در حال حاضر اینترنت یکی از پرطرفدارترین فناوری‌های موجود برای تجارت و کسب‌وکار هست. با توجه به گسترش خدمات اینترنتی و مزایای خاص آن به‌زودی بیش‌ازپیش برگزاری کنفرانس‌ها را به روش اینترنتی مشاهده خواهید نمود، کنفرانس اینترنتی یکی از ابزارهای موفق در بازاریابی و توسعه کسب‌وکار شما خواهد بود. در برگزاری کنفرانس اینترنتی نکات زیر را رعایت کنید تا یک کنفرانس اینترنتی موفق را تجربه نمایید؛

  • روز کنفرانس را یادآوری کنید: بسیاری از مردم برای شرکت در کنفرانس اینترنتی نیاز به یادآوری دارند و شما نیز نیاز دارید تعداد حاضران در کنفرانس اینترنتی را به حداکثر برسانید. ارسال ایمیل به آدرس‌های تائید شده گزینه خوبی هست، یادآوری اول یک هفته قبل از کنفرانس و یادآوری دوم چند ساعت قبل از شروع سخنرانی.
  • تنها سخنران نباشید: وقتی کنفرانس به‌صورت مجازی برگزار می‌شود شما انرژی ارتباط رودررو را نخواهید داشت. این مسئله نباید بر عملکرد شما تأثیر بگذارد پس از یک دوست یا همکار درخواست نمایید در سخنرانی با شما همراهی کند.
  • کوتاه پاسخ دهید: شما در کنفرانس حضوری با نگاه به پرسشگر متوجه می‌شوید که از پاسخ شما رضایت دارد یا خیر، اما در کنفرانس اینترنتی این کار ممکن نیست. شما باید بسیار دقیق و کوتاه پاسخ دهید و سپس از پرسشگر بپرسید که آیا توضیح بیشتری نیاز هست یا خیر.
  • بازخورد حاضران را زیر نظر داشته باشید: در کنفرانس‌های مجازی بازخور بسیار کم است، اگر پیامی مبنی بر سرعت بالای اسلاید و سرعت سخنرانی دریافت کردید به‌سرعت خود را تطبیق بدهید.
  • سخنرانی خود را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم نمایید: داشتن تمرکز در کنفرانس ویدئویی بسیار دشوار است پس سخنرانی را بر اساس موضوع و عنوان به بخش‌های کوچک پنج تا ده دقیقه‌ای تقسیم نمایید.
  • از مطالب تصویری به‌سرعت عبور نکنید: شما از محتویات تصاویر و اطلاعاتتان آگاهی دارید ولی حاضران خیر، پس زمان کافی برای نمایش تصاویر و اسلایدها اختصاص دهید.
  • از ابزارهای تصویری به‌اندازه استفاده کنید: اگر سرعت نمایش بالاست، می‌توان نتیجه گرفت تعداد تصاویر و اسلایدها زیاد است.
  • در پایان کنفرانس اطمینان یابید همگی ارتباط را قطع می‌کنند: نباید سخنی نامرتبط انتقال یابد.
  • کنفرانس اینترنتی خود را پیگیری نمایید: برای مخاطبان بعد از کنفرانس برنامه داشته باشید، نظرسنجی برای افراد شرکت‌کننده ارسال نمایید، صفحه مشخصی را در وب‌سایت خود به گفتگو و موارد مرتبط با کنفرانس اختصاص دهید، پس از مدت مشخصی کنفرانس را در وب‌سایت بارگذاری نمایید تا سایر افراد نیز دسترسی داشته باشند.
همچنین بخوانید:   وفاداری مشتری با 3R

انتهای مطلب/ لینک محتوا