شرایطی فراهم شد تا با مدیر برندینگ جیلی در ایران، آنتونی ژانگ، گفتگویی در خصوص فعالیت های کمپانی جیلی در ایران داشته باشیم. در این بخش به صحبت های او در خصوص عرضه GC6 به عنوان اولین محصول مشترک با خودروسازان بم می پردازیم.

چرا GC6 را برای بازار ایران انتخاب کرده اید؟ سوال خوبی است. سیاست های جیلی بر این است تا برند خود را به عنوان یک نشان خودرویی سرشناس به مشتریان ایرانی معرفی کند. برای همین ما به سراغ خودروهایی می رویم که جوابشان را در بازار جهانی پس داده باشند و بتوانند حداکثر نظر مشتریان را به سمت خود بکشانند. خودروسازان بم هم به عنوان یک شریک تجاری مطمئن برای ما شناخته می شود و برای همین قصد داریم تا با مشارکت در عرضه خودرو با کیفیت، نام این خودروساز را در ایران پر آوازه کنیم. جیلی GC6 خودرویی است که در بازار چین بیش از ۶۰۰ هزار دستگاه از آن به فروش رفته و حال خودروسازان بم امکان استفاده از این خودرو با کیفیت در ایران را برای ما فراهم کرده است. حدود دو سال تلاش ما این بود تا بتوانید این خودرو سدان را با کیفیت بالا در ایران تولید کنیم. لذا حال مطمئن هستیم که گزینه ای مناسب را انتخاب کرده ایم. سیاست جیلی این است که خودرویی مطمئن را به بازار ایران بیاورد و نمی خواهیم خودروهای جدید خود را در ایران ارزیابی کنیم. برای همین مطمئن هستیم که GC6 به عنوان یک سدان خوب به ایران آورده ایم.

برنامه ای دارید تا مدل جدید این خودرو را در ایران تولید کنید؟ GC6 فیس لیفت تازه به خط تولید چین آمده و بدیهی است که هنوز نتیجه مطلوبی چون GC6 فعلی را نگرفته ایم. به هر حال باید تمام تلاش ما این است که ابتدا با کمک خودروسازان بم رضایت حداکثری مشتریان را احیا نموده و بعد از بر طرف کردن مشکلات گذشته سایر محصولات بروز جیلی رابه بازار ایران تقدیم کنیم.

تا به حال GC6 را به کشورهای دیگر صادر کرده اید؟ بله. این خودرو به عنوان یک سدان اتوماتیک به صرفه در گروه جیلی شناخته می شود که فروش بسیار بالایی در در کل چین داشته است. همچنین مدت هاست که ما این خودرو را در روسیه، شمال آفریقا و آمریکای جنوبی می فروشیم. GC6 در آن کشورها هم فروش خوبی را دارد و اعتبار مناسبی را برای نشان جیلی به دست آورده است.

چه زمانی می توانید این خودرو را از ایران صادر کنید؟ جیلی و خودروسازان بم تمام تلاششان این است که GC6 را با داخلی سازی بیشتر در ایران تولید کنند. بدیهی است که هر زمانی داخلی سازی این سدان افزایش پیدا کندف شرایط ایده آل برای صادرات این خودرو پدید می آید. در حال حاضر هم با تلاش تیم مشترک خودروسازان بم و جیلی داخلی سازی GC6 در ابتدای کار خوب و مناسب است و نسبت به رقبا بیشترین داخلی سازی را در ماه های اول عرضه داریم. زمانی که قرارداد خود را با خودروسازان بم امضا می کردیم هیچ پیش شرطی را برای صادارات خودرو قرار ندادیم. زیرا می دانیم که این شرکت می تواند در آینده نزدیم اهداف مشترکمان را جلو ببرد. پیش از این هم شرایط عرضه و صادرات GC6 را به عراق و آذربایجان سنجیده ایم. زیرا این خودرو می تواند با قیمت رقابتی در ایران تولید شود و بعد در این دو کشور فروش بالایی را تجربه کند.

با توجه به اینکه رقبای شما محصولات کراس اوور را در اولویت قرار داده اند، آیا برنامه ای برای عرضه خودروهای این چنینی دارید؟ در این مدت تیم های بررسی بازار ما و خودروسازان بم تحقیقات خوبی را انجام داده اند و حال می دانیم که سلیقه مشتریان ایرانی بیشتر به سمت چه خودروهایی است. ولی پیش از این که با قطعیت حضور خودروهای کراس اوور جیلی را در ایران اعلام کنیم، می خواهیم هر خودرویی که به بازار ایران و دیگر کشورها عرضه می کنیم، ایمنی و کیفیت حداکثری را داشته باشد. در حال حاضر گروه جیلی به عنوان مالک ولوو سوئد به حساب می آید که به ایمنی معروف است. در این مدت سبک ایمنی ولوو به جیلی آمده و کاملا واضح است که ایمنی خودروهای ما هم به نسبت رقبا ارتقا چشم گیری داشته است. برای همین می گوییم محصولاتی که به خط تولید خودروسازان بم می آیند اولویت ایمنی و کیفیت را سر لوحه خود قرار داده اند و در آینده نزدیک سبد محصولات ما بر مبنا این دو اصل حیاتی در ایران تکمیل می شود.

انتهای خبر/دنیای خودرو