به‌عنوان یک تبلیغ‌کننده و بازاریاب، مهم است که تأثیر کمپین‌ها و محتوای خود را بر مخاطبان هدف درک کنید.

همچنین مهم است که بدانید برای اطمینان از اینکه آن کمپین‌ها و محتواها واقعاً توسط مخاطبان شما دیده می‌شود، چه مقدار پول برای سرمایه‌گذاری نیاز دارید. ممکن است قبلاً نام CPM را شنیده باشید؛

در این مقاله همراه کسب‌وکار دماوند، CPM چیست، نحوه محاسبه آن و نکاتی در مورد اینکه چگونه می‌توانید بهترین CPM را به دست آورید را مرور خواهیم کرد.

معنی CPM

CPM در بازاریابی، هزینه در هزار است که به‌عنوان هزینه در هر هزار نمایش یا هزینه در هر مایل نیز شناخته می‌شود. این فرمولی است که کل هزینه تبلیغات را به ازای هر ۱۰۰۰ نمایش در یک صفحه وب محاسبه می‌کند.

CPM چگونه کار می‌کند؟

CPM اغلب در تبلیغات، کمپین‌های بازاریابی، رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی دیجیتال استفاده می‌شود. مجموع هزینه تبلیغات را برای هر ۱۰۰۰ نمایش به شما می‌گوید. یک برداشت در CPM تعداد بازدیدها/درگیری‌هایی است که یک تبلیغ دریافت می‌کند – زمانی که یک تبلیغ با موفقیت به بازدیدکننده یا عضو مخاطب در یک صفحه وب نمایش داده می‌شود.

برداشت‌ها واحدهای اندازه‌گیری کوچکی در بازاریابی هستند، به همین دلیل است که آنها با ۱۰۰۰ محاسبه می‌شوند – این به تبلیغ‌کنندگان و بازاریابان ایده بهتری از تأثیر کار آنها بر اعضای مخاطب می‌دهد.

CPM یک استراتژی عالی و مؤثر است زیرابه تبلیغ‌کنندگان کمک می‌کند تا توجه زیادی را از سوی مخاطبان زیادی در یک قسمت از محتوا جلب کنند. درنتیجه، با این کار آگاهی و شناخت برند را افزایش می‌دهید و همچنین درک درستی از اینکه کدام نوع تبلیغات و محتوا در بین مخاطبان شما موفق‌تر است را ایجاد می‌کنید تا بتوانید در این زمینه پیشرفت کنید.

تبلیغات CPM

تبلیغ‌کنندگان اغلب از CPM استفاده می‌کنند. آنها یک ناشر تبلیغاتی را برای کار و بر اساس جایی که می‌خواهند آگهی‌هایشان منتشر شود و مخاطبان خاصی که می‌خواهند آن آگهی‌ها را در مقابلشان قرار دهند، انتخاب می‌کنند. سپس، تبلیغ‌کنندگان به ازای هر ۱۰۰۰ تبلیغی که به بینندگان نمایش داده می‌شود، اغلب ۱ تا ۱۰ دلار به ناشر آگهی پرداخت می‌کنند.

این روش تبلیغات به تبلیغ‌کنندگان اجازه می‌دهد تا به بودجه تعیین‌شده پایبند باشند و درعین‌حال مطمئن شوند که مخاطبان هدف، تبلیغات و کمپین‌های آن‌ها را در مقیاس بزرگ می‌بینند. مخصوصاً وقتی در تلفن همراه استفاده می‌شود – تبلیغات CPM روشی مؤثر برای تبلیغ‌کنندگان است تا تأثیر تبلیغات درون برنامه‌ای خود را تعیین کنند.

نحوه محاسبه CPM

برای محاسبه CPM، باید از فرمول زیر استفاده کنید که بیان می‌کند CPM برابر است با کل مبلغ صرف شده/کل هزینه تبلیغات تقسیم‌بر تعداد نمایش‌ها ضرب‌در ۱۰۰۰.

چگونه بهترین CPM را دریافت کنیم

تعدادی از نکات و تکنیک‌ها وجود دارد که می‌توانید برای کمک به دریافت بهترین CPM ممکن به کار ببرید. در اینجا چند نمونه آورده شده است.

۱. یک شبکه تبلیغاتی را انتخاب کنید.

چندین شبکه و ناشر برای تبلیغات CPM شما وجود دارد. در اینجا پنج گزینه محبوب را مشاهده می‌کنید:

Google AdSense: تبلیغات ویدیویی، تبلیغات موبایلی، تبلیغات نمایشی، متنی، تبلیغات درون فید، تبلیغات درون مقاله، تبلیغات محتوای همسان، تبلیغات بازی

Criteo: تبلیغات دیجیتال، تبلیغات متنی، تبلیغات اپلیکیشن موبایل، تبلیغات پویا، تبلیغات ویدئویی، تبلیغات سلف‌سرویس

BuySellAds: تبلیغات بومی، محتوای حمایت‌شده، تبلیغات پادکست، تبلیغات نمایشی

Media.net: تبلیغات متنی، تبلیغات نمایشی، تبلیغات بومی،

SmartyAds: ویدیوهای پاداش، تبلیغات بومی، بنرها

۲. یک ابزار تبلیغاتی را انتخاب کنید.

همچنین می‌خواهید یک CPM و ابزار تبلیغاتی را برای کمک به برنامه‌ریزی، اجرا، نظارت و تجزیه‌وتحلیل کمپین‌های خود شناسایی کنید. نرم‌افزار CPM معمولاً نرم‌افزار تبلیغاتی است – به این معنی که می‌تواند به ایجاد، انتشار و گزارش تبلیغات شما کمک کند.

به‌عنوان‌مثال، ممکن است برای پشتیبانی از استراتژی CPM خود از نرم‌افزار HubSpot Ads استفاده کنید.

HubSpot منحصربه‌فرد است زیرا بازاریابی مبتنی بر CRM را فعال می‌کند – به این معنی که می‌توانید از داده‌های CRM خود برای ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی شخصی و هدفمند استفاده کنید و در مورد تبلیغاتی که مشتریان بالقوه را به مشتری تبدیل می‌کنند گزارش دهید.

نحوه اعمال نرم‌افزار CPM در تبلیغات CPM:

در اینجا چند نمونه خاص از نحوه اعمال ابزاری مانند نرم‌افزار HubSpot Ads در استراتژی CPM و تبلیغات آورده شده است:

  • به اطلاعات تماس خود مراجعه کنید تا به‌طور مؤثر مخاطبان خود را هدف قرار دهید.
  • از نتایج کمپین‌های گذشته برای ایجاد تبلیغاتی استفاده کنید که می‌دانید با مخاطبان شما طنین‌انداز خواهد شد.
  • برای ایجاد و اشتراک‌گذاری کمپین‌های خاص‌تر از طریق HubSpot از دانشی که از کمپین‌های CPM خود جمع‌آوری کرده‌اید در مورد اینکه چه چیزی در بین مخاطبان شما بهتر عمل می‌کند استفاده کنید.
  • نتایج CPM خود را در کنار تخصیص درآمد حاصل از تبلیغات و کمپین‌های دیگر خود در HubSpot بررسی کنید تا هزینه کلی تبلیغات را در مقابل بودجه خود تعیین کنید.
  • داده‌های تماس ورودی را که از تبلیغات CPM در HubSpot جمع‌آوری‌شده‌اند، وارد کنید تا همه اطلاعات تماس و مشتری در کل کسب‌وکار در یک پلتفرم سازمان‌دهی شوند.

۳. از CPM در تبلیغات گسترده و کمپین‌های بازاریابی استفاده کنید.

کمپین‌های CPM برای تبلیغات و کمپین‌های بازاریابی گسترده بهترین هستند. به این دلیل که کارکرد اصلی آنها افزایش آگاهی و شناخت برند است.

۴. نقطه تفاوت خود را برجسته کنید.

ازآنجایی‌که تبلیغات CPM شما باید گسترده باشد، حتماً نقطه تمایز محصول خود را برجسته کنید. به‌عنوان‌مثال، اگر تبلیغ CPM را روی یک کفش ورزشی اجرا می‌کنید، مطمئن شوید که تبلیغ شما ویژگی (های) منحصربه‌فرد کفش تمرینی را پررنگ می‌کند (مثلاً به دلیل X برای همه ورزشکاران CrossFit ایدئال است).

۵. در مورد قالب و مکان تبلیغات فکر کنید.

وقتی نوبت به تبلیغات CPM شما می‌رسد، بسیار مهم است که قالب و مکان تبلیغات را در نظر بگیرید. در مورد شخصیت‌های خریدار و مخاطبان هدف و همچنین هوش رقابتی تحقیق کنید – این کار درک درستی ازآنچه در بین مخاطبان شما می‌گذرد و همچنین آنچه برای رقبای شما خوب است را به شما ارائه می‌دهد. این تحقیق همچنین به شما کمک می‌کند تا تصمیم بگیرید که از کدام ناشر تبلیغاتی برای به اشتراک گذاشتن تبلیغات CPM خود بر اساس مخاطبانی که می‌توانید از طریق آن ناشر هدف قرار دهید و همچنین قالبی که می‌توانید تبلیغات خود را در آن منتشر کنید (به‌عنوان‌مثال تبلیغات نمایشی، تبلیغات تلفن همراه و غیره) استفاده کنید.

۶. نتایج خود را به‌طور مداوم تجزیه‌وتحلیل کنید.

مشابه همه استراتژی‌ها در تجارت، باید نتایج خود را تجزیه‌وتحلیل کنید. مطمئن شوید که موفقیت تبلیغات و کمپین‌های CPM خود را دنبال می‌کنید (گزارشی در مورد اینکه چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی تأثیرگذار نیست.) شما می‌توانید این کار را با محاسبه CPM خود به‌طور منظم (درحالی‌که تبلیغات زنده هستند و پس از پایان کمپین‌ها)، به اشتراک‌گذاری آن اطلاعات با اعضای تیم و تکرار در صورت لزوم انجام دهید. بیشتر نرم‌افزارهای تبلیغاتی دارای قابلیت‌های گزارش دهی هستند که می‌توانند به شما در ردیابی، ثبت، ذخیره و به اشتراک‌گذاری نتایج CPM کمک کنند.

همچنین می‌توانید این اطلاعات را در نرم‌افزار بازاریابی و/یا CRM خود ثبت کنید تا همه موارد مربوط به کار بازاریابی و مشتریان شما در یک پلتفرم ذخیره شوند.

شروع به محاسبه CPM کنید. CPM یک معیار ارزشمند برای بازاریابان و تبلیغ‌کنندگان است که به شما درک دقیقی از برداشت‌هایتان می‌دهد.

انتهای مطلب/