همانطور که به عصر جدید و هیجان انگیز دنیای مجازی و ارزهای دیجیتال می رویم، بسیاری شروع به تعجب کرده اند که چگونه در متاورس درگیر شوند. اما قبل از راه‌اندازی یک کسب و کار متاورس، مهم است که یک تحلیل بازار برای تجزیه و تحلیل عوامل مختلف مانند استراتژی ورود، انتخاب پلتفرم متاورس و موارد دیگر انجام دهید.

چرا یک کسب و کار را در متاورس شروع کنید؟

مدتی است که افراد با مراجعه به فروشگاه ها و رویدادها به صورت آفلاین خرید می کنند. با ظهور پلتفرم های کسب و کار الکترونیک، بسیاری از خریداران برای خرید به اینترنت روی آوردند. حدود ۲.۱۴ میلیارد خریدار دیجیتال در سراسر جهان وجود دارد. فضای کسب و کار الکترونیک شامل رابط های دوبعدی با قیمت ها، تصاویر ثابت و فهرست محصولات بود. هدف  متاورس  این است که با ایجاد یک فضای مجازی فراگیر برای کسب و کارها به منظور تعامل کامل با مشتریان خود، این امر را بیشتر کند.

نحوه راه اندازی کسب و کار در متاورس

 متاورس راه جدیدی را برای کسب و کارها برای ارتباط با کاربران در سراسر جهان ارائه می دهد. اکثر متاورس ها اقتصادهای مجازی داخلی خود را دارند، جایی که کاربران می توانند محصولات دیجیتالی و واقعی را خریداری کنند، بنابراین آن را به فرصتی سودآور برای مشاغل مختلف تبدیل می کند.

برندهای معروفی مانند گوچی و نایک قبلاً متاورس های خود را توسعه داده اند که در آن مشتریان می توانند وارد Metaverse شوند و بازی کنند، لوازم جانبی دیجیتال را جستجو کنند و برای اقلام واقعی خرید کنند. به گفته نایک، تا کنون نزدیک به ۷ میلیون نفر از نیکلند بازدید کرده اند و به این ترتیب پتانسیل فضای مجازی را نشان می دهد.

غول‌های فناوری مانند متا نیز در حال کار بر روی ایجاد فضاهای کاری مجازی هستند که افراد بتوانند در کنفرانس‌ها شرکت کنند، در جلسات آموزشی و موارد دیگر شرکت کنند. همانطور که به عصر فضاهای کاری از راه دور می رویم، متاورس  نقش مهمی در تغییر شکل دادن به نحوه تعامل افراد آنلاین ایفا خواهد کرد.

به عنوان مثال، می توانید با استفاده از یک هدست واقعیت مجازی، وارد متاورس شوید تا وارد اتاق کنفرانس مجازی شوید و پس از جلسه، می توانید وارد دفتر مجازی خود شوید تا کارهای روزمره را انجام دهید. متاورس  فرصتی برای تعامل بدون موانع و برقراری ارتباط بدون مرز ارائه می دهد. این می‌تواند برای کسب‌ و کارهای متاورس که به دنبال استفاده کامل از پتانسیل این انقلاب دیجیتال جدید هستند، بسیار سودمند باشد.

چگونه یک شرکت متاورس را در ۴ مرحله راه اندازی کنیم

مرحله ۱: یک Customer Persona ایجاد کنید

نوع مشتریانی را که می‌خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید، شناسایی کنید. شخصیت مشتری شامل عناصر مختلفی مانند جمعیت شناسی، قدرت خرج کردن، علایق، ترجیحات و غیره است. این به شما کمک می کند تا استراتژی صحیح ارتباط با مشتریان خود را تعیین کنید. به عنوان مثال، اگر مشتریان شما ورزش را دوست دارند، ایجاد یک محیط مبتنی بر بازی های ورزشی در فروشگاه مجازی به شما کمک می کند تا تبدیل ها را افزایش دهید.

همچنین بخوانید:   نقش مارکتینگ در کسب و کار کوچک

مرحله ۲: فضای مجازی را بشناسید

بسیاری از کسب و کارها هنوز با ارزهای دیجیتال و محیط های سه بعدی آشنا نیستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای مختلف هر پلت فرم  متاورس، تحقیقات گسترده ای انجام دهید. برای مثال، Decentraland و Sandbox مبتنی بر بلاک چین اتریوم هستند، در حالی که متاورس Pavia بر اساس بلاک چین کاردانو است.

بلاک چین اتریوم به دلیل کارمزدهای بالایی که مشتریان باید برای استخراج NFT خود بپردازند، معروف است. این ممکن است مانعی برای خریدهای گران قیمت باشد، بنابراین ممکن است ارزش داشته باشد که به جای آن پلتفرم های دیگر را در نظر بگیرید.

مرحله ۳: کانال های بازاریابی مختلف ایجاد کنید

بسیاری از کسب و کارها در حال حاضر کانال های بازاریابی مختلفی را برای تبلیغ خود کاوش کرده اند. با این حال، بازاریابی در متاورس دشوار خواهد بود زیرا مشاغل باید برای فضاهای مجازی خود آگاهی ایجاد کنند. برای تولید محتوای جذاب برای جذب مخاطبان مناسب، یک استراتژی بازاریابی کسب و کار متاورس جامع نگر لازم است. توصیه می شود قبل از ورود به متاورس اطمینان حاصل کنید که حضور دیجیتالی خوبی دارید.

مرحله ۴: سفر مجازی خود را آغاز کنید

مراحلی که یک کسب و کار باید برای شروع انجام دهد به استراتژی ورود Metaverse آن بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر شرکت شما قصد ایجاد و فروش دارایی های دیجیتال را دارد، فهرست کردن در یک بازار ثانویه مانند Opensea استراتژی خوبی خواهد بود. با این حال، اگر قصد دارید یک فضای مجازی مانند نیکلند برای مشتریان خود ایجاد کنید، چندین مرحله وجود دارد که باید انجام دهید.

برای راه اندازی فضای مجازی خود، باید پلتفرمی را برای توسعه دنیای مجازی خود انتخاب کنید. پلتفرم هایی مانند Roblox، Sandbox و Decentraland پایگاه مشتریان زیادی دارند و مکانی عالی برای ایجاد فضای مجازی شما خواهند بود. در مرحله بعد، می توانید یک قطعه زمین در سکو خریداری کنید. زمین را می توان به طور مستقیم از سکوها در طول مزایده یا از طریق بازارهای ثانویه از سایر مالکان خریداری کرد.

شروع به ساختن دنیای خود کنید. هر پلتفرم ابزارهای توسعه ای را برای شروع شکل دادن به محیط های شما برای تعامل با مشتریان خود ارائه می دهد. متاورس درباره تجربیات است . اگر شروع به ایجاد یک فضای جذاب با بازی های سرگرم کننده و موارد دیگر کنید، مشتریان شما مایل به تعامل خواهند بود.

همچنین بخوانید:   به‌کارگیری وب‌سایت در کسب‌وکار

چگونه کسب و کارها می توانند پلتفرم Metaverse مناسب را پیدا کنند؟

کسب ‌و کارهای متاورس باید متغیرهای مختلفی را در نظر بگیرند تا مشخص کنند کدام پلتفرم انتخاب مناسبی برای شرکت است. در اینجا چند متغیر وجود دارد که باید به آنها توجه کرد:

سهولت پرداخت: پلتفرمی که انتخاب می کنید باید دارای ارز درون بازی باشد که به راحتی قابل دریافت و مبادله باشد.

دسترسی: آیا این پلتفرم فقط برای کاربران VR قابل دسترسی است؟ از آنجایی که بیشتر افراد هنوز واقعیت مجازی ندارند، پلتفرمی که کاربران می توانند از طریق رایانه شخصی، موبایل یا تبلت به آن دسترسی داشته باشند، دسترسی و قرار گرفتن در معرض بیشتری را فراهم می کند.

ترافیک پلتفرم: همانطور که قبلا ذکر شد، پلتفرم هایی مانند Sandbox در حال حاضر کاربران روزانه زیادی دارند. توصیه می شود برای دستیابی به هر چه بیشتر مشتریان بالقوه، پلتفرم های محبوب را انتخاب کنید.

یکپارچه‌سازی: پلتفرم‌ها همچنین باید با چت‌ها و CRM‌ها برای صاحبان کسب ‌و کار برای مدیریت داده‌های مشتری و ارائه پشتیبانی با کیفیت از مشتری سازگار باشند.

متاورس چگونه می تواند به کسب و کارها کمک کند

مارک زاکربرگ متاورس را “رسانه های اجتماعی آینده” نامیده است. انتظار می رود بازار متاورس تا سال ۲۰۳۰ به ۸۲۴ میلیارد دلار برسد. از آنجایی که بخش بزرگی از مخاطبان یک کسب و کار در متاورس حضور خواهند داشت، شرکت ها نمی توانند فرصت هایی را که این فضا فراهم می کند نادیده بگیرند.

در اینجا برخی از دلایلی وجود دارد که چرا باید به عنوان یک کسب و کار وارد متاورس شوید:

ارتباط با استعدادهای جهانی: دیگر لازم نیست مکان یک کارمند یک محدودیت باشد، زیرا آنها می توانند یک هدست بگذارند و وارد یک دفتر مجازی شوند.  این می تواند به کسب و کارها کمک کند تا به استعدادهای برتر دسترسی پیدا کنند که بهره وری را بهبود می بخشد. متاورس به شرکت ها اجازه می دهد تا فضاهای مجازی خود را طراحی کنند، بنابراین شما می توانید دفتر مجازی خود را به همان اندازه که می خواهید جذاب کنید.

راه اندازی فروشگاه های مجازی: کسب و کارها می توانند به صورت مجازی با مشتریان برای فروش محصولات مجازی و واقعی ارتباط برقرار کنند. ایجاد دارایی دیجیتال می تواند یک جریان درآمد باورنکردنی برای کسب و کارها باشد، همانطور که آدیداس   Originals  دقایقی پس از عرضه به فروش رسید. فروش آنها حدود ۲۳ میلیون دلار از دارایی های دیجیتال به دست آورد.

کسب ‌و کارها همچنین می‌توانند محصولاتی را برای فروش در بازارهای ثانویه مانند OpenSea فهرست کنند تا دارایی‌های دیجیتال خود را بفروشند. این گزینه برای شرکت هایی که به دنبال راه اندازی متاورس خود نیستند عالی است. با فهرست کردن مجموعه NFT برای فروش در بازارهای ثانویه، مشاغل متاورس می توانند تقاضای محصولات خود را آزمایش کنند.

همچنین بخوانید:   انواع وب‌سایت‌ها در کسب‌و‌کار

 تجارب جدید مشتری: با استفاده از فناوری‌های هیجان‌انگیز، کسب ‌و کارها می‌توانند به مشتریان اجازه دهند تا محصولات واقعی را به صورت مجازی آزمایش کنند تا ببینند قبل از خرید در زندگی واقعی چگونه به نظر می‌رسند.

به عنوان مثال، یک تجارت طراحی داخلی  متاورس  می تواند به مشتریان نشان دهد که مبلمان خاصی در خانه آنها چگونه به نظر می رسد. این روش تعاملی اعتماد مشتری را افزایش می دهد و منجر به تبدیل بیشتر برای کسب و کارها می شود.

Mod Squad Metaverse  چه نوع کسب و کاری است؟

ModSquad خدمات مدیریت جامعه، تعدیل محتوا و مدیریت رسانه های اجتماعی را به مشاغل مختلف ارائه می دهد. این شرکت که قبلا به عنوان Metaverse ModSquad شناخته می شد، به تعدیل و تبلیغ رویدادها در پلتفرم های متاورس مختلف مانند Second Life ’s Orientation Island، Gossip Girl CW  و غیره کمک کرده است.

این شرکت جایگاه منحصر به فردی را شناسایی کرده است که می تواند در آن کار کند، یعنی تعدیل محتوای تولید شده توسط کاربر. وقتی به کاربران اجازه داده می شود خلاقیت درونی خود را کشف کنند، باید سطحی از اعتدال وجود داشته باشد تا از تجربه مثبت برای همه کاربران درگیر اطمینان حاصل شود.  مدل کسب و کار آنها منحصر به فرد است زیرا آنها تیمی از مدیران از راه دور از سراسر جهان دارند.  چالشی خارق‌العاده برای اعتدال ارائه می‌کند. از آنجایی که کاربران در هر سنی وجود دارند، برای جلوگیری از ایجاد محیط های سمی، اعتدال لازم است.

جمع بندی

از آنجایی که متاورس به سرعت در حال تکامل است، فرصت های جدید متعددی برای کسب و کارها برای کسب درآمد در قلمرو مجازی وجود دارد. امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه راه اندازی کسب و کار در متاورس کمک کرده باشد.

سوالات متداول

۱- چگونه می توان از متاورس در تجارت استفاده کرد؟

کسب و کارها می توانند از Metaverse برای ارتباط با مشتریان در یک محیط مجازی فراگیر با توسعه محیط های تعاملی برای تعامل با مشتریان خود استفاده کنند.

۲- چگونه کسب و کارها می توانند زمین در متاورس بخرند؟

کسب و کارها می توانند زمین را از طریق بازارهایی مانند OpenSea یا وب سایت پلتفرم متاورس خریداری کنند.

۳- چگونه کسب و کارها می توانند محصولات خود را در متاورس بفروشند؟

هر پلتفرم Metaverse ارز درون بازی خود را دارد که کاربران می توانند از آن برای خرید محصولات استفاده کنند. کسب و کارها می توانند NFT های خود را برای فروش در بازار پلتفرم در سایر بازارها فهرست کنند.

انتهای مطلب/ منبع