موفقیت هر کسب و کاری به توانایی آن در درآمدزایی بستگی دارد. مشتریان و مشتریان مایه حیات هر کسب و کاری هستند، بنابراین متقاعد کردن آنها برای خرید محصول یا خدمات شما بسیار مهم است. اگر فروش کمتر از انتظارات باشد، کل شرکت شما تحت فشار قرار خواهد گرفت.

هنگامی که فروش شرکت شما نیاز به افزایش دارد، استخدام یک مشاور فروش حرفه ای ممکن است زمان مناسبی باشد تا به شما در دستیابی به نتایجی که به دنبال آن بوده اید کمک کند. متخصصان را می توان در زمینه های مختلف پیدا کرد، بنابراین شخصی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا شرکت خود را به ارتفاعات جدیدی ببرید، خواه فروشنده خودرو باشید یا یک شرکت بازاریابی.

هدف استراتژی فروش هر شرکتی ایجاد سود دقیق و قابل سنجش است. مهم نیست که محصول یا استراتژی بازاریابی شما چقدر خوب است اگر فرآیند فروش شما به نتیجه نرسد. با این حال، کمک متخصص از خدمات تحول فروش، صاحبان مشاغل را قادر می سازد تا استراتژی فروش خود را بهبود بخشند و در عین حال رشد کسب و کار خود را افزایش دهند.

شرکت های مشاوره فروش چیست و چگونه کار می کنند؟

در دنیای کسب و کار، مشاوره به به اشتراک گذاشتن تخصص یا دانش خود با کسانی که فاقد آن هستند اشاره دارد. مشاوره فروش تنها یکی از انواع خدمات مشاوره ای موجود است. فرآیند کمک یک متخصص به یک فروشنده یا گروهی از فروشندگان در بهبود نرخ فروش فعلی، به عنوان مشاوره فروش شناخته می شود. کوچینگ، سمینارها و آموزش مداوم همه گزینه ها هستند.

همچنین بخوانید:   ایجاد یک برنامه بازاریابی که کار می‌کند

مشاوره فروش می تواند به یک شرکت کمک کند تا خود را برای موفقیت بلندمدت متحول کند. مشاوره فروش می تواند به تعیین اینکه شرکت در حال حاضر در کجا کمبود دارد و کجا می تواند بهبود یابد کمک کند. هدف اصلی افزایش فروش کلی است، چه از طریق شیوه های جدید یا اجتناب از دام های فعلی.

فرآیند شرکت های مشاوره فروش

اولین قدم در مشاوره فروش، درک شخصیت خریدار است که شرکت در تلاش است محصولات و خدمات خود را به او بفروشد. سپس روند فروش کلی برای کسب و کار خاص تغییر خواهد کرد. از سوی دیگر، روش های دیگری نیز به طور مکرر برای دستیابی به هدف افزایش فروش مورد استفاده قرار می گیرد.  

ادغام بازاریابی فرآیند دیگری است که در آن مشاوران فروش برای اطمینان از ثبات در سراسر فرآیندهای بازاریابی و فروش کار می کنند تا همه در یک صفحه باشند. این می تواند شامل فرآیند همسویی سازمانی باشد، که در آن مشاوران تعیین می کنند که چگونه شرکت به عنوان یک کل ساختار برای به حداکثر رساندن فروش دارد.  پیام ارزش نهایی ترین و شاید مستقیم ترین فرآیند فروش است که در آن ارزش ذاتی محصول و خدمات یک شرکت به مشتری بالقوه نشان داده می شود. بسته به ترجیح مشاور فروش، این فرآیندها می توانند به صورت مستقل یا ترکیبی مورد استفاده قرار گیرند.

انواع خدمات مشاوره فروش

بسته به نیازهای کسب و کار خاص خود، ممکن است به نوع خاصی از مشاوره فروش نیاز داشته باشید. مشاوره فروش در قالب های مختلف موجود است، از جمله:

همچنین بخوانید:   آژانس بازاریابی چیست و چگونه کار می کند؟

مشاور فروش مستقل

مشاور فروش مستقل یک کارشناس فروش است که از خارج از سازمان یک شرکت برای کمک به افزایش فروش استخدام می شود. مشاوران فروش مستقل اغلب تجربه گسترده ای در صنعتی که شرکت شما در آن فعالیت می کند، دارند. آنها می توانند خوداشتغال باشند یا برای یک شرکت مشاوره کار کنند.

مشاور فروش بازرگانی

یک مشاور فروش کسب و کار راهنمایی های کلی در مورد بهبود مدل و ساختار فروش فعلی یک شرکت ارائه می دهد. مشاوران فروش کسب و کار به جای تمرکز بر یک جایگاه خاص، مشاوره فروش کلی را ارائه می دهند که می تواند به اکثر مشاغل فروش محور کمک کند تا نرخ فروش خود را افزایش دهند.

مشاور فروش خودرو

مشاور فروش خودرو یک حرفه ای در صنعت خودرو است که می تواند به یک نمایندگی خودرو یا حتی یک شرکت به طور کلی کمک کند تا فروش کلی را افزایش دهد. یک مشاور فروش برای صنعت خودرو می تواند استراتژی ها و شیوه هایی را شناسایی کند که به مشتریان کمک می کند فروش خود را افزایش دهند.

مشاور فروش  B2B

اگر یک شرکت B2B را اداره می‌کنید، مشاوران زیادی می‌توانند به شما در رشد پایگاه مشتریانتان کمک کنند. معامله با شرکت های دیگر کار آسانی نیست و برای بستن یک معامله نیاز به درایت زیادی است. آوردن یک مشاور فروش B2B می تواند به شما کمک کند تا اطمینان حاصل کنید که همه کسانی که باید برنده شوید در کنار شما هستند و تیم فروش خود را بهتر به مهارت هایی که برای بستن معاملات بیشتر نیاز دارند مجهز می کند.

همچنین بخوانید:   استراتژی های افزایش فروش برای هر کسب و کاری

مشاور فروش مستقیم

وقتی شرکت شما برای بیرون رفتن و یافتن مشتریان به فروشندگان متکی است، ممکن است زمان آن رسیده باشد که یک مشاور فروش مستقیم استخدام کنید. این مشاوران متخصص در شناسایی مؤثرترین روش‌ها برای بستن معاملات و فروش، چه حضوری و چه تلفنی و تبدیل سرنخ‌های بالقوه به فروش واقعی هستند.

آنها درک می کنند که چگونه اعتماد و احترام را به دست آورند، و می توانند بخشی از دانش خود را در زمانی که بیشترین نیاز را دارند با تیم فروش شما به اشتراک بگذارند. مشاوران فروش مستقیم فقط به کارمندان شما نمی گویند که چگونه معامله کنند. آنها به آنها نشان می دهند که چگونه معامله کنند.

انتهای مطلب/ منبع