اینترنت یک عنصر پنجم (و شاید مهم‌ترین عنصر) را ارائه داده است و آن عملکرد است، تقریباً همه تاکتیک‌های بازاریابی و تبلیغاتی قابل‌ردیابی هستند تا بتوانید از عملکرد و کارایی آن‌ها بینشی به دست آورید. از طریق تجزیه‌وتحلیل وب‌سایت، لینک‌های ردیابی ویژه کمپین‌ها و سایر فناوری‌ها، می‌توانید بخشی از تعامل بیمار با کلینیک خود را از اولین باری که او روی تبلیغات شما کلیک می‌کند تا رتبه‌ای که بعد از مشاهده او روی پروفایل شما باقی می‌ماند مشاهده کنید.

این بینش‌ها امکان بازاریابی مبتنی بر معیارها را فراهم می‌کند و درک بازده سرمایه‌گذاری (RIO) شمارا نسبت به گذشته شفاف‌تر می‌سازد که به‌نوبه خود باعث می‌شود سرمایه‌گذاری زمانی و مالی برای بازاریابی در حرفه شما ایمن‌تر باشد، زیرا می‌توانید داده‌های مرتبط باقدرت یک کمپین خاص را به‌طور آنی مشاهده کنید. در بدترین حالت، شما متوجه می‌شوید که چه استراتژی‌هایی کارساز نیستند و به شما امکان می‌دهد تا سریعاً تنظیمات لازم را به‌منظور صرفه‌جویی در وقت و هزینه انجام دهید.

اکنون باید اقدامات درمانی خود را به‌صورت آنلاین به بازار عرضه کنید. از کجا شروع می‌کنید؟ خوب، قبل از شروع کار و راه‌اندازی یک وب‌سایت، شروع به ارسال مطالب در فیس‌بوک کنید و از بیماران بخواهید که شمارا در سایت Healthgrades بررسی کنند، در اینجا ابتدا شما باید یکسری وظایف را انجام دهید:

۱_ ایجاد یک شخص مبنا: حال این شخص مبنا می‌تواند شما یا یکی از اعضای کارمندان شما باشد، لازم است شخصی مسئول هماهنگی اقدامات بازاریابی شمارا بر عهده بگیرد تا اطمینان حاصل کنند که برنامه بازاریابی شما به‌طور مداوم در تمام پلتفرم‌ها اجرا می‌شود.

همچنین بخوانید:   تأثیر روندهای اجتماعی در کسب و کار داروسازی

۲_ بیماران هدف خود را تعیین کنید: بازاریابی اینترنتی با درک کاملی از افرادی که می‌خواهید جذب کنید، شروع می‌شود. شما می‌توانید این کار را با ایجاد شخصیت‌های بیمار، نمونه‌های ساختگی برای نوع بیمارانی که می‌خواهید و یا نمی‌خواهید داشته باشید انجام دهید.

۳_رقبای خود را تحت نظر بگیرید: زمانی که تعیین کنید می‌خواهید کدام بیماران به حرفه‌ی شما مراجعه کنند، باید به آنچه دیگران در منطقه شما انجام می‌دهند، نگاهی بیندازید. به‌این‌ترتیب، می‌توانید درک کنید که بیماران با سایر حرفه‌ها چه تجربه‌هایی دارند و شما در چه‌کاری عملکردی بهتر از آن‌ها خواهید داشت.

۴_نقاط قوت، ضعف‌ها، فرصت‌ها و تهدیدات خود را مشخص کنید (SWOT): اکنون‌که از رقبای محلی خود درک کاملی دارید، می‌توانید به درون سازمان خود نگاهی بیندازید و نقاط قوت، ضعف‌ها، فرصت‌ها و تهدیدهای حرفه‌ خود را مشخص کنید. این به شما کمک می‌کند تا آنچه شمارا با سایر رقبا متمایز می‌کند، درک کرده و به بهترین شکل ممکن با بیماران خود در بازار مواجه شوید.

۵_ جایگاه منحصربه‌فرد فروش خود را تعیین کنید (USP): از تجزیه‌وتحلیل SWOT خود می‌توانید USP خود را تعیین کنید. USP شما برای توسعه و ارائه بسیار مهم است؛ به همین دلیل است که بیمار شمارا به سایر ارائه‌دهندگان ترجیح می‌دهد. بدون USP، تعیین موقعیت خود و ایجاد پیام برای تبلیغات غیرممکن است.

۶_ صدای برند تجاری خود را مستند کنید: با تعیین SWOT و USP خود، می‌توانید به سمت مستندسازی صدای برند خود یا چگونگی توصیف عملکرد خود حرکت کنید. این کار زمینه وب‌سایت شما و پروفایل رسانه‌های اجتماعی و همچنین انتخاب موضوعات در وبلاگ شمارا تعیین می‌کند.

همچنین بخوانید:   بازاریابی انسان محور برای جاذبه برند

۷_ تحقیق در مورد کلیدواژه‌ها: در این مرحله، تقریباً همه موارد لازم برای شروع کار رادارید. آخرین داده موردنظر شما قبل از ایجاد یک برنامه و اجرای نرم‌افزار پلتفرم بازاریابی خود را از طریق انجام تحقیقات کلیدواژه‌ها حاصل می‌شود. ازآنجاکه موتورهای جستجو بهترین شیوه جذب بیماران جدید برای هر حرفه محسوب می‌شوند، درک صحیح ازآنچه بیماران به دنبال آن هستند و در حوزه‌ تخصصی شما، به شما کمک می‌کند تا تلاش‌های خود را به‌درستی متمرکز کنید.

۸_ ایجاد یک برنامه: البته قبل از شروع بازاریابی، به یک برنامه نیاز دارید. هدف از شش مرحله اول این است که به شما بینش و دانش موردنیاز برای ایجاد طرحی درراه رسیدن به اهدافتان را می‌دهد. این طرح همچنین باید به شما در پی گیری و اطمینان از پیشرفت مداومتان کمک کند.

۹_ به‌کارگیری یک پلتفرم بازاریابی حرفه‌ای: درنهایت، البته نه اینکه این مرحله اهمیتی کمتر از مراحل قبل داشته باشد، اما درنهایت شما نیاز به اجرای یک برنامه بازاریابی دارید که به شما در خودکار سازی اقدامات و اطمینان از انتخاب بازار کمک می‌کند تا مطمئن شوید که به حد کافی کارآمد هستید. پلتفرم‌های بازاریابی حرفه‌ای ابزاری برای اجرای اقدامات تعیین‌شده در اختیار شما و تیم شما قرار می‌دهد. همچنین تضمین می‌کند که کمپین‌های بازاریابی شما ردیابی می‌شوند، بنابراین می‌توانید به‌راحتی ترفندهایی ایجاد کرده و ROI را تعیین کنید.

انتهای مطلب/