روند بازاریابی دیجیتال با هر روش و کانال تحویل جدید تغییر می کند. هرسال فناوری جدید، فرصت‌های جدید و کانال‌های اجتماعی جدید برای جلب توجه کاربران به ارمغان می‌آورد. برندگان بزرگ در نبرد برای جلب توجه خریدار، ممکن است پذیرندگان اولیه باشند که منابع را به فناوری جدید که موفقیت‌آمیز است، می‌ریزند، یا کسب‌وکارهایی که به کانال خاصی پایبند هستند تا طرفداران زیادی ایجاد کنند.

بازاریابی ویدیویی مطمئناً چیز جدیدی نیست، اما بازار در حال تغییر است و ویدیو به‌عنوان یک برنده آشکار ظاهرشده است. کسب‌وکار دماوند امروز به این موضوع پرداخته است.

گرایش‌های بازاریابی ویدئویی

یوتیوب در حال حاضر بر این حوزه تسلط دارد و یک میلیارد کاربر هرروز صدها میلیون ساعت فیلم را تماشا می‌کنند. به دلیل شیرین کردن و جذابیت بازاریابی، YouTube بیش از هر شبکه کابلی بینندگان ۱۸ تا ۴۹ ساله را جذب می کند.

درحالی‌که ترافیک یوتیوب از سال گذشته بیش از ۴۰ درصد افزایش‌یافته است، گزینه‌های مشاهده ویدیو نیز بازشده. فیس‌بوک اکنون ویدیوهای جاسازی‌شده و پخش زنده درون‌خطی را ارائه می‌کند و خدماتی مانند Periscope و Facebook شروع به جذب شجاع‌ترین پیشگامان ویدیوی بدون نیاز به بازاریابی در زمان واقعی کرده‌اند.

تبلیغات ویدیویی در نتایج جستجو

True View جدید برای خرید، به کاربران اجازه می‌دهد محصولات را از داخل یک ویدیوی نمایشی سفارش دهند که البته نتایج چشمگیری داشته است. موارد تست Sephora و Wayfair افزایش زمان مشاهده، درآمد و فراخوان تبلیغات را گزارش می‌دهند.

باوجود خرده‌فروشان بزرگ و بینندگان مشتاق و رسانه‌های اجتماعی و SERP که فرصت‌های بیننده را افزایش می‌دهند، بازاریابی ویدیویی مانند قبل منفجر می‌شود.

چرا بازاریابی ویدئویی مؤثر است؟

بازاریابی محتوا و رسانه‌های اجتماعی، بازی بازاریابی را به‌طور عمده تغییر دادند. داستان‌سرایی برند در مرکز صحنه قرار گرفت که به‌واسطه مزایای انسان‌سازی و اجازه دادن به کسب‌وکارها برای ارتباط معنادارتر با پایگاه مشتری‌شان پیش رفت.

برای کسب‌وکارهای کوچک، ویدئو روشی ارزان‌قیمت برای یکسان کردن زمین‌بازی است. در اینجا، مشاغل بزرگ و مکان‌های تبلیغاتی شیک و گران‌قیمت همیشه برتری ندارند. شرکت‌های کوچک‌تر می‌توانند از چند جهت برجسته شوند:

  • پاسخگویی به سؤالات متداول مشتری
  • نمایش محصولات در عمل
  • درخواست مشارکت‌های ایجادشده توسط کاربر با حضور مشتریان واقعی
  • معرفی کارکنان و نشان دادن نگاهی صمیمی
  • نشان دادن روش استفاده از محصول

توصیفات ویدئویی

هزاران کسب‌وکار کوچک YouTube با تبلیغات ساده و سرراست، مخاطب و اعتبار ایجاد کرده‌اند و مطالعات موردی نشان می‌دهد که ویدیو تأثیر زیادی بر فروش دارد، به‌ویژه برای مشاغل کوچک. بیش از نیمی از بازاریابان که به مطالعه آمار ویدئویی ۲۰۱۴ توسط Invodo پاسخ دادند، گفتند که ویدئو نسبت به هر نوع محتوای دیگری ROI بالاتری ارائه می‌دهد.

فن‌آوری‌های جدید در آینده شما

همه جنبه‌های بازاریابی در چند سال اخیر به سمت شخصی‌سازی، هدف‌گذاری و محتوای تعاملی حرکت کرده است. فناوری جدید ویدیو مفهوم را به سطح جدیدی می‌برد، با ویدیوهای جذابی که از مشاهده به سمت پاسخ حرکت می‌کنند. فرم‌های جمع‌آوری داده‌ها، نظرسنجی‌ها و انتخاب ویدیوهای ماجراجویی در آینده رایج‌تر خواهند شد.

شما این قالب‌ها را سال‌ها در تبلیغات کسب‌وکار بزرگ Hulu دیده‌اید، اما درجاهای دیگر زیاد استفاده نمی‌شوند. این امر مسلماً تغییر خواهد کرد زیرا برنامه‌های تولید ویدیوی جدید، تعامل فانتزی را برای هر کاربری ارزان و در دسترس می‌سازند.

تقریباً ۹۶ درصد از تبلیغ‌کنندگان B2B در حال حاضر از ویدیوها استفاده می‌کنند، اما کسب‌وکارهای کوچک‌تر B2C ممکن است به دلیل هزینه‌های تولید یا عدم تمایل ساده به هدر دادن پول‌های بازاریابی برای فناوری‌ای که ممکن است احساس نکنند مؤثر باشد، کندتر از آن استفاده می‌کنند.

انتهای مطلب/