آژانس دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing Agency) از سودآورترین کسب و کارهایی است که می‌تواند پا بگیرد؛ اما بسیاری از افراد در راه‌اندازی و مدیریت آژانس دیجیتال مارکتینگ علی‌رغم دانش و تخصص بالا با مشکلات متعددی مواجه شده و درنهایت شکست می‌خورند. در حوزه دیجیتال مارکتینگ شرکت‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند انتخاب کارفرمایان باشند اما راز اینکه چرا برخی از آن‌ها موفق می‌شوند موضوعی هست که در ادامه از آن پرده خواهیم برداشت، با هورموند همراه شوید؛

شروع کسب و کار دیجیتال با یک محصول ساده: بسیاری از آژانس های دیجیتال نوپا این اشتباه را مرتکب می‌شوند، آن‌ها تلاش می‌کنند تا عنوان “آژانس دیجیتال مارکتینگ با خدمات کامل ” را به دنبال خود بکشند و به عبارتی هر کاری را انجام بدهند. اگر پشتوانه مالی مناسبی دارید و بدتان نمی‌آید مقداری از آن را از بین ببرید کار جالبی را تجربه خواهید کرد! توجه داشته باشید که شما نمی‌توانید به‌طور هم‌زمان کتاب بفروشید، طراحی وب‌سایت انجام دهید و درعین‌حال نویسنده تبلیغات باشید، با این کار به‌سرعت از مسیر صحیح کسب و کار دور خواهید شد. توصیه می‌شود یکی از خدماتی که در آن قوی‌تر هستید را پیدا کنید و با استفاده از آن نام شرکت خود را بر سر زبان‌ها بی اندازید. مطمئن باشید این کار در بلندمدت برایتان فواید بسیاری ایجاد خواهد کرد.

مدیریت جریان ورودی و خروجی: برای موفقیت در مدیریت آژانس دیجیتال مارکتینگ خود شناخت دقیق اهداف و جریان هزینه ضروری می‌باشد. باید به‌درستی تشخیص دهید که چه محصولات و خدماتی برایتان پول‌ساز خواهد بود تا ضمن بقای کسب و کارتان برای اقدامات توسعه‌ای آینده پشتوانه مناسبی فراهم گردد. این موضوعی است که اغلب بیان می‌شود اما حقیقت آن این است که اگر شما به جریان ورودی و خروجی تسلط کافی ندارید دقیقه مانند مدیرعاملی هستید که با چشمان بسته در حال پرواز است.

همچنین بخوانید:   ایجاد یک برنامه بازاریابی که کار می‌کند

فرآیند سازی کنید: مهم‌ترین موضوع در اجرای پروژه‌های دیجیتال مارکتینگ استانداردسازی فرآیندها می‌باشد، در پس هر اقدامی فرآیندی وجود دارد. یک آژانس دیجیتال مارکتینگ نمی‌تواند بدون طراحی سیستم و فرآیند آن هر مرحله از پروژه را ارزیابی و کنترل نماید. نمی‌توان انتظار داشت با استخدام افراد با استعداد، تمامی کارها به‌خوبی انجام شود، مشخصاً این کافی نیست. می‌بایست روال هر کاری مشخص‌شده و برنامه روزانه تدوین گردد، باید تیمتان را به بهترین شکل ممکن برای اجرای پروژه‌ها تجهیز کرده و چارچوب کار را برایشان تعیین نمایید.

نگرش فروش داشته باشید: فروش همه‌چیز را تغییر خواهد داد، در این کار می‌بایست همیشه ذهنیت فروش داشته باشید. بزرگی تیمتان اهمیتی نخواهد داشت چراکه همیشه باید قرارداد پروژه‌ای نهایی شده باشد. از یاد نبرید که بهترین فروشندگان تیمتان هم اشتباهات بسیاری مرتکب خواهند شد که به زیانتان تمام می‌شود اما شما تنها فروشنده تیمتان هستید که نباید مرتکب کوچک‌ترین اشتباهی شوید.

آسوده خیال نباشید: بقای یک آژانس دیجیتال مارکتینگ به معنی کارکردن در ساعت‌های طولانی، فشار کاری زیاد و نداشتن زمان کافی برای تحویل پروژه می‌باشد که البته هیچ میزان رشد، سودآوری و برون‌سپاری نمی‌تواند آن را تغییر دهد. تا زمانی که مشتریانی دارید که با شما کار می‌کنند همیشه باید به سمتشان بشتابید و همراهشان شوید. یاد بگیرید که با آن‌ها بده بستان داشته باشید و فقط فکر خودتان نباشید. با تعدادی پروژه انجام‌شده موفق وسوسه نشوید که قدری آرام‌تر کار کنید، زمانی که پایتان را از روی گاز بردارید شتاب موفقیتتان حتی با بازگشتی قدرتمندتر کاهش خواهد یافت. اگر هدفتان رشد کردن است هیچ‌گاه پایتان را از روی گاز برندارید، با سرعتی مشخص و مدیریت‌شده فقط در یک مسیر برانید. مسیری کاملاً رو به جلو، همیشه به گام بعدی بوده و در فکر صعود بعدی باشید.

همچنین بخوانید:   در کسب و کارتان متخصص باشید

با افراد نزدیک به تفکرتان کار کنید: در استخدام افراد، مهارت‌ها و شایستگی‌ها مهم هستند اما مهم‌تر از آن شخصیت و فرهنگ می‌باشد. افرادی که استخدام می‌کنید باید بتوانید با آن‌ها کنار بیایید و دوستشان داشته باشید. مهارت‌ها را می‌توان آموزش داد اما شخصیت و فرهنگ افراد به‌راحتی تغییر نخواهد کرد. افرادی بالاتر و پایین‌تر از فرهنگ‌سازمانی خود را به کار نگیرید. این موضوع برای ادامه حیات کسب و کارتان بسیار مهم است. همیشه مشکلات وجود دارند و البته حل خواهند شد. در زمان استخدام افراد به خود و آن‌ها یادآوری کنید که ” اگر شما هرروز با چالش‌های جدیدی روبرو نمی‌شوید احتمالاً در مسیر رشد قرار نگرفته‌اید”.

شبکه‌سازی کنید: از هر فرصتی برای شبکه‌سازی استفاده کنید، بزرگ‌ترین فرصت‌ها و مشتریان اغلب به‌طور اتفاقی از جلسات و ملاقات‌ها به دست می‌آیند. مواردی همچون شرکت در کنفرانس‌ها و همایش‌ها، ارتباطات از طریق شبکه‌های اجتماعی و ازاین‌دست موارد. درست زمانی که ایده‌ای برای مشتری بعدی خود ندارید و نمی‌دانید کجا هست و از کجا خواهد آمد خواهید دید که برخی از بهترین پروژه‌ها به‌طور غیرمنتظره‌ای به سمتتان خواهند آمد، پس همیشه چشم‌هایتان به دنبال فرصت‌ها دوخته باشد.

پیشبرد آژانس دیجیتال مارکتینگ: بدیهی است اگر مردم شمارا نشناسند کسب و کارتان رشد نخواهد کرد. برای خود مارکتینگ و برندینگ کنید، در رویدادها حضور یافته و یک مطالعه موردی از موفقیت خود بسازید. شما بارها و بارها زمانتان را صرف معرفی برند مشتریانتان می‌کنید اما خود را نادیده می‌گیرید و از کوزه شکسته آب می‌خورید! همیشه برای ساخت و توسعه برند خود زمان داشته باشید و مطمئن باشید از فواید آن در بلندمدت بهره مند می‌شوید.

همچنین بخوانید:   مدل ایبل برای افزایش دنبال کنندگان شبکه های اجتماعی

انتهای مطلب/