کسب و کار در مسیر صحیح ...

بازاریابی پیامکی، یک ابزار قدرتمند اثبات‌شده است که به کسب‌وکارها امکان می‌دهد بلافاصله و به‌طور مؤثر با مشتریان ارتباط برقرار کنند. به‌عنوان‌مثال، Square در گزارش تجارت Omnichannel خود دریافت که اعضای بازاریابی که یک کوپن باز می‌کنند تقریباً ۶۰٪ بیشتر از کسانی که در برنامه بازاریابی ثبت‌نام نکرده‌اند هزینه می‌کنند.

اما درحالی‌که برخی از کسب‌وکارها دلیل استفاده از بازاریابی پیامکی را می‌دانند، بسیاری ممکن است در تلاش باشند تا دریابند چگونه برنامه بازاریابی خود را شروع و برای موفقیت تنظیم کنند. در ادامه همراه کسب‌وکار دماوند نکاتی در مورد نحوه اجرای یک برنامه بازاریابی پیامکی مؤثر که به نفع شما و مشتریانتان باشد آورده شده است.

  1. اهداف خود را مشخص کنید

قبل از پرداختن به ارسال پیام‌های بازاریابی، کسب‌وکارها باید بنشینند و اهداف روشنی را ازآنچه می‌خواهند به دست آورند، ترسیم کنند. برای برخی ممکن است هویت برند ایجاد کند، درحالی‌که برای برخی دیگر می‌تواند ایجاد پایگاه مشتری برای افزایش فروش باشد.

کسب‌وکارها می‌توانند با استفاده از اهداف SMART که موارد زیر را مشخص می‌کنند شروع کنند: خاص، قابل‌اندازه‌گیری، قابل‌دستیابی، مرتبط و محدود به زمان. این استراتژی می‌تواند به شما در دستیابی به اهدافتان کمک کند تا درنهایت بدانید چه چیزی، چگونه و چه زمانی کسب‌وکارها می‌توانند اهداف مشخصی داشته باشند و خود را پاسخگو نگه‌دارند. به‌عنوان‌مثال، یک هدف برای Specific می‌تواند افزایش تعامل مشتری باشد، درحالی‌که هدف برای Achievable می‌تواند این باشد که علائمی را در POS قرار دهد که پس از ثبت‌نام در برنامه بازاریابی پیامکی، ۱۰ درصد تخفیف برای سفارش بعدی ارائه می‌دهد.

  • راهنمای Clear Optoin را تنظیم کنید

پیامک مانند بازاریابی ایمیلی یک کانال مبتنی بر مجوز است و از مصرف‌کنندگان می‌خواهد که برای دریافت پیام‌ها شرکت کنند. مشتریان می‌توانند در برنامه‌های بازاریابی پیامکی در هنگام تسویه‌حساب یا با ارسال پیامک به شماره تلفن منحصربه‌فرد یک کسب‌وکار که از طریق رسانه‌های اجتماعی، ایمیل، یا در یک مکان فیزیکی به اشتراک گذاشته می‌شود، ثبت‌نام کنند.

با هر روشی که انتخاب شرکت جمع‌آوری می‌شود، باید برای مشتری واضح باشد که با دریافت این پیام‌ها موافقت کرده است تا از سردرگمی و انصراف‌های احتمالی جلوگیری شود.

  • پیام‌های مناسب را در زمان مناسب ارسال کنید

ارسال پیامک‌های متفکرانه و مختصر (با در نظر گرفتن محدودیت ۱۶۰ نویسه) بسیار مهم است تا اطمینان حاصل کنید که مشتریان احساس می‌کنند توسط پیام‌های شما مورداحترام قرار می‌گیرند و به آنها اسپم نمی‌شود. کسب‌وکارها همچنین باید از اختصارات اجتناب کنند، درحالی‌که مطمئن می‌شوند پیام‌ها هدف صریحی مانند اشتراک‌گذاری اطلاعات در یک فروش، رویداد یا مناسبت‌های دیگر دارند.

همان‌طور که دوست ندارید صبح زود یا اواخر شب پیام دریافت کنید، مشتریان شما هم همین‌طور هستند. سعی کنید و پیام‌های بازاریابی را بین اواخر صبح و اوایل شب به اشتراک بگذارید و سپس نتایج کمپین خود را بررسی کنید و بر اساس آن تنظیم کنید!

  • یک CTA شفاف و مؤثر ایجاد کنید

شما باید از یک فراخوان برای اقدام (CTA)، برای افزایش تعامل استفاده کنید تا مصرف‌کنندگان بیشتر به کمپین‌های شما عمل کنند. برای مثال، کسب‌وکارها می‌توانند با به اشتراک گذاشتن پیوندی به یک محصول پرطرفدار، «اینجا را کلیک کنید» برای یک کارت هدیه که مشتریان را تشویق می‌کند تا وارد شوند و خرید کنند، یا برای یک رویداد آینده، مشتریان را به «اکنون بخرید» تشویق کنند.

با تعیین تاریخ مشخصی برای پایان فروش، انقضای کوپن و جزئیات یک رویداد آینده، همه‌چیز را به‌موقع تنظیم کنید تا مشتریان را بیشتر به تعامل با کسب‌وکارتان ترغیب کنید.

  • مشتریان خود را بشناسید

نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) فروش، بازاریابی، پشتیبانی مشتری و مخاطبین شما را در یک سیستم واحد باهدف بهبود روابط با مشتری مدیریت می‌کند. اگر شما یک کسب‌وکار چند مکانی هستید، CRM همچنین تاریخچه خرید و جمعیت‌شناسی مبتنی بر مکان را تجزیه‌وتحلیل می‌کند.

هنگام ارسال پیام‌های بازاریابی پیامکی، می‌توانید از لیستی از مشتریان جدید، مشتریان ازکارافتاده و مشتریان معمولی استفاده کنید تا بتوانید کمپین‌های هوشمندی برای هر مخاطب ایجاد کنید. این ممکن است مشوق مشتریان جدید با یک کوپن باشد تا اولین خرید خود را انجام دهند یا مشتریان عادی را با به‌روزرسانی‌هایی از اقلام محبوب هدف قرار دهد.

  • آنچه کار می‌کند را اندازه‌گیری کنید و از داده‌ها برای تصمیم‌گیری هوشمندانه استفاده کنید

با یک سیستم POS یکپارچه، پیام‌های بازاریابی به تاریخچه فروش شما مرتبط می‌شوند، بنابراین می‌توانید درآمد و بازدیدهای ایجادشده از هر کمپین را پیگیری کنید و هرگز لازم نیست حدس بزنید که آیا زمان و پول شما به‌خوبی خرج شده است یا خیر. این شامل فروش نسبت داده‌شده به ازای هر کمپین، نرخ باز و هزینه هر پیام است.

کسب‌وکارها می‌توانند از این بینش‌ها برای تعیین اینکه کدام پیام‌ها کار می‌کنند و کدام‌ کار نمی‌کنند، استفاده کنند و به شما امکان می‌دهند کمپین بعدی خود را برای افزایش بازگشت سرمایه و عملکرد بهبود بخشید و ارتقا دهید.

انتهای مطلب/