بروشور می‌تواند پوشه‌ای پر از برگه‌های حاوی اطلاعاتی درباره‌ی محصولات شرکت یا کارت‌هایی باشد که چاپ لیزری دارند و همه می‌توانند آن‌ها را برای مطالعه بردارند. بخش زیر به شما کمک می‌کند با انواع بروشورها آشنا شوید؛

بروشور نشان‌دهنده‌ی توانایی‌ها

این نوع بروشور داستان کسب‌وکار شمارا می‌گوید، شخصیت تجاری‌تان را انتقال می‌دهد و پیشنهاد شمارا از رقبایتان متمایز می‌سازد به‌ویژه اگر در حال مارکتینگ برای کسب‌وکار خدماتی (مانند وکالت یا خدمات مالی یا خدمات مشاوره‌ای) یا کسب‌وکاری باشید که محصولات ویژه ارائه می‌دهد. این نوع بروشور ازلحاظ تولید در میان انواع بسیار گران قرار می‌گیرد. یک برنامه‌ریز مالی ممکن است برگه ارزش خالص دارایی‌های شرکت را در آن بگنجاند؛ سازنده‌ی مسکن می‌تواند فهرستی در آن قرار دهد که به مشتری بگوید چطور از بودجه‌ی ساخت مسکن خود بیشترین سود را ببرد. با چاپ این بروشور به مشتری می‌گویید به چه دلیل باید بروشور را نگه دارد و بعداً به آن مراجعه کند.

بروشور محصول

دربردارنده‌ی پیشنهاد خاص کسب‌وکار شما به مشتری است. ارائه‌ی این بروشور زمانی اهمیت می‌یابد که لازم باشد مشتری برای خرید محصولات بیشتر فکر کند، مثل محصولاتی که ارزش یا قیمت زیادی دارند و یا محصولاتی که مشتری قبل از خرید آن به مقایسه‌ی قیمت و موارد فنی آن با دیگر محصولات مشابه می‌پردازد.

بروشورهای قیاسی

شامل برگه‌ها یا بروشورهایی می‌شود که همگی طراحی یکسان دارند. این قالب به شما اجازه می‌دهد بسته به نوع برداشتی که می‌خواهید مشتری از محصول شما داشته باشد، برگه‌های حاوی اطلاعات را به‌آسانی به‌روز کنید. اگر کسب‌وکار شما مجموعه‌ای از محصولات را به مشتری پیشنهاد می‌دهد که می‌توان آن را روی صفحات گوناگون مارکتینگ نمایش داد یا اگر فهرست قیمت‌ها یا سایر ویژگی‌های محصولاتتان دائماً تغییر می‌کنند یا اگر مشتریان شما نیازها و علایق گوناگون دارند، روش بی‌نظیری برای شماست.

همچنین بخوانید:   چگونه هزینه تبلیغات خود را کاهش دهیم؟

کارت‌های ردیفی

به این دلیل به این نام خوانده می‌شود که آن‌ها را می‌توان در ردیف بروشورهای ۴*۹ اینچ جای داد. برخی از این کارت‌ها یک تک‌برگ هستند که تا می‌شود و به بروشوری چندقسمتی تبدیل می‌شود. مابقی چند صفحه هستند و از وسط دوخته می‌شوند. بسیاری از کسب‌وکارها به‌وسیله چاپ سه‌باره تصویری روی برگه‌ای ۸*۱۱ اینچی کارت‌های ردیفی ارزان تولید می‌کنند که می‌توان آن‌ها را به سه کارت کوچک برش داد. مهم‌ترین چیزی که باید در مورد این کارت‌های قفسه‌ای یادتان باشد این است که تنها چند اینچ بالایی است که در دید مشتری قرار می‌گیرد. بقیه قسمت‌ها زیر بروشور پنهان می‌مانند. پس مطمئن شوید نام و پیامی که منفعت مشتری را نشان می‌دهد در قسمت کوچک بالای کارت آمده است.

آگهی‌های کوچک

ارزان‌ترین راه تبلیغ محصولات، استفاده از آگهی‌های کوچک است که روی کاغذهای ۱۱*۸ اینچی چاپ می‌شود تا خبر یک فروش، حراج، رویداد با محدودیت زمانی یا محصولی ارزان‌قیمت را که برای رسیدن به موفقیت به نمایش باکیفیت بالا نیاز ندارد، به گوش مشتری برساند. در آگهی‌های کوچک، متنی بنویسید که در یک نگاه فهمیده شود. یادتان باشد، آگهی‌های کوچک دورریختنی هستند، پس از افراد انتظار نداشته باشید به تک‌تک کلمات شما دقت کنند. این آگهی‌ها را به‌درستی طراحی کرده آنگاه به چاپ ببرید و با مبلغ اندکی تعداد بسیاری کپی سیاه‌وسفید یا رنگی از آن بگیرید. آگهی‌های کوچک ظاهر و باطن یکسانی دارند و معمولاً حساسیت زیادی روی کیفیت چاپ آن‌ها وجود ندارد اما اگر جذابیت متن و تصاویر، کیفیت کاغذ و چاپ آن‌ها را تا بالا ببرید به توسعه تصویر تجاری‌تان کمک می‌کند.

همچنین بخوانید:   تصمیم‌گیری درباره نحوه چیدمان فروشگاه

انتهای مطلب/