09109200500 info@damaavand.com

امروزه، کسب ‌و کارها باید استراتژیک ‌تر باشند و قبل از اینکه به مشتریان بالقوه بپردازند، بر اعتمادسازی تمرکز کنند.  هر کسب و کاری مهم نیست که چه باشد یا کجا باشد، می خواهد فروش خود را افزایش دهد. برخی سعی می کنند استراتژی های بازاریابی خود را تغییر دهند، نرم افزار مدیریت عملکرد فروش را اعمال کنند و وب سایت خود را کامل کنند. برخی دیگر برای پیش‌بینی اعداد و بینش‌ها به ابزارهای تجزیه و تحلیل فروش تکیه می‌کنند تا نتایج متفاوتی به دست آورند.

چرا افزایش فروش مهم است؟

علاوه بر کسب سود بیشتر ، افزایش فروش باعث ایجاد وفاداری مشتری ، گسترش آگاهی از برند و کسب و کار تکراری می شود . بعلاوه، خریداران جدید نسبت به خرید از یک کسب و کار با تعداد فروش خوب و پایگاه مشتری راضی، اطمینان بیشتری خواهند داشت. مهم است که روی راه هایی تمرکز کنید که درآمد فروش سودآورتری را به همراه دارد. اما واقعاً چگونه فروش را افزایش می دهید؟ این ۱۳ استراتژی همیشگی را برای افزایش فروش موثر برای کسب و کار خود امتحان کنید.

۱.یک استراتژی فروش قوی بسازید

استراتژی فروش به عنوان یک نقشه راه برای تضمین درآمد قابل اعتماد و بلندمدت از طریق حفظ مشتریان موجود و جذب سرنخ عمل می کند. استراتژی فروش شما باید بر نیازهای آنها متمرکز باشد و اهداف متمایز، بودجه و چارچوب های زمانی کمپین های شما را برجسته کند. هنگام ایجاد یک استراتژی فروش برای افزایش فروش، در نظر داشته باشید:

 • تولید محصول: محصول خود را تجزیه و تحلیل کنید و مشخص کنید که چه کاری برای شخصیت خریدار هدف شما انجام می دهد، تفاوت آن با رقبا چیست و چگونه می توانید آن را بهبود بخشید.
 • قیمت: قیمتی که پیشنهاد می‌کنید نقش مهمی در جذب مخاطب دارد. بازار را ارزیابی کنید و قیمت خود را برای رقابتی ماندن تنظیم کنید.
 • محل: پیدا کردن مکان مناسب برای فروش محصول بسیار مهم است. در مورد اینکه مخاطب هدف شما بیشتر از کجا خرید می کند، تحقیق کنید. به این ترتیب بهترین کانال های توزیع برای دسترسی به آنها را نیز تعیین می کنید.
 • ترویج: داشتن یک محصول عالی تنها زمانی ارزشمند است که مردم بدانند وجود دارد. انتخاب رسانه تبلیغاتی صحیح منجر به ارجاعات دهان به دهان و تبلیغات موثر در مورد کسب و کار شما می شود.
 • مردم: این عنصر در مورد مشتریان و نمایندگان فروش شماست. تحقیق در مورد نیازهای مخاطبان بسیار مهم است، اما سرمایه گذاری روی افراد مناسب به همان اندازه برای موفقیت مهم است.

کسب ‌و کارها همچنین باید بدانند که چگونه نیازهای مشتری را با استراتژی‌های هدفمند با استفاده از کلمات کلیدی خاص که بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) را بهبود می‌بخشد، تحریک کنند. هنگامی که یک استراتژی قوی دارید، می توانید تاکتیک های دیگر را برای کسب درآمد بیشتر آزمایش کنید.

۲. یک برنامه بازاریابی جامع طراحی کنید

تلاش های بازاریابی برای ایجاد علاقه به کسب و کار شما حیاتی است. تا زمانی که علاقه ای به محصول شما وجود نداشته باشد، نمی توانید از مخاطبانی استفاده کنید که مایل به پرداخت برای آن هستند.

 • پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای ایجاد حضور آنلاین عالی هستند. می توانید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و در حین تبلیغ محصولات خود با آنها ارتباط برقرار کنید.
 • اگر از کانال های مناسب استفاده کنید، تبلیغات از طریق تبلیغات پولی بسیار موثر است. علاوه بر کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی ، ایستگاه‌های رادیویی، روزنامه‌ها، مجلات و وب‌سایت‌ها را کاوش کنید.
 • رویدادها پوشش رسانه ای عالی ایجاد می کنند، به خصوص اگر از حمایت شرکت های روابط عمومی  برخوردار باشید . از اینفلوئنسرهای مناسب و متخصصان صنعت دعوت کنید تا از دسترسی آنها به نفع شما استفاده کنند.
 • بازاریابی ایمیلی به این معنی است که می‌توانید مستقیماً وارد صندوق ورودی مشتریان خود شوید و پیشنهادات ویژه، اطلاعیه‌های محصول و محتوای انحصاری را برای آنها ارسال کنید. کمپین قطره ای یک راه عالی برای حفظ ارتباط از طریق ایمیل است.
 • بازاریابی محتوا یک راه عالی برای افزودن ارزش به تجربه مشتری است. چه وبلاگ باشد و چه وبلاگ، با شناسایی کلمات کلیدی که مشتریان ایده‌آل شما جستجو می‌کنند، به شما امکان می‌دهد محتوایی ارائه دهید که به سؤالات پاسخ می‌دهد و در عین حال نقاط دردشان را هدف قرار می‌دهد.
همچنین بخوانید:   مارکتینگ و خلق روابط بلندمدت وفادارانه

کسب ‌و کارها همچنین دوست دارند محبتی را که از مشتریان خوشحال دریافت می‌کنند از طریق توصیفات و مطالعات موردی در وب‌سایت‌هایشان نشان دهند، که به عنوان یکی دیگر از انواع عالی بازاریابی عمل می‌کند. ترکیبی از همه این تکنیک‌ها کمک زیادی به ارتقای کسب و کار شما به مخاطبان هدف شما می‌کند.

۳. گیرنده مناسب را پیدا کنید

قبل از شروع به فروش، فهرستی از مشتریان بالقوه خود تهیه کنید. سپس، مخاطبین مناسب را پیدا کنید. بسیاری از تازه کارها همان اشتباه را تکرار می کنند. آنها به تنها ایمیل شرکتی که می توانند در اینترنت پیدا کنند می نویسند. در نتیجه، فروش آنها به پوشه‌های هرزنامه و سطل زباله ختم می‌شود. گیرنده باید بداند که قصد دارید با چه کسی ارتباط برقرار کنید، خواه مدیر محصول، نماینده منابع انسانی یا مدیر عامل شرکت باشد.

یک ایمیل حرفه ای شخصی سازی شده و به خوبی نوشته شده به احتمال زیاد پاسخ دریافت می کند تا ارسال پیشنهاد شما به آدرس های ایمیل انبوه مانند info@email.com. پس چگونه کسی مخاطب مناسب را پیدا می کند؟ ابتدا، عنوان شغلی شخصی که مسئول پیاده سازی یا خرید چیزی است که ارائه می دهید را مشخص کنید.

دوم، آدرس ایمیل کاری آنها را جستجو کنید. برنامه های افزودنی یاب ایمیل به شما کمک می کند ایمیل صحیح را از طریق وب سایت شرکت کشف کنید.  هنگامی که فرد مناسبی را برای تماس پیدا کردید، خود را فقط به ایمیل محدود نکنید. در نهایت، سعی کنید با کارمندان سطح پایین تر تماس بگیرید. این یک واقعیت شناخته شده است که فروشندگان به مراتب بیشتر از مدیریت بالاتر پاسخگو هستند.

۴. سطح فروش خود را کامل کنید

شما ممکن است از مهارت ذهنی برای نوشتن یک طرح فروش برخوردار باشید، اما مهارت های نوشتن برای دریافت پاسخ از طرف گیرنده شما کافی نیست. این هفت قانون ساده به شما کمک می کند تا هم نرخ باز شدن ایمیل و هم نرخ پاسخ را افزایش دهید:

 • نام گیرنده را در موضوع ایمیل خود وارد کنید.
 • موضوع ایمیل خود را کوتاه ، واضح و جذاب نگه دارید.
 • از زبان ساده و نقاط گلوله استفاده کنید تا ارزش محصول خود را برای مشتریان خاص نشان دهید.
 • زیاده روی نکنید ایمیل های خود را مختصر کنید
 • از آداب ایمیل پیروی کنید از استفاده بیش از حد از علامت تعجب و متن بزرگ خودداری کنید.
 • ایمیل خود را با سوالی که به چیزی بیش از یک بله یا خیر ساده نیاز دارد پایان دهید.
 • برقراری تماس های ویدیویی به عنوان راه دیگری برای ایجاد اعتماد.

۵. مراحل سفر خریدار را درک کنید

همه چیز با درک مشتریان شما شروع می شود. اگر می‌خواهید مشتریان بیشتری را جذب کنید تا خرید خود را نهایی کنند، دانستن سفر خریدار ضروری است که شامل موارد زیر است:

 • راه اندازی فرآیند خرید با شناسایی نیازها و خواسته های مشتریان. دو نوع محرک در اینجا نقش دارند: محرک های داخلی ناشی از نیازهای اولیه و محرک های خارجی که می توانند بر تصمیمات خرید تأثیر بگذارند.
 • ارزیابی راه حل ها با تحقیق در مورد گزینه های موجود برای برآوردن نیازهای آنها. بسیاری از مشتریان به برندهایی که از قبل می‌شناسند می‌چسبند، اما دیگران ممکن است تمایل بیشتری به امتحان چیزهای متفاوت و جدید داشته باشند.
 • مقایسه جایگزین ها با تمرکز بر هزینه و مزایای محصولات. بهترین ویژگی های خود را ارائه دهید تا مطمئن شوید مشتریان احتمالی شما را در رقابت انتخاب می کنند.
 • تصمیم گیری خرید پس از ارزیابی شخصی این مرحله ای است که می خواهید فرآیند خرید را بسیار آسان کنید تا خرید نهایی را تشویق کنید. چندین حالت پرداخت و فرآیند پرداخت آسان را برای جلوگیری از از دست دادن فروش ارائه دهید.
 • ارزیابی پس از خرید با مقایسه محصول با انتظارات آنها. خریداران همچنین ممکن است از طریق پرس و جو، بازخورد یا بازپرداخت به دنبال پشتیبانی باشند.
همچنین بخوانید:   تعیین نقاط منحصر به فرد فروش حرفه ای

۶. روی نرم افزار CRM سرمایه گذاری کنید

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) برای کارآفرینانی که نیاز به پیگیری و بهینه سازی فرآیند فروش خود دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. هنگامی که یک کسب و کار راه اندازی می کنید ، انتخاب CRM مناسب بسیار مهم است. حتی اگر از طرفداران صفحات گسترده استاندارد باشید، از اینکه یک CRM تغییر دهنده بازی می تواند چه باشد شگفت زده خواهید شد.  CRM  به فروشندگان کمک می کند تا:

 • همه مخاطبین و سرنخ ها را در یک مکان ذخیره کنید.
 • ردیابی و دسترسی به هر تعامل با مشتریان.
 • به درخواست مشتری توجه کنید.
 • معاملات را درست در صندوق ورودی ببندید.
 • پیگیری ها، کمپین های ایمیل انبوه و خبرنامه ها را برنامه ریزی کنید.
 • قیف فروش را با مراحل CRM، وضعیت ها و برچسب ها همگام کنید.
 • نقاط ضعف استراتژی فروش خود را شناسایی کنید.
 • به جای یادآوری اطلاعات، روی مشتریان تمرکز کنید.
 • نظارت بر پیشرفت فروش شخصی

۷. پیشنهاد ارزش خود را نشان دهید

مشتریان شما نمی خواهند بدانند که شما در بهترین شرکت کار می کنید یا محصول برجسته ای را می فروشید که زندگی را تغییر می دهد. آنها می خواهند بدانند که چگونه محصول شما می تواند به زندگی و کار آنها به ارزش اضافه کند. شما را نشان می دهد، نشان دادن ارزش پیشنهادی به این معنی است که همراه با برجسته کردن منحصر به فرد بودن انتزاعی محصول خود، بر چند راه حل مشخص که محصول شما ارائه می دهد تأکید کنید. فرض کنید در حال فروش نرم افزار اتوماسیون بازاریابی هستید . در این مورد، می توانید نحوه کمک نرم افزار خود را برجسته کنید:

 • کارهای بازاریابی مانند ایمیل، رسانه های اجتماعی و تبلیغات دیجیتال را به صورت خودکار انجام دهید.
 • پشتیبانی از تست A/B، تست فیلتر هرزنامه، زمان‌بندی و تقسیم‌بندی پویا.
 • به عنوان یک پایگاه داده مرکزی برای اطلاعات بازاریابی عمل کنید.
 • پس از اقدامات متمایز، محرک ها یا زمان، با اهداف در چندین کانال تماس بگیرید.
 • فرم ها و صفحات فرود را برای جمع آوری اطلاعات مشتری ایجاد کنید.
 • ارائه تجزیه و تحلیل برای کل چرخه عمر یک کمپین.

همچنین این یک رویکرد عالی برای کشف آنچه که گیرندگان شما در یک شرکت انجام می دهند قبل از تماس با آنها است. در واقع، بیشتر در مورد خود شرکت بخوانید. این اطلاعات به شما امکان می دهد پیشنهاد فروش خود را سفارشی کنید و آن را به نیازهای آنها اختصاص دهید. همان جا نشان دهید که محصول شما چه کاری می تواند برای مشتریان بالقوه شما انجام دهد.

۸. الگوها را آزمایش کنید و نتایج را نظارت کنید

حتی اگر مطمئن هستید که ایمیل‌های شما می‌توانند هر چیزی را به هر کسی بفروشند، این احتمال وجود دارد که بتوانید بهتر عمل کنید. بنابراین، اگر پس از آخرین نامه خود هیچ پاسخی دریافت نکردید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که قالب ایمیل فروش خود را بازنویسی کنید.  همچنین باید از فیلترهای اسپم آگاه باشید. برای دستیابی به اعتبار بالاتر، ایمیل خود را با یک امضای مناسب مجهز کنید که حاوی عکس، عنوان شغلی، آرم شرکت، و پیوندهایی به نمایه لینکدین، اسکایپ ، یا سایر پیام رسان هایی است که ممکن است برای کار استفاده کنید.

۹. هدف گذاری مشتری را ساده کنید

کسب و کارها از سازندگان مخاطب برای جمع آوری داده ها و دسته بندی افراد بر اساس چندین عامل استفاده می کنند. سپس، شرکت ها کمپین های بازاریابی خود را که به خوبی طراحی شده اند به سمت علاقه مندترین گروه ها هدف قرار می دهند. اقدامات قبلی، ترجیحات مشتری و مشخصات جمعیتی برخی از عناصری هستند که باید هنگام تشکیل یک گروه در نظر گرفته شوند.

ابزارهایی مانند سازندگان مخاطب به کسب و کارها کمک می کنند تا مشتریان خود را بشناسند و بینشی از اقدامات آنها ارائه دهند. با این داده‌های جمع‌آوری‌شده، می‌توانید فهرست‌های چشمگیری از مخاطبان ایجاد کنید و با ایجاد یک تجربه شخصی برای مشتریان خود، فروش را افزایش دهید.

۱۰. بازار با کمیسیون های وابسته فوری

به همان اندازه که شرکت های وابسته برای بازاریابی کمپین ها، محصولات یا خدمات شما عالی هستند، باید مراقب باشید. ابزارهای فروشنده شخص ثالث می توانند به راحتی جریان درآمد شما را هک کرده و به آن نفوذ کنند. یک تاکتیک خوب استفاده از نرم افزار بازاریابی وابسته است برای مدیریت همه چیز در یک مکان است. به این ترتیب، وابستگان مجبور نیستند ۳۰ تا ۶۰ روز برای پرداخت خود منتظر بمانند. تبدیل دوم انجام می شود، شرکت وابسته شما پاداش را دریافت می کند.

همچنین بخوانید:   چگونه هزینه های بازاریابی خود را کاهش دهید

۱۱. یک استراتژی افزایش فروش ایجاد کنید

یک فروش خوب برنامه ریزی شده، هزینه بازاریابی آنلاین را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و احتمال خرید مشتریان از شما را افزایش می دهد. افزایش فروش به شما کمک می کند تا از هر فروش حداکثر استفاده را ببرید. شما به آنچه نیازهای مشتری را برآورده می کند نگاه می کنید و بر وفاداری خود می اندیشید. فروشنده و خریدار هر دو از این نوع خریدها ارزش دریافت می کنند.

البته، ایجاد تجربه بسیار مهم است. به عنوان مثال، بدون نیاز به وارد کردن مجدد جزئیات پرداخت، تجربه پرداخت را ارائه دهید. همچنین می‌توانید بر اساس تاریخچه خرید محصول یا مشتری، یک افزایش فروش شخصی ایجاد کنید. حتی اگر افزایش فروش شما غیرقابل مقاومت باشد، آسان کردن تجربه خرید برای مشتری به همان اندازه بسیار مهم است. بسیاری از سبدهای خرید به دلیل درگاه‌های پرداخت پیچیده و فرآیندهای پرداخت، شاهد نرخ‌های رها شدن گسترده هستند.

۱۲. فرآیند پرداخت خود را سفارشی کنید

سفارشی کردن صفحات پرداخت که برای مشتریان شما جذاب است، به طور قابل توجهی بر فروش آنلاین شما تأثیر می گذارد. اگر لیست خرید دقیق و کل تقسیم‌بندی شده، از جمله تخفیف‌ها را به خریدار ارائه دهید، او را تشویق می‌کنید که بدون تلاش زیاد، علاقه‌اش را به محصولات دیگرتان بسنجد. فرض کنید به دنبال مشتریان بالقوه بیشتری برای نهایی کردن خرید خود هستید. شما باید حداقل یکی از این سه عامل را افزایش دهید: انگیزه، توانایی یا محرک. فرآیند پرداخت سفارشی انگیزه را برای حرکت به سمت پایین قیف تبدیل با سریع‌تر کردن خرید افزایش می‌دهد.

هر صفحه پرداخت باید اطلاعات را به وضوح نشان دهد. باید اقلامی به سبد خرید و فروش های بالا که با پیشنهاد اصلی یا محصولاتی که قبلاً به سبد خرید اضافه شده اند، اضافه شود. یک نکته عالی اضافه کردن عکس محصول از اقلام اضافه شده به سبد خرید است. می‌توانید با سفارشی‌سازی صفحه پرداخت خود و تنظیم آن به گونه‌ای که تمام فیلدهای مورد نیاز را برای آنها از قبل پر کنید، فرآیند را برای مشتریان ساده کنید. به این ترتیب، فوراً مانع را از بین می‌برید و به آن‌ها اجازه می‌دهید به خرید خود ادامه دهند.

۱۳. یک برنامه وفاداری مشتری ایجاد کنید

وقتی تلاش کافی برای جذب مشتریان به کسب و کار خود کرده اید، چگونه آنها را درگیر و علاقه مند نگه می دارید؟ برنامه وفاداری مشتری. هزینه فروش به مشتریان فعلی بسیار کمتر از به دست آوردن مشتریان جدید است، به همین دلیل است که برندها سرمایه گذاری در برنامه های وفاداری و پاداش را انتخاب می کنند.

برنامه های وفاداری یک راه عالی برای جذب مشتری ایده آل شما و پاداش دادن به تعهد آنها به برند شما با تخفیف، محصولات رایگان و امتیازات داخلی است.  بخش مشتریان شما زمانی که مشوق هایی برای خرید خود دریافت می کنند به احتمال زیاد برای محصول شما هزینه می کنند. همچنین ارجاعات دهان به دهان، اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی و خریدهای تکراری را ایجاد می کند.

سطح فروش خود را کامل کنید

صاحبان کسب و کار و خرده فروشان رویای مشاهده افزایش شدید فروش را با تغییر استراتژی های خود به اشتراک می گذارند. این یک شبه اتفاق نمی افتد، باید از جایی شروع کنید.  همراه با معرفی محصولات جدید و گسترش بازار خود، با مشتریان جدید تعامل کنید تا روابط پایدار ایجاد کنید. و صرف نظر از اهداف صنعت، بازار یا کسب ‌و کارتان، اجرای ترکیبی مناسب از این روش‌های استراتژیک فرآیند فروش شما را یک مرحله در یک زمان بهبود می‌بخشد.

انتهای مطلب/ منبع