کسب و کار در مسیر صحیح ...

اگر شما انتظاراتی که از یک تبلیغات دارای پاسخ مستقیم می رود با تبلیغات نوعی برای معرفی محصول یا شناسایی یک برند مقایسه کنید، از میزان بالای ناکامی ها شگفت زده می شوید. هر آگهی دارای پاسخ مستقیم باید در همان لحظه و در ابتدا آن قدر اشتیاق در افراد ایجاد کند که آن ها به سمت خرید کشیده شوند. مطمئن شوید که تبلیغات دارای پاسخ مستقیم شما، کارهای زیر را انجام می دهد:

  • برای خوانندگان موردنظر جذاب است. داستانی مناسب، شخصیتی که آن ها مایلند شبیه آن باشند و می توانند با او هم ذات پنداری کنند. این ویژگی ها عناصر جاودان جذابیت های حقیقی را تشکیل می دهند.
  • از ادعای اصلی تان درباره محصول به طور کامل پشتیبانی کنید. از آنجا که یک تبلیغ، علاوه بر ایجاد اشتیاقی اولیه، باید به فروش نیز منجر شود، باید آن قدر با شواهد و ادله همراه باشد که هر ایراد منطقی خوانندگان را پاسخ دهد. اگر فکر می کنید ویژگی های مثبت محصولتان آشکار است، آن ها را در تصاویری بسته از محصول به نمایش بگذارید. اگر جذابیت ها آن قدر آشکار نیستند از گواهی دیگران، داستان های متقاعدکننده یا آمار و ارقام به دست آمده از آزمون های عینی آن محصول استفاده کنید. به طور خلاصه اشکالی از شواهد و ادله از لحاظ عقلانی یا احساسی و یا ترکیبی از هر دو آن ها را به کار ببرید.
  • به زبان محاوره که جنبه ای شخصی دارد با خوانندگان صحبت کنید. تبلیغ شما باید طبیعی و راحت باشد. خیال پردازی نکنید: خوب بنویسید، آری. متنتان را صیقل دهید و خلاصه کنید، اصطلاحاتی بهتر، جالب تر و شفاف تر بیابید اما خشک و رسمی ننویسید.
  • خوانندگان احتمالی را هدف بگیرید. میزان خوانده شدن تبلیغ شما، شدیدا بر میزان پاسخ ها تاثیر می گذارد. در واقع تبلیغی واحد که در دو نشریه مختلف چاپ شده باشد می تواند تغییراتی در میزان پاسخ، دردو سر انتهایی طیف ایجاد کند. پس هرچه بهتر مصرف کنندگان موردنظرتان را تعریف کنید یافتن نشریه های مرتبط به آن مصرف کنندگان برای شما راحت تر و عملکرد تبلیغاتی بهتر خواهد بود.
  • راه های آسانی برای پاسخ دادن فراهم کنید. اگر خرید برای خوانندگان آسان است، از آن ها همین را بخواهید. اگر این کار پیچیده یا دشوار است صرفا از آن ها بخواهید که برای اطلاعات بیشتر با شما تماس بگیرند و وقتی این کار را کردند، بکوشید محصول را به آن ها بفروشید. گاهی اوقات به مرحله ای میانی نیاز است. وقتی در این مورد مطمئن نیستید دو دسته از تبلیغاتتان را امتحان کنید. یکی از آن ها مرحله ای میانی دارد و هدفش فروش بی واسطه است. سپس ببینید که در بلندمدت کدام یک به فروش منجر می شود.

کارشناسان مارکتینگ که در کانرز، مرکز نشر مجلات تجاری واقع در بوستون هستند از تبلیغات دارای پاسخ مستقیم برای کسب اطلاعات از تبلیغ کننده های علاقه مند به خرید فضای تبلیغاتی در مجلات خود بهره می جویند. آن ها از آگهی ها، مثلا اخیرا یک آگهی چهارصفحه ای در عصر تبلیغات برای دسترسی به افرادی استفاده می کنند که در تصمیم گیری برای خرید فضای رسانه ها نقش دارند. استراتژی آن ها بر امکان انتخاب تاکید دارد. آن ها چندین امکان تماس و انواع تقاضاها را در اختیار خوانندگان قرار می دهند. گزینه های متعدد به مشتریان احتمالی اجازه می دهد که نوع پاسخی را که می پسندند انتخاب کنند و در نتیجه اقدام به عمل را برای گستره وسیعی از مشتریان احتمالی تسهیل می کند. شما هم می توانید از این استراتژی مناسب بهره ببرید.

انتهای مطلب/