آیا احساس می‌کنید با مشاغل کوچک خود در حال قدم گذاشتن در آب هستید و به‌سوی اهداف خود پیشرفت نمی‌کنید؟ یا در انتخاب اهداف تجاری برای کار در سال اول مشکل‌دارید؟ هر کارآفرینی می‌خواهد صاحب یک کسب‌وکار موفق و سودآور باشد، اما همیشه مشخص نیست که چگونه به آنجا برسد. اگر می‌خواهید کسب‌وکار کوچک شما بیش از هر زمان دیگری سودآور باشد، در اینجا چند پیشنهاد برای چگونگی تحقق آن ارائه‌شده است که همراه کسب‌وکار دماوند آن‌ها را بررسی می‌کنیم و به یاد داشته باشید: ایجاد یک کسب‌وکار موفق یک ماراتن است، نه دو سرعت.

۵۱ درصد از مشتریان پس از تجربه خدمات بد، مشاغل خود را با یک شرکت تکرار نمی‌کنند. مطالعات دیگر نشان داده است که چندین تجربه مثبت مشتری برای جبران یک تجربه منفی نیاز است.

با توجه به اینکه مشتریان وفادار فروش بسیار آسان‌تری دارند، خدمات خوب به مشتریان را در اولویت قرار دهید. خدمات فعلی مشتریان خود را بررسی کرده و تغییراتی را که باید ایجاد شود تا اطمینان حاصل کنید که مشاغل کوچک شما خدماتی برتر از رقبای شما ارائه می‌دهند، ایجاد کنید. ممکن است لازم باشد در آموزش کارکنان سرمایه‌گذاری کنید، سیاست بازگشت خود را اصلاح کنید یا پیشرفتی اساسی مانند پاسخ سریع به پست‌های صوتی یا ایمیل‌های مشتریان را انجام دهید.

دهان‌به‌دهان برای تجارت خود بسازید

خواه کسب‌وکار خود را در یک اجتماع کوچک یا در یک مرکز بزرگ شهری اداره کنید، تبلیغات دهان‌به‌دهان از همیشه مهم‌تر است. اکثر مصرف‌کنندگان قبل از تصمیم‌گیری در مورد محل خرید خود، برای جستجوی نظرات مشاغل به شبکه مراجعه می‌کنند، بنابراین ایجاد شهرت خوب برای موفقیت کسب‌وکار شما حیاتی است.

چگونه می‌توان تبلیغات دهان‌به‌دهان مثبت دریافت کرد؟ با ارائه خدمات خوب و حرفه‌ای، ایجاد و نظارت بر شهرت محلی (و آنلاین) خود و به دست آوردن تبلیغات با بازگرداندن جامعه خود از طریق حمایت و حمایت از سازمان‌های محلی و خیریه‌ها.

تلاش‌های بازاریابی خود را گسترش دهید

بازاریابی مؤثر برای افزایش فروش شما کلیدی است، اما برای ارتقاء تجارت خود نیازی به شکستن بانک نیست. روش‌های ارزان بسیاری برای بازاریابی محصولات و خدمات شما وجود دارد، ازجمله:

 • ایجاد و استفاده از کیت تبلیغاتی
 • ارسال فاکتورهای تبلیغاتی با فاکتورهای شما
 • عضویت در سازمان‌های حرفه‌ای
 • شرکت دادن روزنامه‌ها در افتتاحیه‌ها، حرکت‌ها یا رویدادهای خیریه خود
 • برگزاری کارگاه‌ها یا کلاس‌های رایگان مربوط به محصولات یا خدمات شما
 • توسعه مشارکت‌های تجاری و انجام تبلیغات متقابل با مشاغل مکمل
همچنین بخوانید:   تبلیغات خرد

حضور آنلاین خود را ایجاد کنید

امروزه ایجاد یک وب‌سایت با ظاهر حرفه‌ای می‌تواند سریع و آسان باشد، کسب‌وکار کوچک شما باید در فضای آنلاین باشد. ۸۸ درصد از مصرف‌کنندگان در حال حاضر قبل از خرید در یک فروشگاه به‌صورت آنلاین تحقیق می‌کنند.

یک وب‌سایت ساده که شرح می‌دهد شما کی هستید، چه‌کار می‌کنید و چگونه می‌توان با شما تماس گرفت برای بسیاری از مشاغل کوچک کافی است. سایت شما حداقل باید شامل موارد زیر باشد:

 • لوگوی شما
 • نام کسب‌وکار شما
 • خلاصه‌ای ازآنچه انجام می‌دهید – محصولات و خدمات شما
 • اطلاعات تماس شما
 • آدرس شما، ازجمله پیوند Google Maps
 • مأموریت شما، به‌عنوان‌مثال “ما بهترین پیتزای شهر را درست می‌کنیم …”

توصیه‌های مشتریان

بسته به بازار هدف شما، رسانه‌های اجتماعی می‌توانند راهی عالی برای ارتقاء تجارت شما نیز باشند. این روزها حضور در فیس بوک، توییتر و اینستاگرام برای اکثر مشاغل استاندارد است.

هزینه‌های کسب‌وکار خود را کاهش دهید

به نظر می‌رسد هزینه‌های تجاری برای همه‌چیز از فضای اداری گرفته تا هزینه‌های خودرو همیشه در حال افزایش است، بنابراین کنترل هزینه‌ها برای صاحبان مشاغل یک وظیفه مهم است. پیگیری هزینه‌ها زمان‌بر و خسته‌کننده است، بنابراین تا جایی که ممکن است سعی کنید با استفاده از فناوری‌های جدید کار را تا آنجا که ممکن است آسان کنید. به‌عنوان‌مثال، تعدادی برنامه تلفن همراه برای ردیابی هزینه‌ها وجود دارد، ازجمله بسیاری از برنامه‌های حسابداری که به شما امکان می‌دهد با برداشتن تصاویر رسیدها با دستگاه تلفن همراه خود، اطلاعات خرید را به‌طور خودکار به سیستم حسابداری خود اضافه کنید.

سالانه یا حتی نیمه سالانه هزینه‌های اصلی خود مانند فضای اداری، بیمه مشاغل، پرسنل و هزینه‌های خودرو را بررسی کنید. کجا می‌توانید هزینه‌ی کمتری داشته باشید؟ اگر در منطقه‌ای هستید که دارای فضاهای تجاری فراوان است، شاید بتوانید در مورد تغییر مکان فکر کنید. اگر حتی به ویترین فروشگاه احتیاج ندارید، می‌توانید به یک مشاغل خانگی تبدیل شوید.

همچنین بخوانید:   25 تکنیک افزایش فروش

هزینه‌های عمده عرضه خود را به‌طور منظم مرور کنید و همیشه به دنبال تخفیف یا راه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه باشید. کاهش هزینه‌ها را جزء شرح شغل و فرهنگ شرکت خود قرار دهید.

بازاریابی موبایلی

اگر امسال هیچ کار دیگری با فناوری تلفن همراه انجام نمی‌دهید، باید مطمئن شوید که حضور آنلاین شما، ازجمله وب‌سایت تجاری شما، برای موبایل مناسب است. تعداد فزاینده‌ای از مردم در حال جستجو با تلفن‌های خود هستند – حتی زمانی که در خانه هستند.

اما دو گرایش دیگر وجود دارد که می‌تواند به نفع مشاغل کوچک شما باشد. اولین مورد بازاریابی موبایلی است. استراتژی‌های بی‌شماری مخصوص موبایل وجود دارد که می‌توانید از آنها برای رسیدن به بازار هدف خود با تأثیر زیاد استفاده کنید، از تبلیغات پیامکی و تبلیغات نمایش تلفن همراه گرفته تا طراحی برنامه تجاری خود.

سیستم‌های پرداخت تلفن همراه فرصت دیگر شما را نشان می‌دهد. Apple Pay، Google Wallet، Venmo، Square، Intuit GoPayment، Paypal – گزینه‌های پرداخت با تلفن در حال حاضر بی‌پایان است. راحتی ارائه خدمات پرداخت‌های تلفن قابل‌توجه مشتریان است و کسب‌وکارهای کوچک می‌توانند از این موضوع به‌عنوان یک صرفه‌جویی بزرگ استفاده کنند.

وارد ابر شوید

شکی نیست که رایانش ابری زمینه بازی برای کسب‌وکارهای نوپا را فراهم کرده است، اما مزایای جدی استفاده از ابر برای مشاغل “معمولی ” زیاد موردبحث قرار نمی‌گیرد. صرفه‌جویی در هزینه و دسترسی از هر نقطه بزرگ‌ترین مزیت برای انتقال برخی از فرایندهای تجاری شما به ابر است. به‌عنوان‌مثال، اگر کسب‌وکار شما از یک برنامه حسابداری مشاغل کوچک به یک برنامه حسابداری مبتنی بر ابر تبدیل شود، دیگر نیازی به نصب نرم‌افزار دسکتاپ (صرفه‌جویی در هزینه‌های فناوری اطلاعات برای نصب، پشتیبان گیری، به‌روزرسانی و غیره) ندارید و می‌توانید قابلیت دسترسی به‌حساب های تجاری خود از هرکجا، ازجمله از طریق دستگاه‌های تلفن همراه داشته باشید.

البته محاسبات ابری معایبی نیز دارد، اما اگر هنوز از ذخیره‌سازی و برنامه‌های ابری استفاده نکرده‌اید، امسال را به سالی تبدیل کنید که حداقل پتانسیل آن را بررسی کنید.

کارکنان مناسب را پیداکرده و نگه‌دارید

همچنین بخوانید:   داستان موفقیت کارآفرینی مایکروسافت

جذب و حفظ کارکنان مناسب یکی از مهم‌ترین کارهایی است که می‌توانید در تجارت خود انجام دهید. درحالی‌که استخدام و آموزش کارکنان یک هفته در میان ممکن است، اکثر مشاغل موفق، متکی به استخدام کارکنان باکیفیت و حفظ آنها در درازمدت هستند.

طرح کسب‌وکار خود را به‌روز کنید

شما قبل از شروع کسب‌وکار خود یک طرح تجاری طراحی کرده‌اید، درست است؟ یک طرح کسب‌وکار برای مشاغل نوپا به دلایل زیادی، ازجمله آزمایش قابلیت زنده ماندن ایده تجاری شما و تأمین مالی بدهی یا حقوق صاحبان سهام، حیاتی است. اگر یکی درست نکرده‌اید، هنوز دیر نیست. مشاغل سالانه برنامه کسب‌وکار خود را برای بازنگری دستاوردها (یا فقدان آن) و تصمیم‌گیری در مورد اهداف یا مسیرهای جدید به‌روز می‌کنند.

وضعیت مالی کسب‌وکار شما با صورت سود و زیان، پیش‌بینی جریان نقدینگی و ترازنامه که در بخش مالی برنامه کسب‌وکار موجود است، خلاصه می‌شود. ازآنجا می‌توانید راه‌هایی برای سودآوری بیشتر کسب‌وکار خود با افزایش فروش، کاهش ضرر یا کاهش هزینه‌ها تعیین کنید. اگر می‌خواهید کسب‌وکار شما موفق‌تر باشد، باید به طرحی برای رسیدن به آن نیاز داشته باشید.

متعادل بمانید

هیچ‌کس آرزو نمی‌کند که ‌ای‌کاش می‌توانست زمان بیشتری را در دفتر گذرانده باشد. تعداد زیادی از صاحبان مشاغل سلامت روحی و جسمی، روابط خانوادگی و دوستان خود را فدای اهداف تجاری خود می‌کنند. یکی از آنها نباشید و سطح قابل قبولی از تعادل بین کار و زندگی پیدا کنید. خواب کافی، وقت گذاشتن برای خانواده و دوستان و ورزش منظم به شما کمک می‌کند تا سالم بمانید و به شما و کسب‌وکار شما در بلندمدت کمک می‌کند.

امسال را بهترین سال خود کنید

در اینجا مهم‌ترین نکته مهم این است: موفقیت دست‌نیافتنی نیست. اگر می‌خواهید کسب‌وکار کوچک شما امسال موفق‌تر شود، باید تغییرات لازم را برای آن ایجاد کنید. این کار ممکن است به‌سادگی سرمایه‌گذاری روی یک ابزار جدید یا به چالش کشیدن تغییر تفکر شما در مورد برخی از فرایندهای تجاری شما باشد؛ اما شما کسب‌وکار خود را تا اینجا پیش نبردید تا دچار رکود شود، درست است؟ سال آینده را بهترین سال خود کنید.

انتهای مطلب/