چه یک خواننده پاپ باشد که نوشابه‌ها را تبلیغ می‌کند یا یک تأثیرگذار مشهور که محصولات خود را در رسانه‌های اجتماعی به نمایش می‌گذارد، تبلیغات افراد مشهور به سختی قابل چشم پوشی است. سلبریتی ها به طور طبیعی توجه را جلب می کنند و این شامل تایید افراد مشهور یا برندسازی افراد مشهور می شود. حضور افراد مشهور در تبلیغات می تواند فورا توجه را به خود جلب کند و برند را ارتقا دهد و به همین دلیل همیشه یک ابزار بازاریابی تاثیرگذار بوده است.

برندسازی سلبریتی چیست؟
داشتن یک شخص مشهور برای تبلیغ یک محصول می تواند ابزار قدرتمندی برای بازاریابی باشد. سلبریتی ها همه چیز را از محصولات گرفته تا خدمات و حتی اهداف اجتماعی را تبلیغ می کنند. سلبریتی‌ها می‌توانند در همه انواع کسب‌وکارها نورافکن داشته باشند، و به همین دلیل است که شرکت‌های مختلف به دنبال آن‌ها هستند تا محصولات یا خدمات خود را تبلیغ کنند.
برای ارائه یک تعریف رسمی، برندسازی سلبریتی استفاده از افراد مشهور برای ایجاد سروصدا پیرامون یک محصول یا خدمات است. برندسازی افراد مشهور شامل مشارکت افراد مشهور با محصول یا خدمات است. این روزها، اغلب به ایجاد سر و صدا یا تعامل با شبکه های اجتماعی آنها ترجمه می شود.
یکی از نمونه های برندسازی افراد مشهور، تبلیغ محصول در رسانه های اجتماعی توسط یک فرد مشهور است. سلبریتی ها شبکه های اجتماعی قابل توجهی دارند و مردم همیشه به روندها و محصولاتی که افراد مشهور تایید می کنند علاقه مند هستند. برندسازی سلبریتی ها در رسانه های اجتماعی این پتانسیل را دارد که افراد بیشتری را نسبت به سایر روش های تبلیغات سنتی به دست آورد.

چرا شرکت ها از تایید افراد مشهور استفاده می کنند؟
به گفته مشاور تجاری مارتین رول، تایید یک کانال بازاریابی برای برقراری ارتباط با یک نام تجاری از طریق یک سخنگوی افراد مشهور است. کانال ارتباطی به هر وسیله ای گفته می شود که از طریق آن یک شرکت پیشنهادات خود را به مصرف کنندگان منتقل می کند.
تایید افراد مشهور یک ابزار تبلیغاتی است که آگاهی از برند را افزایش می دهد . این راهی برای افزایش اعتبار و به دست آوردن دیده شدن برای برند است. سلبریتی ها افراد شناخته شده ای هستند و تایید افراد مشهور می تواند یک برند را متمایز کند. بسیاری از شرکت‌ها با موفقیت از تأیید افراد مشهور برای افزایش کسب‌وکار استفاده کرده‌اند.
به طور معمول، تایید افراد مشهور با شرکت های بزرگ مرتبط است. به طور فزاینده ای، شرکت های کوچکتر و کمتر شناخته شده برای تبلیغ برندهای خود به سراغ افراد تأثیرگذار مشهور می روند. تایید افراد مشهور باعث ایجاد اعتبار می شود و می تواند یک نام تجاری را در بازارهای جدید قرار دهد.
اثر سلبریتی توانایی افراد مشهور برای تأثیرگذاری بر دیگران است. شرکت ها می توانند از این قدرت و نفوذ ستاره برای تقویت محصولات و خدمات خود استفاده کنند. افراد مشهور می توانند به یک برند اعتبار و زرق و برق بیافزایند .

چگونه تأیید افراد مشهور بر خرید مصرف کنندگان تأثیر می گذارد؟
تأیید سلبریتی تبلیغ یک محصول یا خدمات توسط یک فرد مشهور است. برای مثال، یک ورزشکار حرفه ای ممکن است برند خاصی از کفش ورزشی را تایید کند. آن ورزشکار سپس در تبلیغات تبلیغاتی آن کفش خاص ظاهر می شود. آنها همچنین آن مارک کفش را در طول مسابقات یا بازی می پوشند. این یک نمونه کلاسیک از تبلیغات افراد مشهور است.
نایک به دلیل حمایت افراد مشهور از کفش های ورزشی مشهور است. آنها کمپین های متعددی برای حمایت از افراد مشهور داشته اند. چه بسکتبال باشد و چه گلف، نایک دستاوردهای قابل توجهی از تایید ورزشکارانی مانند مایکل جردن و تایگر وودز داشته است.
حمایت افراد مشهور تا حدی به دلیل شبکه های بزرگ افراد مشهور قدرتمند است. سلبریتی ها می توانند از طریق رسانه های مختلف به افراد زیادی دسترسی پیدا کنند. افراد مشهور می توانند از طریق تلویزیون، رسانه های سنتی و همچنین رسانه های اجتماعی به مردم دسترسی پیدا کنند. دلیل اصلی دیگری که آنها بسیار قدرتمند هستند به دلیل تأثیر سلبریتی است.

آیا تاییدیه افراد مشهور باعث افزایش فروش می شود؟
تایید افراد مشهور و نام تجاری می تواند فروش را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. به گفته هفته رسانه های اجتماعی، امضای تاییدیه افراد مشهور می تواند باعث افزایش ارزش سهام و افزایش فروش تا حدود ۴ درصد شود. رسانه های اجتماعی اخیراً یکی از عوامل اصلی در افزایش فروش محصولات بوده اند. این تا حد زیادی به این دلیل است که رسانه‌های اجتماعی می‌توانند نگاهی اجمالی به زندگی روزمره افراد مشهور ارائه دهند.
نایک مثال خوبی برای استفاده از تاییدیه افراد مشهور برای افزایش فروش است. کمپین نایک ایر جردن در سال ۱۹۸۴ یکی از موفق ترین حمایت های افراد مشهور در تاریخ بود. ۲۵ سال بعد در سال ۲۰۰۹، برند نایک جردن بر ۷۵ درصد از فروش کفش بسکتبال و ۱۰.۸ درصد از فروش کلی کفش در ایالات متحده تسلط یافت.

چرا تبلیغ کنندگان از افراد مشهور برای تایید محصولات استفاده می کنند؟
تبلیغات افراد مشهور باعث فروش بسیاری از محصولات می شود. این روزها، تبلیغات افراد مشهور می تواند به دنبال کنندگان رسانه های اجتماعی افراد مشهور نفوذ کند. این دسترسی مستقیم به هزاران چشم برای یک محصول علاوه بر اعتبار تأیید یک سلبریتی است. رسانه های اجتماعی به ویژه برای دسترسی به نسل های جوان مفید هستند.
رسانه های اجتماعی نگاهی اجمالی به زندگی افراد مشهور دارند. تأثیر سلبریتی دیدن یک ستاره با استفاده از یک محصول در رسانه های اجتماعی می تواند یک برند را یک شبه در کانون توجه قرار دهد. به همین دلیل است که بسیاری از برندها به دنبال تبلیغ محصولات خود از طریق تبلیغات افراد مشهور هستند.
سلبریتی ها چهره های آشنا هستند که ما آنها را با ویژگی های آشنا مرتبط می کنیم. مردم تمایل دارند به توصیه یا تایید یک شخصیت عمومی شناخته شده اعتماد کنند. ما احساس می کنیم که شخصاً افراد مشهور را می شناسیم و به آنها اعتماد داریم.

معایب تبلیغات سلبریتی ها چیست؟
یک سلبریتی مشهور می تواند یک برند را تحت الشعاع قرار دهد و آن را از بین ببرد . گاهی اوقات، یک نام تجاری به شدت به تایید افراد مشهور متکی است. وقتی این اتفاق می‌افتد، سلبریتی می‌تواند از محصول پیشی بگیرد یا این تصور را ایجاد کند که واقعاً علاقه‌مند نیست. این امر می تواند باعث شود که یک برند غیراصیل به نظر برسد.
اگر مصرف کنندگان متقاعد نشوند که افراد مشهور در مورد تأیید صمیمانه هستند، می تواند تأثیر منفی بر برند داشته باشد. افراد مشهوری که محصولات زیادی را تأیید می کنند ممکن است اعتبار خود را در بین مردم از دست بدهند. مهم است که محصول یا خدمات خود را با افراد مشهور مناسب مطابقت دهید.
تأثیرگذاری بر مصرف کنندگان از طریق تأیید افراد مشهور ممکن است زمان زیادی طول بکشد . تایید افراد مشهور از یک ستاره که به خوبی با نام تجاری مطابقت ندارد، به هیچ وجه بر مصرف کنندگان تأثیر نخواهد گذاشت. اینها همه ملاحظات مهمی هستند قبل از اینکه به دنبال تاییدیه افراد مشهور باشید.

قبل از اینکه به دنبال تاییدیه افراد مشهور باشید چه چیزی را باید در نظر بگیرید؟
تکیه بر قدرت ستاره های مشهور می تواند وسوسه انگیز باشد، اما تبلیغات افراد مشهور نمی تواند جایگزین طرح بازاریابی شود . چند نکته وجود دارد که باید قبل از دنبال کردن تاییدیه افراد مشهور در نظر بگیرید. مهم است که یک تأییدیه افراد مشهور را انتخاب کنید که منجر به موفقیت برند شما شود. مهم است که قبل از اینکه به دنبال تاییدیه افراد مشهور باشید، توجه جدی داشته باشید. سوالات اولیه ای که قبل از تصمیم گیری در مورد تایید افراد مشهور باید به آنها پاسخ دهید عبارتند از:
• آیا ارتباط با یک سلبریتی پیشرو ساده ترین راه برای ایجاد یک برند است؟
• آیا تایید افراد مشهور باید کانال اصلی ارتباطات برند باشد؟
• چگونه برندها می توانند در مورد تایید کنندگان بالقوه برند تصمیم بگیرند؟
• مزایا و معایب چنین تاییدیه‌هایی چیست؟
• آیا تایید افراد مشهور همیشه برای برند مفید است؟
• چگونه یک سلبریتی می تواند تصویر برند را افزایش دهد؟
• برخی از اشکالات تأیید افراد مشهور چیست؟
مهم است که یک فرد مشهور را انتخاب کنید که به خوبی با برند مطابقت داشته باشد. آنها باید جذاب در نظر گرفته شوند – چه جسمی، فکری، سبک زندگی یا شایستگی. سلبریتی ها نیز باید قبل از اینکه برندی را تایید کنند، شهرت مثبتی داشته باشند. یک سلبریتی با شهرت منفی می تواند به یک برند آسیب برساند.

چه انواعی از تأیید افراد مشهور موجود است؟
تبلیغات سلبریتی ها بسیار محبوب است. به طور معمول، افراد مشهور یا افراد مشهور رسانه های سنتی هستند یا در رسانه های جدید مانند رسانه های اجتماعی هستند. نمونه‌هایی از سلبریتی‌های سنتی بازیگران زن سینما یا ورزشکاران حرفه‌ای هستند. نمونه‌هایی از افراد مشهور رسانه‌های جدید می‌توانند اینفلوئنسرهای دیجیتال یا افراد مشهور اینترنتی باشند.
تأییدیه های سنتی مشهور ممکن است انتخاب بهتری برای مارک های معتبر با محصولات شناخته شده باشد. با این حال، افراد مشهور سنتی می توانند هزینه های بالایی داشته باشند. برندهای جدیدتر ممکن است با یافتن اینفلوئنسرهای دیجیتالی مشهور و جدید بهتر عمل کنند. اغلب، اینفلوئنسرهای دیجیتال نام یک ستاره سنتی را نمی شناسند، اما ممکن است در میان گروه های جمعیتی هدف بسیار تأثیرگذار باشند.

انتهای مطلب/