کسب و کار در مسیر صحیح ...

همانطور که متوجه خواهید شد، اصطلاحات آژانس تبلیغاتی و آژانس بازاریابی اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. اما کسانی که در این صنعت هستند می دانند که آنها متفاوت هستند. یک شرکت بازاریابی را می توان با یک رهبر موسیقی و یک شرکت تبلیغاتی به عنوان یکی از بازیگران گروه مقایسه کرد. برای دانستن تفاوت بین این دو، باید هر موجودی را درک کرد.

آژانس بازاریابی چیست؟

بازاریابی فرآیندی است که با تصور یک محصول شروع می شود و با رسیدن آن به کاربر پایان می یابد. همانطور که اکثر شرکت ها محصولات خود را توسعه می دهند، کار یک آژانس به یافتن کاربران و ابداع استراتژی هایی برای خرید کالا توسط آنها محدود می شود. این شرکت ها از تمام عناصر بازاریابی استفاده می کنند و استراتژی هایی را شکل می دهند تا محصول را به حداکثر تعداد مصرف کننده برسانند.

یک شرکت بازاریابی، بخش هدف یک محصول را مطالعه می کند و در مورد بهترین روش های تبلیغ آن تصمیم می گیرد. آنها معمولا در هر دو روش بازاریابی سنتی و دیجیتال متخصص هستند. بسیاری از این سازمان ها خود را به یک صنعت، بخش بازار یا محل خاص محدود می کنند. تعداد زیادی از این موسسات همچنین به عنوان آژانس های تبلیغاتی برای مشتریان خود عمل می کنند.

درک آناتومی یک آژانس تبلیغاتی

برخلاف شرکت بازاریابی،  آژانس تبلیغاتی  در انتقال پیام یک برند به کاربران خود تخصص دارد. اکثر شرکت ها تیم های آژانس بازاریابی خود را دارند که استراتژی ها را تدوین می کنند. آنها مخاطبان خود را می شناسند و می دانند که چه پیامی باید ارائه شود تا آنها از محصول خود استفاده کنند. اما، آنها ممکن است تخصص لازم برای ایجاد یک ارتباط جذاب را نداشته باشند یا ابزارهای دستیابی به مخاطب را بدانند.

دانستن پیامی که باید منتقل شود کافی نیست. اگر باید مشتری را متقاعد به خرید یک کالا کند، باید به شیوه ای جذاب و متقاعدکننده تحویل داده شود. آژانس های تبلیغاتی در رساندن ارتباطات به مخاطبان هدف تخصص دارند. آنها می دانند که چه تصاویر و کلماتی توجه مردم را به خود جلب می کند. آنها همچنین می دانند که چه کانال هایی باید برای بخش های مختلف مشتریان استفاده شود.

کدام آژانس را باید انتخاب کنید؟

اغلب برای بسیاری از افراد گیج کننده است که کدام آژانس را باید استخدام کنند. برای شرکت هایی که کارشناسان بازاریابی خود را دارند، ممکن است استخدام یک شرکت تبلیغاتی برای انتقال اطلاعات به مشتریان کافی باشد. چنین عواملی می توانند پیام هایی ایجاد کنند که مطمئناً بر مشتریان هدف شرکت تأثیر می گذارد. آنها همچنین می توانند از موثرترین رسانه برای ارائه ارتباطات استفاده کنند. 

آژانس بازاریابی برای شرکت هایی که نیاز به شناسایی افراد مناسب برای هدف قرار دادن کمپین های خود دارند بسیار مفید است. این سازمان ها همچنین در تدوین استراتژی برای گروه های مختلف مصرف کننده کمک می کنند. موسساتی که قصد معرفی محصول جدید در بازار را دارند ترجیحاً باید از شرکت های بازاریابی استفاده کنند. آنها همچنین نقش مهمی در به دست آوردن سهم خوبی از کسب و کار آنلاین دارند. آنها متخصصانی در  روش های مختلف بازاریابی دیجیتال دارند .

جمع بندی

انتخاب بین این دو تنها به منابع و نیازهای شما بستگی دارد. بهتر است آژانس ها را به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که کسانی را که در بازاریابی و تبلیغات تخصص لازم را دارند را انتخاب کنید.

انتهای مطلب/ منبع