حمایت از برند زمانی است که رضایت مشتری و قدردانی از برند در میان برخی از افرادی که با برند شما در تعامل هستند بسیار بالا باشد، آنها برای تبلیغ آن به دیگران تلاش می کنند. می‌توانید حمایت از برند را در میان مشتریان، کارمندان، شرکای شرکت، فروشندگان و تأثیرگذاران رسانه‌های اجتماعی پیدا کنید.

طرفداران کسب و کار از طریق نظرات آنلاین مثبتی که در وب سایت شما ، گوگل، فیس بوک و سایر سایت های بررسی ارسال می شوند، این خبر را منتشر می کنند. آنها همچنین برند شما را از طریق تبلیغات دهان به دهان ، رسانه های اجتماعی، مصاحبه ها و پست های وبلاگ تبلیغ می کنند. به این بررسی ها، اشاره ها، عکس ها و نظرات درباره برند شما، محتوای تولید شده توسط کاربر یا UGC گفته می شود.

حمایت ارگانیک بسیار ارزشمندتر از هر چیزی است که برند شما می تواند بخرد. محتوای تولید شده توسط کاربر نسبت به هر کمپین تبلیغاتی، کمپین بازاریابی رسانه‌های اجتماعی یا کارمندان به خوبی آموزش دیده، نفوذ قدرتمندی دارد. اگر یک برنامه قوی برای حمایت از برند ایجاد کنید، شرکت شما می تواند هزینه کمتری برای تبلیغات بکند و تعامل موثرتری را از طریق محتوای تولید شده توسط کاربر ایجاد کند.

چرا حمایت از برند مهم است؟

حمایت از برند ارزشمند است زیرا معتبر است. مردم ممکن است پیام های تبلیغاتی یا بازاریابی را نادیده بگیرند، اما اغلب توصیه های مشتاقانه را به دل می گیرند. در اینجا چند راه وجود دارد که حمایت از برند می تواند به شما در ساختن برندتان کمک کند:

۱.حمایت از برند، دامنه دسترسی شما را افزایش می دهد. حمایت از برند، بازاریابی شما را به مکان هایی که ممکن است به دلیل عوامل لجستیکی یا بودجه نتوانسته اید به آنها دسترسی پیدا کنید، گسترش می دهد. به عنوان مثال، ادوبی از ۹۰۰ حامی کارمند درخواست کرد تا محتوا را به صورت آنلاین ایجاد و به اشتراک بگذارند و به سه میلیون نفر دیگر دسترسی پیدا کنند که در غیر این صورت شرکت قادر به دسترسی به آنها نبود.

۲. سروصدا ایجاد می کند. وقتی مشتریان به طور مثبت در مورد کسب و کار شما صحبت می کنند، به خصوص آنلاین  سر و صدا ایجاد می کند. افراد را کنجکاو می کند که برند شما را خودشان بررسی کنند. هرچه افراد بیشتری به وب سایت کسب و کار یا مکان فیزیکی شما بیایند، می توانید تعداد بیشتری سرنخ ایجاد کنید و سرنخ ها را به فروش تبدیل کنید . افزایش ترافیک وب همچنین می تواند یک حلقه بازخورد مثبت برای گوگل ایجاد کند، که فهرست شما را در نتایج جستجو افزایش می دهد و ترافیک بیشتری را به وب سایت شما ارسال می کند.

همچنین بخوانید:   شاخص‌های ارزیابی برند به روش اینتربرند

۳. توجه رسانه ها را به خود جلب می کند. هنگامی که کسب و کار شما سر و صدایی ایجاد کرد، نشریات رسانه ای و سازمان های خبری بیشتر متوجه شما خواهند شد. ممکن است تماس‌هایی از روزنامه‌نگاران دریافت کنید و مقالاتی را به صورت آنلاین مشاهده کنید که در آن شرکت و محصولات و خدمات آن ذکر شده است. این نوع روابط عمومی ارگانیک به شما اعتبار بیشتری می دهد و آگاهی از برند شما را به طور تصاعدی افزایش می دهد.

۴. این برند شما را انسانی می کند. هنگامی که یک مشتری بالقوه در مورد برند شما از شخص ثالث می شنود، یک شرکت بدون چهره به یک شخص واقعی تبدیل می شود. این تأثیر زمانی تقویت می‌شود که حامیان برند داستان‌هایی در مورد تجربه خود با نام کسب و کار شما و چگونگی حل یک مشکل تعریف کنند. اگر طرفداران برند از افرادی در سازمان شما که با آنها سروکار داشته اند نام ببرند، اگر کارمندان شما شخصاً با مشتریان احتمالی تعامل داشته باشند، یا اگر مشتریان بالقوه سفیران برند را در مصاحبه ها یا توصیفات ویدیویی ببینند، حتی بهتر است.

۵. این باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می شود. یکی از بهترین چیزها در مورد حمایت از برند این است که ارزان است. در حالی که ممکن است برای ایجاد یک برنامه حمایت از برند نیاز به سرمایه گذاری کمی زمان و کمی پول داشته باشید، این سرمایه گذاری در مقایسه با ارزشی که دریافت خواهید کرد یک افت قیمت است. هنگامی که طرفداران شما بخش قابل توجهی از بازاریابی شما را به صورت رایگان انجام می دهند، می توانید منابع خود را در جای دیگری تخصیص دهید.

نحوه ایجاد حمایت از برند

در حالی که برخی از حامیان برند بدون تلاش شما ظاهر می شوند، شما آگاهانه می توانید با انجام شش گام مشخص، یک برنامه حمایت از برند موثر ایجاد کنید.

۱.محرک های حمایت از برند را شناسایی کنید

برای ایجاد یک برنامه موثر برای حمایت از برند، دلایل خاصی را شناسایی کنید که چرا مشتریان برند خاص شما را دوست دارند و سپس آنها را تقویت کنید. اغلب، حمایت از محصولات یا خدمات با کیفیت نشات می گیرد، اما خدمات عالی به مشتری و تعامل شخصی نیز می تواند شما را از رقبا متمایز کند.

همچنین بخوانید:   چارچوب بازاریابی دیجیتال برای برند لوکس

برای ایجاد محرک های خاص حمایت از برند خود، در مورد برند خود و آنچه مشتریان انتظار دارند، فرضیاتی نداشته باشید. در عوض، از بازخورد مشتری برای شنیدن نظرات مشتریان در مورد برند شما، از جمله نظرات مثبت و منفی، استفاده کنید. این بازخورد را برای بهبود دامنه اجتماعی برند خود گوش دهید و اعمال کنید.

۲. روی روابط تمرکز کنید

ایجاد روابط قوی و شخصی با مشتریان برای جلب حمایت و افزایش فروش بسیار مهم است. در عصر دیجیتال امروزی، کاربران شخصاً با برندهایی که دوست دارند شناسایی می‌کنند و می‌خواهند احساس کنند که بخشی از روایت آن برندها هستند. برای تأیید این احساسات، ارزش ارائه دهید و از طریق رسانه های اجتماعی اعتماد ایجاد کنید. فرآیند ایجاد رابطه بین برند و مشتری یک خیابان دو طرفه است که برای ایجاد تعامل طولانی مدت و مکرر نیاز به توجه و تفکر دارد. با کاربران خود شفاف باشید، اما سعی نکنید فروش را افزایش دهید.

اگر بیشتر بدهید و کمتر از مشتریانتان بخواهید، آن‌ها می‌خواهند به طور مستقل مشارکت کنند. ایجاد این روابط می تواند به زمان و منابع نیاز داشته باشد. یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کنید که شما را با مشتریان و مشتریان احتمالی درگیر نگه می دارد. اطمینان حاصل کنید که منابع لازم را برای توسعه و حفظ روابط از طریق نظارت بر جامعه و مشارکت مداوم دارید.

۳. مشتریان و مشتریان بالقوه خود را الهام بخش و شگفت زده کنید

با خدمات مشتری فراتر بروید تا لحظاتی را خلق کنید که ارزش صحبت کردن را داشته باشد. اگر مشتریان خود را با خدمات استثنایی و مزایای غیرمنتظره غافلگیر کنید، آنها به احتمال زیاد برمی گردند و تجربه خود را با دوستان به اشتراک می گذارند. با کاربران تماس بگیرید تا آنها را به یک تجربه VIP دعوت کنید. فالوورهای تأثیرگذار را انتخاب کنید یا از میان طرفداران ناآگاه، طرفداران برند ایجاد کنید.

یکی از راه‌های شروع این است که بر بررسی‌ کانال‌های تعامل اجتماعی نظارت کنید تا کاربرانی را پیدا کنید که برند شما را دوست دارند. به آنها چیزی خاص یا حتی چیزی به کوچکی یک تشکر شخصی برای حمایت از کسب و کار خود ارائه دهید. این شناخت می تواند راه طولانی را در جهت استحکام بخشیدن به ارتباط کاربر با برند شما انجام دهد.

۴. حامیان بالقوه را فعال و تشویق کنید

به طرفداران خود کمک کنید تا شنیده شوند. گزینه‌های اشتراک‌گذاری را با محتوای خود اضافه کنید تا کاربران راحت‌تر محبت خود را نسبت به برند شما با شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند. هنگامی که کاربران در مورد برند شما صحبت می کنند، تمجیدهای خود را در کانال های اجتماعی خود تکرار کنید تا دسترسی خود را افزایش دهید و حمایت خود را بیشتر توسعه دهید. به بزرگترین طرفداران خود با فراخوان های ویژه، پیشنهادات و مشوق های انحصاری پاداش دهید.

همچنین بخوانید:   نقش روابط عمومی در ساخت برند شخصی

۵. موفقیت کمپین های حمایتی خود را اندازه گیری کنید

برای درک میزان دسترسی کمپین های حمایتی خود، چه کسی، چه چیزی، کجا، چه زمانی و چرا محتوای به اشتراک گذاشته شده خود را بررسی کنید:

  • چه کسی در مورد برند شما محتوا تولید می کند؟
  • آنها به پیروان خود چه می گویند؟
  • کجا بیشترین محتوا را به اشتراک می گذارند؟
  • چه زمانی کاربران بیشتر درگیر هستند؟
  • چرا محتوای شما را به اشتراک می گذارند و در مورد برند شما صحبت می کنند؟

تجزیه و تحلیل وب سایت و نرخ تبدیل را برای به دست آوردن بینش در مورد کمپین هایی که بهترین بازگشت سرمایه را دارند نظارت کنید . از این دانش برای توسعه استراتژی حمایت خود و ایجاد روابط بلندمدت ارزشمندی که باعث فروش می شود، استفاده کنید.

۶. به اقدامات حامیان برند پاداش دهید

بسیاری از شرکت‌ها برنامه‌های وفاداری مشتری دارند که به مشتریان بر اساس مقداری که خرج می‌کنند یا چند بار خرید پاداش می‌دهند. این یک نقطه شروع عالی برای شناسایی طرفداران بالقوه برند است، اما به عمل پاداش نمی دهد. راه اندازی سیستمی را در نظر بگیرید که به حامیان برند برای اقدامات خاص مانند ارسال نظرات، ارسال عکس، شرکت در یک رویداد یا ارجاع امتیاز می دهد.

نامی برای این برنامه جوایز ایجاد کنید که باعث شود طرفداران برند احساس کنند در یک باشگاه انحصاری و ارزشمند هستند. به آنها اجازه دهید برای رسیدن به سطوح مختلف با مزایای مختلف، امتیاز جمع کنند، از جمله نمایش در وبلاگ شرکت، دریافت جایزه رایگان برند، دعوت به تعطیلات اختصاصی تحت حمایت برند، و واجد شرایط بودن برای تخفیف.

جمع بندی

حمایت از برند مبتنی بر روابط است. استراتژی حمایت از برند به توسعه و حفظ روابط خلاصه می شود. اگر ارتباط دو طرفه را پرورش دهید، کاربران شما احساس یکپارچگی بیشتری با آنچه برند شما را منحصر به فرد می کند، خواهند بود و احتمالاً دوستان خود را تشویق به مشارکت خواهند کرد. پاداش دادن به بزرگترین حامیان خود یک اثر گلوله برفی ایجاد می کند که منجر به کیفیت بیشتری می شود.

انتهای مطلب/ منبع