به طور کلی، آژانس های بازاریابی، کمپین ها را مفهوم سازی می کنند و در طول عمر کمپین ها با مشتری کار می کنند. در مقابل، آژانس‌های تبلیغاتی بخش پولی کمپین‌ها را با استفاده از مشارکت‌های موجود خود با کانال‌های آفلاین و آنلاین اجرا می‌کنند. در تعاملات کوچکتر، آژانس های بازاریابی ممکن است تبلیغات پولی را نیز مدیریت کنند.

آژانس تبلیغاتی چیست؟

یک آژانس تبلیغاتی در کانال های پولی تخصص دارد و معمولاً بر اساس کمپین فعالیت می کند. آنها در کانال های تبلیغاتی مانند:

  • تلویزیون
  • رادیو
  • رسانه های چاپی سنتی
  • رسانه اجتماعی
  • شبکه های تبلیغات آنلاین

چه زمانی یک آژانس تبلیغاتی استخدام کنیم

هنگامی که استراتژی بازاریابی خود را نهایی کردید، معمولاً ارزیابی می کنید که آیا به پشتیبانی یک آژانس تبلیغاتی نیاز دارید یا خیر. فرض کنید در برنامه بازاریابی خود یک خرید رسانه ای یا کانال های تبلیغاتی سنتی را در نظر دارید. در این صورت، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که با یک آژانس تبلیغاتی قابل اعتماد مشورت کنید یا به دنبال آژانس بازاریابی باشید که تبلیغات را نیز انجام دهد.

در آژانس تبلیغاتی به دنبال چه چیزی باشید

به دنبال نمونه هایی از کار قبلی ، ترجیحاً در صنعت خود باشید. به طور خاص، با آژانس‌های تبلیغاتی، به دنبال نمونه‌هایی از کمپین‌هایی باشید که در گذشته اجرا کرده‌اند، چقدر برای تبلیغات هزینه شده است و چه نتایجی از طول عمر کمپین مذکور به دست آمده است. فراتر از نمونه کارها، به افرادی که با آنها کار خواهید کرد، به موقع بودن آنها در ارائه کمپین ها، قیمت گذاری آنها و توجه آنها به جزئیات نگاه کنید.

همچنین بخوانید:   5 مرحله مشاوره مدیریت کسب‌وکار

آژانس بازاریابی چیست؟

آژانس های بازاریابی انواع مختلفی دارند. با این حال، به طور کلی، یک آژانس بازاریابی به کل چشم انداز فعالیت های بازاریابی، کانال ها و کسب و کار شما نگاه می کند تا یک استراتژی بازاریابی جامع ایجاد کند. آژانس های بازاریابی با خدمات کامل وجود دارند که هم استراتژی و هم اجرا را در همه کانال ها (از جمله تبلیغات) ارائه می دهند. سپس آژانس های بازاریابی تخصصی هستند که در یک کانال یا صنعت واحد فعالیت می کنند (به عنوان مثال، آژانس های بازاریابی ایمیلی، آژانس های بازاریابی مسافرتی و غیره).

چه زمانی یک آژانس بازاریابی استخدام کنیم؟

به بیان ساده، اگر منابع داخلی برای ایجاد یا اجرای یک استراتژی بازاریابی ندارید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که با یک آژانس بازاریابی همکاری کنید. با این حال، توجه داشته باشید که وقتی یک آژانس تبلیغاتی را استخدام می‌کنید، آنها به‌جای کمک به شما در استراتژی، آنچه را که از مشتری منتقل می‌شود، اجرا می‌کنند. از سوی دیگر، یک آژانس بازاریابی می تواند به شما کمک کند تا استراتژی بازاریابی خود را مرور کنید و به شما توصیه کند که بودجه خود را به طور موثر خرج کنید.

در آژانس بازاریابی به دنبال چه چیزی باشیم؟

به دنبال شریکی باشید که در صنعت خود تخصص نشان داده شده و سبک عملیاتی داشته باشد که بر اساس منابع داخلی شما به خوبی با کسب و کار شما مطابقت داشته باشد. فرض کنید شما یک کسب و کار کوچک یا متوسط ​​را اداره می کنید و به حمایت زیادی نیاز دارید. در این صورت، می‌خواهید مطمئن شوید که آژانسی دارید که می‌تواند جنبه‌های بیشتری از بازاریابی شما را مدیریت کند و به جای اجرای صرف، رویکردی مشاوره‌ای در پیش بگیرد. رجوع به یک آژانس بازاریابی خدمات کامل را در نظر بگیرید که می تواند تمام جنبه های بازاریابی را مدیریت کند و نه فقط یک حوزه یا کانال.

همچنین بخوانید:   آشنایی با انواع سازمان‌ها در کسب‌و‌کار

انتهای مطلب/ منبع