امروزه هر مهندس در پی کسب مدرک MBA جهت برپایی یک استارتاپ است. اگر شما هم چنین برنامه ای دارید لازم است نقش دیجیتال مارکتینگ بر رشد کسب و کار را بدانید. بودجه بندی محدود و نیروی کار ناکافی از مخاطرات اصلی می باشند که هر استارتاپی با آن مواجه می شود اما این به معنی کنارگذاری دیجیتال مارکتینگ نمی باشد. استارتاپ های زیادی فرض می کنند که چارچوب کسب و کار، درآمد است و دقیقا همین زمان فرصت مناسبی برای توجه و بکارگیری دیجیتال مارکتینگ می باشد و این یک واقعیت است که این مسئله هسته ی هر مدل کسب و کاری در هر مرحله ای می باشد.

استارتاپ ها نیاز به ترمیم دید و هدفشان دارند

زمانی که استارتاپی در دستیابی به مخاطبان خود به دلیل مارکتینگ ضعیفش ناموفق بماند، نمی تواند در لبه ی رقابتی بازر دیجیتال باشد و مسیرش را درست نماید و در آن قدم بگذارد، به همین دلیل شما باید مسیر و نقاط عطفتان را تعیین کنید.

چگونه و چرا؟

این به این دلیل است که رسانه های دیجیتال به اوج خود رسیده و درحال پیشرفت می باشد. مصرف کنندگان از طریق پلتفرم های چندگانه، ابزارها، زبان ها و آدرس های مختلف به محصولات و خدمات شما متصل می شوند. امور دیجیتال مارکتینگ قطعا مخاطرات و فرصت های جدیدی را برای استارتاپ ها به وجود می آورد. آمازون به یکی از برندهای برتر هند با میلیون‌ها مشتری و طرفدار در رسانه اجتماعی تبدیل شده است. آنها با استفاده از ابزارهای پیام فوری برای فروش محصولاتشان، توسعه ی اپلیکیشن هاشون و تبلیغات فروش گوگل موفق شدند که هر شخصی را در سطح جهانی جذب کنند. این نیروی دیجیتال مارکتینگ است که در واقع آینده ی مارکتینگ هم می باشد.

همچنین بخوانید:   بازاریابی در کسب و کار کوچک و متوسط - کارآفرینی

بنابراین، کارآفرینان استارتاپی آیا شما آماده هستید که مشتری خود را در زمان و مکان مناسب جذب کنید؟

آیا هنوز فکر میکنید که تلاش های دیجیتال می تواند برای شما آگاهی و دید برای سرمایه گذاریتان بیاورد؟

بله فقط به سمت آن بروید.

۲۴×۷×۳۶۵ روز سال با مخاطبان هدفتان در ارتباط باشید که این امر تماما توسط بازایابی دیجیتال ممکن است. اخیرا دیجیتال مارکتینگ بر ارتباط با مخاطبان هدف در قیمت های قابل پرداخت و ایجاد کردن فرصت های وسیع برای استارتاپ هاست تا با بازیکنان بزرگ در بازار رقابت کنند. این فقط در مورد درست کردن وب سایت یا یک رسانه اجتماعی نیست. دیجیتال مارکتینگ بسیار فراتر است. دیجیتال مارکتینگ مانند یک اقیانوس بزرگ است که می تواند خیلی آرام مارکتینگ سنتی را ادغام کند و این امکان را به شما بدهد که منافع زیادی را از هر جنبه ای به دست آورید. صنایع تجارت الکترونیک زیادیاز آغاز به کسب و کار خود از دیجیتال مارکتینگ یکپارچه استفاده کردند تا دیده شدن، تعامل مشتری، آگاهی برند، تبادل آنلاین، تصمیم خرید و پیگیری بازگشت سرمایه را افزایش بدهند.

گاهی اوقات هیچ تضمینی برای کارهای متوسط در یک زمینه ی شغلی خاص وجود ندارد از این رو شما نیاز دارید یک استراتژی برنده یاریتان دهد تا شما در راس رقابت در هر مرزی باشید.

راههای ممکنی وجود دارند که ترافیک وب سایت شما را افزایش می دهند و تبادلتان را بیشتر می کنند. در اینجا بعضی از روش های نتیجه محور دیجیتال مارکتینگ ارائه شده است.

  • بهینه سازی موتور جستجو
  • مارکتینگ از طریق رسانه های اجتماعی
  • ایجاد محتوا و مارکتینگ
  • نمایش تبلیغات دیجیتال
  • هدف گذاری مجدد
  • مارکتینگ از طریق موبایل
  • مارکتینگ از طریق ایمیل
  • مارکتینگ وابسته
  • برنامه ریزی و خرید رسانه دیجیتال
همچنین بخوانید:   داستان موفقیت کارآفرینی ایزی جت

با بازکردن کسب و کار توسط مردم در هر مارکتینگ آنلاین عمودی بسیار رقابتی می شود. دیدن کسب و کار موفق بدون اتخاذ دیجیتال مارکتینگ بسیار مشکل می شود. در واقع رقابت با میلیون‌ها کمپین مارکتینگ در هر روز انجام می شود. این یک استراتژی منسجم می‌باشد که در آن تکنولوژی شامل تجربیات مصرف کننده هم می باشد. شما می توانید پاسخ های خرید در هر تولید را با برتری دادن مخاطبان هدفتان پیگیری، نظارت، تجزیه و تحلیل و تفسیر کنید. اینکه به طور صحیح پیام خود را به مصرف کنندگان برسانید جنبه ای بحرانی برای درک آنهاست. بسیاری از برندها با گذر زمان فشار بزرگی برای دیجیتال مارکتینگ دارند. دوره جدید مرکز دیجیتال از معیارهای جامع برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار خود استفاده می کنند. دیجیتال مارکتینگ با شخصی سازی و مبتنی بر مکان و نتایج مرتبط بودن به مارکترها فرصت فوق العاده ای برای ایجاد یک پلتفرم مناسب برای هر سرمایه گذاری را می دهد. با استفاده از طیف وسیعی از داده ها و ابزار پیچیده، تجزیه و تحلیل مشتری آسانتر شده است.

بنابراین وقتی که استارتاپ ها برنامه های مارکتینگشان را تعریف می کنند بایستی یک استراتژی برنده ی دیجیتال مرکزی داشته باشند زیرا که بدون آن جذب مشتری های جدید، دیده شدن برند و درآمد تاثیرگذار و چشم گیری نخواهند داشت و برون دادهای مثمرثمری ندارند.

اگر شما یک کمپانی مشتاق با محدودیت بودجه هستید هنوز شانس خوبی با دیجیتال مارکتینگ دارید که به میلیون‌ها مخاطب در سطح جهان دسترسی پیدا کنید.

انتهای مطلب/

همچنین بخوانید:   تجربیات برندگان مسابقه مارکتینگ Spark Plug