در گفتگوهای روزمره، تفاوت بین چیزی که بازاریابی یا تبلیغات نامیده می شود، یا تفاوت بین یک آژانس یا شرکت، فقط معنایی است. اما در دنیای امروزی که موتورهای جستجو تمام تلاش خود را می کنند تا نتایج دقیقی را که به دنبال آن هستید به شما ارائه دهند، انتخاب کلمه مهم است .یا به عبارت دیگر:

عباراتی که برای جستجوی شرکتی متناسب با نیازهای بازاریابی شما استفاده می کنید، نوع کسب و کارهایی را که در صفحه نتایج موتور جستجو بازگردانده می شوید، تعیین می کند .برای اتصال به شرکتی که بهترین نیازهای شما را برآورده می کند، بدانید که به دنبال چه هستید.

تفاوت بین یک شرکت بازاریابی و یک آژانس بازاریابی چیست؟

شرکت به معنای گروه کوچکی از متخصصان با طیف محدودی از خدمات است که معمولاً در یک یا دو حوزه بازاریابی متخصص هستند. برای مثال، یک شرکت بازاریابی ممکن است برای درک و برنامه‌ریزی کمپین‌ها مناسب باشد، اما ممکن است منابع لازم برای اجرای همه آنها را در داخل نداشته باشد. یا، ممکن است یک شرکت در خدماتی که ارائه می دهد محدود باشد. یک شرکت روابط عمومی ممکن است به جای داشتن روابط عمومی به عنوان بخشی از یک طرح یکپارچه، فقط خدمات روابط عمومی را ارائه دهد.

اگر بتوانید ایده های دیگری را اجرا کنید، ممکن است فقط به یک شرکت بازاریابی نیاز داشته باشید. اگر فقط به یک تخصص بازاریابی مانند روابط عمومی نیاز دارید، یک شرکت تخصصی ممکن است مناسب باشد.

گفتنی است، یک آژانس بازاریابی احتمالاً طیف وسیع تری از خدمات را ارائه می دهد و تیم متنوعی از متخصصان را به کار می گیرد. صرف نظر از اندازه آژانس، آنها عموماً کارهای بیشتری را در داخل خود نگه می دارند و تیم خود را با متخصصان در زمینه های مختلف پر می کنند.

همچنین بخوانید:   31 شرکت برتر مشاوره بازاریابی در سال 2022

تفاوت بین آژانس بازاریابی و آژانس بازاریابی دیجیتال چیست؟

موتورهای جستجو ممکن است هر دو را یکسان بدانند، زیرا «آژانس‌های بازاریابی» ممکن است خدمات دیجیتالی را نیز ارائه دهند یا خود را «متمرکز دیجیتال» بدانند. شما می خواهید مطمئن شوید که به خدماتی که ارائه می دهند نگاه می کنید تا مطمئن شوید که واقعاً دنیای دیجیتال را درک می کنند، مانند بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)، بازاریابی اجتماعی، طراحی و توسعه وب سایت، تبلیغات نمایشی و موارد دیگر.

مکان دیگری برای بررسی تخصص، مشخصات تیم آژانس است. آیا آنها اعضای تیمی دارند که به روندها و استراتژی های بازاریابی دیجیتال اختصاص داده شده اند؟ از آنجایی که دیجیتال دنیایی است که به سرعت در حال تغییر است، برای آژانس‌ها مهم است که روی ایجاد تیمی سرمایه‌گذاری کنند که بتواند با درک پیشرفت‌های صنعت همگام شود.

کسانی که خود را به عنوان یک “آژانس بازاریابی دیجیتال” تبلیغ می کنند در تاکتیک های دیجیتال تخصص دارند. شما می توانید مطمئن باشید که آنها برای همگام شدن با روندهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنند. با این حال، دو چیز وجود دارد که باید مراقب آنها بود. ۱. آیا آنها به دنبال روندهای جدید هستند یا هر چیزی که ارائه می دهند دارای استراتژی است؟ ۲. آیا آنها بلافاصله وارد تاکتیک ها می شوند و ابزارهای دیجیتالی خاصی را که ارائه می دهند توصیه می کنند یا ابتدا بر نیازهای کسب و کار شما تمرکز می کنند؟

یک روانشناسی در بازاریابی وجود دارد، نه فقط تاکتیک. اگر به شرکتی نیاز دارید که به تفکر عمیق بپردازد، ابتدا کسب و کار و مخاطبان خود را درک کند، می خواهید به دنبال یک آژانس بازاریابی باشید که دارای یک تیم دیجیتال قوی باشد. اگر قبلاً اهداف کسب ‌و کار و شخصیت‌های خریدار خود را شناسایی کرده‌اید، و فقط به شرکتی نیاز دارید که تاکتیک‌های دیجیتالی را که شناسایی کرده‌اید برای وادار کردن شخصیت‌هایتان به سمت اقدامات قابل اندازه‌گیری، اجرا کند، یک آژانس بازاریابی دیجیتال می‌تواند مناسب باشد.

همچنین بخوانید:   تدوین استراتژی بازاریابی مد دیجیتال

تفاوت بین آژانس بازاریابی و آژانس تبلیغاتی چیست؟

آژانس بازاریابی” و “آژانس تبلیغاتی” اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. “آژانس تبلیغاتی” یک اصطلاح قدیمی برای چیزی است که در سال های اخیر به عنوان آژانس بازاریابی تغییر نام داده است. به طور بالقوه درک منفی از «آژانس تبلیغاتی» یا «آژانس تبلیغاتی» به‌عنوان مجرایی برای ایجاد تبلیغات سرگردان و شعارهای جذاب، مانند آژانس‌های تبلیغاتی شیک که در نمایش تلویزیونی محبوب «مردان دیوانه» به نمایش گذاشته می‌شوند، وجود دارد.

در واقعیت، عباراتی مانند «آژانس تبلیغات»، «آژانس بازاریابی» و حتی «آژانس خلاق» به طور مشابه برای تعریف شرکت‌هایی استفاده می‌شوند که به ایجاد، رشد، تقویت و ترویج برندها در بازار اختصاص دارند. این می تواند شامل عناصر استراتژیک، مانند توسعه یک نام تجاری، ایجاد شخصیت های برند، شناسایی رفتار خریدار در مراحل مختلف چرخه فروش، تأثیرگذاری بر آگاهی مستقیم و غیرمستقیم برند و موارد دیگر باشد. تبلیغ برندها در بازار می تواند شامل استراتژی های بازاریابی ورودی و خروجی، استراتژی و پشتیبانی نمایشگاه های تجاری، توسعه وثیقه و گرافیک، و مجموعه ای از تاکتیک ها برای حمایت از استراتژی موقعیت یابی برند باشد.

چگونه می توانم بفهمم که گزینه مناسب را پیدا کرده ام؟

این روزها، که صبر امری مهم است و دقت و ظرافت ارزشمند است، شما وقت ندارید تمام شرکت ها، شرکت ها و آژانس های منطقه خود را فیلتر کنید تا ببینید کدام یک برای نیازهای شما مناسب است. بنابراین، چند پیشنهاد اساسی:

  • اگر به دنبال یک تناسب خوب هستید، کار را انجام دهید؛ وب‌سایت شرکای احتمالی را برای فهرست خدمات، تنوع مهارت‌های کارکنان، و اثبات کار جستجو کنید.
  • اگر به یک سرویس خاص یا برای پر کردن شکاف در بازاریابی خود نیاز دارید، یک شرکت یا عنوان خاصی مانند شرکت روابط عمومی یا آژانس دیجیتال می خواهید.
همچنین بخوانید:   چگونه با نزدیک شدن به مشتریان بیشتر، هزینه های بازاریابی را کاهش دهیم؟

انتهای مطلب/ منبع