کار تبلیغات می‌تواند برای صاحبان کسب و کارهای کوچک طاقت‌فرسا و رمزآلود به نظر برسد، به همین دلیل آژانس تبلیغات تمام سرویس می‌تواند در کمک به این کسب و کارها نقش مهمی را بازی کنند. آژانس تبلیغاتی که دامنه وسیعی از خدمات را ارائه می‌دهد، می‌تواند همه ابعاد برنامه‌ریزی و پیاده‌سازی یک کارزار تبلیغاتی را بر عهده بگیرد. به این وسیله، صاحبان کسب و کار فرصت تمرکز بر مدیریت و رشد شرکت خود را به دست می‌آورند.

 

برنامه تبلیغات و بازاریابی

کارکرد اصلی آژانس تبلیغاتی، ایجاد یک برنامه تبلیغات و بازاریابی اختصاصی برای کسب و کار، محصول و برند شما است. آژانس های بازاریابی برای برآوردن نیازهای کسب و کار شما، بر اساس اهداف کسب و کار شما به فعالیت پرداخته، بودجه تبلیغات را در نظر می‌گیرند و کمپین های تبلیغاتی و بازاریابی برپا می‌کنند. آژانس های تبلیغاتی همه این موارد را باهم ترکیب می‌کنند تا یک کمپین خلاقانه و جذاب ایجاد شود که هدف آن جلب‌توجه مشتریان بالقوه برای خرید محصول یا خدمات شما است.

 

طراحی گرافیکی، نوشتن آگهی و چاپ

معمولاً آژانس تبلیغات تمام سرویس برای انجام کارهای خود، متخصصان طراح گرافیک و نویسندگان حرفه‌ای را استخدام می‌کند، یا اینکه با یک شرکت معتبر دیگر قرارداد می‌بندند و کار خود را برون‌سپاری می‌کنند. ازآنجاکه چاپ یک صنعت تخصصی محسوب می‌شود، مؤسسات تبلیغاتی این کار را به عهده یک شریک فعال در حوزه چاپ می‌سپارند. طراحی گرافیک، نوشتن متن آگهی و چاپ عناصر حیاتی برنامه تبلیغاتی هستند و چنانچه نوشتار، طراحی و چاپ از قدرت و کیفیت کافی برخوردار نباشد، می‌تواند مانع تأثیرگذاری کمپین شده و اثر تضعیف‌کننده‌ای بر کسب و کار از خود به‌جا بگذارد.

 

خرید فضا در رسانه

خرید فضا در رسانه ها، مثلاً تبلیغات در مجلات، روزنامه‌ها، تلویزیون و رادیو یکی دیگر از کارکردهای یک آژانس تبلیغات تمام سرویس است. مؤسسات تبلیغاتی اطلاعات گسترده‌ای از قیمت‌ها، زمان‌بندی مؤثر و پلتفرم‌های رسانه‌ای نتیجه گرا دارند که کار در این حوزه‌ها برای صاحب کسب و کاری که کارکرده مستقل را انتخاب می‌کند نیاز به زمان، تحقیقات و فعالیت قابل‌توجهی دارد.

 

بازاریابی اینترنتی

آژانس های تبلیغات تمام سرویس می‌تواند تمامی جزئیات طراحی حرفه‌ای سایت، انتشار مطلب، گزارش ترافیک صفحات و به‌روزرسانی‌های صفحات سایت را بر عهده بگیرند. قالب های وبسایتی که توسط میزبان های وبسایت ها و برنامه های طراحی غیرحرفه‌ای ارائه می شوند، ساده و ناشیانه به نظر می‌رسند و بعید است تصویری شایسته از یک کسب و کار حرفه‌ای را به نمایش بگذارند. سایت هایی مانند وبسایت های کسب و کارهای برجسته که طراحی حرفه‌ای دارند، تقریباً همیشه توسط افراد حرفه‌ای و متخصص طراحی می شوند.

 

پیگیری نتایج

پیگیری نتایج و انجام تغییرات لازم در تبلیغات یکی دیگر از کارکردهای آژانس تبلیغاتی همه‌جانبه است. اگر یک تبلیغ با اهداف کسب و کار متناسب نباشد، موسسه تبلیغاتی بررسی و تجزیه‌وتحلیل لازم را انجام داده و رویکردهای جدید را پیشنهاد می‌دهد. هدف اولیه این مؤسسات، موفقیت کمپین تبلیغاتی مشتری است تا به این وسیله بتوانند مشتریان جدید بیشتری به دست بیاورند، یا اینکه مشتریان اسبق مجدداً کارزارهای تبلیغاتی خود را به آن‌ها بسپارند.

انتهای مطلب/ لینک محتوا