اینترنت ایده حذف واسطه را ابداع نکرد، اما مطمئناً رشد و عملی بودن این عمل را تسهیل کرده است. به هر حال، رشد الکترونیک خرده‌فروشی، محصولات را برای کاربر نهایی ارزان‌تر می‌کند. برنامه‌های تلفن همراه، به‌ویژه، راهی راحت و آشنا برای کاربران نهایی برای نمونه‌برداری از محصولات و آشنایی با روندها و برنامه‌های جدید به روش‌هایی که زمانی تنها استان فروشگاه‌های خرده‌فروشی بودند، فراهم می‌کنند.

اگر فروشگاه‌های فیزیکی دیگر برای تجربه مشتری مورد نیاز برای بازاریابی محصولات شما ضروری نیستند، دیگر نیازی به عمده‌فروشان برای توزیع محصولات خود ندارید و مکان‌های خرده‌فروشی دیگر به هزینه کاربر نهایی اضافه نمی‌کنند. مزیت دیگر، محیط زیست است: “با به حداقل رساندن تعداد کامیون ها و زمان سفر محصولات از یک مرحله به مرحله دیگر، آلاینده های موجود در هوا را کاهش می دهید.”

نقش واسطه چیست؟

واسطه اصطلاحی است که ما در تمام زندگی خود شنیده ایم، اما دقیقاً چیست؟ آنها چه کار می کنند و چرا زمانی برای کسب و کار بسیار مهم بودند؟  یک واسطه یک واسطه در یک زنجیره تامین یا معامله است. عمده فروشان نوعی واسطه هستند. عمده فروشان محصولات را از یک تولید کننده خریداری می کنند و سپس آنها را به فروشگاه های خرده فروشی می فروشند. سه نوع اصلی از کسب و کارهای خرده فروشی وجود دارد: آنهایی که محصولات خود را تولید می کنند، آنهایی که محصولات را مستقیماً از تولید کننده خریداری می کنند و آنهایی که محصولات را از طریق واسطه یا عمده فروش خریداری می کنند.

عمده فروشان به دلیل خرید عمده درآمد کسب می کنند. سازنده برای خرید عمده به آنها قیمت کمتری ارائه می دهد. سپس عمده‌فروش محصول را به خرده‌فروشی‌ها با قیمتی بالاتر از آنچه که برای آن خریده‌اند می‌فروشد، و فروشگاه خرده‌فروشی به فروش جداگانه اقلام ادامه می‌دهد و نشانه‌گذاری خود را اضافه می‌کند. نوع دیگری از واسطه وجود دارد. توزیع کنندگان. در واقع، توزیع کنندگان اغلب به عنوان یک واسطه بین تامین کننده یا تولید کننده و کسب و کار عمده فروشی عمل می کنند. توزیع کنندگان با تامین کننده تماس مستقیم دارند و اساساً در ظرفیت فروش کار می کنند. آنها با عمده فروشان معامله می کنند.

همچنین بخوانید:   مدیریت مؤثر نیروی فروش

چگونه بدون فروشگاه های خرده فروشی مشتریان را پیدا کرده و نگه دارید

طراح عینک Warby Parker را در نظر بگیرید. این نه تنها عمده‌فروش را حذف کرد، بلکه طراحان برند و فروشگاه‌های خرده‌فروشی را نیز حذف کرد که همگی به قیمت نهایی می‌افزایند. در نتیجه، واربی ​​پارکر با ارسال طرح‌های طراحی قاب خود به همان کارخانه‌های چینی که عینک‌های ممتاز دیگر را تولید می‌کنند، مستقیماً به مشتریان یک عینک به ارزش ۹۵ دلار می‌فروشد که از طریق فروشگاه های خرده فروشی سنتی تا ۷۰۰ دلار به فروش می‌رسید. این شرکت به موفقیت دست یافت:

  • اجازه دادن به مشتریان برای امتحان کردن پنج جفت عینک در خانه به مدت پنج روز، با ارسال رایگان دو طرفه، به عنوان راهی برای تقلید از خدمات ارائه شده در یک خرده فروش سنتی ، مسلماً با راحتی بیشتر.
  • هدف قرار دادن جمعیت شامل افراد ۱۸ تا ۳۴ ساله، بخشی از جمعیت ایالات متحده در حال حاضر با سفارش آنلاین راحت هستند، و در حالی که برند آگاه هستند، به قیمت حساس است.
  • ایجاد افراد با حسن نیت به عنوان یک مسئول اجتماعی،  تولیدکنندگان چینی توسط سازمان ناظر کار Verite تایید شده اند و شرکت با سازمان های غیرانتفاعی برای توزیع عینک بین نیازمندان شریک می شود. این نه تنها برای جمعیت هدفمند آن جذابیت دارد، بلکه باعث می شود یک محصول عینک، به اندازه آیفون شما جذاب به نظر برسد.

آیا خرده فروشی در حال مرگ است؟

فروشگاه های بزرگی مانند Walmart و Macy’s و حتی Gap به این زودی ها از بین نخواهند رفت. اما روزهای آنها به عنوان مدل اصلی خرده فروشی ممکن است به شماره بیفتد. بار دیگر، زمانی که خرده‌فروشان صرفاً آنلاین، مزایای داشتن مکان‌های فیزیکی برای ارائه تجربه مشتری را می‌بینند. لس آنجلس تایمز گزارش می دهد که Birchbox اولین فروشگاه خود را در شهر نیویورک افتتاح می کند و دیگر شرکت های کسب و کار الکترونیک مانند Bonobos و JustFab در حال ورود به ویترین فروشگاه های فیزیکی هستند.

همچنین بخوانید:   نکاتی برای شروع جهش در فروش

تفاوت اصلی این است که، برخلاف خرده‌فروشان سنتی، این فروشگاه‌ها برای انبار کردن قفسه‌های خود نیازی به کانال‌های توزیع عمده فروشی ندارند. همانطور که جولی فردریکسون، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل  Stowaway Cosmetics، در  وبلاگ فناوری وال استریت ژورنال اشاره می کند، توانایی دسترسی مستقیم به مشتریان از ناکارآمدی های موجود در عمده فروشی جلوگیری می کند.

انتهای مطلب/ منبع