از هر ۱۰۰۰ محصول جدید، فقط یک محصول به طور دائم بازار فروش پیدا می کند. چنین شانسی خیلی سخت به دست می آید، اما همیشه به خاطر داشته باشید که اکثر کالاها در وهله اول بدند و اگر کالای شما نیاز مشتری را برآورده کند و در عین حال تبلیغات شما نیز موثر باشد، شانس شما به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت.

بنابراین چه چیزی باعث موثر بودن تبلیغات می شود؟ تبلیغات موثر عبارتند از:

  • ابتکاری: پیام تبلیغات را به شیوه ای کاملا جدید و ابتکاری ارائه دهید.
  • تند و کوبنده: عنوان تبلیغات، متن آگهی یا تصاویر باید به قدری گیرا و جذاب باشد که خوانندگان یا شنوندگان را در جای خود میخکوب کند.
  • به یاد ماندنی: تبلیغات باید طوری باشد که هر زمان مشتری ها به محصولات و خدمات مشابه فکر می کنند، محصول شما را به یاد آورند.
  • واضح و روشن: پیام تبلیغاتی باید دقیق و روشن باشد طوری که همه به راحتی آن را درک کنند.
  • روشنگر: تبلیغات باید درمورد کالای شما به مردم اطلاعات دهند و در عین حال دلایل مهمی برای خرید این کالا را ارائه کند.

تبلیغات موثر باعث فروش کالا می شود. البته کالایی که به وعده های تبلیغاتی عمل کند. درضمن تبلیغات موثر باعث فروش کالاهای بد هم می شو ولی فقط برای یک مرتبه.

مارک های جا افتاده ای که اغلب مردم هر روز استفاده می کنند درست همانی هستند که در تبلیغات وعده داده شده است. در حقیقت این محصولات چنان به وعده های پرشور تبلیغاتی عمل می کنند که پس از مدتی چنین کالاهایی جزء لاینفک زندگی روزمره میلیون ها نفر از مردم می شوند؛ یعنی هرگاه به نوشابه ها، ماشین و… فکر کنید، چنین مارک هایی به ذهنتان می آیند. همانند داغی که گاوچران ها بر گاوهای خود می زنند، اثری که این محصولات بر روان شما و میلیون ها مشتری دیگر به جا می گذارد نیز هرگز از بین نمی رود.

همچنین بخوانید:   تبلیغات تصویری

هنگام ساختن تبلیغات برای محصول یا خدمات خود نکات زیر را به خاطر بسپارید:

  • هرگز وعده ای ندهید که نتوانید به آن عمل کنید. اگرچه تبلیغات ممکن است در وهله اول مشتریان زیادی را جلب کند، اگر به وعده های این تبلیغات نشود در درازمدت مشتریان پراکنده می شوند.
  • بهترین خصوصیات آنچه را می خواهید بفروشید تعیین کنید و سپس تبلیغات را حول و حوش همین خصوصیات بپرورانید. فکر کنید ببینید چه خصوصیاتی موجب تمایز محصول شما در این رقابت می شود و سپس تمام حواس خود را متوجه همین خصوصیات کنید.
  • سعی کنید پیام تبلیغاتی به یاد ماندنی ای برای محصول خود خلق کنید. باید کاری کنید که مردم زمانی که نیاز به محصولات و خدمات مشابه پیدا می کنند، کالاها یا خدمات حرفه ای شما را به یاد آورند.

انتهای مطلب/