اگر فکر می‌کردید ظهور فناوری دیجیتال، تماس‌های تلفنی قدیمی با مشاغل را منسوخ می‌کند، دوباره فکر کنید. دستگاه‌های تلفن همراه و جستجوی تلفن همراه درواقع الهام‌بخش تماس‌های بیشتر برای مشاغل هستند. بر اساس شاخص هوش تماس در سال ۲۰۱۶، در سال ۲۰۱۵ بازاریابی دیجیتال ۹۲ درصد از تماس‌ها را به سمت کسب‌وکارها هدایت کرد که ۸۴ درصد نسبت به سال ۲۰۱۴ افزایش‌یافته است.

چگونه کسب‌وکار شما می‌تواند از بازاریابی آنلاین استفاده کند تا تماس‌های بیشتری را به نمایندگان فروش خود هدایت کند، درحالی‌که اطمینان دارید می‌توانید حجم تماس‌های اضافی را مدیریت کنید؛ این نکات را دنبال کنید.

با بازاریابی دیجیتال تماس‌های ورودی بیشتری دریافت کنید

یک فرم وب آنلاین در وب‌سایت خود داشته باشید،  اما برای ایجاد تماس با مشتری به آن تکیه نکنید. بله، ۲۴ درصد از مشتریان در این مطالعه ترجیح می‌دادند با پر کردن فرم‌های وب آنلاین با مشاغل تماس بگیرند، اما تقریباً دوسوم (۶۵ درصد) ترجیح می‌دادند از طریق تلفن با مشاغل ارتباط برقرار کنند. مطمئن شوید که هر دو گزینه را ارائه می‌دهید.

وب‌سایت خود را برای جستجو، به‌خصوص جستجوی تلفن همراه، بهینه کنید، زیرا تماس‌های بیشتری از نتایج جستجوی موبایل (۴۸ درصد) انجام می‌شود. محرک تماس دیجیتال شماره دو، فعالیت جستجوی دسکتاپ (منبع ۱۷ درصد تماس‌ها) است. سایت‌های محتوا/بازبینی سومین رتبه را دارند و ۹ درصد از تماس‌ها را هدایت می‌کنند. اما مهم نیست که جستجوهای آنلاین در کجا انجام می‌شود، مهم این است به چه نتایجی منتهی می‌شوند: پس از انجام جستجوی آنلاین، بیش از شش نفر از هر ۱۰ نفر به‌صورت آفلاین خرید می‌کنند.

تماس تلفنی با کسب‌وکار خود را برای کاربران تلفن همراه آسان کنید. استفاده از دکمه‌های کلیک برای تماس در وب‌سایت کسب‌وکارتان یا در تبلیغات آنلاین، گام‌های غیرضروری را که می‌تواند سرعت کاربران را کاهش دهد یا از تماس آنها با شما بازدارد، حذف می‌کند. حدود ۷۰ درصد از پاسخ‌دهندگان نظرسنجی از دکمه کلیک برای تماس در یک آگهی جستجوی آنلاین استفاده کرده‌اند.

برای رسیدگی به تماس‌های ورودی آماده‌باشید

بدانید که آیا صنعت شما در حال افزایش تماس است یا خیر. اگرچه تعداد تماس‌های تلفنی مبتنی بر دیجیتال با کسب‌وکارها در همه صنایع در حال افزایش است، اما این مطالعه می‌گوید کسب‌وکارهایی که محصولات و خدمات باارزش بالا را می‌فروشند یا مشتریانشان برای خرید نیاز به کمک شخصی دارند، بیشترین افزایش را داشته‌اند. مشاغل خانگی، خودروسازی و خدمات مالی، صنایعی هستند که بیشترین تماس‌ها را از طریق منابع تلفن همراه انجام می‌دهند.

اطمینان حاصل کنید که کارکنان کسب‌وکار شما به‌اندازه کافی برای رسیدگی به تماس‌ها درزمانی که احتمال وقوع آنها وجود دارد، حضور دارند. در طول هفته، مردم به‌احتمال‌زیاد بین ساعت ۱۱ تا ۱۱:۵۹ به‌وقت محلی با مشاغل تماس می‌گیرند. در تعطیلات آخر هفته، به‌احتمال‌زیاد از ظهر تا ساعت ۱۲:۵۹ بعدازظهر تماس می‌گیرند. شنبه‌ها شلوغ‌ترین روزها برای تماس‌های کاری هستند، درحالی‌که جمعه‌ها کندترین روزها هستند. مشاغل در روزهای شنبه ۵۵ درصد بیشتر از جمعه‌ها تماس دریافت می‌کنند.

پیاده‌سازی تکنولوژی مؤثر تلفن

 استفاده از نوع مناسب فناوری مرکز تماس تضمین می‌کند که مشتریانی که از جستجوی تلفن همراه تماس می‌گیرند، نیازی به منتظر ماندن طولانی برای پاسخ ندارند (زیرا احتمالاً این کار را نخواهند کرد). همچنین به دنبال سیستم تلفنی باشید که تماس‌گیرندگان را قادر می‌سازد در هر زمان و هر مکان – چه در دفتر، چه در محل کار یا مسافرت، با شما یا تیم فروش شما تماس بگیرند. ویژگی‌هایی مانند توانایی فوروارد تماس‌ها به چندین شماره جایگزین می‌تواند بین ایجاد و از دست دادن فروش تفاوت ایجاد کند.

انتهای مطلب/