صنعت بیمه به شدت به رشد مداوم مشتریان خود متکی است. یک آژانس بیمه برای داشتن یک تجارت، عالی است زیرا مشتریان شما باید هر سال بیمه نامه های خود را تمدید کنند. این فرصت‌های منحصربه‌فردی را ایجاد می‌کند، زیرا اغلب می‌توانید زیان کوچکی در هزینه‌های جذب مشتری (CPA) خود متحمل شوید.

بخش چالش برانگیز رشد پایگاه مشتری شماست. آژانس‌های بیمه اغلب با شرکت‌های بزرگ با بودجه‌های بزرگ‌تر علاوه بر رقبای محلی خود رقابت می‌کنند. تقریباً هرکسی یک مشتری بالقوه است زیرا اکثر مردم معمولاً نوعی بیمه دارند – خانه، خودرو یا مشاغل. تعریف و هدف قراردادن مشتری ایده‌آل شما در به‌کارگیری استراتژی بازاریابی دیجیتال برای آژانس‌های بیمه بسیار مهم است. بیبی بومرها پیرتر می‌شوند و مشتریان جدید بسیار بیشتر از فناوری آگاه هستند. این ممکن است منجر به تغییراتی در استراتژی شما شود.

باتکیه‌بر تجربیات خودم در کمک به آژانس‌های بیمه در بازاریابی دیجیتالی، در اینجا چندین استراتژی وجود دارد که به شما کمک می‌کند آژانس خود را برای موفقیت آماده کنید. پس امروز همراه کسب‌وکار دماوند باشید.

  • مخاطب هدف خود را مشخص کنید

ایجاد یک استراتژی بازاریابی تا زمانی که مخاطب هدف خود را مشخص نکرده‌اید، دشوار است. بسیاری از آژانس‌ها پایگاه مشتریان قدیمی‌تری دارند، بنابراین بسیاری از استراتژی‌های بازاریابی که درگذشته برای به‌دست‌آوردن مشتریان جدید استفاده کرده‌اند، دیگر کارساز نیستند.

مطمئن شوید که شخصیت‌های ایده‌آل مشتری خود را تعیین کرده‌اید، و سپس پیام‌های بازاریابی را برای جذب آن شخصیت‌ها ایجاد کنید. سپس، پیام‌های بازاریابی خود را در رسانه‌های اجتماعی و پلت فرم‌های تبلیغاتی مربوطه توزیع کنید تا مشتریان ایده‌آل خود را جذب کنید.

  • سفر دیجیتالی مشتری را ایجاد کنید
همچنین بخوانید:   12 اشتباه در وب‌سایت ها که باید از آنها اجتناب کرد

وب‌سایت شما باید برای سفر مشتری بسیار سازماندهی شده باشد. این به معنای هدایت سریع مشتری به اطلاعات مورد نیازش برای تصمیم‌گیری است. اطلاعاتی که از همه مهم‌تر هستند باید به‌راحتی در دسترس باشند. هدایت مشتری باید بصری باشد. توصیه‌های مشتری باید وجود داشته باشد. فراخوان برای اقدام باید فراوان باشد. بازدیدکنندگان نباید از طریق ایمیل، تماس تلفنی یا سیگنال دود با شما تماس بگیرند. وب‌سایت آژانس بیمه شما باید روش تماس ترجیحی هر فرد را در خود جای دهد.

  • Positive Technology And Wellbeing

ارتباط با یک فرد واقعی که می‌تواند سطح بالایی از خدمات مشتری را ارائه دهد بسیار مهم است. بیشتر مردم نمی‌خواهند با چت‌بات یا چرخه بی‌پایان تماس تلفنی ارتباط برقرار کنند. بازدیدکنندگان وب‌سایت شما انتظار دارند صفحات به‌سرعت بارگیری شوند و برای دستگاه‌های تلفن همراه بهینه شوند.

  • محتوای باکیفیت بالا ایجاد کنید

اکثر مصرف‌کنندگان قبل از اینکه پول زیادی برای بیمه‌نامه خرج کنند، کمی تحقیق می‌کنند. ایجاد مداوم اطلاعات و محتوای باکیفیت بالا منحصربه‌فرد  در وب‌سایت شما به طور بالقوه این بازدیدکنندگان را جذب می‌کند. درمورد تجزیه‌وتحلیل لازم برای درک اطلاعاتی که مشتریان هدف شما هنگام تغییر به یک آژانس بیمه جدید به دنبال آن هستند، تحقیق کنید. توضیح دهید که کار با آژانس شما چگونه است. وب‌سایت شما باید مکانی آموزنده باشد که خریداران بالقوه بتوانند برای دریافت تمام اطلاعات موردنیاز برای تصمیم‌گیری به آنجا مراجعه کنند.

  • یک استراتژی سئو طراحی و اجرا کنید

سئو بخش مهمی از استراتژی بازاریابی بیمه است. آژانس‌های بیمه بیش از هر زمان دیگری با رقابت روبرو هستند. همان‌طور که اشاره کردم، آنها اغلب با اپراتورهای ملی و بین‌المللی و رقبای محلی رقابت می‌کنند. استراتژی‌های سئوی مختلفی وجود دارد که می‌توانید برای بالارفتن از رقبای خود و تبدیل‌شدن به برترین آژانس بیمه در بازار خود اجرا کنید، اما بدانید این کار آسانی نیست.

همچنین بخوانید:   تأثیر تحقیق بازار در موفقیت کسب‌وکار

سئو بسیار پیچیده شده است. این چیزی نیست که مدیر وب‌سایت شما بتواند آن را بیاموزد. احتمالاً بهتر است با یک آژانس بازاریابی مشورت کنید. همچنین یک کار یکباره یا ارزان نیست، اما مزایای آن بسیار بیشتر از چیزی است که به نظر می‌رسد. سئو باعث افزایش دید شما در گوگل می‌شود که ترافیک ارگانیک ایجاد می‌کند و در نهایت تماشاگران شما را به رزرو کننده و مشتری تبدیل می‌کند. برای موفقیت استراتژی بازاریابی کلی شما بسیار مهم است.

  • از تبلیغات PPC استفاده کنید

آژانس‌های بیمه در برابر رقابت سختی قرار دارند. هر فردی که به دنبال خرید بیمه است به دنبال بهترین معامله است، به این معنی که احتمالاً زمان زیادی را صرف جستجو در گوگل می‌کند. تبلیغات پرداخت به‌ازای کلیک (PPC) راهی است برای اینکه آژانس بیمه‌تان را در مقابل چشمان این افرادی قرار دهید که به دنبال بهترین معامله، سیاست‌های خاص یا به‌سادگی یک آژانس بیمه در نزدیکی‌شان هستند.

اما بیشتر مردم تبلیغات را نادیده می گیرند، درست است؟ دوباره فکر کن بر اساس نظرسنجی وب‌سایت تحقیقاتی و رتبه بندی Clutch، ۷۵ درصد از مردم می گویند تبلیغات پولی یافتن اطلاعات مورد نظرشان را آسان تر می‌کند.

ایجاد کمپین PPC برای آژانس بیمه شما آسان نیست. روزهایی که صاحب کسب‌وکار می‌توانست به‌راحتی تبلیغات گوگل خود را اجرا کند، گذشته است. اکنون تبلیغات آن‌قدر پیچیده است که حتی تحلیلگران باتجربه هم گیج می‌شوند. گزینه‌های زیادی وجود دارد – هدف‌گیری جغرافیایی، هدف‌گیری دستگاه، استراتژی‌های مناقصه – به‌غیراز نوشتن کپی تبلیغاتی و صفحات فرود خیره‌کننده. بهتر است یک آژانس دیجیتال مارکتینگ معتبر برای همکاری پیدا کنید. آنها می‌توانند مزایای بودجه تبلیغاتی شما را بسیار بیشتر از آنچه خودتان می‌توانید افزایش دهید.

همچنین بخوانید:   درس‌هایی از کسب و کار Pokemon Go

خلاصه

این تاکتیک‌های بازاریابی تنها تعدادی از استراتژی‌های مختلف برای متمایزکردن آژانس بیمه شما از مجموعه هی دیگر هستند. این یک صنعت بسیار رقابتی در گوگل است و برجسته شدن نیاز به یک استراتژی خوب برنامه‌ریزی‌شده و مداوم دارد، اما پاداش رشد مشتریان جدید همه آن کارها را ارزشمند می‌کند. کاری که نمی‌توانید انجام دهید این است که در حاشیه بنشینید و ببینید که وب‌سایت شما به‌آرامی در نتایج جستجوی گوگل پایین می‌رود.

انتهای مطلب/