اجرای استراتژی ها و تاکتیک های بازاریابی مناسب برای کسب و کار شما کار ساده ای نیست. شاید شما یک تیم داخلی عالی از بازاریابان داشته باشید که می توانند آنچه از آنها خواسته می شود را اجرا کنند، اما آنها کاملاً تجربه ایجاد استراتژی های بازاریابی سالانه، فصلی یا حتی ماهانه برای آینده کسب و کار شما را ندارند. و این لزوماً تقصیر آنها نیست. ایجاد استراتژی های کامل برای یک شرکت به سال ها تجربه در بازاریابی نیاز دارد.

این شرکت‌ها بازاریاب‌های خبره‌ای دارند که دقیقا می دانند، برای کمک به موفقیت شرکت شما در کوتاه مدت و بلند مدت چه چیزی لازم است. با استفاده از راهنمایی‌ها و تکنیک‌های بازاریابی آن‌ها، در کوتاه‌مدت به پیشرفت‌های بزرگی در کسب ‌و کار خود خواهید رسید. در اینجا لیستی از بهترین ۳۱ شرکت مشاوره بازاریابی در سال ۲۰۲۲ آمده است:

۱.NoGoo

یک گروه نخبه از بازاریابان، مهندسان، دانشمندان داده و خلاقانی دارد که در بسیاری از صنایع از جمله نرم افزار، خرده فروشی، مراقبت های بهداشتی، داروسازی و بازار کار کرده اند. ترکیبی از تجربه بازاریابی، مهارت‌ها و اجرای کلی آن‌ها را از بسیاری دیگر از شرکت‌های مشاوره بازاریابی در منطقه برتری می‌دهد. آنها برخی از موفق ترین برندهای جهان از جمله نایک، پی اند جی، مایکروسافت و تیک تاک را مشاوره و پشتیبانی می کنند.

سال تاسیس: ۲۰۱۷

مکان: شهر نیویورک، لس آنجلس – ایالات متحده

اندازه تیم: ۳۰-۴۰ کارمند

خدمات: بازاریابی رشد، بازاریابی عملکرد، اعتبارسنجی ایده، راه اندازی محصول، بازاریابی درونگرا

مشتریان: Fratelli Carli، Ghostery، P&G

۲. IKON

این شرکت یکی از شرکت های مشاوره بازاریابی پیشرو در هند است. راه حل های بازاریابی تخصصی را در خودروسازی، مراقبت های بهداشتی، خرده فروشی و تعدادی از صنایع دیگر ارائه می دهد. بهترین فرصت‌های بازار را شناسایی می‌کند، استراتژی‌های قوی ایجاد می‌کند و حتی می‌تواند از پیاده‌سازی پشتیبانی کند.

سال تاسیس: ۲۰۰۱

محل: احمدآباد، گجرات

اندازه تیم: ۱۰-۲۰ کارمند

خدمات: ارزیابی بازاریابی، برندسازی، استراتژی، بازاریابی دیجیتال

مشتریان: کوکاکولا، هیلدون، ترینگ می

۳.Equibrand

مشاوره Equibrand در تیم های کوچک برای اجرا برای شرکت ها و برندها کار می کند. فرآیندهای مشاوره آنها برای ایجاد بهترین راه حل ها برای مشتریان خود پیاده سازی و ساده شده است. این شرکت به روش های مختلف کار می کند و اکثریت آن مبتنی بر پروژه است که به آنها امکان انعطاف پذیری می دهد.

سال تاسیس: ۱۹۹۹

مکان: موراگا، کالیفرنیا

اندازه تیم: ۱-۱۰ کارمند

خدمات: استراتژی بازاریابی، دیجیتال مارکتینگ، استراتژی برند

مشتریان: Acura، Abbott، Dixie

۴.Seedx

 به ایجاد استراتژی های بازاریابی از ابتدا کمک می کند یا رویکرد خود را اصلاح می کند و شما را در این مسیر راهنمایی می کند. این شرکت با بسیاری از شرکت‌های مختلف بزرگ و کوچک کار کرده است و به تلاش‌های بازاریابی آنها از جمله سازمان‌دهی، بودجه‌بندی و برنامه‌ریزی استراتژیک کمک کرده است.

سال تاسیس: ۲۰۱۵

مکان: لس آنجلس، کالیفرنیا

اندازه تیم: ۱۰-۲۰ کارمند

خدمات: سئو، طراحی وب، رسانه های اجتماعی، تولید محتوا

مشتریان: اتحاد هزاره، تدارکات قدرت، موزه‌های درخواستی

۵.Berma & Co

گروهی از بازاریاب‌های متخصص در رشد است که تجربه اعتبارسنجی و مقیاس‌بندی ۷ رقم + برندها را دارند. در سه سال گذشته، آنها تخصص خود را برای کمک به ارائه خدمات استثنایی به استارت‌آپ‌های با رشد سریع و ۵۰۰ شرکت ثروتمند ترکیب کرده‌اند. توانایی آنها در تمرکز بر اثبات کشش اولیه، تولید نتایج واضح و ایجاد ROI بازاریابی، آنها را از سایر شرکت های مشاوره جدا می کند.

سال تاسیس: ۲۰۱۷

مکان: نیویورک نیویورک

اندازه تیم: ۳۰-۴۰ کارمند

خدمات: اعتبارسنجی محصول، سئو، بازاریابی محتوا

مشتریان: مایکروسافت، آمازون، نایک

۶.Bain & Company

یکی از بزرگترین شرکت های جهان است. آنها بیش از ۱۳۰۰۰ کارمند و دفتر در ۳۷ کشور جهان دارند. این شرکت شاید برای شرکت‌ها و کسب‌وکارهای در مراحل اولیه بسیار بزرگ باشد، اما آنها خدمات مشاوره‌ای را در تعدادی از صنایع ارائه می‌کنند و اکوسیستم نوآوران دیجیتال آنها نتایج سریع‌تر و متناسب‌تری را ارائه می‌دهند.

سال تاسیس: ۱۹۷۳

مکان: بوستون، ماساچوست

اندازه تیم: ۱۴۰۰۰+ کارمند

خدمات: استراتژی بازاریابی، استراتژی کسب و کار، فناوری سازمانی

۷.Brolik

این شرکت دارای یک گروه با استعداد از استراتژیست ها، توسعه دهندگان و طراحان است که در بسیاری از زمینه ها مشورت می کنند و سعی می کنند دیدگاه و نیازهای مشتری را درک کنند. رویکرد یکپارچه آنها به آنها کمک می کند تا فرصت های دستیابی به مشتریان مناسب و افزایش تعامل را شناسایی کنند.

همچنین بخوانید:   اهمیت برنامه وفاداری در کسب و کار

سال تاسیس: ۲۰۰۴

مکان: فیلادلفیا، پنسیلوانیا

اندازه تیم: ۲۰-۳۰ کارمند

خدمات: دیجیتال مارکتینگ، استراتژی بازاریابی، طراحی وب

مشتریان: انجمن بازیکنان MLS، Comcast، Penn Law

۸.McKinsey Digital

به عنوان شعبه خدمات فناوری اطلاعات برای شرکت معروف McKinsey & Company شروع به کار کرد. با این حال، به سرعت به یک آزمایشگاه دیجیتال تبدیل شد که مشاوره در بسیاری از خدمات دیجیتالی مختلف از جمله نرم‌افزار، تجزیه و تحلیل و طراحی ارائه می‌کند. این شرکت مشاوره دارای متخصصانی است که در بیش از ۶۵ کشور و مشتریان در بخش‌های مختلف از جمله خصوصی، دولتی و اجتماعی حضور دارند.

سال تاسیس: ۲۰۱۳

مکان: نیویورک، نیویورک

اندازه تیم: ۱۰۰۰۰+ کارمند

خدمات: استراتژی دیجیتال، عملیات فناوری اطلاعات، فناوری سازمانی

۹.SmartSites

یک شرکت مشاوره با خدمات کامل است که روی بیش از ۷۰۰ پروژه کار کرده است. تیم متنوعی از استراتژیست‌ها و طراحان از نزدیک با مشتریان کار می‌کنند و به کوچک‌ترین جزئیات توجه می‌کنند تا مطمئن شوند که پروژه‌ها با استاندارد خاصی مطابقت دارند.

سال تاسیس: ۲۰۱۱

مکان: پاراموس، نیوجرسی

اندازه تیم: ۶۰-۷۰ کارمند

خدمات: دیجیتال مارکتینگ، مشاوره بازاریابی PPC، مشاوره سئو

مشتریان: قطعات کامیون AGA، برچسب های برش، Harlem Grown

۱۰.Fair Marketing

بازاریابی منصفانه با مشاغل سازمانی همکاری می کند تا به آنها کمک کند دیده شدن آنلاین را افزایش دهند و پایگاه مشتریان خود را گسترش دهند. این شرکت دارای استراتژیست هایی است که کمپین های مشتری را در طول مشارکت مشاوره و مدیریت می کنند.

سال تاسیس: ۲۰۰۵

مکان: اسپرینگ، تگزاس

اندازه تیم: ۲۰-۳۰ کارمند

خدمات: بازاریابی محتوا، مدیریت رسانه های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی

مشتریان: SafeLink Wireless، PB Talent، Mercedes-Benz

۱۱.Legnd

تیم پویا از استعداد آنها در تمام زمینه های بازاریابی اینترنتی گسترش می یابد. می‌خواهد با ارائه استراتژی‌های بازاریابی هدفمند و اثبات‌شده به مشتریان خود نتایج استثنایی بدهد. لگند معتقد است که توانایی تیم آنها در اجرا چیزی است که آنها را متمایز می کند.

سال تاسیس: ۲۰۰۱

مکان: هیوستون، تگزاس

اندازه تیم: ۱۰-۲۰ کارمند

خدمات: مدیریت SEO PPC، بازاریابی و استراتژی

مشتریان: تیم بام، Bayou Cajun، ایستگاه سالاد

۱۲.V Digital Services

این شرکت مشاوره بازاریابی اینترنتی به طراحی استراتژی های بازاریابی قوی برای مشاغل در هر اندازه کمک می کند. ارائه ارزش مناسب با بهترین بازگشت سرمایه برای شرکت ها آسان نیست، اما V Digital Services سخت تلاش می کند تا این کار را برای همه مشتریان خود اجرا کند.

سال تاسیس: ۲۰۱۳

مکان: فینیکس، آریزونا

اندازه تیم: ۷۰-۸۰ کارمند

خدمات: استراتژی سئو، استراتژی بازاریابی

۱۳.L7 Creative

برای پیشبرد رشد با مشتریان شریک می شود. این شرکت برنامه های سفارشی را تنظیم می کند و تیم با کارگاه های مشترک با مشاغل مشورت می کند. آنها مشاوره، اجرا، و ارائه استراتژی های برنده.

سال تاسیس: ۲۰۰۱

مکان: کارلزباد، کالیفرنیا

اندازه تیم: ۲۰-۳۰ کارمند

خدمات: استراتژی برندسازی، دیجیتال مارکتینگ

مشتریان: ISC Resources، True North، E3 Housing Solutions

۱۴.Spinx Digital

دارای یک تیم با تجربه است که دامنه کامل بازاریابی آنلاین را درک می کند. آنها پس از ارزیابی بازارها و مخاطبان خاص مشتریان خود، استراتژی های بازاریابی را ایجاد می کنند. آنها با برخی از بزرگترین برندهای جهان از جمله آمازون، جنرال الکتریک، NBC و بسیاری دیگر کار کرده اند.

سال تاسیس: ۲۰۰۵

مکان: لس آنجلس، کالیفرنیا

اندازه تیم: ۶۰-۷۰ کارمند

خدمات: تعیین موقعیت و استراتژی آنلاین، توسعه برند، طراحی وب

مشتریان: APC Packaging، Lavi، Splat

۱۶.Deloitte

دیلویت دیجیتال سال هاست که یکی از اصلی ترین محصولات در دنیای مشاوره بوده است. این شرکت با برخی از بزرگترین برندهای جهان کار کرده است و در ارائه خدمات با تمرکز بر سه حوزه خاص تحول سرآمد است. این شامل رشد و بازاریابی، تجزیه و تحلیل بازاریابی و عملیات، و در نهایت تجربه مشتری است.

سال تاسیس: ۲۰۱۷

مکان: نیویورک، نیویورک

اندازه تیم: ۳۰۰۰۰۰+ کارمند

خدمات: استراتژی، تجربه مشتری، برندسازی

مشتریان: Metlife، Morgan Stanley، GM

۱۷.Forward Digital Consultancy

این شرکت مشاوره بازاریابی در تعدادی از خدمات مختلف فعالیت می کند. همه آنها در مورد اجرای استراتژی هستند. چه آنلاین باشد، چه رسانه های اجتماعی، یا سایر اشکال تبلیغات آنلاین، Forward Digital Consultancy به توسعه و ایجاد استراتژی های بازاریابی آنلاین اثبات شده کمک می کند.

همچنین بخوانید:   چگونه می توان یک کسب و کار دراپ شیپینگ راه اندازی کرد؟

سال تاسیس: ۲۰۱۶

مکان: پاکستان

اندازه تیم: ۱-۱۰ کارمند

خدمات: تبلیغات آنلاین، بازاریابی شبکه های اجتماعی

مشتریان: Tuition Highway، Aryoop، EFU Life

۱۸.Brafton

خدمات مشاوره بازاریابی برافتون می تواند به شما در دستیابی به بهترین نتایج کمک کند. آنها درک می کنند که بازاریابی به تلاش مداوم نیاز دارد و همگامی با آخرین شیوه ها برای کمک به موفقیت شرکت ها کلید خواهد بود.

سال تاسیس: ۱۹۹۸

مکان: بوستون، ماساچوست

اندازه تیم: ۱۰۰-۱۱۰ کارمند

خدمات: استراتژی بازاریابی، بازاریابی محتوا

مشتریان: پروفایل های شغلی، Concentric، IDI Billing

۱۹.CMG Partners

شرکای CMG راه های جدیدی برای ایجاد یک برند قوی و روابط با مشتری ایجاد می کنند. آنها از استراتژی های بازاریابی برای کمک به رشد کسب و کار شما و درک پتانسیل بازار استفاده می کنند. تیم مشاوران آنها متفکرانی خلاق و متعهد به کمک به مشتریان برای موفقیت هستند.

سال تاسیس: ۱۹۹۸

مکان: دورهام، کارولینای شمالی

اندازه تیم: ۱۱۰-۱۲۰ کارمند

خدمات: استراتژی بازاریابی، استراتژی دیجیتال، مشاوره استراتژی

مشتریان: Anterix، Ulta Beauty، Philips Lighting

۲۰.The Brandon Agency

آژانس برندون در B2B، خدمات مالی و بسیاری از صنایع دیگر تخصص دارد. این شرکت در هسته خود دیجیتال است و مجموعه مهارت های منحصر به فرد آنها به آنها اجازه می دهد تا به رشد مشتریان کمک کنند. آنها به‌عنوان استراتژیست برند تأیید شده‌اند و روی همسویی اهداف تجاری با استراتژی‌های بازاریابی قوی برای ارائه بهترین نتایج تمرکز می‌کنند.

سال تاسیس: ۱۹۵۹

مکان: چارلستون، کارولینای جنوبی

اندازه تیم: ۸۰-۹۰ کارمند

خدمات: استراتژی برند، رسانه، رسانه های اجتماعی

مشتریان: Green Giant، Daytona Beach، FireDisc

۲۱.Advanced Marketing Strategies

این شرکت فرصت ها و استراتژی های بازاریابی موثر را برای کمک به مشتریان برای رسیدن به سودآوری و عملکرد کشف می کند. استراتژی‌های بازاریابی پیشرفته راه‌حل‌ها یا قالب‌های کلی را ارائه نمی‌دهند، اما با تیم‌های شخصی‌شده به هر مشتری نزدیک می‌شوند.

سال تاسیس: ۱۹۸۷

مکان: سن دیگو، کالیفرنیا

اندازه تیم: ۱۰-۲۰ کارمند

خدمات: تبلیغات بازاریابی، برنامه ریزی استراتژیک

مشتریان: بازار هنری، کازینو کوچان، کاغذ گلدن گیت

۲۲.MediaSite Inc

این شرکت در همه زمینه های بازاریابی از برنامه ریزی گرفته تا استراتژی و نتایج کمک می کند. آنها در توسعه برند و محتوا تخصص دارند و می خواهند به مشتریان کمک کنند تا از طریق طرح ها و طراحی بازاریابی جامع به نتایج شگفت انگیزی برسند.

سال تاسیس: ۱۹۹۸

مکان: هانتینگتون بیچ، کالیفرنیا

اندازه تیم: ۱۰-۲۰ کارمند

خدمات: برنامه ریزی بازاریابی، استراتژی خلاق، رسانه های اجتماعی

مشتریان: Grace Athletics، Christina Sun، AS Sneakers

۲۳.CBD Marketing

بازاریابی CBD به مشتریان با چالش های بازاریابی پیچیده کمک می کند. قابلیت های گسترده آنها در تعدادی از صنایع مختلف از جمله B2B، B2C، بازی را تغییر می دهد. راه‌حل‌هایی که ارائه می‌کنند نتایج را به همراه دارد و برای مشتریان موفقیت به ارمغان می‌آورد.

سال تاسیس: ۱۹۸۸

مکان: شیکاگو، ایلینوی

اندازه تیم: ۵۰-۶۰ کارمند

خدمات: بازاریابی، استراتژی برندسازی، بازاریابی رسانه های اجتماعی

مشتریان: Whirlpool، Firestone، Stout

۲۴.KAE

Kae در این صنایع کار کرده است. پرداخت، وام، بانکداری، فین تک و مخابرات. استراتژی های بازاریابی در درجه اول بر سه حوزه خاص از جمله اکتساب، حفظ و عرضه به بازار متمرکز هستند. رویکرد استراتژیک آنها با درک روشنی از مشتریان، بازارها و رقبا شروع می شود.

سال تاسیس: ۱۹۶۹

مکان: لندن، انگلستان

اندازه تیم: ۱۱۰-۱۲۰ کارمند

خدمات: تحقیقات بازار، خرید، استراتژی بازاریابی

۲۵.Beck Media & Marketing

ترکیبی از ارتباطات استراتژیک و ابتکارات بازاریابی به Beck Media کمک می کند تا تأثیر تجاری را برای مشتریان ایجاد کند. تیم متنوع آن‌ها در کانال‌های مختلفی از جمله روابط رسانه‌ای، بازاریابی تأثیرگذار، فعالیت‌های بازاریابی و نقشه راه برند اجرا می‌شوند. بک مدیا با استفاده از این کانال ها موثرترین طرح را برای موفقیت ایجاد می کند.

سال تاسیس: ۱۹۹۹

مکان: سانتا مونیکا، کالیفرنیا

اندازه تیم: ۳۰-۴۰ کارمند

خدمات: اینفلوئنسر مارکتینگ، روابط عمومی

مشتریان: Hulu، Netflix، Twitter

۲۶.Customer Magnetism

مغناطیس مشتری دارای ارزش ها و اصول قوی است که رضایت همه مشتریانی را که با آنها کار می کنند تضمین می کند. این آژانس به عنوان یک تیم متمرکز بر SEO شروع به کار کرد، اما به سرعت تخصص خود را به خدمات تمام دیجیتال گسترش داد. تیم مشتری مغناطیسی متعهد، سخت کوش و متخصص در ارائه نتایج با کیفیت است.

همچنین بخوانید:   انقلاب بازاریابی سبز

سال تاسیس: ۲۰۰۰

مکان: ویرجینیا بیچ، ویرجینیا

اندازه تیم: ۱۰ تا ۲۰ کارمند

خدمات: رسانه های اجتماعی، جستجوی پولی، جستجوی ارگانیک

مشتریان: Canteen، Echo، Bric Language Systems

۲۷.Accenture

Accenture با هدف کمک به مشتریان خود برای تبدیل شدن به نسخه های بعدی و بهترین خود، یک شرکت خدمات حرفه ای جهانی با قابلیت های پیشرو در دیجیتال، ابر و امنیت است. این شرکت مشاوره که عمیقاً به کاری که انجام می دهند و تأثیری که بر مشتریان و مخاطبان خود می گذارد اهمیت می دهد، با پذیرش تغییر و کارایی آن برای کسب و کار مشتریان خود، ارزش ۳۶۰ درجه ایجاد می کند. Accenture با رتبه اول در صنعت خود در مورد تحسین ترین شرکت های جهان Fortune، یک شرکت پیشرو است که تلاش های بازاریابی شما را به سطح بعدی ارتقا می دهد.

سال تاسیس: ۱۹۸۹

مکان: دوبلین، ایرلند (با دفاتر در سراسر جهان)

اندازه تیم: ۱۰۰۰۱+ کارمند

خدمات: مشاوره مدیریت، یکپارچه سازی سیستم ها و فناوری، برون سپاری فرآیندهای کسب و کار

مشتریان: خدمات وب آمازون، گوگل، مایکروسافت

۲۸.Boston Consulting Group (BCG)

گروه مشاوره بوستون که بزرگترین مشکلات جهان را با غریزه و تخیل حل می کند، یک شرکت مشاوره مدیریت جهانی است که به دنبال کشف پتانسیل رهبران در تجارت و جامعه است. شرکت مشاوره پیشگام و مشاور پیشرو در استراتژی کسب و کار در جهان، برای رسیدن به موفقیت به همکاری گسترده و جامعه ای متنوع وابسته است. BCG با توانمندسازی سازمان‌ها برای رشد، داشتن مزیت رقابتی و تأثیرگذاری، به مشتریانشان کمک می‌کند تا در صنایع خود پیشرفت کنند و برجسته باشند.

سال تاسیس: ۱۹۶۳

محل: بوستون، MA

اندازه تیم: ۱۰۰۰۱+ کارمند

خدمات: بازاریابی و فروش، توسعه شرکتی، بینش مصرف کننده

مشتریان: IBM، Meta، Google Cloud

۲۹.Alvarez & Marsal (A&M)

Alvarez & Marsal که یک شرکت خدمات حرفه ای پیشرو در جهان است، زمانی که رویکردهای مرسوم برای دستیابی به نتایج و تأثیرگذاری کافی نیست، به مشتریان خود کمک می کند. این شرکت مشاوره با جامعه ای متشکل از بیش از ۶۰۰۰ نفر در ۴ قاره، به سازمان ها کمک می کند تا از طریق اقدامات قاطع و هدفمند، رشد کنند. Alvarez & Marsal شرکتی است که مانند هیچ شرکت دیگری نیست. تلاش های بازاریابی شرکت شما را فراتر از بینش سوق می دهد و در کنار شما می ایستد تا شما را از چالش هایی که با آن روبرو هستید عبور دهد.

سال تاسیس: ۱۹۸۳

مکان: نیویورک، نیویورک

اندازه تیم: ۵۰۰۱-۱۰۰۰۰ کارمند

خدمات: بهبود عملکرد شرکت، خدمات سهام خصوصی، بازسازی و چرخش

۳۰.PwC

PWC یک شبکه خدمات حرفه ای چند ملیتی متشکل از شرکت ها است که در دو بخش خدمات اعتماد و راه حل های مشاوره ارائه می دهد. شرکت مشاوره با کمک به شرکت‌ها در مواجهه با سخت‌ترین چالش‌های خود، از جامعه حل‌کننده‌هایی تشکیل شده است که فناوری، نبوغ و تجربه را در یک ترکیب ترکیب می‌کنند. PwC با تفکر قبلی تصمیم می گیرد و همه با هدف دستیابی به اهداف شرکت شماست.

سال تاسیس: ۱۹۹۸

مکان: لندن، انگلستان (با افسران در سراسر جهان)

اندازه تیم: ۱۰۰۰۱+ کارمند

خدمات: استراتژی، حسابرسی و اطمینان، مشاوره

مشتریان: Bank of America، American International Group، Chase

۳۱.EY

ارنست اند یانگ (EY) یکی از بزرگترین شبکه های خدمات حرفه ای چند ملیتی در جهان است که به ایجاد ارزش بلندمدت برای مشتریان و جامعه کمک می کند. این شرکت که یکی از چهار شرکت بزرگ حسابداری در نظر گرفته می شود، طیف متنوعی از خدمات از مشاوره گرفته تا خدمات معاملاتی را برای کمک به مشتریان خود برای مقابله با چالش های خود ارائه می دهد. با هدف ساختن دنیای کاری بهتر برای همه، EY  به شما کمک می‌کند از فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری کنید و رشدی مسئولانه داشته باشید.

سال تاسیس: ۱۹۸۹

مکان: لندن، انگلستان (با دفاتر در سراسر جهان)

اندازه تیم: ۱۰۰۰۱+ کارمند

خدمات: استراتژی توسط EY-Parthenon، مشاوره، مالیات

مشتریان: هیولت پاکارد، ورایزون، کوکا کولا

انتهای مطلب/ منبع