بازاریابی سلبریتی تکنیکی است که مستلزم استخدام سلبریتی ها برای تایید محصول یا خدمات یک برند است. انواع مختلفی از تبلیغات را پوشش می دهد: یک رهبر عقیده که از یک محصول خاص استفاده می کند و توصیه می کند یا یک تأثیرگذار در تصویر برند. یک برند از شهرت یک سلبریتی برای ایجاد اعتماد، آگاهی و شناخت در بین دنبال کنندگان این شخص استفاده می کند.

چرا سلبریتی ها را برای تبلیغات جذب می کنیم؟

برندها اغلب سلبریتی ها را برای نمایش محصولات و تأثیرگذاران درگیر می‌کنند تا به آنها توصیه کنند فوراً توجه را جلب کنند و آگاهی از برند را ایجاد کنند. اینفلوئنسرها و رهبران افکار می توانند در اطراف یک شرکت سر و صدا ایجاد کنند، در معرض دید قرار گرفتن آنها بیشتر شده و افراد بیشتری را جذب کنند.

از آنجایی که سلبریتی ها قدرت تأثیرگذاری بر تصمیمات مشتریان را دارند، شرکت ها از آنها به نفع خود استفاده می کنند. طبق آمار ، ۳۷ درصد از مصرف‌کنندگان به توصیه‌های اینفلوئنسرهای رسانه‌های اجتماعی اعتماد دارند و محصولات جدیدی را از ویدیوها، عکس‌ها و داستان‌های آن‌ها کشف می‌کنند. شما اغلب می توانید برندهای بزرگ را با رهبران نظر به عنوان حامیان برند ببینید. آنها فروشنده می شوند، محصولات را به نمایش می گذارند و مشتریان را تشویق به خرید می کنند. با کمک اینفلوئنسرها، شرکت ها به مخاطبان جدیدی دست پیدا می کنند و اعتبار و دیده شدن را افزایش می دهند. علاوه بر این، تأییدیه افراد مشهور به برندها امکان می دهد در بین رقبا برجسته شوند. اگر یک رهبر عقیده از یک برند خاص استفاده کند و آن را توصیه کند، مردم به محصولات آن اعتماد کرده و می خرند.

همچنین بخوانید:   اصطلاحات بازاریابی / قسمت سوم

اینفلوئنسرها می‌توانند از تکنیک‌های مختلفی برای جلب توجه دنبال‌کنندگان استفاده کنند: آموزش‌ها، راهنماهای استفاده از محصول، داستان‌های قبل و بعد، پست‌ها و غیره. آنها از طریق کانال‌های بازاریابی مختلف با افراد تماس می‌گیرند و به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا به اهداف تبدیل ، فروش و درآمد خود دست یابند.

چگونه تاییدیه سلبریتی ها را دریافت کنیم؟

برخلاف تایید در تبلیغات تلویزیونی و چاپی، بازاریابی سلبریتی مدرن ارتباطی بین تایید کننده و مشتری برقرار می کند. برندها در انتخاب یک اینفلوئنسر جدی هستند و تنها به شهرت آن شخص متکی نیستند. آنها به شغل، سرگرمی، سبک زندگی و جنبه های دیگر نگاه می کنند. مشتریان باید این رهبر عقیده را با خودشان مرتبط کنند. بنابراین یافتن یک تناسب عالی کار آسانی نیست. در این بخش، نحوه انجام این کار را به شما نشان خواهیم داد.

بودجه خود را تعیین کنید. ابتدا باید تصمیم بگیرید که چقدر پول خرج کنید. بودجه به شخص مشهوری که می خواهید دعوت کنید و قرارداد بستگی دارد. اگر برند بزرگی دارید، ممکن است شخصیت‌های معروف (مدل‌ها، بازیگران زن، اینفلوئنسرها، کارآفرینان و غیره) را در نظر بگیرید. با این حال، اگر در حال راه اندازی یک کسب و کار هستید، می توانید با میکرو اینفلوئنسرها در اینستاگرام، تیک تاک و یوتیوب کار کنید.

اطمینان حاصل کنید که مخاطب هدف خود را می شناسید. قبل از انتخاب سلبریتی ها مخاطب هدف خود را تجزیه و تحلیل کنید تا نیازها، سرگرمی ها، علایق و خواسته های آنها را بیاموزید. یک شخصیت خریدار ایجاد کنید تا درک روشنی از مشتری ایده آل خود داشته باشید.

همچنین بخوانید:   اینفلوئنسر مارکتینگ در مقابل تایید سلبریتی ها

کاندیدای مناسب را پیدا کنید. شما می توانید یک بسکتبالیست، آرایشگر، خواننده محبوب یا یک بازیگر معروف را برای تبلیغ خود انتخاب کنید. با این حال، به یاد داشته باشید که یک فرد مشهور مرتبط با محصول خود و با اشتیاق برای تبلیغ محصول خود پیدا کنید. جستجو برای محبوب ترین سلبریتی ها همیشه استراتژی خوبی نیست. فردی را پیدا کنید که کاملاً با مأموریت، ارزش ها و ایده های برند شما مطابقت داشته باشد. اگر اینفلوئنسر دیدگاه و ایده های شما را به اشتراک بگذارد، برای مشتریان قانع کننده تر به نظر می رسد.

از میکرو اینفلوئنسرها کمک بخواهید. اگر در حال راه اندازی برند خود هستید، همکاری با اینفلوئنسرها را با ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ فالوور در نظر بگیرید. این یک راه مقرون به صرفه برای دسترسی به افراد بیشتری و در معرض دید قرار گرفتن است. آنها می توانند حتی بیشتر از خواننده ها، مدل ها و بازیگران برای تبلیغ محصول شما موثرتر و اختصاص داده شوند. علاوه بر این، میکرو اینفلوئنسرها قابل اعتمادتر هستند و اطلاعات را در صنعت خاص خود به اشتراک می گذارند. برای مثال، اینفلوئنسرهای سفر درباره هتل ها، بلیط ها، لباس های خاص، اپلیکیشن ها و غیره پست می گذارند.

نمونه هایی از کمپین های بازاریابی سلبریتی ها

بازاریابی سلبریتی یکی از موثرترین استراتژی های بازاریابی است که به دستیابی به اهداف کلیدی کسب و کار کمک می کند. در این بخش، چند نمونه را بررسی می کنیم تا ببینیم اینفلوئنسرها چه چیزی را برای برندهای معروف دنیا آورده اند.

شکیل اونیل و پاپا جان

همچنین بخوانید:   انتخاب استراتژی رقابتی صحیح

شاید هر آمریکایی شکیل اونیل را به عنوان یک تحلیلگر ورزشی و یکی از بزرگترین بازیکنان بسکتبال بشناسد. با این حال، فهرست کامل حرفه‌ها و دستاوردهای او نیست. در سال ۲۰۲۰، شکیل اونیل با پیتزاهای زنجیره ای پاپا جان شریک شد. هدف این همکاری ایجاد یک پیتزای خاص – پیتزا Shaq-a-Roni بود. این کمپین نتایج خیره کننده ای را برای برند به ارمغان آورد. آنها موفق شدند بیش از ۳ میلیون پیتزا بفروشند و ۳ میلیون دلار برای خیریه جمع آوری کنند. شکیل اونیل و پاپا جان این پول را در دو ماه جمع آوری کردند. پس از کمپین، بسکتبالیست مشهور به عضویت هیئت مدیره شرکت درآمد.

اوا لونگوریا و لورآل

اوا لونگوریا بازیگر، تهیه‌کننده و کارگردان آمریکایی از L’Oreal، یک شرکت فرانسوی مراقبت شخصی حمایت کرد. این بازیگر جذاب با موهای بلند و زیبا برای محصول این برند کاملا مناسب بود. در سال ۲۰۲۰، این بازیگر مجموعه‌ای از ویدیوهای مفید یوتیوب را با L’Oreal با هدف تبلیغ محصول این برند منتشر کرد.

انتهای مطلب/