باور کنید یا نه یک ارتباط عاطفی با یک برند بیشتر از رضایت مشتری پیش‌بینی کننده وفاداری مستمر است. در عصر امروز، زمانی که مشتریان می‌توانند از طریق رسانه‌های اجتماعی با برندها ارتباط برقرار کنند و به دلایل و مسائلی که برندها درگیر آن هستند توجه کنند، انتظارات زیادی در مورد نحوه رفتار با آنها دارند و می‌خواهند مانند یک شریک ارزشمند با آنها رفتار شود.

در این پست همراه کسب‌وکار دماوند در مورد مزایای عشق مشتری و ۱۲ استراتژی کلیدی برای افزایش سطح آن باهم صحبت می‌کنیم.

فواید عشق مشتری

وقتی یک کسب‌وکار مرتباً به مشتریان خود نشان می‌دهد که آنها را دوست دارد، آن تجارت نیز به یک برند دوست‌داشتنی تبدیل می‌شود؛ و دوست‌داشتنی کردن برند شما دارای مزایای تجاری بسیار زیادی است، ازجمله:

  • ارجاعات مشتری
  • اشتراک‌گذاری اجتماعی
  • توصیفات شایسته مطبوعات
  • حفظ مشتری و وفاداری
  • نظرات مثبت آنلاین
  • محتوای ایجادشده توسط کاربر

بنابراین، اگر می‌خواهید مشتریان فعلی و آینده‌تان نام کسب‌وکارتان را به یاد بسپارند، در ادامه ۱۲ راه وجود دارد که می‌توانید برای گسترش عشق مشتری انجام دهید:

۱. ویژگی مطالعات موردی و توصیفات.

اگر محصول یا خدمات شما به‌گونه‌ای است که به بهبود زندگی مردم کمک می‌کند، مشتریان برتر خود را در مطالعات موردی یا توصیفات معرفی کنید؛ می‌توانید در وب‌سایت خود منتشر کنید و در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. چه محصولات یا خدمات شما به آنها کمک کند تا در کسب‌وکار خود موفق شوند، یا به آنها اجازه دهد جنبه خاصی از زندگی شخصی خود را بهبود بخشند، برجسته کردن مشتریان خوشحال شما نه‌تنها به آنها روحیه می‌دهد، بلکه به تصویر مثبت برند نیز کمک می‌کند؛ و اگر یک مشتری، شخصی است که شخصیت‌های خریدار مشابهی را با شما به اشتراک می‌گذارد، تبلیغ آنها برای مخاطبان شما می‌تواند آنها را برای تجارت جدید بالقوه تشویق کند.

۲. ارائه دسترسی انحصاری.

دادن دسترسی زودهنگام یا انحصاری به مشتریان خود به محصولات یا خدمات جدید، یا رویدادها یا پیشنهادهای ویژه، می‌تواند راهی عالی برای نشان دادن ارزش مشتری به آنها باشد.

به آنها نگاهی اجمالی به توسعه محصول بدهید، آنها را دعوت کنید تا ویژگی‌های محصول جدید را آزمایش کنند، به آنها اجازه دهید اولین کسانی باشند که یک سرویس جدید را امتحان می‌کنند، یا نرخ‌های تخفیفی را فقط برای مشتریان خاصی ارائه دهید. آنها احساس خاصی خواهند داشت و حتی ممکن است از بازخوردهای ارزشمند کاربران در مورد ویژگی‌های محصول جدید خود بهره‌مند شوید.

همچنین بخوانید:   آیا برندینگ برای همه محصولات قابل‌اجراست؟

۳. پیشنهاد پدربزرگ.

اگر به‌طور مکرر برای محصول یا خدمات خود از مشتریان خود هزینه دریافت می‌کنید و کسب‌وکار شما تغییراتی در قیمت‌گذاری ایجاد می‌کند، مشتریان وفادار فعلی خود را در نظر بگیرید تا قیمتی که می‌پردازند با نرخی که از ابتدای تبدیل‌شدن به مشتری شروع به پرداخت آن کرده‌اند، قفل شود.

به‌عنوان‌مثال، زمانی که AT&T نرخ‌های خود را تغییر داد و دیگر گزینه‌ای برای خرید طرح‌های داده نامحدود برای تلفن‌های هوشمند ارائه نکرد، من ازآنجایی‌که قبلاً از آن استفاده می‌کردم، به نرخ داده نامحدود سابق منتقل شدم، درحالی‌که مشتریان جدید از آن استفاده نمی‌کردند. من را خوشحال می‌کند که از AT&T استفاده می‌کنم و من را به برند وفادار نگه می‌دارد.

۴. برای وفاداری مشتری و ارجاعات جوایزی ارائه دهید.

اگر برای کسب‌وکار شما منطقی است، یک برنامه وفاداری مشتری همراه با پاداش برای مشتریان خود ارائه دهید. اگر کسب‌وکار شما از ساختار درآمدی مکرر پیروی می‌کند، زمانی که مشتریان به معیارهای مشخصی رسیدند، مانند ارائه تخفیف، به مشتریان پاداش دهید.

یا به مشتریان کارت خرید مکرر بدهید که هنگام خرید به آنها امتیاز می‌دهد. هنگامی‌که آنها به تعداد مشخصی امتیاز رسیدند، یک کارت هدیه، یک کد کوپن یا یک جایزه دیگر به آنها بدهید.

همچنین می‌توانید یک برنامه ارجاع اجرا کنید که به مشتریانی که مشتریان بالقوه یا کسب‌وکار جدید را به شما ارجاع می‌دهند، پاداش می‌دهد. بسیاری از خرده‌فروشان آنلاین با ارائه تخفیف به مشتریانی که تعداد معینی از دوستان خود را برای ثبت‌نام در وب‌سایت تشویق می‌کنند، این کار را به‌خوبی انجام می‌دهند.

۵. شخصیت برند خود را به نمایش بگذارید.

دوست داشتن یک کسب‌وکار سخت است – اما دوست داشتن افرادی که پشت آن کار هستند آسان‌تر است. به همین دلیل است که دوست‌داشتنی‌ترین برندها آن‌هایی هستند که شخصیتی قابل‌تشخیص و دوست‌داشتنی دارند. اجازه دهید شخصیت کسب‌وکار شما در بازاریابی و ارتباطات پشتیبانی مشتری شما بدرخشد. شخصی، مرتبط و جالب باشید. به آنها نگاهی از پشت‌صحنه کارمندان خود یا نحوه ساخت محصولات بدهید. به مشتریان خود نشان دهید که به ارزش‌ها، سبک زندگی و علایق آنها اهمیت می‌دهید.

همچنین بخوانید:   آشنایی با تبلیغات تلویزیونی (TVC)

۶. در رسانه‌های اجتماعی به رسمیت شناخته شوید.

رسانه‌های اجتماعی کانالی عالی برای گسترش عشق مشتریان هستند. به ذکرهای مثبت از برند و محصولاتتان در رسانه‌های اجتماعی پاسخ دهید، توییت های مشتریان را در مورد چیزهایی که به آنها اهمیت می‌دهند یا موفقیت‌هایی که به دست آورده‌اند، بازتوییت کنید و از عشقی که مشتریانتان درباره شما منتشر می‌کنند قدردانی کنید.

استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای تشخیص موفقیت، شادی و علایق مشتری، راهی عالی و آسان برای نشان دادن اینکه به مشتریان خود اهمیت می‌دهید، است.

۷. بازخورد مشتری را بخواهید.

از مشتریان خود در مورد محصولات یا خدماتتان بازخورد بخواهید، محتوای بازاریابی، تجربه کاربری آنها، خدمات مشتری شما و غیره.

می‌توانید این کار را به روش‌های مختلفی انجام دهید: از طریق ایمیل، از طریق به‌روزرسانی‌های رسانه‌های اجتماعی که به یک نظرسنجی پیوند می‌دهند، با گردآوری یک گروه تمرکز مشتری، یا در یک پست وبلاگ با نظرسنجی تعبیه‌شده. درخواست بازخورد از مشتریان به آنها نشان می‌دهد که برای نظرات آنها ارزش قائل هستید و متعهد هستید که تجربیات آنها را با نام تجاری خود تا حد ممکن مثبت و ارزشمند کنید. تعهد به پیشرفت، شما را دوست‌داشتنی می‌کند.

۸. فرصت‌های وبلاگ نویسی مهمان را ارائه دهید.

این امکان را برای مشتریان یا شرکای دیگرتان فراهم کنید که با ارائه‌ی پست‌های شخصی مهمان وبلاگ شما باشند درنتیجه شما از مقداری محتوای رایگان برای وبلاگ خود بهره‌مند خواهید شد و آنها از پیوند عشق و قرار گرفتن در معرض آن بهره‌مند خواهند شد.

۹. فروش متقابل و افزایش فروش.

از فرصت‌های ویژه برای پیشنهاد به مشتریان خود استفاده کنید تا آنها بتوانند با از طریق شما به محصولات یا خدمات دیگری دسترسی داشته باشند که برای آنها مفید است وزندگی را برایشان آسان‌تر می‌کند. این موضوع موجب می‌شود بدون اینکه تلاش زیادی بکنید از لطف و توجه آنها بهره‌مند شوید و مورد قدردانی قرار بگیرید.

همچنین بخوانید:   شرح وظایف مشاور تبلیغاتی

۱۰. به یاد داشته باشید که تشکر کنید.

این‌یکی بسیار ساده است اما به‌راحتی نادیده گرفته می‌شود. از هر فرصتی برای تشکر از مشتریان استفاده کنید. آنها شما را نسبت به رقبایتان ترجیح دادند و شما باید سپاسگزار باشید.

از ابزارهای اتوماسیون بازاریابی مانند ابزارهای موجود در نرم‌افزار HubSpot برای ارسال یادداشت تشکر برای مشتریان پس از خرید استفاده کنید. یا یک کمپین اختصاصی ایجاد کنید که از یک ویدیو برای تشکر از مشتریان شما برای وفاداری آنها استفاده می‌کند.

۱۱. شگفتی و لذت.

عمل متقابل یک هنجار اجتماعی است که افراد تقریباً در هر رابطه‌ای در زندگی خود آن را تجربه می‌کنند. رفتار متقابل غافلگیرکننده به‌ویژه می‌تواند راه بسیار مؤثری برای پرورش عشق و وفاداری مشتری باشد. با افزودن یک هدیه یا قدردانی برای غافلگیری مشتری با لحظه‌ای خوشحالی مشتری مانند ارائه ارسال رایگان، نوشتن یادداشت تشکر، یا ارائه یک تخفیف غیرمنتظره مشتریان می‌توانند احساس بسیار مثبتی در مورد تجارت با شما داشته باشند.

از این گذشته، همه دوست دارند احساس خاص بودن کنند به‌خصوص مشتریان ارزشمند شما که پولی را که به‌سختی به دست آورده‌اند به شما می‌دهند.

۱۲. پشتیبانی استثنایی از مشتری ارائه دهید.

تست‌شده‌ترین و بدون حقه‌ترین راه برای جلب وفاداری و عشق مشتریانتان؟

ارائه خدمات و پشتیبانی استثنایی تا بتوانند به اهداف خود برسند و با استفاده از محصول یا خدمات شما به موفقیت برسند.

قبل از اینکه بتوانید مشتریان خود را خوشحال کنید، ابتدا باید نیازهای اساسی آنها را با دادن خواسته‌های آنها برآورده کنید – کمک، دانش، تخصص و پشتیبانی شما در حل سریع و مؤثر مشکلات آنها. هنگامی‌که بر تعامل با مشتریان برای حل مشکلات آنها تمرکز کردید، می‌توانید آنها را با پیشنهادات و آموزش‌های جدید، راهنمایی کنید تا به آنها کمک کنید از محصولات و خدمات شما تا حد امکان مؤثر استفاده کنند؛ درنهایت به نقطه‌ای می‌رسید که می‌توانید به رشد آنها کمک کنید و نتایج بهتری را مشاهده کنید.

انتهای مطلب/