گلدمن و نایلباف ۱۰ قانون لازم برای شروع و ساختن یک امپراتوری را توصیه و رعایت می‌کنند. امروز همراه کسب‌وکار دماوند باشید تا به بررسی آن ها بپردازیم.

  • چیزی را بسازید که به آن اعتقاددارید – زیرا این اولین قدم برای ایجاد یک نام تجاری عالی است.

درست مانند گلدمن و نالیباف، من بعد از ۳۰ سال کارآفرینی به‌علاوه یک درس قدرتمند با اشتیاق سرسختانه آموختم؛ وقتی تنها هستید، در یک اتاق تاریک نشسته‌اید و می‌پرسید چرا کسب‌وکار شما شکست می‌خورد، تنها یک‌چیز واقعی وجود دارد که شمارا به جلو هدایت می‌کند – شما به هدف خود اعتقاددارید.

  • درصد پیشرفت را هدف قرار ندهید. آن را به‌طور اساسی بهتر و متفاوت کنید

بله – در جامعه امروز ما به‌طور جمعی محصولات، خدمات و شرکت‌های شگفت‌انگیزی را از طریق کارآفرینی ایجاد می‌کنیم. جهان در حال تغییر است، شرکت‌های بزرگ در ابتدا خیلی متفاوت‌تر از حال بودند؛ اما اگر به اطراف خود نگاه کنید، ما نیز در سرزمین مشاغل «من-خیلی» زندگی می‌کنیم. دل‌تنگش نشوید حفاری‌های عمیق را شروع کنید و تصمیم بگیرید که در حال حاضر برای ساخت چیزی اساساً متفاوت و اساساً بهتر فعالیت کنید.

  • آماده کپی شدن شوید. شروع نکنید مگر اینکه از تقلید جان سالم به درببرید

اگر ایده شما واقعاً رادیکال است و عملی می‌شود، می‌توانید دقیقه‌ها را قبل از رسیدن گربه‌های کپی شمارش کنید. چگونه می‌توانید از رقابت با گوریل‌های بزرگ ۸۰۰ پوندی موجود در بلوک جان سالم به درببرید؟ یا حتی از بچه‌های کوچک تازه‌کار؟ کلید شما یک سیستم «نوآوری مداوم» است. اگرچه می‌توانید از راه Honest Tea نیز پیش بروید – با یکی از گوریل‌ها دوست شوید و اجازه دهید شمارا خریداری کنند. (شرکت کوکاکولا در سال ۲۰۱۱ Honest Tea را خریداری کرد.)

  • ذخیره پول و انرژی برای بدشانسی و اشتباهات
همچنین بخوانید:   7 گناه سبز شویی در کسب و کار

توصیه عالی – اما گاهی اوقات انجام آن بسیار دشوار است. ذخایر نقدی در کدام شرکت نوپا یا در حال رشدی وجود دارد؟ اما گلدمن و نایلباف به نکته خوبی اشاره می‌کنند – تا جایی که می‌توانید لاغر باشید و پول یا انرژی را هدر ندهید. شما در طول راه اشتباهات و بدشانسی را تحمل خواهید کرد، بنابراین داشتن یک صندوق جنگی خوب و پر از سرمایه و انرژی می‌تواند به کنترل آن کمک کند.

  • هرگز، هرگز کنترل را رها نکنید – تا زمانی که فروش نکردید

 برخی از کارآفرینان با تأثیر بالا، به‌راحتی کنترل خود را درازای جذابیت رشد بالا از طریق سرمایه‌گذاری خطرپذیر کنار می‌گذارند. کنترل را کنار بگذارید، شما در معرض از دست دادن فرهنگ و چشم‌انداز شرکتی هستید که قصد ایجاد آن رادارید. باوجوداینکه Honest Tea سرمایه‌گذاری را از ابتدا افزایش داد، بنیان‌گذاران آن همیشه روی صندلی راننده باقی ماندند. (گلدمن هنوز می‌تواند دیدگاه خود را به‌عنوان مدیرعامل Honest Tea هدایت کند، اما رئیس او در کوکاکولا می‌تواند در هر زمان «نه» بگوید؛ بنابراین، کنترل واقعی برای همیشه از بین رفته است.)

  • در مورد چیزهای بزرگ مصالحه نکنید – در مورد همه‌چیز دیگر مصالحه کنید

 چشم‌انداز. هدف. ارزش‌های اصلی. این موارد را روی سنگ بنویسید و هرگز تکان نخورید؛ اما انعطاف‌پذیری در ارزش پیشنهادی، محصولات و خدماتی که برای اجرای هدف خود ایجاد می‌کنید بسیار مهم است. بسیاری از کارآفرینانی که من می‌بینم با سازگاری با آنچه مشتریانشان به آنها می‌گویند، در بازار خم نمی‌شوند.

  • نحوه دستیابی به اهداف خود را با بودجه کمی مشخص کنید
همچنین بخوانید:   12 اشتباه در وب‌سایت ها که باید از آنها اجتناب کرد

قبلاً شنیده‌اید که گفته می‌شود، هزینه آن دو برابر بیشتر است و دو برابر بیشتر ازآنچه فکر می‌کنید طول می‌کشد. توصیه من این است که از روز اول اصول تکیه‌بر تجارت خود را اعمال کنید. بدون دفاتر شیک بدون بروشور تمام‌رنگی فانتزی. هدف شما زنده ماندن است تا زمانی که بتوانید فرمول مخفی موفقیت خود را مشخص کنید. افزایش بودجه چیزی جز مرگ سریع را بیمه نمی‌کند.

  • این‌یک ماراتن است، نه دو سرعت

ایجاد یک تجارت برای افراد ضعیف و شیاطین سریع است. کوهنوردی اورست در ۳ مرحله آسان انجام نمی‌شود: اول تصمیم بگیرید که می‌خواهید این کار را انجام دهید، دوم با نزول صفر به نپال پرواز کنید، سوم در ۱۲ دقیقه آسان کوه را به‌سرعت طی کنید. سیستم‌هایی برای مسافت‌های طولانی بسازید و روی مراحل کوچک متصل، تمرکز کنید.

  • مراقب خانواده، سلامت شخصی و معنوی خود باشید – اگر به‌طور منظم نمی‌خندید یا لبخند نمی‌زنید، تنظیمات خود را عوض کنید

راهی را برای یک کسب‌وکار فوق‌العاده موفق تصور کنید: بنیان‌گذار در هرروز به مدت ۱۸ ساعت و برای حداقل ۵ سال متوالی در یک منطقه تب آلود کار می‌کند. این راه درست است، واقعاً؟ نه این‌طور نیست. در مکالمه خصوصی من با گلدمن، او دو دلیل را برای موفقیت در سال‌های سخت به من گفت: اول-او به هدف خود اعتقاد داشت، دوم-تلاش برای تعادل شخصی. متأسفانه این تصور که ما برای ایجاد مشاغل خود نیاز به از بین بردن روابط خانوادگی، سلامت شخصی یا سطح عقل داریم، درست نیست. این توصیه را از من داشته باشید و آن را به کار ببندید.

  • شرکت و نام تجاری را طوری بسازید که گویی برای همیشه مالک آنها هستید
همچنین بخوانید:   مارکتینگ و تبلیغات از نگاه دیوید آگیلوی

 آیا روزی کسب‌وکار خود را می‌فروشید؟ شاید. آیا این تنها دلیلی است که شما آن را می‌سازید؟ احتمالاً نه. هنگامی‌که شما یک کسب‌وکار را بر اساس اشتیاق و هدف راه‌اندازی و ایجاد می‌کنید، با اشتیاق شدید برای حل درد مشتری با ارائه ارزش پولی، یک شرکت بسیار ارزشمندتر ایجاد می‌کنید. کسانی که در کوتاه‌مدت به پول می‌رسند به‌ندرت موفق می‌شوند.

این ۱۰ قانون را از گلدمن و نایلباف را به آینه خود بچسبانید، هرروز در زندگی خود به‌عنوان یک کارآفرین طبق آنها عمل کنید، ممکن است شما نیز مانند آنها موفق شوید.

انتهای مطلب/