معمولاً کمپانی‌ها و شرکت‌ها، آژانس‌های تبلیغاتی را برای معرفی محصولات و خدمات خود انتخاب می‌کنند و آژانس‌ها نیز دارای تعداد زیادی از نویسندگان تبلیغات هستند. شاید شما نیز که درصدد انجام چنین کاری، به‌طور آزاد و مستقل از کمپانی‌های معظم هستید، از خودتان چنین سؤالی را بپرسید. خبر خوب این است که هزاران شرکت مختلف، آژانس‌های تبلیغاتی، آژانس‌های ایجاد روابط عمومی، تولیدکنندگان، خرده‌فروشان، عمده‌فروشان، آژانس‌های خدماتی، استودیوهای طراحی گرافیک و غیره به استخدام نویسندگان آزاد می‌پردازند. چهار دلیل عمده برای استخدام این افراد وجود دارد:

 1. کمپانی فاقد آژانس تبلیغاتی و یا گروه نویسندگان است
  بسیاری از کمپانی‌ها به تبلیغات زیادی نمی‌پردازند، بنابراین نیازی به پرداخت هزینه‌ی سنگین استخدام برای کارمند نویسنده ندارند. آن‌ها در مواقع نیاز به نویسندگان آزاد مراجعه می‌کنند. حتی بسیاری از شرکت‌های تبلیغاتی کوچک با استخدام نویسندگان آزاد، از میزان هزینه‌ی شرکت می‌کاهند.
 1. زمانی که کمپانی قادر به انجام تبلیغات محصولات و یا خدمات خود نیست
  و یا آنکه نمی‌تواند این کار را به‌خوبی شما انجام دهد. مثلاً یک مشتری معتبر، آگهی محصولات فنّاوری پیشرفته خود را به یک شرکت تبلیغاتی پیشنهاد کرده است. نویسندگان شرکت فاقد تجربه‌ی لازم برای تبلیغ محصولاتی ازجمله مودم و یا میکروچیپ هستند؛ بنابراین درصدد استخدام یک نویسنده‌ی متخصص درزمینهٔ ی فنّاوری پیشرفته برمی‌آیند.
 1. زمانی که کمپانی (و یا آژانس) فرصت کافی برای انجام تبلیغات خود ندارد
  گاهی اوقات آژانس تبلیغاتی وابسته به یک کمپانی معظم، فرصت کافی برای تهیه آگهی یا بروشور محصول خود را ندارد، بنابراین مثلاً به مدت یک هفته، یک نویسنده‌ی آزاد را استخدام می‌کند.
 1. این عمل ارزان‌تر تمام می‌شود
  زمانی کمپانی درصدد نوشتن مقاله‌ای در یک مجله‌ی تجاری برمی‌آید و این وظیفه را به آژانس تبلیغاتی خود واگذار می‌کند. آژانس برای صرفه‌جویی در هزینه، از یک نویسنده‌ی پشت پرده استفاده می‌کند که با بهایی ارزان‌تر به استخدام موقت شرکت درمی‌آید.
  خلاصه‌ی کلام آن‌که: شرکت‌ها وقتی نویسندگان آزاد را به کار می‌گیرند، زیرا این کار بهتر، سریع‌تر و ارزان‌تر است.
همچنین بخوانید:   8 تجربه مشتری شکست‌خورده، که نباید استفاده کنید!

انتهای مطلب/