کسب و کار در مسیر صحیح ...

اگر شما در حال فعالیت درزمینهٔ مشاوره استراتژی هستید، پس ارزش آن را دارد که تفاوت سطح صنعت را در هر مشاوره استراتژی درک کنید. برای کمک به شما در تحقیقات خود، کسب‌وکار دماوند چند شرکت مشاوره برتر را بدون هیچ ترتیب خاصی گردآوری کرده است. در این مقاله، ویژگی‌های هر شرکت و تفاوت آنها را به اشتراک می‌گذاریم.

McKinsey & Company

مک کینزی به‌عنوان شرکت اصلی استراتژی به رهبری ماروین باور، اغلب رهبر صنعت محسوب می‌شود و این شهرت را برای چندین دهه حفظ کرده است. مک کینزی ازنظر دسترسی و اعتبار بی‌نظیر است و بزرگ‌ترین شرکت استراتژی است (۲۷۰۰۰ کارمند تا سال ۲۰۱۸).

مک کینزی که در ابتدا در شیکاگو تأسیس شد، اکنون دارای یک احساس جهانی است و دارای ۱۲۷ دفتر در سراسر جهان است. اندازه مک کینزی این شرکت را قادر می‌سازد تا به مشتریان خود تخصص عمیق در تقریباً همه صنایع و عملکردها ارائه دهد. این مشاور برای رهبران ارشد در اکثر سازمان‌های برتر جهانی، در طیف وسیعی از سؤالات مهم، از استراتژی گرفته تا عملیات از طریق دیجیتال، مشاور است.

رسوایی‌های اخیر، شهرت مک کینزی را خدشه‌دار کرده است. دکتر سابق راجات گوپتا به دلیل نقشش در رسوایی تجاری Galleon، دو سال در زندان بود. این شرکت همچنین در کارهای بحث‌برانگیزی مشارکت داشته است که از رژیم‌های فاسد یا استبدادی در اوکراین، چین، عربستان سعودی و آفریقای جنوبی حمایت می‌کرد. بااین‌وجود، نام تجاری مک کینزی همچنان در داخل و خارج از صنعت مشاوره دارای وزن زیادی است.

این شرکت به‌عنوان یک کارخانه مدیرعامل شناخته می‌شود و فارغ‌التحصیلان برجسته زیادی مانند Sundar Pichai گوگل، Sheryl Sandberg از فیس‌بوک و James P. Gorman از Morgan Stanley دارد.

Boston Consulting Group (BCG)

BCG، درحالی‌که کوچک‌تر است – با ۱۴۰۰۰ کارمند تا سال ۲۰۱۸ – یک شرکت رقیب آشکار برای مک کینزی است و کمی سریع‌تر در حال رشد است. مشابه McKinsey، BCG بیشتر صنایع و جغرافیای سراسر جهان را با ۹۰ دفتر در ۵۰ کشور تحت پوشش قرار می‌دهد.

BCG جنجال خاص خود را داشت، با مدیرعامل ریچ لسر در انجمن راهبردی و سیاست دونالد ترامپ.

BCG به خاطر ایجاد و رواج “مقیاس سهم رشد” شناخته‌شده است، چارچوبی که به شرکت‌های بزرگ کمک می‌کند تصمیم بگیرند که چگونه پول نقد را بین واحدهای تجاری خود برای بیشترین رشد اختصاص دهند.

Bain & Company

بین توسط بیل بین شریک سابق BCG تأسیس شد که شرکت را با هفت مشتری سابق BCG تأسیس کرد. مشابه مک کینزی و BCG، بین مجموعه‌ای از صنایع را پوشش می‌دهد. بااین‌حال، تنها با ۸۰۰۰ کارمند، اندازه آن کوچک‌تر است و اغلب “برادر کوچک” دو شرکت دیگر محسوب می‌شود، اما هنوز هم از شجره مشابه است.

این شرکت به دلیل نقاط قوت خود در خدمات‌رسانی به خدمات مالی و مشتریان Private Equity مشهور است و حتی یک شرکت جداگانه در فضا به نام Bain Capital دارد. این شرکت همچنین اعتبار زیادی در کالاهای مصرفی دارد. آنها نمره تبلیغاتی خالص پرکاربرد (NPS) را اختراع کردند که میزان محبوبیت و موفقیت یک مارک را به میزان توصیه مشتری به دوست یا اعضای خانواده می‌سنجد.

AT Kearney

 AT Kearney یک رهبر تاریخی در صنعت مشاوره مدیریت محسوب می شود و در ابتدا بخشی از مک کینزی بود. وقتی دو شریک جیمز مک کینزی در سال ۱۹۳۹ شرکت را جدا کردند، ماروین باور دفتر نیویورک را تصاحب کرد و نام McKinsey & Co را حفظ کرد، درحالی‌که اندرو توماس کرنی به‌عنوان AT Kearney and Company به اداره شرکا در شیکاگو ادامه داد.

این مشاوره در سال ۱۹۹۵ به شرکت مشاور فناوری،EDS فروخته شد، اما در سال ۲۰۰۵ دوباره مستقل شد و از آن زمان در حال بهبود است.

AT Kearney نسبتاً کوچک است و حدود ۳۵۰۰ کارمند آن در صنایع مختلف مشغول به کار هستند که ۲۰٪ آنها در ایالات‌متحده مستقر هستند. این شرکت از قدرت خاصی در کار عملیات برخوردار است.

Oliver Wyman

الیور وایمن حدود ۵۰۰۰ کارمند در سراسر جهان دارد (حدود ۲۰ درصد از مشاوران آنها در ایالات‌متحده کار می‌کنند). آنها بیشتر به خاطر کار مشتری در خدمات بانکی و مالی شناخته می‌شوند، جایی که تخصص آنها تنها توسط مک کینزی قابل‌رقابت است. گفته می‌شود که آنها به بیش از ۸۰ درصد از ۱۰۰ موسسه مالی بزرگ جهان خدمات می‌دهند.

گروه الیور وایمن همچنین شامل مشاوره اقتصادی NERA و مشاوره برند و هویت Lippincott است.

Roland Berger

رولان برگر اصالتاً آلمانی است و به خود می‌بالد که تنها شرکت مشاوره‌ای جهانی باریشه‌های غیرانگلوساکسونی است. حدود ۳۴۰۰ (شامل ۲۴۰۰ مشاور) کارمند در سراسر جهان دارد که ۵۰۰ مشاور از آنها در آلمان مستقر هستند.

رولان برگر شاید با توجه به میراثی که دارد تعجب‌برانگیز باشد و در ارائه خدمات به مشتریان در صنایع سنگین دارای قدرت است.

در سال ۲۰۱۰، این شرکت با بازوی مشاور Deloitte ادغام شد، اما Deloitte برای سرمایه‌گذاری بیشتر از منابع خود خارج شد. در سال ۲۰۱۳، Ernst & Young پیشنهاد خرید این شرکت را ارائه داد اما توسط شرکای رولان برگر رد شد.

مشاوره LEK

LEK Consulting با داشتن تنها ۱۲۰۰ کارمند در سراسر جهان (حدود ۳۸۰ مشاور آنها در ایالات‌متحده مشغول به کار هستند)، بسیار کوچک‌تر است، اما هنوز تعدادی از صنایع را تحت پوشش قرار می‌دهد و در علوم زیستی و کارهای دقیق در Private Equity به‌خوبی موردتوجه است.

این شرکت همچنین دارای کارکنان برجسته سابق ازجمله بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا و شهردار سابق لندن است. کوین A. مایر، معاون اجرایی شرکت والت دیزنی؛ و کریستین پورسلو، مدیرعامل باشگاه فوتبال لیورپول.

Monitor Deloitte

Deloitte، یک شرکت حسابداری Big-4 است که ​​درزمینهٔ حسابرسی، مالیات، ریسک و مشاوره مالی خدمات ارائه می‌دهد، گروه مانیتور ورشکسته را در سال ۲۰۱۳ خریداری کرد و به‌این‌ترتیب یک شرکت مشاوره استراتژی توسط مایکل پورتر، استاد مدرسه تجارت هاروارد تأسیس شد.

مانیتور بازوی مشاوره استراتژیک Deloitte است که بیشتر برای خدمات‌رسانی به مشتریان در حوزه مراقبت‌های بهداشتی و کالاهای مصرفی شناخته می‌شود، با تمرکز ویژه بر تقاطع بین این دو صنعت، همراه با نوآوری فناوری در این فضا.

Strategy&

Strategy & در اصل Booz & Company و مشابه Monitor Deloitte بود، در سال ۲۰۱۴ توسط PwC خریداری شد تا پیشنهاد مشاوره استراتژی را به مشتریان PwC اضافه کند.

Booz & Company دارای میراثی افتخارآمیز و مشابه McKinsey است و فرهنگ آنها نشان می‌دهد که از آن زمان به این امر ادامه داده‌اند. بوز در خاورمیانه حضوری قوی داشت و در این منطقه بسیار محترم و شناخته‌شده بود. ارتباط آنها در خاورمیانه باوجود خریداری شدن توسط PwC به‌احتمال‌زیاد همچنان ادامه دارد.

EY

EY به‌طور سنتی یک شرکت حسابداری Big-4 است، مشابه KPMG، Deloitte و PwC.

بااین‌حال، شایان‌ذکر است که بیش از ۶۰ مشاور سابق McKinsey، BCG یا Bain وجود دارند که در EY درزمینهٔ های مختلف عملی شریک هستند – بیش از هر شرکت مشاوره‌ای دیگر. این نشان‌دهنده تغییر EY در تمرکز کسب‌وکار به سمت مشاوره استراتژی و رقابت با چیزی است که به‌طور سنتی توسط ۳ شرکت برتر مشاوره، McKinsey، BCG و Bain برگزار می‌شد.

انتهای مطلب/