صاحبان کسب ‌و کارهای کوچک با چالش‌های متفاوتی روبه‌رو هستند که کارآفرینان شرکت‌های بزرگ‌تر و با سابقه‌تر با آن مواجه نیستند. بنگاه‌های کوچک کمتر تأسیس شده‌اند، که منجر به پیش‌بینی درآمد نامشخص، نوسان شیوه‌های عملیاتی و فضای کمتری برای انعطاف‌پذیری درآمد و هزینه‌ها می‌شود. در نتیجه، هزینه هایی که «زائد» تلقی می شوند، مانند بازاریابی، اغلب کاهش می یابد.

مسئله این است که کاهش هزینه های بازاریابی، درآمد آینده شما را محدود می کند. بازاریابی یک سرمایه گذاری است و بدون آن، شرکت شما به همان سرعتی که ممکن است گسترش نخواهد یافت. بیایید در مورد استراتژی های روابط عمومی کسب و کار کوچک برای صرفه جویی در هزینه بحث کنیم .

۷ دلیل برای اینکه چرا باید پول پس انداز کنید

هر سازمانی این ظرفیت را دارد که در جایی پول پس انداز کند و انجام این کار مزایای متعددی دارد. چه یک کسب‌ و کار جدید باشید و چه مدتی است که مشغول به کار بوده‌اید، در اینجا به همین دلیل است که برای صرفه‌جویی در پول بسیار مهم است.

۱.آن پول ممکن است برای استفاده بهتر استفاده شود

صرفه جویی در پول می تواند مفید باشد زیرا به شما امکان می دهد از آن در کسب و کار خود استفاده بهتری کنید. ممکن است چندین بخش از سازمان وجود داشته باشد که برای اطمینان از موفقیت آن بخش، تزریق مالی لازم باشد. به جای کاهش بودجه بخش، به دنبال مناطقی باشید که می توانید چند هزینه را حذف کنید. این ممکن است چند پر را به هم ریخته باشد، که منظورش نبود. پولی که عاقلانه خرج می شود بسیار مؤثرتر از پولی است که هدر می رود.

۲. به شما این امکان را می دهد که کارکنان خود را بشناسید و به آنها پاداش دهید

کارکنان بدون شک مهمترین عنصر شرکت هستند، بنابراین بسیار مهم است که هر زمان که می توانید به آنها غرامت بدهید. چند گزینه وجود دارد، اما یکی از مواردی که بیشتر مورد توجه قرار می گیرد غرامت پولی است. بسیار مهم است که از تلاش های کارمندان خود تشکر کنید. بنابراین، چرا وقتی می توانید به کارمندان خود پاداش یا افزایش نمی دهید؟ آنها برای شما سخت کار می کنند، بنابراین بسیار مهم است که شما این مشوق ها را به آنها ارائه دهید ، که ممکن است تأثیر قابل توجهی بر زندگی آنها و میزان موفقیت آنها در زندگی داشته باشد.

۳. صندوق اضطراری را فراهم می کند

شما هرگز نمی دانید در زندگی چه اتفاقی خواهد افتاد، بنابراین ایده خوبی است که بر روی اقداماتی تمرکز کنید که در صورت بروز مشکل، آرامش خاطری را برای شما به ارمغان می آورد. صندوق اضطراری یک روش فوق العاده برای ایجاد یک شبکه ایمنی در صورت نیاز است. و هر شرکت یا فردی باید صندوقی مانند این داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که هر گونه احتمال اشتباه پیش می رود و نیاز به جریان نقدی فوری برای کمک به شما برای خروج از قید وجود دارد.

۴. ثبات بیشتر

ثبات در شرکت امری حیاتی است و داشتن آن پشتوانه مالی یک وزنه از ذهن شماست که لازم نیست در مورد صرفه جویی در پول استرس داشته باشید. هیچ چیز سودمندتر از پول نیست که شما را ثابت نگه دارد. ممکن است به طرق مختلف به نجات شرکت کمک کند، مانند راضی کردن کارکنانی که مایل به افزایش حقوق هستند یا نجات شرکت از مشکلات مالی. صرفه جویی در پول چیزی است که هر سازمانی باید برای آن تلاش کند، بنابراین سعی کنید تا حد امکان این پیشرفت ها را اجرا کنید.

همچنین بخوانید:   فرصت‌های شغلی در شبکه‌های اجتماعی

۵. بدهی را کاهش می دهد

داشتن مقداری پول در پس انداز ممکن است به فرد کمک کند تا میزان بدهی خود را کاهش دهد. به جای استفاده از کارت اعتباری، ممکن است از پس انداز برای تامین برخی هزینه ها استفاده شود. این بدون شک تعهدات بدهی را کاهش می دهد و در عین حال پولی را که ممکن است برای بهره خرج شده است نیز پس انداز کند. پس انداز همچنین به فرد امکان می دهد در مواقع ضروری از گرفتن وام های اضطراری خودداری کند، بنابراین بدهی فعلی را به حداقل می رساند.

۶. آزادی مالی می دهد

پس انداز باعث آرامش فرد می شود و به او اجازه می دهد آزادی مالی را تجربه کند. این اطمینان‌بخش است که بدانید پول ذخیره‌ای وجود دارد که در صورت نیاز فوری به پول نقد، می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید. این در تضاد با دیگرانی است که از یک چک به حقوق دیگر زندگی می کنند. اگر هزینه‌های پیش‌بینی‌نشده‌ای رخ دهد، ناگهان از نظر مالی در تنگنا قرار می‌گیرند.

۷. دوران بازنشستگی راحت تر است

هنگامی که عادت پس انداز را شروع می کنید، مفید است که هم درازمدت و هم آنچه ممکن است در گوشه و کنار باشد را در نظر بگیرید. بعید است که حقوق بازنشستگی دولتی به شما پول کافی برای پرداخت تمام هزینه‌هایتان را بدهد، به خصوص سنی که می‌توانید در آن ادعا کنید دائماً دورتر می‌شود، بنابراین هر چه زودتر به برنامه‌ریزی بازنشستگی فکر کنید، بهتر است. .

۱۵ استراتژی برای صرفه جویی در پول در مشاغل کوچک

اگر نگران این هستید که چگونه بازاریابی در بودجه شما قرار می گیرد، ممکن است با به کارگیری هفت تکنیک زیر، در پول خود صرفه جویی کنید، بدون اینکه اثربخشی تاکتیک های خود را قربانی کنید:

۱. سبز شدن

سبز شدن باعث صرفه جویی در هزینه می شود. فرقی نمی‌کند یک کسب ‌و کار خانگی داشته باشید، یک دفتر یا یک فروشگاه. هر نوع فضایی که کسب ‌و کار شما استفاده می‌کند، هرچه فضای شما از نظر انرژی کارآمدتر باشد، هزینه های شما ارزان‌تر خواهد بود.

۲. پیش پرداخت سه ماهه یا سالانه

آژانس روابط عمومی شما ممکن است تخفیف پیش پرداخت ارائه دهد. برای شرکت هایی که به صورت فصلی یا سالانه برای طرح های روابط عمومی خود پیش پرداخت می کنند، تخفیفی از ۳٪ تا ۱۰٪ ارائه دهید.

۳. منبع باز

هر راه اندازی از نرم افزار برای کارهایی مانند حسابداری و حسابداری، پردازش متن و ارائه استفاده می کند. ممکن است فهرستی از جایگزین های منبع باز در Sourceforge پیدا شود. برای اکثر وظایف، نسخه منبع باز موجود است.

۴. از ارجاعات استفاده کنید

هنگامی که مشتری جدیدی را به آژانس روابط عمومی خود پیشنهاد می کنید، کارکنان روابط عمومی شما سپاسگزار خواهند بود و ارزش افزوده را در روابط کسب و کار شما درک می کنند. شاید آنها به ارجاعات شما با خدمات اضافی و یا اعتبار ارجاع پاداش دهند . به‌عنوان تشکر از جلسه مقدماتی، درصدی از مطالبات جمع‌آوری‌شده را برای مدت زمان مشارکت کسب و کار جدید به حساب مشتریان اعتبار می‌دهیم.

۵. در رویدادهای انجمن مشارکت کنید

دلایل متعددی وجود دارد که چرا یک کسب و کار ممکن است نیاز به میزبانی یک رویداد داشته باشد، اما تقریباً مطمئناً در زمانی به انجام این کار نیاز خواهید داشت و ممکن است گران باشند. پیوستن به یک شرکت دیگر به عنوان حامی برای حمایت یا برگزاری یک رویداد ممکن است منجر به یک رویداد با کیفیت بالاتر و مطبوعات بیشتر برای همه درگیر شود، فقط به این دلیل که می توانید منابع را جمع آوری کنید.

همچنین بخوانید:   ایجاد استراتژی روابط عمومی در هفت روز

۶. خدمات بسته

هرچه خدمات بیشتری از آژانس روابط عمومی خود دریافت کنید، سرمایه گذاری روابط عمومی شما مقیاس پذیرتر خواهد بود. حجم باید برای شما سود مالی ایجاد کند. یک کسب و کار روابط عمومی باید راه حل ها و بسته های جامع روابط عمومی را ارائه دهد. از هم افزایی و ترتیبات قیمت گذاری به نفع خود استفاده کنید.

۷. مبادله با سایر شرکت ها

داد و ستد ممکن است قدیمی به نظر برسد، به خصوص در هنگام معامله با مشاغل دیگر، اما هنوز هم ممکن است موفقیت آمیز باشد. اگر به محصول یا خدماتی نیاز دارید و چیزی ارزشمند برای ارائه در ازای آن دارید، این ممکن است یک گزینه مناسب باشد. با یک ذهنیت سخاوتمندانه به این نوع توافقات نزدیک شوید. برای جلوگیری از توهین یا تحقیر کسی، مطمئن شوید که ارزش آنچه را که باید بدهید و همچنین آنچه از شرکت دیگر می خواهید را درک می کنید.

۸. یک قرارداد بلند مدت امضا کنید

امضای یک قرارداد چند ساله که به شرکت روابط عمومی امنیت مالی می‌دهد و قیمت‌گذاری بهتری را برای شما فراهم می‌کند، نشان دهنده تعهد شما به شرکت است.

۹. کاهش تعداد جلسات

یکی از روش های مهم برای صرفه جویی در هزینه، کاهش تعداد جلسات است. با توجه به تعداد افراد حاضر در اتاق و میانگین دستمزد ساعتی که به آنها پرداخت می کنید، دفعه بعد که در یک جلسه هستید، محاسبات اولیه را انجام دهید. نتایج ممکن است گاهی تکان دهنده باشد. تقویم شخصی و کارمندان خود را بررسی کنید، چند ساعت در هفته را در جلسات صرف می کنید؟ هزینه ها و مزایای شرکت را در نظر بگیرید. به احتمال زیاد، ممکن است مقداری از زمان ملاقات را کاهش دهید و زمان را برای کار واقعی آزاد کنید.

۱۰. استخدام افراد ماهر با حداقل تجربه کاری

افراد کنجکاو و با استعدادی را استخدام کنید که هنوز در مراحل اولیه حرفه خود هستند. این ممکن است در ابتدا غیر شهودی به نظر برسد، اما کارمندان با حداقل تجربه شغلی به دنبال نقش‌های ابتدایی و دستمزد هستند که باعث صرفه‌جویی در پول شرکت شما می‌شود.

البته، مواردی وجود دارد که یک متقاضی با تجربه‌تر، بیشترین حس کسب و کاری را دارد، اما اغلب اوقات، یک کارمند عالی با تجربه کاری کم، تنها به یک قدمی در کار نیاز دارد، و شما آنها را قادر و آماده برای موفقیت خواهید یافت. همه ما باید از جایی شروع کنیم. آموزش خوب واقعا مهم است. اگر کارگرانی را با تجربه کاری کمتر وارد می‌کنید، مطمئن شوید که آنها به خوبی آموزش دیده‌اند و به طور منظم بررسی می‌کنید تا به شناسایی و رفع شکاف‌های دانش و تخصص آنها کمک کنید.

۱۱. به کارمندان اجازه دهید تا ساعات کمتری کار کنند

با روحیه ای مشابه با آخرین نکته، این ممکن است در ابتدا عجیب به نظر برسد. با این حال، ممکن است افرادی در شرکت شما وجود داشته باشند که در صورت داشتن این گزینه، به صورت پاره وقت (یا شاید فقط چهار روز در هفته) کار کنند.

همچنین بخوانید:   استراتژی بازاریابی در کسب‌وکارهای کوچک و متوسط

ممکن است مطرح کردن این موضوع برای یک کارمند حساس باشد، اما اگر شما به عنوان یک صاحب کسب ‌و کار، می‌دانید که آماده هفته‌های کاری کوتاه‌تر برای کسانی هستید که می‌خواهند یا به آنها نیاز دارند، می‌توانید از پرداخت آن حقوق تمام وقت خودداری کنید.

۱۲. بهترین کارمندان خود را نگه دارید

یک کارمند با عملکرد بالا، به ویژه کارمندی که به فرهنگ سازمان شما کمک می کند، دارایی ارزشمندی است. نه تنها این، بلکه یک ارتباط مفید است.

هزینه های فرآیند استخدام ممکن است به طرز شگفت انگیزی قابل توجه باشد. اگر یک عضو تیم قوی دارید، هر کاری که می توانید برای حفظ آنها انجام دهید. به طور مکرر مراجعه کنید و برای درک آنچه که آنها از نظر مسیر شغلی و احتمالات پیشرفت به دنبال آن هستند، وقت بگذارید. در دراز مدت باعث صرفه جویی زیادی در پول شما می شود.

۱۳. قرارداد یا برون سپاری برخی از وظایف را در نظر بگیرید

هنگامی که مشاغل کوچکی دارید که نیاز به کارمند جدید ندارند، اما نمی‌توانید آن‌ها را به بشقاب پربار خود اضافه کنید، Simon Slade از Affilorama برون‌سپاری را توصیه می‌کند که معمولاً به عنوان پیمانکاری خرد شناخته می‌شود. او خدماتی مانند Elance و oDesk را برای مشاغلی که به سادگی قابل واگذاری هستند توصیه می کند.

۱۴. دورکاری را بپذیرید

دورکاری برای همه سازمان‌ها یا همه کارمندان گزینه‌ای نیست، اما زمانی که اینطور باشد، ممکن است صرفه‌جویی زیادی در هزینه‌ها داشته باشد. شرکت پاسکال به عنوان یک آژانس کاملا مجازی شروع به کار کرد. مجازی نگه‌داشتن چیزها به شرکت‌های کوچکی مانند پاسکال کمک می‌کند تا از هزینه‌های فضای اداری و هزینه‌های جاری مداوم ناشی از آن جلوگیری کنند و به آنها اجازه می‌دهد تا روی تولید کار با کمترین هزینه تمرکز کنند.

۱۵. آنچه کار می کند را اندازه گیری کنید و آنچه را که کار نمی کند حذف کنید

اندازه گیری روابط عمومی دشوار است و هیچ راه حلی برای همه وجود ندارد. روش اندازه گیری را تعیین کنید. داده ها را در نظر بگیرید، تغییراتی را در برنامه ایجاد کنید و در نهایت چربی هایی را که کار نمی کنند، کوتاه کنید.

پس انداز پول به رشد سریعتر شرکت شما کمک می کند

کاهش هزینه ها یک عنصر حیاتی در راه اندازی یک کسب و کار موفق است. با این حال، این نباید صرفاً به عنوان یک اقدام کاهش هزینه در نظر گرفته شود. بسیاری از این راه حل های کاهش هزینه مزایای بیشتری خواهند داشت. به عنوان مثال، استفاده از فناوری برای به حداقل رساندن مصرف انرژی، باعث صرفه جویی در هزینه می شود و در عین حال تأثیر خوبی بر محیط زیست دارد.

هدف از همه استراتژی های خوب کسب و کار کوچک چیست؟

افزایش سودآوری برای افزایش گردش مالی برای به دست آوردن مزیت رقابتی برای دستیابی به اهداف داده شده.

استراتژی کسب و کار کوچک چیست؟

این طرح کسب و کار کوچک است که روش و تکنیک هایی را که برای اداره شرکت خود استفاده خواهید کرد را مشخص می کند. رویکرد بازاریابی که برای جذب مشتریان بالقوه استفاده می کنید، بخش مهمی از استراتژی شرکت کوچک شما است. اگر استراتژی بازاریابی مشخصی نداشته باشید، مشتریان احتمالی زیادی را از دست خواهید داد.

انتهای مطلب/ منبع