کسب و کار در مسیر صحیح ...

هر تیم فروش باید یک استراتژی فروش موثر برای افزایش عملکرد فروش داشته باشد. استراتژی‌های فروش برای همسو کردن کل تیم و ارائه ابزارهایی که برای موفقیت به آن‌ها نیاز دارند را به نمایندگان فروش ارائه می‌کنند و به آن‌ها کمک می‌کنند تا به اهداف و سهمیه خود دست یابند. هنگام تعیین استراتژی های مناسب برای یک سازمان، استخدام یک شرکت مشاوره فروش می تواند به اجرای استراتژی های جدید فروش و تقویت استراتژی های موجود کمک کند و منجر به افزایش فروش و رشد درآمد شود.

مشاوران فروش به استاندارد سازی، بهبود و ساده ‌سازی استراتژی‌های فروش موجود کمک می‌کنند و فرآیندی منسجم را در سراسر جهان ایجاد می‌کنند. فرآیندهای فروش ثابت می تواند زمان چرخه فروش را ۷-۱۰٪ کاهش دهد و نرخ برد را تا ۱۰٪ افزایش دهد . بنابراین، استخدام مشاوران فروش یکی از بهترین راه‌ها برای بهینه‌ سازی استراتژی‌های فروش برای عملکرد برتر است. بیایید به ۴ استراتژی فروش برتر و اینکه چگونه یک شرکت مشاوره فروش می تواند به شما در استفاده از این استراتژی ها برای افزایش درآمد کمک کند، بیایید.

۱.استراتژی های فروش خود را بر اساس بینش های مبتنی بر داده ها قرار دهید

کلید کسب بیشترین بهره از استراتژی فروش در تصمیم گیری بر اساس بینش های مبتنی بر داده نهفته است. با اندازه گیری چند  KPI، به راحتی می توان فهمید که آیا تیم فروش در مسیر دستیابی به اهداف فروش و درآمد قرار دارد یا خیر. طبق تحقیقات، فروش مبتنی بر داده می تواند سود را تا ۸ درصد افزایش دهد در حالی که هزینه ها را تا ۱۰ درصد کاهش می دهد. ردیابی KPI ها نشان می دهد که چه چیزی در استراتژی فروش کار می کند و چه چیزی کار نمی کند. یک مشاور فروش می تواند به شاخص های کلیدی عملکرد به طور عینی نگاه کند و بر اساس داده ها به ایجاد یک استراتژی فروش قوی کمک کند.

۲. از داده های عملکرد نماینده فروش برای هدایت آموزش فروش موثر استفاده کنید

آموزش فروش موثر منجر به نتایج فروش بهتر و درآمد بیشتر می شود. در مطالعه ای که توسط CSO Insights انجام شد، شرکت هایی که آموزش فروش آنها “بیش از انتظارات” بود، ۳٪ افزایش در نمایندگان فروش داشتند که به سهمیه خود دست یافتند. یکی از بهترین راه‌ها برای به دست آوردن بیشترین بهره از تمرین، شناسایی عادات و ویژگی‌های بازیکنان برتر و سپس آموزش بقیه اعضای تیم در مورد بهترین عملکردها است. نظارت بر معیارهای کلیدی مانند نرخ برد، دستیابی به سهمیه، زمان صرف شده برای فروش و موارد دیگر نشان می‌دهد که کدام نماینده بهترین عملکرد را دارد. سپس می‌توان به این تکرارها به عنوان نمونه‌هایی برای مدل‌سازی بهترین شیوه‌ها نگاه کرد.

یک شرکت مشاوره فروش می تواند در آموزش فروش کمک کند. مشاوران فروش می توانند به شناسایی افراد برتر کمک کنند و حتی تاکتیک ها و رفتارهای جدیدی را برای ارتقای عملکرد نماینده فروش معرفی کنند. به عنوان مثال، مشاوران فروش می‌توانند از شاخص‌های کلیدی عملکرد افراد در تیم استفاده کنند و متوجه شوند که هر یک از اعضای تیم در کجا عقب هستند. سپس مشاوران می توانند برنامه های تمرینی فردی ایجاد کنند تا به تکرارهای فردی کمک کنند تا عملکرد بهتری داشته باشند. با ایجاد مهارت در تیم، بهره وری، نرخ برد و درآمد همگی بهبود می یابند.

۳. محتوای فعال کننده فروش ایجاد کنید تا خریدار را درگیر نگه دارید

محتوای قابلیت فروش شامل تمام موادی است که بازاریابی ایجاد می کند تا به نمایندگان فروش کمک کند تا ارزش را به مشتری منتقل کنند. این شامل همه چیز از ویدیوهای آزمایشی گرفته تا توصیفات مشتری و وبلاگ ها و راهنماها می شود. این محتوا برای افزایش درآمد مهم است، به عنوان مثال، یک گواهی مشتری که توضیح می دهد چگونه محصول به آنها کمک کرده است، می تواند آخرین قطعه ای باشد که خریدار را متقاعد می کند که تصمیم خرید بگیرد.

مشاوران فروش قادر به مشاهده عینی استراتژی های فروش فعلی هستند. به عنوان مثال، مشاوران فروش می توانند استراتژی های فعلی را ارزیابی کنند و تعیین کنند که چه محتوایی موثرتر است. اگر داده‌ها نشان می‌دهد که خریداران با نمایش محتوای ROI به طور مداوم خرید می‌کنند، مشاوران فروش می‌توانند با توضیح بهترین زمان‌ها برای معرفی این محتوا در طول سفر خریدار، به نمایندگان کمک کنند تا یاد بگیرند چگونه از محتوای بازگشت سرمایه در فرآیند فروش به بهترین شکل استفاده کنند.

۴. اتخاذ و اجرای فناوری مناسب

در چند سال گذشته، فروش به طور فزاینده ای دیجیتالی شده است. گارتنر پیش بینی می کند که تا سال ۲۰۲۵، ۸۰ درصد از فروش B2B  به صورت دیجیتالی انجام می شود. با چشم انداز دائما در حال تغییر فروش دیجیتال، تطبیق با شرایط عادی جدید بسیار مهم است. برای تطبیق استراتژی های فروش با دنیای دیجیتال، به یک پلتفرم توانمندسازی فروش نیاز است. پلت فرم مناسب فروش، با کمک به مدیریت محتوا، آموزش فروش، مربیگری و موارد دیگر، استراتژی های فروش شما را تقویت می کند. دلیلی وجود دارد که شرکت‌هایی که قابلیت فروش دارند، ۴۹% نرخ برد دارند در مقایسه با ۴۲.۵% در شرکت‌هایی که فروش ندارند.

همراه با یک پلت فرم فروش، استراتژی فروش شما به یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) نیاز دارد. یک CRM به بازاریابی و فروش کمک می کند تا مشتریان بالقوه را مدیریت کنند، از پرورش سرنخ تا خرید. هنگامی که به دنبال فناوری مناسب فروش و CRM هستید، مشاوران فروش می توانند به شما کمک کنند تا فناوری مناسب را برای تقویت ابتکارات فروش خود بیابید و پیاده سازی کنید.

مشاوران فروش می توانند ارزیابی کنند که چه فناوری ، می تواند به نمایندگان در سازماندهی بهتر منابع کمک کند. سپس مشاوران می توانند به نمایندگان آموزش دهند که چگونه از CRM به نفع خود استفاده کنند و استراتژی های فروش را با فناوری مناسب تقویت کنند تا ابزارهایی را که برای افزایش فروش به نمایندگان نیاز دارند ارائه دهند.

جمع بندی

شرکت مشاوره فروش مناسب می‌تواند به شناسایی نیازهای استراتژی‌های فروش شما کمک کند و بر اساس استراتژی‌های موجود برای تقویت و افزایش درآمد کمک کند. مشاوران فروش می توانند:

  • آموزش را به تیم خود اختصاص دهید
  • به تکرارها قدرت دهید تا بر اساس داده ها بهترین عملکرد را داشته باشند
  • افزایش درآمد و بهبود نرخ برد

انتهای مطلب/ منبع