کسب و کار در مسیر صحیح ...

خدمات انجام سفارش می تواند بسیاری از مشکلات را برای مشاغلی که باید چندین محصول را برای انجام سفارشات مشتری ارسال کنند، از بین ببرد. ما بررسی خواهیم کرد که چگونه برون سپاری نیازهای انجام سفارش شما می تواند هزینه های حمل و نقل را کاهش دهد، هزینه های ثابت را حذف کند، در زمان و منابع صرفه جویی کند.

خدمات انجام سفارش چیست؟

خدمات انجام سفارش به شرکت ها این امکان را می دهد که نیازهای تکمیل فرآیند سفارش خود را برون سپاری کنند. این خدمات موجودی شما را ذخیره می کنند و سفارشات مشتری را ارسال می کنند. مشتریان معمولاً شامل خرده فروشان آنلاین، مشاغل کسب و کار الکترونیک و فروشگاه های بدون مراکز توزیع یا انبار هستند. مراکز انجام سفارش خدمات زیر را در اختیار کاربران قرار می دهند.

 • دریافت: یک سرویس انجام سفارش، موجودی مشتری را دریافت، باز بسته و ذخیره می کند.
 • مدیریت موجودی: خدمات انجام سفارش، مدیریت موجودی را با کمک نرم افزار تخصصی موجودی انجام می دهد. آنها تعداد محصولات موجود را ردیابی می کنند و به موجودی و موجودی اضافی که باید دوباره پر شوند اشاره می کنند.
 • مدیریت سفارش: خدمات مدیریت سفارش شامل پیگیری فرآیند سفارش از ابتدا تا انتها، رسیدگی به پردازش سفارش، تحویل و بازگرداندن محصول است.
 • لیست محصولات: برخی از خدمات انجام سفارش، لیست های محصولات سازگار با SEO را ارائه می دهند که شرکت ها می توانند در وب سایت های خود پست کنند.
 • گزارش‌دهی پیشرفته: برخی از خدمات انجام سفارش، گزارش‌های مفصلی را در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهند که به شرکت‌ها کمک می‌کند کل فرآیند را پیگیری کنند.

مزایای استفاده از خدمات انجام سفارش

برون سپاری تمام یا بخشی از فرآیند انجام سفارش شما چندین مزیت دارد. انجام سفارش برون سپاری به ویژه برای بازرگانانی که دارای فروشگاه آنلاینی هستند که فاقد امکانات انبار و توزیع هستند، جذاب است.

 • انعطاف پذیری برای مدیریت نوسانات فروش فصلی: در حالی که افزایش فروش همیشه مطلوب است، افزایش غیرقابل پیش بینی و عجله های فصلی می تواند سردرد ایجاد کند. برای پاسخ به تعداد سفارشات بیش از حد معمول، یک کسب و کار ممکن است نیروهای  بیشتری استخدام کند، تجهیزات سرمایه بیشتری بخرد یا حتی فضای انبار اضافی را اجاره کند. هنگامی که فروش به ناچار به سطح “عادی” کاهش می یابد، شما با نیروهای اضافی، تجهیزات و متراژ مربعی که دیگر به آن نیاز ندارید باقی می ماند. خدمات انجام سفارش به شما این امکان را می دهد که بدون دردسر فروش را افزایش دهید و در صورت نیاز کاهش دهید.
 • کارکنان کمتر: یک شرکت خدمات تکمیلی نیاز به استخدام، آموزش و مدیریت نیروها را از بین می برد. اگر فروش کاهش یابد، مجبور نیستید هیچ کارمندی را رها کنید. تنها نگرانی شما این است که محصولات خود را در مقادیر مورد نیاز برای پاسخگویی به تقاضا به شرکت خدمات تکمیلی ارائه دهید.
 • هزینه حمل و نقل کمتر: ارسال رایگان یک ابزار بازاریابی عالی است. با این حال، هیچ فرستنده ای کالای شما را به صورت رایگان برای مشتریان ارسال نمی کند. اگر به اندازه کافی بزرگ نیستید که امکانات را در سراسر کشور نگهداری کنید، استفاده از یک شرکت انجام سفارش با زیرساخت منطقه‌ای، ملی یا بین‌المللی به شما امکان می‌دهد از تخفیف‌های تحویل انبوه آن‌ها استفاده کنید که در نتیجه هزینه‌های ارسال برای مشتریانتان کاهش می‌یابد.
 • توانایی رشد بازارهای جدید: یک شرکت انجام سفارش می تواند دسترسی شما را بدون سرمایه گذاری غیرمجاز افزایش دهد. اگر بازار جدیدی که وارد آن شده اید به نتیجه نرسید، پول و منابع خود را برای توسعه زیرساخت خود خرج نکرده اید. شریک خدمات انجام سفارش شما زیرساخت ها را تامین می کند و آن را در طول زمان افزایش می دهد تا با رشد کسب و کار شما رشد کند. شما مجبور نیستید متعهد به هزینه های جدید و پرخطر باشید .
 • توانایی حذف هزینه‌های ثابت: وقتی موجودی را حمل می‌کنید، همان اجاره و هزینه‌های آب و برق را برای فضای انبار می‌پردازید، حتی اگر فروش شما ثابت یا رو به کاهش باشد. با عقد قرارداد با یک شرکت خدمات انجام سفارش، این هزینه ثابت اکنون یک هزینه متغیر است . وقتی کسب و کار کند است، هزینه های انجام سفارش شما کاهش می یابد. البته، زمانی که فروش افزایش می یابد، آنها نیز افزایش می یابند، اما این قیمتی است که ارزش پرداخت را دارد.
 • توانایی تمرکز بر شایستگی های اصلی: تدارکات انجام سفارش می تواند پیچیده باشد. یک شرکت انجام سفارش مجهز به کارمندان و مدیریتی است که جزئیات انجام سفارش را درک می کنند. با عقد قرارداد با خدمات آنها، می توانید بدون صرف هزینه و زمان برای استخدام و آموزش کارکنان جدید برای انجام سفارش، بر بهبود محصول خود تمرکز کنید.

انواع مشاغل مناسب برای خدمات انجام سفارش

اینها برخی از مشاغلی هستند که بیشترین سود را از خدمات انجام سفارش می برند:

۱.خرده فروشان کسب و کار الکترونیک

کسب و کار الکترونیک بر این اساس است که مشتریان محصولات مورد نظر خود را انتخاب می کنند و روش ارسال را ترجیح می دهند. این مدل یک جریان ثابت از انجام سفارش و ارسال سفارشات متنوع و منحصر به فرد ایجاد می کند. فروش با فصول به تدریج کاهش می یابد، بنابراین پیگیری سفارشات، انجام آنها و ارسال به موقع آنها می تواند چالش برانگیز باشد.  یک سرویس انجام سفارش می تواند این بار را از دوش کسب و کارهای الکترونیک بردارد و در عین حال یک سیستم ردیابی دیجیتالی را ارائه دهد که به عنوان پایگاه داده موجودی مرکزی عمل می کند. آنها همچنین مشکلات بازگشت و مبادله را کنترل می کنند.

۲. مشاغل صندوق اشتراک

انواع مختلفی از خدمات جعبه اشتراک (مواد غذایی، اقلام بهداشتی و زیبایی، لباس) وجود دارد، اما انجام سفارش یک عنصر ضروری از همه آنها است. انجام سفارشات می تواند به چالش تبدیل شود زیرا تعداد مشترکین بیشتر است.  با تکمیل صندوق اشتراک و حمل و نقل، باید به طور منظم گروهی از محصولات را با فرآیند تکمیل سفارشی شده برای مهلت‌های ارسال مختلف به مشتریان تحویل دهید.

۳. اقلام سنگین یا تخصصی

همه کسب‌ و کارها معمولاً شش مرحله انجام سفارش را دارند: دریافت موجودی، سازماندهی آن، انتخاب محصول برای سفارش، بسته‌بندی و ارسال آن. این فرآیند زمانی تحت تأثیر قرار می گیرد که اقلام به خصوص سنگین، تخصصی یا به راحتی شکسته شوند. خدمات انجام سفارش می‌تواند با ایجاد روشی مؤثر برای بسته‌بندی و ارسال بسته‌های حجیم یا سنگین، چنین اقلامی را با خیال راحت ذخیره کند.

انتهای مطلب/ منبع