاحظات و دیدگاه ها بدون از دست دادن مسیر هدف نهایی است. شما بحث را گسترش می‌دهید تا گزینه‌های جدید را ببینید و همچنین با شناسایی فرصت‌های متعدد در کار باقی می‌مانید.

۳. راه حل های خود را به سه گزینه محدود کنید

همه اعضای تیم باید حداقل با یکی از سه گزینه موافق باشند. افرادی که می توانند سازش پیدا کنند و راه حل هایی را از دیدگاه های مختلف ایجاد کنند، بهتر می توانند یک تیم را دور هم جمع کنند. هر راه حل را در بالای تخته سفید بنویسید و در زیر هر یک لیستی از مزایا و معایب آن را با استفاده از یک استدلال منطقی بنویسید. مهارت‌های تفکر انتقادی توانایی نگاه منطقی به موقعیت‌ها را بدون قضاوت خوب و بد یا اشتباه و درست ارائه می‌دهد. هنگامی که در مورد چند راه حل عمداً انتخاب شده اجماع ایجاد می کنید، به حفظ یک بحث منطقی کمک می کنید.

همچنین بخوانید:   مهارت تصمیم‌گیری برای مدیران

۴. یکی از سه گزینه را انتخاب کنید

انتخاب نهایی را انجام دهید که بر اساس بحث منطقی در مورد موقعیت، بهترین شانس موفقیت را ارائه دهد. این انتخاب را در رابطه با اینکه چقدر مشکل تعیین شده را حل می کند، بررسی کنید. مهارت‌های تفکر انتقادی به افراد کمک می‌کند تا از روش‌های منظم‌تری برای نتیجه‌گیری استفاده کنند. این امر شانس تصمیم گیری بر اساس استنتاج های نادرست ناشی از نتیجه گیری های احساسی را کاهش می دهد.

۵. برای اجرای راه حل انتخابی برنامه ای در نظر بگیرید

راه حل انتخابی شما باید دارای جدول زمانی و فهرستی باشد که مشخص می کند کدام شرکت کنندگان مسئول چه بخش هایی از برنامه نهایی هستند. مهارت های تفکر انتقادی شامل توانایی تعهد به راه حل انتخاب شده است. توجه به جزئیات و علاقه شرکت کنندگان به اجرای راه حل را زمانی افزایش می دهید که آنها بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند باشند.

۶. طرح را کامل کنید

برخی از کارمندان این بخش از فرآیند را سخت ترین می دانند. به تعداد دفعاتی فکر کنید که یک طرح عالی به دلیل عدم پیگیری انجام نشد. اطمینان حاصل کنید که هر یک از اعضای تیم در این فرآیند نقشی را ایفا می کند که بر حوزه های تخصص و علاقه آنها تأکید دارد. بررسی منظم افراد و جدول زمانی برای مدیریت پروژه را کامل کنید. تفکر انتقادی شامل توانایی دیدن ارزش طرح کلی است. در این مرحله از فرآیند، افراد باید بتوانند ارزش راه حل را ببینند و از آنجایی که بخشی از فرآیند بودند، خرید داشته باشند.

همچنین بخوانید:   چگونه آژانس خود را برای مزیت رقابتی متمایز کنید؟

جمع بندی

این فرآیند حل مسئله، محیطی را ایجاد می‌کند که در آن تفکر انتقادی به بخشی از یافتن راه‌حل تبدیل می‌شود. برای افرادی که با این روش دست و پنجه نرم می کنند، ممکن است بخواهید آموزش تفکر انتقادی را در نظر بگیرید. با این حال، به طور کلی، این فرآیند تفکر انتقادی را در کارکنان شما ترویج می کند. شما همچنین می توانید این فعالیت را برای برنامه ریزی و ایجاد یک ماموریت ادغام کنید. ارزش افزوده شده به سازمان شما شامل بهبود تعامل، بینش و بهره وری از تیم شما است.

انتهای مطلب/ منبع