شرکت ها به طور فزاینده ای به جای کارمندان تمام وقت، فریلنسرها را برای رفع نیازهای کاری استخدام می کنند. چه چیزی این بخش رو به رشد نیروی کار را برای شرکت ها جذاب می کند؟ حتی با وجود چالش‌هایی که فریلنسرها با آن‌ها مواجه هستند، کارمندان به طور کامل مشاغل سنتی خود را رها می‌کنند و به نفع برنامه‌ای انعطاف‌پذیرتر می‌شوند یا امنیت یک موقعیت دائمی را حفظ می‌کنند. وضعیت موجود برای سال ها این بود که شرکت ها کارمندان دائمی استخدام می کردند . با این حال، اخیراً، شرکت‌ها اغلب به جای استخدام کارکنان تمام وقت، مشاغل مبتنی بر پروژه را به فریلنسرها برون سپاری می‌کنند.

مزایای استخدام فریلنسرها

۱.مهارت و تخصص

همیشه ایرادی برای فریلنسرها وجود دارد و بسیاری بر این باورند که آنها به اندازه کارمندان  تمام وقت خود ماهر نیستند. این درست نیست. از آنجایی که فریلنسینگ آزادی و انعطافی را ارائه می دهد که با مشاغل سنتی ۹ تا ۵ غیرممکن است، بسیاری از کارگران به عنوان تنها منبع درآمد یا درآمد اضافی خود به آن روی می آورند.

به این فکر کنید که چگونه این می تواند برای یک شرکت مفید باشد. فرض کنید برای یک پروژه به یک نویسنده حرفه ای نیاز دارید. استخدام یک نویسنده تمام وقت منطقی نیست، زیرا نیازهای نوشتاری شما برای توجیه آن کافی نیست. استخدام یک کارمند تمام وقت گران و هدر دادن پول شرکت خواهد بود. با این حال، یک فریلنسر کاملاً متناسب با پروژه است. این شرکت از مهارت‌های فریلنسر برای پروژه استفاده می‌کند، به آن‌ها پول می‌دهد و سپس راه دو شرکت را از هم جدا می‌کند.

۲. مقرون به صرفه بودن

هنگامی که شرکت ها کارکنان تمام وقت را استخدام می کنند، مسئولیت ارائه مزایا را بر عهده دارند. این موارد معمولاً شامل بیمه درمانی، مرخصی استعلاجی است که همه هزینه هایی هستند که شرکت باید بپردازد. فریلنسرها نمایندگان آزاد هستند و بخشی از کارکنان دائمی هیچ شرکتی نیستند، بنابراین کارفرما نیازی به ارائه هیچ گونه مزیتی به کارگران آزاد ندارد. این یک مزیت برای کارفرمایان است اما یک ضرر برای فریلنسرها است که هر زمان به مرخصی می‌روند یا بیمار می‌شوند پول خود را از دست می‌دهند. وقتی فریلنسرها برای پروژه‌ها استخدام می‌شوند، شرکت‌ها می‌توانند کمتر هزینه کنند زیرا فقط باید برای خدمات خود به فریلنسر پول پرداخت کنند. این می تواند یکی از دلایل اساسی انگیزه شرکت ها برای استفاده بیشتر از فریلنسرها باشد.

همچنین بخوانید:   شفافیت در کسب و کار چیست؟

۳. کار پروژه محور

همه پروژه ها و وظایف به یک کارمند تمام وقت نیاز ندارند. بسیاری از پروژه ها تکالیف یکباره هستند که زمان شروع و پایان متفاوتی در طول سال دارند. این پروژه ها ممکن است به مجموعه مهارت های کاملا متفاوتی نیاز داشته باشند، بنابراین استخدام یک نفر تمام وقت برای تکمیل آنها منطقی نیست. یک کارمند تمام وقت ممکن است مهارت های خاص مورد نیاز برای یک پروژه را داشته باشد اما فاقد تخصص برای تکمیل موثر پروژه دیگر باشد.

اینجاست که فریلنسرها می درخشند. فریلنسرها در حال گسترش مجموعه مهارت های خود هستند تا با تکامل نیروی کار همگام شوند. با این حال، مهارت‌هایی که بیشتر فریلنسرها دارند، بیشتر برای کارفرمایان مرتبط است. ممکن است پروژه‌ای داشته باشید که به یک طراح گرافیک نیاز دارد، اما برای توجیه استخدام تمام وقت کافی نیست. راه حل منطقی؟ یک فریلنسر استخدام کنید. سپس، وقتی پروژه کوتاه‌مدت بعدی شروع شد، مانند پروژه‌ای که در آن به مهارت‌های یک توسعه‌دهنده اپلیکیشن نیاز دارید، می‌توانید فریلنسر دیگری را با این مهارت‌ها استخدام کنید. این کار منطقی تر از استخدام کارکنان تمام وقت برای کارهای کوتاه مدت است.

معایب استخدام فریلنسرها

شرکت های بیشتری وجود دارند که تصمیم می گیرند به جای کارمندان پاره وقت یا تمام وقت داخلی، فریلنسرها را استخدام کنند. این تصمیم از نظر مالی و تجاری سودمند است. چرا به کارمندانی که در بهره وری آنها ثابت نیستند، ساعتی پرداخت می کنند، در حالی که یک کسب و کار می تواند به سادگی هزینه کار را در حین تکمیل بپردازد؟ اگرچه استخدام فریلنسرها مزایای زیادی دارد، اما متاسفانه معایبی نیز دارد. برخی از معایب استخدام فریلنسرها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

همچنین بخوانید:   مهارت تصمیم‌گیری برای مدیران

۱.بدون ساختار رسمی

فریلنسرها می توانند از خانه یا هر جای دیگری که اتصال به اینترنت را فراهم می کند کار کنند، به این معنی که آنها به یک ساختار رسمی متصل نیستند. این گاهی اوقات به هیچ قراردادی بین کسب و کار و فریلنسر متمایل است. کسب و کارها را بدون تضمین کامل شدن پروژه خود رها می کند. به عبارت دیگر، فریلنسرها می توانند و گاهی اوقات انجام می دهند، به سادگی در میانه یک کار ناپدید می شوند. شما همیشه نمی دانید چه اتفاقی خواهد افتاد، از جمله احتمال مهلت های از دست رفته، کار با کیفیت پایین و فقط ناپدید شدن. اگرچه می‌توان فریلنسر را جایگزین کرد، اما ممکن است تلاش برای انجام کار توسط شخص دیگری کاملاً بی نظم باشد.

۲. بدون تضمین کیفیت

صرف نظر از اینکه چقدر برای یافتن فریلنسر ایده آل تلاش می کنید، گاهی اوقات آنها انتظارات را برآورده نمی کنند. نه تنها این خطر وجود دارد که آنها نیمه راه را رها کنند، بلکه این خطر وجود دارد که آنها را کنار بگذارند، فقط برای ارائه کار پایین. مهم است که هنگام استخدام یک فریلنسر جدید، شانس را بسنجید. به عنوان مثال، حتماً منابع آنها را تأیید کنید و قبل از تعیین کار بسیار دقیق، آنها را به صورت آزمایشی استخدام کنید.

۳. کار بر روی چندین پروژه

یکی از مضرات کار به عنوان فریلنسر به معنای درآمد ناپایدار است. آنها اغلب نمی توانند تنها به یک کسب و کار یا فرد به عنوان منبع درآمد پایدار وابسته باشند. معنای این امر برای مشاغلی که یک فریلنسر استخدام می کنند این است که ممکن است چندین پروژه را همزمان انجام دهند، که ممکن است پیشرفت تکمیل تکالیف شما را کند کند. در واقع، آنها ممکن است روی پروژه شما کار کنند، پروژه دیگری را در جای دیگری دریافت کنند و تکلیف شما را به انتهای لیست اولویت برسانند.

همچنین بخوانید:   داستان موفقیت کارآفرینی استارکروزز

۴. یافتن فریلنسر مناسب زمان می برد

اگرچه کار استخدام یک فریلنسر ممکن است فرآیند نسبتاً سریعی باشد، اما یافتن فریلنسر ایده‌آل برای کار خاص یا اگر نیاز دارید فوراً کاری انجام شود، ممکن است زمان ببرد. به عنوان مثال، اگر کسب و کار شما خدماتی را با چرخش ۲۴ ساعته ارائه می دهد، ممکن است تلاش خود را برای یافتن یک فریلنسر که بتواند این الزامات را برآورده کند، کاهش دهید. اگر خدمات چرخش سریع ارائه می دهید و قصد استفاده از فریلنسرها را دارید، بهتر است یکی دو مورد را پیدا کنید که بتوانید به سرعت به آنها دسترسی پیدا کنید و برای خدمات سریع به آنها وابسته باشید.

فریلنسرها ممکن است در آینده شغل راحت تری پیدا کنند. تغییری در طرز فکر به سمت فریلنسرها صورت گرفته است. در حالی که ممکن است این افسانه که فریلنسرها به اندازه کارمندان تمام وقت ماهر نیستند باقی بماند، بسیاری از شرکت ها در عوض مزایای استفاده از فریلنسرها را می بینند. از نظر مالی، فریلنسرها با عدم برخورداری از مزایا، بار را کاهش می دهند. آنها همچنین مهارت های خاصی برای پروژه های کوتاه مدت دارند.

جمع بندی

مهم است که به خاطر داشته باشید که استخدام فریلنسرها یک شمشیر دولبه است. استخدام فریلنسر هم مزایا و هم معایبی دارد. گاهی اوقات این انتخاب عالی است، اما گاهی اوقات ممکن است با مشکلات بیشتری نسبت به آنچه که با آن شروع کرده اید مواجه شوید. همیشه هنگام استخدام فریلنسرها خوب و بد را در نظر بگیرید و وقتی فردی را پیدا کردید که کار با کیفیتی ارائه می دهد و قابل اعتماد است، تا جایی که ممکن است آنها را استخدام کنید.

انتهای مطلب/ منبع