آژانس بازاریابی خوب (آژانس مارکتینگ) می‌تواند به‌عنوان یک شرکت الهام‌بخش باشد که از درون خود شما را متمرکز و علاقه‌مند به مخاطبانش می‌کند و این اتفاقی است که برای همه پیش نمی‌آید.

با توجه به تجربه‌ی کاری بسیار در زمینه‌ی بازاریابی (مارکتینگ) با اطمینان می‌توان گفت کار با یک آژانس بازاریابی (آژانس مارکتینگ) معمولاً فرصت خوبی برای بیشتر شرکت‌هاست که دلیلش می‌تواند آن باشد که استخدام بخش عمده‌ای از پرسنل داخلی به‌منظور یافتن استعدادها (که در یک نمایندگی به‌مراتب آسان‌تر به دست می‌آید) مشکل به نظر می‌رسد و هنگامی‌که شما موفق به یافتن این پتانسیل‌های بالقوه می‌شوید این کار شما، موجب جذاب شدن آژانس بازاریابی می‌گردد. ملاحظه کنید که بهترین آژانس‌های بازاریابی، صنعت و متخصصان خود را به سمت پروژه‌های مشتریان خود هدایت می‌کنند. این متخصصین اغلب دارای تجربیات کاری متفاوت و درعین‌حال ذهنیت‌های مشترک هستند که می‌تواند رمز موفقیت در بازار کنونی باشد. زمانی که شما این ویژگی‌ها را با داده‌ها، خلاقیت و یک رویکرد مشتری مدار تلفیق کنید، آنگاه در رابطه با کار با یک آژانس بازاریابی، حرف‌های زیادی برای گفتن وجود خواهد داشت مگر آنکه شما خود چنین نخواهید؛

در حال حاضر، بنده اصلاً قصد متقاعد کردن هرکسی را که به دنبال کمک گرفتن از یک آژانس بازاریابی مجرب است، ندارم. علاوه بر افزودن مشتریان (جذب مشتری)، ارزش و نبوغ کسب‌وکار شما به‌عنوان یک آژانس باید به‌گونه‌ای باشد که بتواند شریکی الهام‌بخش باشد و شما را عمیقاً موردعلاقه‌ی مخاطبانتان قرار دهد که این کار هرکسی نیست. با توجه به تجربه‌ی بنده سناریویی وجود دارد که می‌گوید کسب‌وکار شما برای روابط آژانس کاملاً مهیا نیست.

ایده‌ی خوبی دارید ولی بی‌هیچ محصولی

این کاملاً یک امر طبیعی است و به‌کرات اتفاق افتاده است زمانی که کالای شما در دست طراحی و ساخت است به یک شرکت بازاریابی لطمه بزنید. این موضوع به‌ویژه وقتی صحت دارد که محصول شما به‌عنوان یک درخواست و یا خدمات، از قبیل گروه‌های پیام‌رسانی و تیم‌های معماری اطلاعات که معمولاً با گروه‌های توسعه و فروش به‌منظور اصلاح محصول نهایی کار می‌کنند، مطرح گردد.

همچنین بخوانید:   روش‌های تبدیل شدن به یک آژانس بازاریابی دیجیتال موفق

یک آژانس بازاریابی کارآمد می‌تواند به کسب‌وکار شما در رابطه با روند صنعت و توسعه‌ی محصول در جهت صحیح برای تأمین نیازهای مصرف‌کنندگان بالقوه خود درک و هدایت کند. بااین‌حال، با سخت متمرکز شدن بر آژانس بازاریابی باهدف تبدیل یک ایده‌ی بزرگ به یک محصول موفق، چه مشکلاتی ممکن است بر سر راهتان قرار گیرد. آژانس‌ها یقیناً این را تجربه کرده‌اند اما درصورتی‌که با داشتن بودجه‌ی نامحدود، وقت و پول شما به‌طور بهینه به مقوله‌ی محصولتان سرمایه‌گذاری شود تا اینکه پیش از آمادگی لازم با یک شرکت بازاریابی (شرکت مارکتینگ) وارد معامله شوید.

شما دارای هیچ نوع منابع داخلی نیستید

آیا شما تنها فرد شرکت خود هستید؟ چه کسی در طول فرآیند آژانس بازاریابی، پاسخگوی سؤالات خواهد بود؟ چه کسی به هنگام پاسخ گوئی، پیام‌رسانی، خلاقیت و هزینه کردن وجود خواهد داشت؟ آیا کسی مدیریت رسانه‌ای اجتماعی آینده و خدمات مشتری را به عهده می‌گیرد یا اینکه حق بیمه‌ای را برای انجام فعالیت‌های روزمره‌ی خود از کسب‌وکار شما در اختیارتان قرار می‌دهد؟

اگر بودجه‌ی شما واقعاً نامحدود باشد، آنگاه با طیب خاطر به استخدام یک آژانس بازاریابی که بتواند یک مدیر حسابداری واجد نام تجاری را داشته باشد، مبادرت ورزید. اما بهر حال در بیشتر موارد استخدام یک هماهنگ‌کننده‌ی بازاریابی داخلی جهت مدیریت روابط بین کسب‌وکار شما با آژانس بسیار ضروری به نظر می‌رسد، به‌ویژه زمانی که به‌زودی قصد برنامه‌ریزی دارید.

وب‌سایت شما فروش ندارد

یک وب‌سایت نماد فروشگاه و کارت کسب‌وکار برای برند شما است. در بیشتر موارد، جایی است که یک کاربر تبادلی انجام می‌دهد، چه این تبادل پر کردن یک فرم و قرار گرفتن در لید و چه پرداخت در یک فروشگاه الکترونیک باشد. اگر وب‌سایت شما قدیمی است، ارزش‌های برند شمارا نشان نمی‌دهد و یا مخالف پسند کاربر می‌باشد بنابراین نباید در بازار عرضه شود. هیچ‌چیز پول بیشتری را صرف بازاریابی خوب در مقابل یک وب‌سایت بد نمی‌کند حتی با یک برنامه‌ی بازاریابی بهینه‌سازی شده.

همچنین بخوانید:   عناصر دیجیتال مارکتینگ برای فروشگاه‌ اینترنتی

بله وب‌سایت‌های مناسب را می‌توان با قیمت کمتری نیز برپا کرد، اما معمولاً این بدان معنی است که خود شما باید آن را مدیریت و به‌روزرسانی کنید. (به‌عنوان یک یادآوری شما هیچ منبع داخلی ندارید). یک آژانس دیجیتال کامل خدمات با بازوی بازاریابی قوی، همیشه قابلیت فروش وب‌سایت خود را هنگام توسعه‌ی وب‌سایت در حساب کاربری‌اش قرار می‌دهد. تنها زمانی که وب‌سایت شما قابل توصیف و ارائه باشد، شما امکان کسب درآمد خواهید داشت.

بودجه شما در طراحی وب به پایان می‌رسد

خب، بنابراین تصمیم گرفته‌اید همه‌چیز را در یک طراحی وب‌سایت جدید قرار دهید. اگر این حقیقت که روزهای ساخت و انتظار بازدیدکنندگان برای پیدا کردن شما در اینترنت طولانی است وجود نداشته باشد، ایده‌ی کاملاً زیبایی است. نه‌تنها یک وب‌سایت کامل است که به رشد کسب‌وکار شما کمک می‌کند. اگر بودجه‌ی سالانه‌ی شما مقدار قابل‌توجهی را در جهت به دست آوردن برند خود در برابر مشتریان قرار ندهد، شما اساساً نباید پول خود را در یک وب‌سایت هدر دهید چراکه هیچ‌کس بازدید نمی‌کند. واقعیت این است که بلند شدن سنگین است و بعدازاینکه وب‌سایت شما راه‌اندازی شد هزینه دارد. همراه با انجام کارهای گوناگون برای حمایت از آژانس بازاریابی در ابتکارات بازاریابی‌تان، هزینه کنید. برای سرمایه‌گذاری در کار باید رسانه‌ها در سراسر شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، لینکدین، گوگل و … را در نظر گرفت.

شما انتظار جادوگری دارید

سازمان‌ها تمایل به استخدام برخی بازاریابان بااستعداد دارند و آن‌ها با داشتن انواع صنایع و پروژه‌های مهیج به کار خود ادامه می‌دهند. اگر یک آژانس استخدام کنید شما می‌توانید یک استعداد با دانش گسترده را در انتظار داشته باشید و چشم‌انداز کسب‌وکار تازه را در پروژه‌ی خود لمس کنید. اگرچه استعداد و تجربه با جادو برابر نیست.

همچنین بخوانید:   7 راهکار در طراحی برنامه وفاداری مشتریان

در نظر بگیرید که چگونه بودجه شما به تعداد ساعت‌هایی که آژانس در یک ماه خاص به پروژه‌ی خود اختصاص می‌دهد، تفسیر می‌شود. به‌طورجدی بودجه‌ی کار رسانه‌ای خود را بررسی کنید و چگونگی تأثیر آن را برخلاف هزینه‌هایی که رقبایتان صرف می‌کنند، درک کنید. درحالی‌که بسیاری از آژانس های های کوچک‌تر یا متوسط می‌توانند چابک باشند، اما اگر بودجه درنظرگرفته شما محدود باشد آن‌ها همیشه نمی‌توانند بر روی یک پروژه متمرکز باشند. استراتژی‌ها باید دنبال شوند و اهداف واقع‌بینانه باید برآورده شوند. آنچه شما می‌خواهید و قادر به‌صرف آن می‌باشید، پول و نیروی انسانی می‌باشد. باید توجه داشت این انتظار که از رقبا در یک دوره‌ی زمانی کوتاه با بودجه کم سبقت بگیرید به این دلیل که شما یک آژانس بازاریابی استخدام کرده‌اید نه‌تنها شمارا ناامید می‌کند بلکه می‌تواند تصور بدی در مورد آنچه باید مولد ارتباط مشتری آژانس باشد، بر جای بگذارد.

انتهای مطلب/