اگر به دنبال ایجاد تغییراتی در برند محصولات سلامتی خود هستید، درک تفاوت بین برندسازی کامل و تجدید برند ضروری است. هر دو رویکرد می توانند موثر باشند، اما اهداف متفاوتی را دنبال می کنند و به سطوح متفاوتی از سرمایه گذاری نیاز دارند.

یک تغییر نام برند کامل شامل بازنگری کامل برند محصول شما می شود. این شامل تغییر نام محصول، لوگو، پیام برند و حتی هویت بصری شما می شود. تغییر نام کسب و کار کامل معمولاً زمانی انجام می شود که یک محصول نیاز به موقعیت متفاوتی در بازار داشته باشد، زمانی که تغییری در مالکیت وجود دارد، یا زمانی که یک شرکت در حال چرخش به یک مدل برند جدید است.

از سوی دیگر، تجدید نام برند شامل به روز رسانی و اصلاح نام کسب و کار محصول شما بدون تغییر هویت اساسی آن است. این می تواند شامل ایجاد تغییرات در لوگوی شما، تازه کردن بسته بندی محصول، به روز رسانی پیام های برند و اصلاح هویت بصری شما باشد. به روز رسانی برند معمولاً برای به روز نگه داشتن نام برند محصول شما و مرتبط نگه داشتن آن یا حتی انجام تنظیمات جزئی برای بهبود جذابیت آن برای مشتریان انجام می شود. بنابراین، کدام محصول برای سلامتی و سلامتی شما مناسب است؟ پاسخ به اهداف کسب و کار شما و میزان تغییراتی که می خواهید ایجاد کنید بستگی دارد.

چه زمانی کسب و کار شما به برندسازی مجدد نیاز دارد؟

تغییر نام برند فرآیند تغییر تصویر، نام و سایر عناصر برندسازی یک کسب و کار است. چندین مورد وجود دارد که تغییر نام برند شما منطقی است. در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم.

۱.هنگامی که تغییری در تمرکز کسب و کار شما وجود دارد

زمانی که یک کسب ‌و کار تمرکز خود را تغییر می‌دهد یا به بازار جدیدی تغییر می‌کند، ممکن است نام کسب و کار خود را تغییر دهد. به هر دلیلی، گاهی اوقات منطقی است که تمرکز خود را از یک صنعت به صنعت دیگر تغییر دهید و این می تواند دلیل بسیار خوبی برای تغییر نام برند باشد.

۲ .هنگامی که یک ادغام یا اکتساب در کار است

در مورد ادغام صحبت می کنیم، اگر در حال ادغام با شرکت دیگری هستید یا اگر در آینده خریدی وجود دارد، ممکن است بخواهید نام کسب و کار خود را تغییر دهید .اگر قصد دارید با شرکت دیگری ادغام شوید یا شرکت دیگری را خریداری کنید، باید مطمئن شوید که همه چیز به درستی بین هر دو نهاد هماهنگ است تا به دلیل هرگونه وثیقه بازاریابی درگیر، سردرگمی ایجاد نشود.

همچنین بخوانید:   نگرش فلسفی به برند!

موجودیت جدید ممکن است به نام، لوگو یا هویت بصری جدیدی نیاز داشته باشد که نشان دهنده ادغام یا اکتساب باشد. علاوه بر اطمینان از اینکه همه چیز با آنها مطابقت دارد، همچنین باید مطمئن شوید که استراتژی های تغییر نام تجاری هر دو نهاد با یکدیگر همسو هستند.

۳. هنگامی که شما یک هویت نام برند قدیمی دارید

کسب ‌و کارهای قدیمی‌تر ممکن است نیاز به برندسازی مجدد داشته باشند، اگر نام برند فعلی آنها قدیمی شده باشد یا دیگر با مخاطبان هدفشان طنین انداز نشود. این می تواند شامل به روز رسانی لوگو، رنگ ها یا پیام های شما باشد.

۴. زمانی که می خواهید ارتباط های منفی را با نام کسب و کار خود حذف کنید

اگر کسب و کار شما با برند فعلی خود ارتباط منفی دارد، ممکن است لازم باشد برای فاصله گرفتن از آن انجمن ها و ایجاد تصویر مثبت تری برند خود را تغییر دهید. شهرت شما در نتیجه مطبوعات ضعیف، نقدهای بد و سایر تبلیغات منفی به شدت آسیب خواهد دید. این مهم است که برند شما قبل از تصمیم گیری برای خرید، توسط مشتریان بالقوه حرفه ای و قابل اعتماد دیده شود.

تغییر نام برند موفق می تواند به بهبود این درک کمک کند، که می تواند به شما کمک کند اعتماد را به مشتریان فعلی خود بازگردانید و همچنین مشتریان بیشتری را جذب کنید.

۵. زمانی که می خواهید در بازارهای جدید گسترش پیدا کنید

اگر یک کسب و کار به بازارهای جدید گسترش یابد، ممکن است نیاز به تغییر نام تجاری داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که نام تجاری آن مرتبط است و با بازار جدید طنین انداز می شود. شما نمی توانید به سادگی جنبه های خاصی از برند خود را تازه کنید و آن را یک روز بنامید. در نهایت، تصمیم برای برندسازی مجدد باید بر اساس نیازها و اهداف کسب و کار باشد و باید به دقت برنامه ریزی و اجرا شود تا اطمینان حاصل شود که برند جدید به طور موثر پیام و تصویر مورد نظر را منتقل می کند.

چه زمانی کسب و کار شما به تجدید برند نیاز دارد؟

هویت برند همه چیز است. این شما را از رقبا متمایز می کند، به شما کمک می کند تا با مشتریان ارتباط برقرار کنید، و بر درک مردم از کسب و کار شما تأثیر می گذارد.

همچنین بخوانید:   شش نوع برند سازی هیجانی

۱.زمانی که در یک بازار در حال تحول فعالیت می کنید

کسب و کار شما ممکن است در حال حاضر خوب باشد، اما این بدان معنا نیست که همیشه در بازار فعلی برنده خواهد بود. روندها به سرعت تغییر می کنند، ترجیحات مصرف کنندگان در طول زمان تغییر می کند و رقابت می تواند شدید شود. اگر بازار از آخرین باری که نام برند به روز شده است، تکامل یافته است، ممکن است زمان تجدید نظر برای اطمینان از به روز بودن و مرتبط بودن برند باشد. همیشه یک تازه وارد وجود دارد که می تواند تهدیدی در رده سلامت و تندرستی باشد و برندسازی مرتبط یکی از مهم ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید تا در بازار رقابتی و مرتبط باقی بمانید.

۲. هنگامی که تغییری در نیازهای مصرف کننده وجود دارد

عوامل داخلی و خارجی زیادی وجود دارد که بر تصمیمات خرید مصرف کننده تأثیر می گذارد. اگر نیازهای مصرف کنندگان شما تغییر کرده است، یک به روز رسانی برند می تواند به شما کمک کند بهتر با آنها ارتباط برقرار کنید و نیازهای آنها را برآورده کنید. در حال حاضر، بسیاری از شرکت‌ها، به‌ویژه شرکت‌هایی که در رده سبک زندگی فعالیت می‌کنند، نیاز به تجدید برندهای خود را تجربه می‌کنند، زیرا مصرف‌کنندگان به وگان می‌روند، انتخاب‌های سالم‌تری می‌کنند یا به دنبال جایگزین‌های بدون ظلم برای همه چیز هستند.

این تغییر به قدری برجسته است که حتی سرمایه گذاران و سرمایه گذاران خطرپذیر برای سرمایه گذاری در مارک های سبک زندگی که این ارزش ها را ندارند، مردد هستند.  اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که مشتریان وفاداری داشته باشید که از تجربیات خود در مورد محصول یا خدمات شما راضی هستند، می توانید از پس این کار برآیید. اگر نه، باید چیزهایی در مورد برند خود پیدا کنید که نیاز به اصلاح یا بهبود دارند تا دنیا از کنار شما نگذرد.

۳. زمانی که شرکت شما در حال تجربه رشد راکد است

مگر اینکه کل بازار را به تصرف خود درآورده باشید و از نظر ارائه محصول و خدمات به اوج خود رسیده باشید، همیشه کاری وجود دارد که می توانید برای بهبود سود خود انجام دهید. اگر به نظر می رسد رشد شما متوقف شده است، یک تجدید برند می تواند به شما در ایجاد هیجان و ایجاد علاقه مجدد در شرکت کمک کند.

همچنین بخوانید:   معیارهای انتخاب نام تجاری

۴. هنگامی که شما در حال رقابت با سرمایه گذاری های جدید هستید

زمانی که رقبای شما ارزش‌های اصلی مرتبط‌تر با بازار مصرف شما دارند یا صرفاً توجه بیشتری را از سوی مصرف‌کنندگان جلب می‌کنند زیرا بازاریابی آنها بهتر از شماست، بازیابی مزیت رقابتی شما بسیار مهم است. اگر در حال از دست دادن سهم بازار به رقبای جدید یا حتی رقبای قدیمی هستید که برندهای خود را تازه می کنند، این می تواند نشانه شما برای تازه کردن برندتان باشد تا بتوانید متمایز شوید و از رقبا متمایز شوید، فضای خود را در بازار داشته باشید و خود را به عنوان یک گزینه مناسب برای مشتریان معرفی کنید.

۵. زمانی که می خواهید عناصر بصری خود را به روز کنید

این خود توضیحی است. اگر هویت بصری یک کسب و کار (یعنی لوگو، رنگ‌ها، تایپوگرافی و غیره) قدیمی به نظر می‌رسد، تجدید برند می‌تواند در به‌روزرسانی این عناصر مؤثر باشد تا ظاهر و احساس مدرن‌تری به برند بدهد. به خاطر داشته باشید که هدف شما باید حفظ ماهیت برند و در عین حال مرتبط تر کردن و جذاب تر کردن آن برای مخاطب هدف باشد.

بنابراین، در حالی که می‌توانید نحوه ارتباط پیام خود را با استفاده از گرافیک‌های به‌روز تغییر دهید، پیام شما باید بدون تغییر باقی بماند تا به‌روزرسانی برند باشد. اگر پیام اصلی خود را به طور کلی تغییر دهید، بخشی از یک تغییر نام برند در نظر گرفته می شود.

جمع بندی

اگر به دنبال ایجاد تغییرات قابل توجه در موقعیت محصول خود هستید یا به سمت یک مدل کسب و کار جدید می روید، ممکن است یک تغییر نام برند کامل ضروری باشد. این شامل بازنگری کامل برند شما می شود که به زمان، تلاش و منابع بیشتری نیاز دارد. با این حال، این می تواند یک راه موثر برای دمیدن زندگی جدید به محصول شما و موقعیت آن برای موفقیت در یک بازار جدید باشد.

از سوی دیگر، اگر می‌خواهید تغییرات جزئی در برند محصول خود ایجاد کنید تا آن را به‌روز و مرتبط نگه دارید، ممکن است به‌روزرسانی برند راهگشا باشد. این می تواند گزینه ای کمتر وقت گیر و کم هزینه باشد، اما همچنان می تواند تاثیر قابل توجهی بر جذابیت محصول شما برای مشتریان داشته باشد.

انتهای مطلب/ منبع