لمپوست بنرها (lamppost banners) برای دسترسی به فضاهای تبلیغاتی بیشتر در شهر ها بزرگ هستند. جایی که چهارراه ها و تقاطع ها دیگر فضایی برای نصب بیلبوردها و سازه های تبلیغاتی ندارند لمپوست بنرها فضایی جدید را به روی شرکت های تبلیغاتی و صاحبان آگهی باز می نمایند. لمپوست بنر نسل پیشرفته و اصلاح شده سازه های عمودی است که بر روی تیر چراغ برق در سالهای اخیر توسط شهرداری ها برای نصب اعلانات عمومی مورد استفاده قرار می گرفت.

لمپوست بنر، گونه‌ای جدیدی از المان تبلیغاتی است که از میله‌های مستطیلی در ابعاد یک متر در سه متر تشکیل شده و پس از نصب در محل مورد نظر امکان نصب پارچه تبلیغاتی را فراهم می سازد. که توسط دستگاه های رایج چاپ بنر این کار انجام می شود و پس از چاپ و لبه چسبانی بنر، شما بدون هیچ محدودیتی می توانید نسبت به نصب بنر اقدام نمایید.این سازه تکنولوژی جدیدی در بحث تبلیغات محسوب می شود و امکان اجرای تبلیغات در ابعاد مختلف را نیز فراهم می‌کند. با توجه به کم هزینه تر بودن لمپوست بنر در مقایسه با انواع دیگر المان‌های تبلیغاتی، طیف بیشتری از افراد قادر به استفاده از این فضای تبلیغاتی می باشند تا جایی که اشخاص با مشاغل خرد نیز به راحتی قادر به تبلیغات خدمات و کالاهای خود در مقیاس های محلی خواهند بود.

این نوع سازه ها با توجه به ایستایی و منظم بودن نوع نصب بنر بر روی آن علیرغم ایجاد فضایی زیبا برای شهرهای بزرگ محلی مناسب برای تبلیغات محسوب می شود و این نوع سازه در مکان های مختلفی قابل اکران است؛ دانشگاه ها و ادارات، مراکز فرهنگی و ورزشی، استفاده در در اتوبان ها و بزرگراه ها.

مزایای لمپوست بنر:
تکرار در اجرای تبلیغات این سازه باعث زیبایی آن شده است
سازه ای نو در تبلیغات محیطی ومتناسب با المان های شهری
اندازه و ارتفاء آن متناسب با دوربین های مدار بسته شهری است
این بنرها تاثیر مثبتی بر چشم انداز شهری دارند
قیمت مناسب نسبت به سایر رسانه های تبلیغاتی دیگر
به عنوان مانعی در خیابانها یا پیاده رو محسوب نمی شوند
نصب سریع و راحت بنر بدون اتلاف وقت
در حال استفاده در اکثر کشورهای اروپایی
قابلیت ارتجاعی درمقابل باد
برگشت سرمایه کوتاه مدت

معایب لمپوست بنر:
به دلیل کوچک بودن این سازه در فواصل زیاد دیده نمی شود
کارهای حجمی بر روی این سازه قابل اجرا نمی باشد
قابلیت نور پردازی ندارد و از روشنایی خیابان استفاده می شود
ضعیف بودن در مقابل باد

انواع اجرای لمپوست بنر:
این سازه بسته به نوع قرار گیری در کنار خیابان بصورت دو وجهیلمپوست بنر و در وسط بلوارها بصورت چهاروجهی نصب می شود.و این سازه در نوع های اجرای براکت ، بازوی بالا و پایین برای نگه داشتن بنر،ستون فلزی،فوندانسیون قرار دارد.

از مشخصات منحصر به فرد پایه بنر لمپو پست، تبدیل نیروی باد به حرکت دورانی و چرخش بنر همسو با جریان باد می باشد که ضمن کاهش بار روی پایه بنر، از بنر در مقابل پیچ خوردن و پاره شدن محافظت می کند. این سیستم محافظتی شامل دو عدد بست مفصلی و بازوهای جداشونده است که به لحاظ ماهیت مفصلی و چرخشی خود مانع ایجاد فشار مستقیم بر روی بنر شده و با چرخش بازوها در فشار ناشی از باد،موجب کاهش فشار باد تا ۸۰ درصد بر روی پایه ها می شود.