کسب‌وکارها همان‌طور که می‌دانیم به‌طور غیرقابل‌انکاری تغییر کرده‌اند و بیشتر مشاغل مجبور شده‌اند خود را با کار از راه دور سازگار کنند. بااین‌حال، ازآنجایی‌که آینده هنوز مشخص نیست، مهم است که کسب‌وکار خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که کار از راه دور به‌طور نامحدود، بازگشت به محل کار یا ترکیبی از هردوی آن‌ها سازگار باشد؛ و درحالی‌که این به معنای چالش‌های جدید مانند عدم دید کارمندان، مسائل احتمالی بهره‌وری و حتی خطراتی برای امنیت و ایمنی است، کسب‌وکارها باید بر اصول اصلی خود تمرکز کنند، راه‌حل‌های فناوری یکپارچه را جستجو کنند و با محیط‌های کاری به‌سرعت در حال تغییر سازگار شوند. امروز همراه کسب‌وکار دماوند بیشتر به این موضوع می‌پردازیم.

برای مشاغلی که نمی‌توانند از راه دور دوام بیاورند، قبل از اجازه دادن به کارمندان برای بازگشت به کار، باید اقدامات ایمنی و امنیتی در نظر گرفته شود. همراه با چالش‌های کار از راه دور، بسیاری از کسب‌وکارها آشکارا رکود مالی را تجربه کرده‌اند. بر اساس مطالعه گروه SMB، “۵۳٪ از درآمد SMB ها از ماه مارس که همه‌گیری COVID-19 شروع شد کاهش‌یافته است.” این بدان معناست که سازمان‌ها برای بقای خود باید مدل‌های سنتی را بازنگری کنند و فرآیندهای ناکارآمد را کاهش دهند. با درک این موضوع که هیچ‌کس نمی‌داند چه چیزی درراه است، بسیار مهم است که کسب‌وکارها از این زمان برای توسعه استراتژی‌های به‌روز و پیاده‌سازی فناوری جدید استفاده کنند و از کسب‌وکارهایی که در این دوران سخت شکوفا می‌شوند یاد بگیرند.

آوی لوینسون، مدیر مدیریت دارایی در رویال یورک، راه‌های جدیدی برای پیشرفت پیداکرده است، ازجمله پذیرش کار از راه دور بدون برنامه‌ای برای بازگشت به دفتر. رویال یورک به‌طور خاص مدیریت دارایی را برای خانه‌های تک خانواده انجام می‌دهد، به این معنی که آنها با تعداد زیادی از صاحبان خانه و مستأجران کار می‌کنند. به‌عنوان کسب‌وکاری متکی به تعامل حضوری، تصور دنیایی که رویال یورک بتواند بدون انجام نمایش‌های حضوری موفق شود دشوار است. (ارتباطات انسانی در این نوع تجارت بسیار مهم است.) بااین‌حال، آنها با ایجاد فرآیندهای جدید و استفاده از فناوری برای توانمندسازی نیروی کار خود، از شانس‌ها سرپیچی کرده‌اند. رویال یورک به‌جای اینکه به روشی که کار می‌کرد ادامه دهد، از فناوری برای تطبیق سریع استفاده کرد. از طریق خودکارسازی بخش‌های مختلف سفر مشتری و توانمند ساختن کارکنان به اطلاعات موردنیاز هم در دفتر و هم در حین کار با مشتریان (از طریق نمایش‌های مجازی و موارد دیگر)، آنها توانسته‌اند مدیریت سنتی املاک را دوباره اختراع کنند و بهره‌وری داخلی را افزایش دهند تا بتوانند با همین تعداد کارمند، تجارت بیشتری را اداره کنند. این افزایش درآمد به آنها اجازه داد تا تجارت خود را گسترش دهند و حتی برای همگام شدن با رشد، کارمندان جدیدی استخدام کنند.

همچنین بخوانید:   5 نمونه از تبلیغات مشاوره‌ای عالی

رویال یورک توانست کل کسب‌وکار خود را از راه دور اداره کند و تأکید بیشتری بر فرآیندها و ابزارهای همکاری و ارتباط داشته باشد. برای شرکت‌هایی که نمی‌توانند کاملاً از راه دور کار کنند، همکاری همچنان کلیدی است و ابزارها باید با برنامه‌های تجاری مرتبط ادغام شوند تا اطمینان حاصل شود که تیم‌ها زمینه مناسبی برای مؤثر بودن دارند. ابزارهای کاملاً یکپارچه می‌توانند کارهای دستی و تکراری را خودکار کنند، خواه مدیریت پروژه خودکار باشد یا سفر مشتری شما. برای مثال، اگر از صفحه گسترده‌ها برای پیگیری فروش یا پروژه‌ای استفاده می‌کنید و مجبور هستید جزئیات و یادداشت‌ها را به‌طور جداگانه در CRM خود به‌روزرسانی کنید، این امر به کاهش زمان کم‌ارزش کمک می‌کند و کسب‌وکار شمارا از عملکرد ضعیف‌تر بازمی‌دارد. تداوم خودکارسازی نقاط تماس مشتری در طول چرخه عمر آنها نیز به حفظ و رشد درآمد کمک خواهد کرد.

برای کسب‌وکارهایی که بازگشت به کار را انتخاب می‌کنند، مدل آن‌ها باید متناسب با محل کار اداری و کارمندانی باشد که هنوز از خانه کار می‌کنند، اما ابزارهای همکاری تنها یک‌تکه از این پازل هستند. بیشتر کسب‌وکارها متوجه می‌شوند که کارکنان آن‌ها هنوز با موفقیت ارتباط برقرار می‌کنند و باهم همکاری می‌کنند، اما فناوری آنها باید فراتر رفته و به‌جای صرفاً بهره‌وری، به نتایج تجاری کمک کند. رویال یورک توانست این کار را با استفاده از نرم‌افزار همکاری در چارچوب یک الگوی کاری جدید انجام دهد که همکاری، بهره‌وری و ابزارهای ارتباطی را در سایر فرآیندهای تجاری به ارمغان می‌آورد.

بسیار مهم است که فراتر از قابلیت‌های سطحی این ابزارها نگاه کنید و مطمئن شوید که آنها به‌خوبی با هر اکوسیستمی که تیم‌های شما استفاده می‌کنند، ادغام می‌شوند و دسترسی به اطلاعات و ابزارهای موردنیاز آنها را گسترش می‌دهند. به‌عنوان‌مثال، وقتی تیم فروش شما در حال مشاهده یک رکورد مشتری در CRM است، باید بتواند چیزی بیش از اطلاعات مشتری را ببیند. آنها باید تصویر واضحی داشته باشند که شامل همه‌چیز از آخرین پرداخت آنها و هر بلیت پشتیبانی باز تا آخرین باری که در وب‌سایت شما بوده‌اند یا امتیازی که در نظرسنجی اخیر به شما داده‌اند باشد. با ارائه این اطلاعات همه در یک مکان، نه‌تنها فرآیندها را خودکار می‌کنید، بلکه به کارمندان کمک می‌کنید کارهای خود را بهتر انجام دهند، به‌خصوص اگر از راه دور باشند.

همچنین بخوانید:   چگونه یک طرح کسب‌وکار بنویسیم؟

کاملاً قابل‌درک است که در محیط‌های کاری ترکیبی جدید غرق شوید و بپرسید چه اتفاقی در آینده خواهد افتاد. بااین‌حال، چه کسب‌وکار شما تصمیم بگیرد که به‌زودی به کار در دفتر بازگردد یا به‌طور نامحدود از راه دور کار کند، ابزارهای همکاری و بهره‌وری در ارتباط با یک استراتژی پویا برای بهبود تجربه و بهره‌وری کارمندان باعث رشد می‌شود. بدیهی است که نرم‌افزار همکاری در خط مقدم کمک به محیط‌های کاری ترکیبی است، اما اجازه دهید فراتر از آن نگاه کنیم. استفاده از این فناوری در چارچوب یک الگوی کاری جدید برای ایجاد یکپارچگی داده‌ها در سراسر سازمان، امکان سازگاری آسان و رشد جدید در یک محیط کاری در حال تغییر را فراهم می‌کند.

انتهای مطلب/